Şimdi Ara

Yurt dışı alışverişlerinde gümrük vergisi sınırı bir kez daha düşürülüyor (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
726
Cevap
7
Favori
74.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
230 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • helal-i hoş olsun bu ülkeye, vatana, devlete

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergi vermek haram ve günah tabi son hükümet olduğu sürece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin6134

Arkadaşlar amazondan bir saat alacam tek kalmış bu ürün 120 usd satış fıyatı kargo ücreti dahil değil ayrıca gümrük vergiside dahil değil sizce amazonda prosüdür nasıl işliyor gümrük vergisi bana ne kadar çıkar verdiğim limkteki ürünü masıl alabilirim daha öncd hiç amazonda alışveriş yapmadım bu konuda yardımlarınızı bakliyorum

Gümrüğe takılır, gümrükten hangi firma getiriyorsa (dhl filan) sana telefon ederler, belge yollarlar gümrük işlemlerini yürütmek için, imzalayıp faks çekersin. Sonra vergisi masrafı filan yollarlar şu kadar öde diye. Banka hesabına havale edersin, sonra geçer gelir de uzun iş, alabiliyorsan amazondan alması daha iyi, kafan rahat olur en azından uğraşmazsın.

• aga verği müttelası olduk nede olsa kesmiyo aga daha çok daha çok ........
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalay83

Ben de size aynı şeyi söylüyorum ,sınır koyulması ticari olduğu anlamına geliyor.Israrla yok öyle birşey diyorsun ben yalan mı söylüyorum deyince de ben öyle demedim sen alıngansın diyorsun.Alındığım falan yok ne alınacağım.Bişey yazıyorsam insanlara bilgi vermek için yazıyoruz bunlar kanun olabilir,duyum olabilir ya da yaşanmış tecrübeler olabiir.Sizin yaşanan bir tecrübeyi inkar edebilmeniz için o anda yanımda olmanız gerekiyordu. Memur sallamadı bizzat bilgisayara bakıp siz daha önce e-book almamışsınız dedi ve bu işlemi TC kimlik numaramla yaptı. Buna rağmen hala memur salladı diyorsunuz.

üzgünum aynı fikirdeim. memur kafasina gore islem yapmis. tekne bile getirdim bu sekilde muameleye maruz kalmadim. nese size basarilar. paylasimlariniz icin tesekkur devamini bekleriz.

• zaten ratioları benzinden belli değil mi? galaksinin en pahalı fiyatı. Ülkemizde hayvan bile yaşamıyor $ile ithal ediliyor(gübrede öyle bitkide öyle tohumda öyle)... gideri $ ile işçinin gideri (sen düşüğe çalışmazsan yan taraftan insanda ithal ediyorlar!!!!birinci dünya savaşının öcü gibi geliyor*** hep umutla yaşa ama hiç bir zaman hedefe varama.. koş hayale koş.. koşarkenki enerjin onların cebine ölen bedenin toprağa sonra ruhuna fatiha otomasyona bak!!!!) de $ ile olsun bir hesap sabit değer üzerinden hesaplanmalı kayan sıfır noktası olmaz. Tl adam kandırma aracı olmuş birde üstüne gülen Atatürk koymuşlar dalga geçiyorlar. Önce para indekslenirse oynamaz ise iyi olur.

Daha önceden üretime geçselerdi bunlar olmazdı.. üretmek yerine vergiden yaşamak... bu şekil devlet milleti kanser eder. Dışarıdan spam şeklinde üretilmiş mallar gelecek... acilen üretime abanmak gerekiyor. yapacağı şeyler basit.... elimde listeler var.. devlet gel beni bul yoksa yurtdışına gideceğim beyin göçü...

ha birde insan çiftçiliği diye bir kavram buldum. şehirler insan kümesi diğer insana benzeyenler insanları besliyor tüm her şeyi giriş çıkışları kontrol ediyor her ülke bir kümes her kümeste insanlara farklı davranılıyor. Bu kavramı al düşün, incele, paylaş, fokus yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 5 Şubat 2018; 12:20:41 >

• Konu "vergi kulsaldır" a döndürülmüş. Evet vergi verilmeli, peki "google" amcaya bir sorun bakalım 2017 yılında hangi şirketlerin vergi borcu sıfırlanmış. Sadece bir firmanın (şu milletin a... edeceğiz diyenin) 400 milyon lira. Asgari ücretlinin parası cebine girmeden 258 lirasını gelir vergisi diye alacaksın ama öte yandan milyon liralık vergileri sileceksin, hani vergi kutsaldı? Menfaat uğruna her türlü haksızlığı, kanunsuzluğu savunmak vatanseverlik oldu ya ona yanarım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin6134

