Şimdi Ara

Yunusun gereksiz hakareti (Sinir içerir) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
1
Favori
9.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir gun oyle bisey basima gelirse plakayi alirim hatri sayili tanidiklara bildiririm sonra o polisi cagirip onune dogu haritasi acarim. Baska turlu davranilmaz bunlara.
  • mesleği olmayan iş bulamayan polisliğe kabul edilince böyle oluyor.
  • bazen trafikte çevirmeye denk geliyorum vatandaşa yaklaşım tarzı hal ve hareketleri hiç iyi değil bazen de jandarma trafik ekiplerinin çevirmesine denk geliyorum adamlardaki disipline yaklaşım tarzlarına hayran kalıyorum son derece saygılılar en ufak kusur yok eğitim farkı açıkça ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 23 Nisan 2012; 22:06:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: olek1988

mesleği olmayan iş bulamayan polisliğe kabul edilince böyle oluyor.

Neden?

Çünkü askerlik/polislik hiç de bazılarının üfürdüğü gibi kolay ve zevkli bir meslek değil.(Hatta bunlar meslek de değil, hayattır.) Kimse o okullara gitmiyor, çocuğunu da göndermiyor; sonra çıkıp karalamaya çalışıyor. Ayıp, ayıp...

Askere gidince gün gün şafak sayarlar, sonra da bu insanlara itfira atarlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 23 Nisan 2012; 22:37:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanOpener

quote:

Orijinalden alıntı: smurats

valla beni bugün cevirdiler ankara/ küçükesatın başında
    diyolog şöyle
    polis:evraklarınızı alabilir miyim
    ben:tabi buyrun
    polis:camı biraz kaldırır mısınız.
    ...
    polis:camda film mi var?
    ben:evet yaptırdım.
    polis:yasak ama cezası var.
    ben: biliyorum komserim
    gitti geldi evrakları kontrol etti falan.
    polis:bu seferlik yazmadım hiç itiraz falan etmedin güle güle
    ben: saolun komserim iyi günler.
    dedim geçtim
    bütün polisler kötü niyetli değil yani

yani ben orda komserim çok ince film zaten ne zararı var yapmayın falan desem yazıcaktı

Polis memuruna komiserim diye hitap etmişin, tabi ceza yazmaz adamın egosunu yükseltmişin

bi abimden öğrenmiştim onu işe yaradı

• quote:

Orijinalden alıntı: CanOpener

quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Beylik vermişler önce anasını kesmiş diye bir deyiş vardır.He ,bu zatlara beylik yok ancak kendilerini master of universe zannediyorlar.Yazıkki görmemişliğin,kompleksin önde gideni içlerinde bu şahısların.İki kelam etseniz ne kadar donanımsız olduklarını anlarsınız,zamanıma yazık dersiniz.O motorsiklete bindiklerindede tam şahtılar ,şahbaz oluyorlar.

Sonuç ,3. dünya ülkesiyiz.Balık baştan kokuyor.Geçmiş olsun.

Ne üçüncü dünyası allah aşkına, hayatında 3. dünya ülkesi gördün mü de konuşuyorsun?

Yunusun gereksiz hakareti (Sinir içerir)

bu dünya haritasını sizmi boyadınız acaba?
    yoksa bizi büyük bir devlet oldugumuza inandırmak ve kullanmak için gercekten büyük bir devletmi hazırlayıp bize sundu acaba?

peki siz bizim first class bir ülke oldugumuza inanıyormusunuz?

• evimin önünde 10 dk aradılar beni..

bunların bir çoğu üniversiteden yeni mezun olup iş bulamayan genç arkadaşlar. ve o zamana kadar hiç bir baltaya sap olamamışlar hep ezik yetişmişler. ellerine bir güç geçince ezmeye kalkıyorlar insanları.
  • En çok sinir olduğum şey pkk yandaşlarına böyle davranmıyorlar yemiyo çünki!! ama iş bize gelince kimlik soruyor yok abi tc no ezbere biliyorum yaşım gereği taşımıyorum diyorum yok öyle şamarı at
  • quote:

Orijinalden alıntı: expulse

bunların bir çoğu üniversiteden yeni mezun olup iş bulamayan genç arkadaşlar. ve o zamana kadar hiç bir baltaya sap olamamışlar hep ezik yetişmişler. ellerine bir güç geçince ezmeye kalkıyorlar insanları.

