Şimdi Ara

Yunusun gereksiz hakareti (Sinir içerir) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
215
Cevap
1
Favori
9.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

quote:

Ben konuyu açan arkadaşın yerinde olsam, öttürürdüm o polisi. Herkes saygılı olmak zorunda. Ben nasıl ki ona saygılı davranıyorum, aynı saygıyı hakediyorum. Suratına tükürmeyeceğim tipler rozeti üstünde taşıyınca kendini birşey zannediyor, ondan oluyor. Halbuki kendisiyle tenezzül edip muhatap oluyorsam o rozetin simgelediği şeye, ideal olana saygımdan ötürüdür. Ben olsam duman ederdim o polisi...

Ne yapardınız?

Kendisini hiç muhatap almıyormuş gibi, "tenezzül ettim de konuşuyorum senle" modunda, sakinliğimi koruyarak, "Siz kime hakaret ediyorsunuz? Ben sizin arkadaşınız mıyım? Siz kimsiniz de bana sen diyorsunuz?" diyerek sicilini isterdim. Vermezse "Plakandan öğrenirim merak etme." derdim. Sicili alırsam veririm avukata, alamazsam plakadan öğrenirim onun sicilini gene veririm avukata...

Yanımda arkadaşlarım varsa şahidim var. Polisin yalancı şahidi varsa benim harbici şahidim var kısaca.

Oradaki artistliği uzarsa da basar giderim, ilk polis karakoluna... Yunus dumur olur herhalde. Yunustan kaçıp polis karakoluna giden tip... Beyan "Bana küfür etti, sicilini sorunca saldırgan sözler etti, üzerime yürüdü, kendisi polis olduğu için silahlı olduğunu tahmin edip size sığındım. Kendisinin bir sorunu varsa, yasalar dahilinde burada halledelim."

Sağlam tanıdık şart her daim.

Polisle muhatap olurken cep telefonunuz yanınızda, tercihen kayıtta olmalı. Aracınızda kayıt yapan kamera da candır...

afedersinde kimi kime şikayet ediyon

• quote:

Orijinalden alıntı: sonyyericsson

İpini koparan polise satasiyor. Yok bilmem bizim vergilerimizle maas aliyorlarmis yok artistlermis . Sen kimin vergisiyle maas aliyorsun ? Polis vergi odemiyor mu ? İsin dustugunde polis cagirmayi biliyorsun . Yalvarmayi biliyorsun. Boyle ipsiz sapsiz konusmayin

Yoo birde işimiz düştüğünde gelmesin polis, değilmi polisin keyfi kaçmış olmayabilir, morali bozuk olabilir.
    İpsiz sapsız konuşma derken ipsiz sapsız yorumlarda bulunmayalım...
    Polis de bir memurdur.
    İşimiz düştüğünde gelip ilgilenmek zorundadır.
  • Şikayet etsen haksız cıkarsın bı de.
    Bir laf var ama burada yazılmaz,Polıs polıse bırsey yapmaz dıyım en ıyısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TAVCI -- 17 Eylül 2012; 19:55:46 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTaLLiCaLi06 -- 18 Eylül 2012; 9:07:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeRMİNaaRD

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

quote:

Ben konuyu açan arkadaşın yerinde olsam, öttürürdüm o polisi. Herkes saygılı olmak zorunda. Ben nasıl ki ona saygılı davranıyorum, aynı saygıyı hakediyorum. Suratına tükürmeyeceğim tipler rozeti üstünde taşıyınca kendini birşey zannediyor, ondan oluyor. Halbuki kendisiyle tenezzül edip muhatap oluyorsam o rozetin simgelediği şeye, ideal olana saygımdan ötürüdür. Ben olsam duman ederdim o polisi...

Ne yapardınız?

Kendisini hiç muhatap almıyormuş gibi, "tenezzül ettim de konuşuyorum senle" modunda, sakinliğimi koruyarak, "Siz kime hakaret ediyorsunuz? Ben sizin arkadaşınız mıyım? Siz kimsiniz de bana sen diyorsunuz?" diyerek sicilini isterdim. Vermezse "Plakandan öğrenirim merak etme." derdim. Sicili alırsam veririm avukata, alamazsam plakadan öğrenirim onun sicilini gene veririm avukata...

Yanımda arkadaşlarım varsa şahidim var. Polisin yalancı şahidi varsa benim harbici şahidim var kısaca.

