Şimdi Ara

Yurt Dışı Yüksek Lisans Başvuru Rehberi (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
153
Favori
56.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tesekkur ederim hocam cevap icin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CThirty kullanıcısına yanıt
    Hocam son bir soru sorabilir miyim,şimdi ben 3.sınıfa geçtim.Bir dersten kalmıştım,önşarttan dolayı 3.sınıfın birinci dönemi ve ikinci döneminden birer ders yani toplamda 2 ders alamıyacağım.

4.sınıfın birinci döneminde başvurular yapılıyormuş sanırım.Transkripti gönderdiğimde 3.sınıfta iki ders "almadı" diye gözükecek bu sorun olur mu?

Ayrıca transkriptte 4.sınıf notları da gözükmeyecek çünkü 1.dönem bitmeden gönderiyorum notları.Yani bu sadece 1,2,3. Sınıfın notlarını değerlendiriyorlar anlamına mı geliyor? Şu an ortalamam iyi 3 civarı

Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

Hocam son bir soru sorabilir miyim,şimdi ben 3.sınıfa geçtim.Bir dersten kalmıştım,önşarttan dolayı 3.sınıfın birinci dönemi ve ikinci döneminden birer ders yani toplamda 2 ders alamıyacağım.

4.sınıfın birinci döneminde başvurular yapılıyormuş sanırım.Transkripti gönderdiğimde 3.sınıfta iki ders "almadı" diye gözükecek bu sorun olur mu?

Ayrıca transkriptte 4.sınıf notları da gözükmeyecek çünkü 1.dönem bitmeden gönderiyorum notları.Yani bu sadece 1,2,3. Sınıfın notlarını değerlendiriyorlar anlamına mı geliyor? Şu an ortalamam iyi 3 civarı

Almadigin dersler olmasi onemli degil. Senin basvuru sirasindak not ortalamana bakiyor adamlar. Ben son yil not ortalamami yukseltmek icin basvuru yapmamistim. Mezun olduktan sonraki aralikta basvuru yaptim ki basvurum daha iyi olabilsin diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Almadigin dersler olmasi onemli degil. Senin basvuru sirasindak not ortalamana bakiyor adamlar. Ben son yil not ortalamami yukseltmek icin basvuru yapmamistim. Mezun olduktan sonraki aralikta basvuru yaptim ki basvurum daha iyi olabilsin diye.

Çok sağolun hocam,olur da kabul alırsam ilk işim buradaki soruları ben de herkes için cevaplayacağım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Çok sağolun hocam,olur da kabul alırsam ilk işim buradaki soruları ben de herkes için cevaplayacağım

basarilar, umarim gonlunce olur

• Hocam selamlar.Ortalama üstü bi üniversitede EEM okuyorum.Bölümüm türkçe.Üniversite sürecinde ingilizcemi geliştirmeyi planlıyorum.Yazları 3-4 ay ingiltereye gideceğim.Aynı zamanda da not ortalamamı olabildiğince yüksek getirmeye çalışacağım.Bölümümün ingilizce olmamasının getirdiği bi dezavantaj elbette olacaktır.Fakat bu beni ne derece etkiler?Çünkü mezun olduğumda işimdeki terimlerin ingilizcesine hakim olamayacağım.Fakat ingilizcem gayet iyi bir seviyeye gelmiş olacak.Amerikadaki üniversiteler bölümümün ingilizce olup olmadığına bakar mı?Yoksa ing yeterliliğim için TOEFL belgesini vs. göstermek yeterli midir?

Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversitede asistan olarak çalışabilmemiz için neler yapmamız lazım? Asistanlık için şansımızı nasıl arttırabiliriz?
  • Eternal Award. kullanıcısına yanıt
    Benim okudugum bolum %30 Ingilizce idi. Ben kabul almada zorlanmadim. TOEFL ya da IELTS skorun iyi olduktan sonra kimsenin hangi dilde lisans egitimi aldigina dikkat edecegini sanmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Straight Edge Messiah

Üniversitede asistan olarak çalışabilmemiz için neler yapmamız lazım? Asistanlık için şansımızı nasıl arttırabiliriz?