Arkadaşlar amazondan bir saat alacam tek kalmış bu ürün 120 usd satış fıyatı kargo ücreti dahil değil ayrıca gümrük vergiside dahil değil sizce amazonda prosüdür nasıl işliyor gümrük vergisi bana ne kadar çıkar verdiğim limkteki ürünü masıl alabilirim daha öncd hiç amazonda alışveriş yapmadım bu konuda yardımlarınızı bakliyorum

Amazon'dan alırken kargo ve gümrük masrafları dahil alıyorsun zaten. Ayrıca uğraşmazsın. Ödeme aşamasında amazon onları ekler

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖZELKUVVET

Avrupada 22 euro sınırı olduğu doğrumu

diyelim ki doğru, Bizim ülkedeki bütün herşey avrupa standartlarında mı ki ? iş paraya gelince akan sular duruyor. yeter ki vergi verelim hangi ülkenin standardı oldugunun önemi yok.
  • Eşek olursanız semer vuran çok olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamen saçmalık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Bavulda getirilen ürünlere de vergi uygulanacakmış, öyle okuduğumu hatırlıyorum Yanlış biliyorsam düzeltin arkadaşlar.

Yuhhhhhh diyorum başka bir şey demiyorum. Inadına yurt dışından almaya devam.

Peki devlete karşı en büyük sorumluluğumuz olan vergi ne olacak dışardan alıp valize atınca? Unutma ki vergi kutsaldır ve verilmesi gerekmektedir.

Ayrıca 22 euro sınırı o çok sevdiğiniz avrupa'da yıllardır var. Neden çünkü avrupalı devletine saygılı ve vatanını seviyor. Vergisini vermek istiyor. Sınır ne kadar düşerse o kadar vergi veriyor ve vatana hizmet ettiği için mutlu oluyor.

Bizim türk insanı ise "inadına dışardan alıcam"

Afrinde ve 15 temmuz'da türk halkı bir destan yazdı ve yazıyor. Dünya tarihinde hiç bir destan böyle büyük olamadı. Tek umudum bu destanı yazanların yetiştirdiği çocuklar artık. Vergi bu devlete borcumuzdur helal i hoş olsundur.

kimse vergo vermeye karsi degil ama makul ve mantikli oranda olmak kaydiyla. avrupada hangi arabadan %50-150 arasinda vergi aliyorlar mesela?

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Bavulda getirilen ürünlere de vergi uygulanacakmış, öyle okuduğumu hatırlıyorum Yanlış biliyorsam düzeltin arkadaşlar.

Yuhhhhhh diyorum başka bir şey demiyorum. Inadına yurt dışından almaya devam.

Peki devlete karşı en büyük sorumluluğumuz olan vergi ne olacak dışardan alıp valize atınca? Unutma ki vergi kutsaldır ve verilmesi gerekmektedir.

Ayrıca 22 euro sınırı o çok sevdiğiniz avrupa'da yıllardır var. Neden çünkü avrupalı devletine saygılı ve vatanını seviyor. Vergisini vermek istiyor. Sınır ne kadar düşerse o kadar vergi veriyor ve vatana hizmet ettiği için mutlu oluyor.

Bizim türk insanı ise "inadına dışardan alıcam"

Afrinde ve 15 temmuz'da türk halkı bir destan yazdı ve yazıyor. Dünya tarihinde hiç bir destan böyle büyük olamadı. Tek umudum bu destanı yazanların yetiştirdiği çocuklar artık. Vergi bu devlete borcumuzdur helal i hoş olsundur.

YABANCI ülkelerde her halta vergi yok yalnız dikkatini çekerim 1 pc parçasında 200 tl fark var ama bazen garanti yüzünden mecburen trden alıp kazık yiyoruz

Bak cevap verememiş .Yine 15 Temmuz yazar ancak zaten cevap yazsa da.

• Yasa ne zaman geçecek arkadaşlar bilen var mı ?
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    verecek cevabı yok çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

verecek cevabı yok çünkü

Aynen.15 Temmuz der o kadar.

Zaten bu vatandaşın diğer konuda yazdıkları var " Netflix konusu " belli ki kelime haznesi dil bilgisi falan zayıf.Ondan dolayı ki üstüne varmamak lazım kendi hallerinde debelenip dursunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 7 Şubat 2018; 2:25:46 >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
  • Arkadaşlar,

kargo ücreti bu sınırın içerisine dahil ediliyor mu ? Tecrübe eden var mı ?
  • pyori kullanıcısına yanıt
    hayır kargo hariç hesaplanır
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.