Aslında istedikleri kriterde bu zaten maalesef ...

Bende dün akşam mahmutbey gişelerinde tır ogsde durmuş bekliyordu bizde ogsden geçmek için bekliyoruz sonra geri vitese taktı kgsye geçmek için arkamızdada araç var ne çıkabiliyoruz kornaya uzun süre bastık ki allahtan aramızda biraz mesafe vardı neyse durdu hemen biz geçtik tabi ogsye girmek için sağdan hemen geçicektik onun önüne bu sefer yine geri geri geldi yine tekrar bir araca çarpıcaktı biz durdurmak için yanına iyice sokulduk korna çaldık ama kamyonun kör noktasına girdik bizi görmedi tabiki sol çamurluğu götürdü hemen birkaç fotoğraf çektik ,sonra kenara çektik tutanakta tutmadığım için daha önce ben gişelerdeki polislere el yaptım neyse bir tanesi geldi aheste aheste olayı anlatmaya çalışıyorum işte tır şöförü suçlu zaten kendiside kabul ediyor dedim abuk subuk ses tonunu yükselterek bana cevap vermeye başladı, ama inanmazsınız ben o kadar alkol kokan bir insan görmedim . Açık alanda konuşuyoruz birde 4 kişiyiz herkes farketti zaten sonra dedik acaba tır şöföründen mi geliyor ama tutanak tutarken birlikte ondan gelmediğini anladık. Tabiki işini düzgün yapan insanlarda vardır ama bu ülkede en son güveneceğim kurumdur...

• quote:

Orijinalden alıntı: !nF3Rno

quote:

Orijinalden alıntı: expulse

Aslında istedikleri kriterde bu zaten maalesef ...

Bende dün akşam mahmutbey gişelerinde tır ogsde durmuş bekliyordu bizde ogsden geçmek için bekliyoruz sonra geri vitese taktı kgsye geçmek için arkamızdada araç var ne çıkabiliyoruz kornaya uzun süre bastık ki allahtan aramızda biraz mesafe vardı neyse durdu hemen biz geçtik tabi ogsye girmek için sağdan hemen geçicektik onun önüne bu sefer yine geri geri geldi yine tekrar bir araca çarpıcaktı biz durdurmak için yanına iyice sokulduk korna çaldık ama kamyonun kör noktasına girdik bizi görmedi tabiki sol çamurluğu götürdü hemen birkaç fotoğraf çektik ,sonra kenara çektik tutanakta tutmadığım için daha önce ben gişelerdeki polislere el yaptım neyse bir tanesi geldi aheste aheste olayı anlatmaya çalışıyorum işte tır şöförü suçlu zaten kendiside kabul ediyor dedim abuk subuk ses tonunu yükselterek bana cevap vermeye başladı, ama inanmazsınız ben o kadar alkol kokan bir insan görmedim . Açık alanda konuşuyoruz birde 4 kişiyiz herkes farketti zaten sonra dedik acaba tır şöföründen mi geliyor ama tutanak tutarken birlikte ondan gelmediğini anladık. Tabiki işini düzgün yapan insanlarda vardır ama bu ülkede en son güveneceğim kurumdur...

hükümet politikası. işi gücü olmayan ne kadar yandaş varsa bu tür kurumlarda. artık dua ediyorum çevirmesinler diye bir şekilde. polisimizden korkar olduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: By_emre34

En çok sinir olduğum şey pkk yandaşlarına böyle davranmıyorlar yemiyo çünki!! ama iş bize gelince kimlik soruyor yok abi tc no ezbere biliyorum yaşım gereği taşımıyorum diyorum yok öyle şamarı at

Kac defa gördün terör yandaslarina yemedigini ? Evine arabana molotof atanlari parcalamadigini neden goremiyoruz ? cunku fossun evladim sen fos .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyyericsson

quote:

Orijinalden alıntı: By_emre34

En çok sinir olduğum şey pkk yandaşlarına böyle davranmıyorlar yemiyo çünki!! ama iş bize gelince kimlik soruyor yok abi tc no ezbere biliyorum yaşım gereği taşımıyorum diyorum yok öyle şamarı at

Kac defa gördün terör yandaslarina yemedigini ? Evine arabana molotof atanlari parcalamadigini neden goremiyoruz ? cunku fossun evladim sen fos .