Research Assistantship icin daha onceden research deneyimin olmasi onemli. Hocalara mail atip onunla calismak istediginden ve onun arastirmasina ne katabileceginden bahsedebilirsin. Geri donus muhtemelen cok az olacaktir ama bu seni yildirmasin. Hocalara mail atarken generic bir maili kopyala yapistir yapmamaya dikkat etmek onemli. Tabii ki bazi kisimlar generic olabilir ama maile hocanin adiyla baslamak, mailde bahsettigin arastirma konularinin hocanin arastirmasiyla ortusmesi cok onemli. Mailleri gonderdikten sonra gelen cevaplara gore bir yol haritasi cikarirsin.

Teaching Assistantship isi biraz daha karisik. Ben TA olarak kabul edildim okula, cunku daha onceden hicbir hocayla konusmam olmadi. Skorlarim, makalem ve CV'me bakarak -galiba- doktoraya kabul ettiler ve ilk yil arastirma yapacak hoca bulmam icin Teaching Assistantship ile fund ettiler. Tabi bulamazsam TA lik bir sene daha uzayabilir. Ama sadece TA lik yaparak doktora bitmeyecegi icin, cabuk bir sekilde advisor bulmak onemli. TA'lik icin sansini nasil artirabilirsin acikcasi bilemiyorum. Ancak ben olsam Ingilizce skoruna ve universitedeki not ortalamana cok dikkat ederdim. Seni bazi lisans seviyesi derslerine asistan olarak atayacaklar, mantiken o derslerden yuksek notlarla gecmis olman sansini artirir diye dusunuyorum.

Iyi sanslar.

• Master Splinter M kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin kabul aldığınız programda da 2. yilin sonunda isteğe bağlı master derecesi almak var mi ?

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Oyle bir opsiyon var ama muhtemelen iki seneden daha uzun surer. Haftada 20 saat asistanlik yaptigin icin mecburen daha az ders aliyorsun ve sure ister istemez uzuyor. Ayrica isin bir de hoca boyutu var. Hocani buna ikna edip iyi ayrilman gerek. Amerika'da referans cok onemli ve illa ki hocanin referansina ihtiyacin olacaktir ilerleyen zamanlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master Splinter

Oyle bir opsiyon var ama muhtemelen iki seneden daha uzun surer. Haftada 20 saat asistanlik yaptigin icin mecburen daha az ders aliyorsun ve sure ister istemez uzuyor. Ayrica isin bir de hoca boyutu var. Hocani buna ikna edip iyi ayrilman gerek. Amerika'da referans cok onemli ve illa ki hocanin referansina ihtiyacin olacaktir ilerleyen zamanlarda.

hocam yerleştiniz mi siz amerikaya ?

merak ettiğim bir konu da doktoranın ilk yılında endüstride staj yapabiliyormuyuz ? yoksa ilk yıl sadece kampüs içinde mi çalışmaya izin var ?
  • Merhabalar, bir soru sormak istiyorum Türkiye'de PDR okuyup Almanya'da YL imkanı var mı? Daha önce kabul görmüş olan var mı? Ya da böyle birini tanıyan varsa bilgilendirirse minnettar olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Yerlestim hocam. Doktoranin ilk yazinda staj yapmayi kisitlayan bir kural yok, ancak ogrenim hayati boyunca 12 ay full-time staj hakkiniz var. 12 ayi doldurdugunuzda OPT hakkinizi kaybediyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master Splinter

Yerlestim hocam. Doktoranin ilk yazinda staj yapmayi kisitlayan bir kural yok, ancak ogrenim hayati boyunca 12 ay full-time staj hakkiniz var. 12 ayi doldurdugunuzda OPT hakkinizi kaybediyorsunuz.

