Şimdi Ara

Yunusun gereksiz hakareti (Sinir içerir) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
1
Favori
9.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Only Gamer

quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

İNŞALLAH. eminim polis de seni sevmez..

Polis olmanız bütün polisleri korumanız anlamına gelmez.

İyi polis iseniz sorun yok. Yani size verilen görevi yasalara, ahlak kurallarına uygun yaptığınız sürece sizler gibi polislere saygımız sonsuz.

Her meslekte iyi- normal - kötü çalışan olur.
    ben burada kötü çalışana örnek verdim.
    Öte yandan da kendim üniversite sınavına girmeden önce okulumun verdiği ek puan rahatlığı ile mat. ögretmenliği yazarım diyordum. Var olan bilgi potansiyelim, hocalarımdan ve rehberlik ögretmenlerimin verdiği bilgiler dogrultusunda fikrim değişti. Bir diğer değiştirme sebebim ise tanıdığım insanlara matematik anlatırdım. Bu kişi kardeşim, akrabam, komşum olabiliyordu. Tamam anlardı filan ama 1kişi bir konuyu anlatana kadar göbeğim çatlıyor, hiçbir heyecanı, zevki yok sadece 1saatte. 6saat boyunca 30kişiye sınıfta anlatmayı düşününce hiç yapamam dedim. bir sene daha hazırlandım ve şu anda elektronik ve haber. müh. okuyorum. Bölümümden memnunum. İlgimin oldugu bir bölüm. Polislik de kolay değil. Bazen mecbur kaldığımız için bazı meslek dallarını seçiyor. Zamanla sevilebiliyor. Ama 20yıl o mesleği yapıp da bir türlü sevemeyen de oluyor.

tabiki bütün polisler iyi olamaz ayrıca hatasız kul da olmaz
    insanlar da iyi ve kötü olarak ayrılırlar, ama toptan bir genelleme yanlış oluyor.

• savcı olman polisi öttüreceğin manasına mı gelir?? herkes işini yapar polis polisliğini savcı savcığını doktor doktorluğunu kimse kimseden işi dışında bişey isteyemez ve de yaptıramaz. senin öttürme dediğin asker ocağında olur ancak.

baboker isimli kullanıcıya cevabımdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captainzed -- 30 Nisan 2012; 23:18:34 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

Yunusları gördüğünüz zaman kafa yapısı ve mantalite seviyesi itibarıyla "üniversiteyi kazanamamış defalarca girseler de kazanamayan bi baltaya ""ancak"" sap olabilmenin verdiği ezikliği taşıyan genç ve heyecanlı insanlar olarak" bilin. Ve ona göre davranın. Genç bi baltaya sap olamamış apaçiler.

Üzerinizde takım elbise yada albenisi olan bi araba vs varsa sıkıntı olmaz bunların karşısında. Şunu da unutmayın "yaka numarasını" talep etme hakkınız var. Yazılı dilekçe birçok şeyi halleder. Birçok tanıdığım polis ve lise mezunu olupda girenlerin büyük çoğunluğu bu şekilde. istisnalar kaideyi tabi ki bozmaz..

pardon kardeşim ben yüksek lisans mezunuyum ve polisim siz ne mezunuydunuz mahsuru yoksa??

istisnalar kaideyi bozmaz diye bi cümle kullandım. bende yüksek mezunuyum dostum ;-)

• captan masallah hepimize yetiyosun tek basina riza baba ya selamlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 0RK

Polis işte, niye şaşırdın ki ?

Sen niye şaşırmadın ki...

evet polis olabildiğince polis... nasıl bir polis isterdiniz?

Amerikadaki gibi mi?
    yunanistandaki gibi mi?
    Almanya daki gibi mi?

Hiç biri. Polis polistir. En düzgünü gene İtalya'da, hiç bir şeye karışmıyorlar. Polisleri çok ahlaklı, düzgün insanlarmış gibi savunma şimdi bana.
  • Bunlar özellikle Yurtdisindan gelenlere böyle yapiyorlar.

Benzer durum basima geldi, tuaf tuaf sorular sorunca.

Kimsin sen LAN diyip, kacmistim (Özgüvenimden dolayi tebrik ediyorum kendimi). Arac yurtdisi plakaliydi, ö dönemde bir cok Yurtdisindan gelen arac vardi Mahalle cevresinde ne yazikki bulamamisti.

Yoksa simdi kim bilir hangi köselerde kaliyorduk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

captan masallah hepimize yetiyosun tek basina riza baba ya selamlar...

Rıza babanın ve mesutun da selamları var :)
  • Ben konuyu açan arkadaşın yerinde olsam, öttürürdüm o polisi. Herkes saygılı olmak zorunda. Ben nasıl ki ona saygılı davranıyorum, aynı saygıyı hakediyorum. Suratına tükürmeyeceğim tipler rozeti üstünde taşıyınca kendini birşey zannediyor, ondan oluyor. Halbuki kendisiyle tenezzül edip muhatap oluyorsam o rozetin simgelediği şeye, ideal olana saygımdan ötürüdür. Ben olsam duman ederdim o polisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

[size=3]İŞSİZ GENÇLERE MÜJDE, POLİS TEŞKİLATI ..... SAYIDA YENİ POLİS ALIYOR... ,bir iki ay önce atv ana haberde, haberin anonsu bu şekilde idi. ne kadar acı polislik işsizlere iş kapısı olmuş.