Evlat arka sokaklar başlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_emre34 -- 24 Nisan 2012; 20:48:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

İŞSİZ GENÇLERE MÜJDE, POLİS TEŞKİLATI ..... SAYIDA YENİ POLİS ALIYOR... ,bir iki ay önce atv ana haberde, haberin anonsu bu şekilde idi. ne kadar acı polislik işsizlere iş kapısı olmuş.

Polislik göründüğü kadar kolay değil o insanlar oralara binbir zorlu aşamalardan sonra girip senin benim için gerektiğinde canını tehlikeye atıyor. Bireylerin yaptığı davranışları kurumlara mal etmeyin.
  • bu adama öyle kuzu gibi bakarsan üstüne çıkar. direkt en ağırından küfüre başlardım. ne yaparlarsa yapsınlar. ben ordan çıkınca bunu ödetmeyecek miyim? canını yakmayacak mıyım onun? böyle şeyleri kendi hayatımdan feragat ederek de olsa ödetirim. belki mantıklı değil, belki ergen davranışı, umrumda değil. boş bırakırsan her yer bunun gibi artistlerle dolar.
  • Bulunduğum bölgede hem Jandarma hem polis var. Jandarma bu konuda çok başarılı insanlarla nasıl konuşacağını nasıl davranacağını çok iyi biliyor. Polisler ise tam bir hanzo bütün sonradan görmeler Polis olmuş sanki. Bir Jandarma er Gbt sorgusunda kibarca hoş geldiniz güle güle gibi ifadeler kullanırken, Polis'ler güneş gözlünü takmış, hindi gibi kabarmış kasıla kasıla gezen soğuk insan görünümünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34

quote:

İŞSİZ GENÇLERE MÜJDE, POLİS TEŞKİLATI ..... SAYIDA YENİ POLİS ALIYOR... ,bir iki ay önce atv ana haberde, haberin anonsu bu şekilde idi. ne kadar acı polislik işsizlere iş kapısı olmuş.

Polislik göründüğü kadar kolay değil o insanlar oralara binbir zorlu aşamalardan sonra girip senin benim için gerektiğinde canını tehlikeye atıyor. Bireylerin yaptığı davranışları kurumlara mal etmeyin.

ben hiç öyle canını tehlikeye atan polis falan görmedim, biraz az arka sokaklar izleyin bence...

olay varsa polis kaçar, cam çerçeve indirenlere, durakları yakıp yıkanlara, otobüslere molotof atanlara polis müdahale edebiliyor mu?

olay varsa polis gelmiyor, kavgaya çatışmaya polis gelmiyor, olay bittikten sonra geliyor, işi "itle çakalla" uğraşmak olan polis, bunun için maaş alan polis normal vatandaş gibi davranıp ite çakala bulaşmayayım havasında... ben de insanım benim de ailem çoluğum çocuğum var diyor ama o zaman yanlış meslek seçmiş aldığı para helal değil...

dediğiniz gibi gerektiğinde vatandaş için canını verseydi polis sokaklar daha yaşanılır olurdu diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Arif
    quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34
    quote:

İŞSİZ GENÇLERE MÜJDE, POLİS TEŞKİLATI ..... SAYIDA YENİ POLİS ALIYOR.. ,bir iki ay önce atv ana haberde, haberin anonsu bu şekilde idi. ne kadar acı polislik işsizlere iş kapısı olmuş.

ben hiç öyle canını tehlikeye atan polis falan görmedim, biraz az arka sokaklar izleyin bence...

olay varsa polis kaçar, cam çerçeve indirenlere, durakları yakıp yıkanlara, otobüslere molotof atanlara polis müdahale edebiliyor mu?

olay varsa polis gelmiyor, kavgaya çatışmaya polis gelmiyor, olay bittikten sonra geliyor, işi "itle çakalla" uğraşmak olan polis, bunun için maaş alan polis normal vatandaş gibi davranıp ite çakala bulaşmayayım havasında... ben de insanım benim de ailem çoluğum çocuğum var diyor ama o zaman yanlış meslek seçmiş aldığı para helal değil...

dediğiniz gibi gerektiğinde vatandaş için canını verseydi polis sokaklar daha yaşanılır olurdu diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

Bugün kendi aracım ile bir tanıdığın mevlüdüne gittim. Sonra bir arkadaşım yakındayım gel beni al dedi. Benim aracım hem benzinli hem otomatik aşırı fazla yakıyor. Ben de tanıdığın dizel aracı var diye onunla alıp geleyim hem az yakıyor...