Saolun hocam bu bilgiyi ilk defa duyuyorum. O zaman 3 yillik opt icin en fazla 3 defa staj yapabiliyoruz.

Edit: yalniz ogrenim hayati derken doktora sureci mi yoksa turkiye de dahil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 19 Eylül 2017; 13:34:30 >
    3 defa demeyelim. Donem icinde part time CPT yapma hakkin da var. Kural kac kere CPT yapacaginla degil, bunlarin toplaminin 12 full-time aya ulasip ulasmamasi ile alakali.

Ikinci soru icin; evet yalnizca Amerika’da kayitli oldugun program suresi boyunca.

• Merhabalar arkadaşlar benim bir sorum olacak

Gelecek sene ABD'de Finance üzerine yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.Basvuracağım okul benden Transcript degerlendirmesi istedi ve bunun için transkriptimi WES'e göndermemi istedi GPA notum 3.05 şimdi WES transkriptimi değerlendirildikten sonra GPA'mde çok büyük bir düşüş yaşanabilir mi ?

Basvuracagim okul en düşük 2.75 not ortalaması istiyor başvuru için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dwdark -- 5 Ekim 2017; 2:1:52 >
  • Yüksek lisans için İzlanda, Kanada ve ya Avustralya hakkında bilgi verebilecek birisi var mı ? Şimdiden teşekkür ederim vakit ayırdığı için :)
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihrali Bey -- 12 Şubat 2020; 17:50:56 >
  • Selamlar,

Şu anda Halkla ilişkiler son sınıf öğrencisiyim ve Avrupa'da master yapma hedefim var. Ortalamam şu aralar 2.70-2.80 dolaylarında seyrediyor. Sene sonunda biraz daha artma ihtimali var.

Burs bulma şansı kolay olmadığından kendi imkanlarımla bir şeyler yapmaya çalışacağım ve hal böyle olunca her ülkeyi hedef olarak belirleyemiyorum kendime. Bir de işin kötü yanı, Marketing alanında çok fazla seçenek yok gibi gözüküyor.

Gönlümde yatan ilk yer Almanya olsa da, ekonomik boyutu biraz düşündürüyor. Ama imkanlarımı tabii ki zorlayabilirim. Ancak kabul şartları vs. çok değişken araştırdığım kadarıyla. Bir de ingilizce eğitim olayı da epey sınırlı gözüküyor. Bu sebeplerden Almanya biraz geride kalıyor.

En ciddi araştırma yaptığım ülke olan Polonya'da akademik ve ekonomik anlamda gerçekten makul bir yer. Ki orada da Wroclaw Üniversitesi ile ciddi düşünüyorum. Şehir gayet güzel, yaşanabilir bir yer. (Daha önce ziyaret ettim) ANCAK Polonya'da mezuniyet sonrası iş bulma imkanları beni düşündürüyor. Yani kendimi geliştirdiğim her bir nokta artı değer olarak bana geri dönecek olsa da, Polonya bunları karşılayabilir mi gerçekten ikilemdeyim.

Bunları çıkınca önümde sadece Çek Cumhuriyeti ile Baltık üçlüsü kalıyor.

Bir de benim en büyük handikapım, ingilizce seviyem B2 düzeyinde değil. Dolayısıyla hazırlık almam şart gibi gözüküyor ki ingilizcenin iyi bir şekilde oturması için ben de hazırlık alma taraftarıyım. Fakat bir tek Polonya üniversiteleri hazırlık imkanı sağlıyor. Bir de Çek Cumhuriyeti'nde Brno şehrindeki Masaryk Üniversitesi.

Hal böyle olunca, sizce nasıl bir yol haritası çizmek mantıklı gözüküyor?

Şartlar Polonya'yı işaret etse de beni sonrası düşündürüyor sözün özü.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.