Hocam lisede ne kadar agrasif kişilikli , derslerinde olumsuz arkadaşlarım varsa hepsi polis oldu. Pek de şaşırmamak gerek bu kaba davranışlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Ben konuyu açan arkadaşın yerinde olsam, öttürürdüm o polisi. Herkes saygılı olmak zorunda. Ben nasıl ki ona saygılı davranıyorum, aynı saygıyı hakediyorum. Suratına tükürmeyeceğim tipler rozeti üstünde taşıyınca kendini birşey zannediyor, ondan oluyor. Halbuki kendisiyle tenezzül edip muhatap oluyorsam o rozetin simgelediği şeye, ideal olana saygımdan ötürüdür. Ben olsam duman ederdim o polisi...

Ne yapardınız?
  • Konu açtıktan sonra olayın üstünden olaylar geçti...

Bu konuyu ne zaman açtığımı hatırlamıyorum... Bu ülkede polislik mesleği kadar değerinden fazla abartılan bir meslek yok... adamlar sanarsın başbakan, artis tavırlar filan...

Artık dikkate almıyorum. Ben kurallara uyarak hareket ediyorum. Onlar ışıkta beklemek zor gelince tepe lambasını açıp trafiği alt üst etsin...

Konuya da yazmıştım ama ödediğim vergi ile görevini dogru yapmayan her polis maaş alıyor sonuçta. %0.000xx oranında da olsa alıyordu. Ben onu haram ediyorum. eninde sonunda bir yerlerinden çıkar...

Yine onlar yüzünden balkonda laptopumla keyif yaparken, elinde silahla gezen kişi polis değil; evine hırsız giren bir garip vatandaşı gördüm..
    Hırsızın peşinden vatandaş koşuyor. Sonradan polis geliyor... Ne anladım ben bu işten... Mahallemde zaten hırsız eksik olmazdı. bunu da görünce gidip aracıma alarm taktırdım...

Polis halkın, vatandaşın güvenliğini sağlaması için vardır. yanlış yere parktan değil de kemerden ceza yazsalar daha iyi olacak. her ışıkta mobese olsa da kırmızıda geçenlere yazsalar. otoban gibi yola düzgün hız sınırı koyup ondan sonra radar uygulasınlar. Bir yere pusarak olmaz bu iş...

Aynı polis, benim evde güvenle uyumamı sağlasın; en küçük çıtırtıda uyanmak zorunda kalmayayım... yine aynı polis, kırmızı ışıkta bodoslama geçip trafiği alt üst etmesin...

• Orijinalden alıntı: optiarc

...resmen şahinci muamelesi yaptı...

Zaten o façalar apaçiler yüzünden Tofaş kuş serisi tuhaf bir araba olup çıktı , her insan bütçesine göre araç alır bunlar alıp tipten tipe sokuyor , yolda tofaş gören apaçi sanıyor mimlenmiş bir kere , bmw harikası olan bbs jantlar çıkmaları 300-400 tl arası o jantıda stock tofaş jantı yaptılar , honda'da gören aha apaçiye bak diyor . E haliyle çıkarttım bende . 6 kollu gri bir jant taktım zaten kış lastikleri için onlar duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apocaltique

quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

quote:

Zaten o façalar apaçiler yüzünden Tofaş kuş serisi tuhaf bir araba olup çıktı , her insan bütçesine göre araç alır bunlar alıp tipten tipe sokuyor , yolda tofaş gören apaçi sanıyor mimlenmiş bir kere , bmw harikası olan bbs jantlar çıkmaları 300-400 tl arası o jantıda stock tofaş jantı yaptılar , honda'da gören aha apaçiye bak diyor . E haliyle çıkarttım bende . 6 kollu gri bir jant taktım zaten kış lastikleri için onlar duruyor.

Alıntı hatalı. Benim böyle bir mesajım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 16 Eylül 2012; 3:05:11 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Apocaltique

quote:

quote:

Alıntı hatalı. Benim böyle bir mesajım yok.

Bir sorun oluştu o zaman :)

• geri kalmış ülkeyiz işte napalım polisler avrupa standardında değil.
  • Beyler başiniza gelmiş Tüm kötü işe yaramaz polisleri bir tutmayin.. Evet benimde başima yunuslarla ve trafik polisleriyle ilgili sorunlar geldi ama Genelde Düzgününü görmüşümdür hep.. Bir kasa meyvenin içinde 2 tanesi bozuk çikti diye Tüm kasayi çöpe mi dökersiniz.. ??

Malesef Böyle sorunlu, Polislik meslegini kendi zevki ugruna kullananlar var.. Sadece ülkemizde de Değil Tüm dünyada var... Benimde yillar geçmesine rağmen bir yunusla yaşadigim mevzu hala aklimdadir ve ne zaman polislerle ve Özellikle yunuslarla ilgili bir konu olsa Direk aklima o olay gelir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 16 Eylül 2012; 4:38:06 >
  • Çok ilginç, benim şimdiye kadar karşılaştığım yunuslar hep kibar insanlardı. Bende trafikçi ve toplum polislerini sevmiyorum. Ancak eski polisler emekli oldukça, yenileri daha eğitimli ve polislik mesleğini icra etmeye hevesli insanlar olarak görüyorum. Yunusların karıyla-kızla ilgilendiklerini de hiç görmedim.
  • eleman tek basina herkese cevap vermenin pesinde

iste sizin gibi insanlar polis olursa boyle durumlarda cogalir. he diyip gecemiyomusun arkadasim? gecebilseydin suan herkes normaldi.

Ah sizdeki ego...
  • Devlet altlarina iki motor veriyo dotleri kalkiyo sen de ne "abi" diyosun sende sert cikican ole abi demicen

sana "lan" diyosa cevabini vericen

• quote:

Orijinalden alıntı: AlphaScramble

Devlet altlarina iki motor veriyo dotleri kalkiyo sen de ne "abi" diyosun sende sert cikican ole abi demicen

sana "lan" diyosa cevabini vericen

Aynen 'abi' nedir!!!!!

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.