Mahalle biraz garip, yolumu bulamadım, bilmediğim mahalle. İlk defa bulunduğum bir yer ki; 2dk sonunda yolumu buldum tam ana yola çıkacağım. 3tane yunus geçiyor, benden hızlı gittikleri için kenara çekilerek yol vereyim dedim. 2tanesi geçti. sonuncu geçip geçmemekte kararsız kaldı, ben de önümde park halinde araçtan dolayı durmadan gitmek isteyince; yan yana geldik. aracın içine baktı. cam 5cm filan açıktı. Hızım 15km/h filan.

Yunus: Dur bakayım sen !(bağırma tonunda)
    Ben: Frenledim ve boşa aldım durdum.
    Yunus: Ne gezip duruyorsunuz sabahtan beri benzin paran çok herhalde.
    Ben: Abi ilk defa geçiyorum buradan ana yolu bulamadım şuradaki dönerden dönecektim.
    Yunus: Sus lan! Yürü git yoluna lan! ... (hakaret etti) bütün konuşmada sinirli ve hafif bağırma tonunda idi.
    Ben: Cevap vermedim. O an öyle bir sinir oldum ki... Plakayı tam alamadım. Gidip şikayet edecektim.

Mevlüt alanına tekrar döndüğümde ise polis bir tanıdık çıktı. Durumdan bahsettim. Böyle kaba davranması yanlış. Her toplantıda bu söyleniyor. Aile terbiyesi almayınca böyle oluyor. Sicil no isteme hakkın var. Plaka ile de şikayet edebilirsin, boşver sinirlenmene gerek yok.

Bunları biliyordum ama bilmediğim bir mahallede yolumu bulmanın, ağır ağır giderken(kemerim takılı, teyp bile açık değil) resmen düzgün araç kullanmayan biri(yanlamak, sürekli korna çalmak, herkese laf atmak, makas atmak, bütün kural dışı davranış) gibi muamelesi yaptı. Herhangi bir hatalı hareketim olmadı. mahalle boş olduğu halde sinyalle döndüm bir çok sokakta... Allaha havale ediyorum. Benzinden ve ÖTVden alınan vergi ile maaş alıyorsa hakkımı helal etmiyorum.
    Mahallemdeki hırsızlık en üst seviyeye ulaşmış. Gece korkarak uyuyorum. Bu mu yaptıkları polislik

Benzin param çok veya değil sana ne!(istersem aynı yerde 100 tur da atarım, ne pati çekiyorum, ne müzik açtım, ne de başka bir şey...), vergimi zamanında veriyor muyum, veriyorum(20 yaşında aracımın vergisinin %25ini verip borçlarımdan yırtmıyorum...), gelip bana hakaret etme hakkını hele ki, benim ödediğim vergi ile aldığın maaş ile alıyorsun. Yazıklar olsun böyle polise...

eee rastgele polis seçerlerse sonucu böyle olur

• polise 500-600 tl maaş iyileştirmesi yolda imiş. Ek gösterge, makam tazminatı, emniyet hizmetleri tazminatı ve fazla çalışma ücretleri iyileştirmesi sonucunda ise ise 500-1600 tl arasında yansıyacakmışşş. ahada hakettiler gitti. normalde 8 in birindeki bi polis, 2 bin 363 lira alıyor.

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/polise-zam-mujdesi-33513.html
  • 2 gün önce Ankara'da GMK'da yunuslarla muhatap olduk; aracı babam kullanıyordu o sırada. Yanımızdan araca çok yakın şekilde hızlıca geçtiler, babam da kornaya bastı uzun bir şekilde. Durdular ve yanlarına doğru ilerlediğimizde "ne oldu niye kornaya basıyorsun" dedi biri. Babam da "ayıp değil mi yaptığınız sizin, nasıl sürüyorsunuz motoru" dedi. "Hocam kusura bakmayın acelemiz var olay yerine intikal ediyoruz" dedi, ve gittiler. Ama hiç de olay yerine gidiyor gibi değillerdi, acelesi olan durmaz, gider. Siren de açık değildi zaten.

Sonuç: Evet araca göre, plakaya göre muamele var.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.