Oradaki artistliği uzarsa da basar giderim, ilk polis karakoluna... Yunus dumur olur herhalde. Yunustan kaçıp polis karakoluna giden tip... Beyan "Bana küfür etti, sicilini sorunca saldırgan sözler etti, üzerime yürüdü, kendisi polis olduğu için silahlı olduğunu tahmin edip size sığındım. Kendisinin bir sorunu varsa, yasalar dahilinde burada halledelim."

Sağlam tanıdık şart her daim.

Polisle muhatap olurken cep telefonunuz yanınızda, tercihen kayıtta olmalı. Aracınızda kayıt yapan kamera da candır...

+1 Doğru demişsin birbirlerine çok bağlılar..

Ancak bu hakkını arayamayacağın anlamına gelmiyor.

Polisle diyaloğa girildiğinde

1)Kesinlikle abi, komiserim gibi sıfatlarla hitap edilmemeli
    2)Diklenme, artistlenme diye tabir edilen davranışlarda da bulunulmamalı
    3)Kesinlikle tartışmaya da girilmemeli. Tartışmaya girmeniz polisi yıldırmaz.
    4)Bazı arkadaşlar buradan ''polise aynı sertlikle karşılık verirdim''falan demiş, bunlar kesinlikle olayı daha da büyütür.Gaza gelinmemeli.
    5)Dik durup, diklenmeden diyaloğa girilmeli. Kararlı bir ses tonuyla, korkmadan onun size hareket edemeyeceğini, düzgün konuşmaı gerektiğini belirtiniz. (Lütfen düzgün konuşun, bana hakaret edemezsiniz... gibi)
    6)Hakaretlerine devam ediyorsa, onu gerekli yerlere şikayet edeceğinizi belirtip tartışmayı sonlandırın.
    6)Polisler sicil numaraları vermezler.(Kanunen vermek zorunda oldukları halde). Burada yapılması gereken plaka numarası almaktır.Aslında en güzeli genelde kazalar için uygulanan ama bu tarz olaylarda da işe yarayacak olan ARAÇ KAMERASI taktırmaktır.Bu tarz kameralar ses kaydı da yapmaktadır.
    7)Şikayetini il emniyet müdürlüğüne yazılı şekilde yapmalısın.

Bu durumda mutlaka o polisin iyi/kötü başı ağrır, kendine çeki düzen verir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Pmyoank

Hepimiz aynı mı?

Sen evinde eşinle çocuğunla rahat uyu diye biz ölüyoruz senin haberin var mı? Daha dün ölen Osman küçükdilan benim beraber görev yaptığım ve bingöle giderken helallik isteyip giden 23 yaşında 1 yaşında da çocuğu olan bir vatan evladı. Sen kimsinde bizi bir tutuyorsun. Ağzınız forumda laf yapar fakat bizler olmasak evinizden dışarı bile çıkamazsınız.. Sizler neyin hesabını yapıyorsunuz..

Ah osman kardeşim daha dün gibi hatırlıyorum 2 ay öne ilişiğini kesip seni bingöle yolladığımı keşke sorun çıksaydıda evraklarını yapamasaydım.. Sen şehit oldun ama bak arkamızdan böyle atıp tutuyorlar neyse artık sen rahat uyu. Mekanın cennet olsun kardeşim..

Hepinizi aynı gören yok fakat konuyla alakalı olmayan Ajitasyon'a da gerek yok.
    Bildiğim çok iyi polisler olmasına rağmen, çok kötü örnekler de biliyorum.(Trafik polisinin arabayı kuytu bir yere çekip alem yapması gibi örnekler)
    Bizde zaten olurda o kötü örneklere denk gelirsek yapmamız gereken şeyler hakkında konuşuyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker90

kpss de 60 puanla ne olunabiliniyorsa.... işte bu puanlarlada bu kişiler bu tür mesleklerde olabiliyor...

açıklayıcı yazmadım ama anlayan anladı

insanlar kpss puanıyla değerlendiriyorsan senin insanlık puanından da şüphe ederim. sonuçta 60 puanla da olan var 85 puanla atanamayıp polis olan da. pek açık yazdım sen anlasan yeter.
  • her polis kesinlikle aynı değil ama şikayet etmek bişeyi değiştirmez elin boş dönersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

quote:

kpss de 60 puanla ne olunabiliniyorsa.... işte bu puanlarlada bu kişiler bu tür mesleklerde olabiliyor...

insanlar kpss puanıyla değerlendiriyorsan senin insanlık puanından da şüphe ederim. sonuçta 60 puanla da olan var 85 puanla atanamayıp polis olan da. pek açık yazdım sen anlasan yeter.

(kpss puanı )onu ben değerlendirmiyorum bakanlar ve devlet büyüklerimiz değerlendiriyor ,merak etme benim insanlığım kafa göz patlatanlardan oldukça üstündür..

kendi ağzınla dedin 85 puanla bile atanamayanlar var hatta zamanında kendi alanında 100 puanla bile atanamayanlar olmuştur

uzun zaman önce bir devlet büyüğümüz şöyle demişti adam 90 bile alalamış kpss den ben bunu matematik hocasımı yapacam şimdi !!

madem 90 puanla eğitimci ve öğretimci sıfatına erişemiyorsun (o adamın demesine göre ) ozaman 60 puanla hani kutsal mesleklerden biri ya bu dediğiniz meslek sonra bizi koruyorlar gözlerini kırpmadan ozaman 60 puanla nasıl oluyorda altına araba yada motorsiklet beline silah verip kanun bekçiği yapabiliyorlar sen ilk önce bu soruları sor... herkesin acıyarak burun kıvırdığı işletme iktisat bölümlerinden mezun olan bile sermaye piyasası sınavına girmek için bile min: 80 puan istiyor

ayrıca
    7 aylık eğitimlerle bizi koruyacak seviyeye erişebiliyorsalar (nasıl oluyorsa ) sonra gelip hepsi öyle değil yeaa falan yazmayın hiç

git çevrene bak sor soruştur baktı kpss atanamıyor "oğlum bari git bu mesleği seç "diyorlar

şimdi özetleyim demek istediğim bu tür meseklere adam alınırken daha titiz davranılması gerekir git şurada 10 şınav çek durduğun yerde yok şukadar cm atla falan ile olacak iş değil..sonra hayatında üniformanın kendisine getirdiği üstünlüğü kendi egolarını tatmin etmek için kullanabilir

buda bizi ilerde kollayacak okuldaki öğrencilerin durumları alıntı

• quote:

quote:

quote:

(kpss puanı )onu ben değerlendirmiyorum bakanlar ve devlet büyüklerimiz değerlendiriyor ,merak etme benim insanlığım kafa göz patlatanlardan oldukça üstündür..

kendi ağzınla dedin 85 puanla bile atanamayanlar var hatta zamanında kendi alanında 100 puanla bile atanamayanlar olmuştur

uzun zaman önce bir devlet büyüğümüz şöyle demişti adam 90 bile alalamış kpss den ben bunu matematik hocasımı yapacam şimdi !!

madem 90 puanla eğitimci ve öğretimci sıfatına erişemiyorsun (o adamın demesine göre ) ozaman 60 puanla hani kutsal mesleklerden biri ya bu dediğiniz meslek sonra bizi koruyorlar gözlerini kırpmadan ozaman 60 puanla nasıl oluyorda altına araba yada motorsiklet beline silah verip kanun bekçiği yapabiliyorlar sen ilk önce bu soruları sor... herkesin acıyarak burun kıvırdığı işletme iktisat bölümlerinden mezun olan bile sermaye piyasası sınavına girmek için bile min: 80 puan istiyor

ayrıca
    7 aylık eğitimlerle bizi koruyacak seviyeye erişebiliyorsalar (nasıl oluyorsa ) sonra gelip hepsi öyle değil yeaa falan yazmayın hiç

git çevrene bak sor soruştur baktı kpss atanamıyor "oğlum bari git bu mesleği seç "diyorlar

şimdi özetleyim demek istediğim bu tür meseklere adam alınırken daha titiz davranılması gerekir git şurada 10 şınav çek durduğun yerde yok şukadar cm atla falan ile olacak iş değil..sonra hayatında üniformanın kendisine getirdiği üstünlüğü kendi egolarını tatmin etmek için kullanabilir

emin ol lise mezunu olanları, sokaktan toplayıp direk polis olarak aldıkları zamanlarda yani ilk polislik zamanlarında da bu meslek en güzel şekilde yapılmıştır. bu meslek sınıfta ders işleyerek de öğrenilmiyor. 6 ayda polis olanlarda da bilgi yönünden hiçbir eksik yok. hatta daha bilgili daha olgun bir polislik sergiliyorlar. tesşklat içerisinde söylenegeliyor hep duymaktayız. üniversite mezunu polislerin mesleğe ve bu teşkilata katkıları gün gibi ap açıktır. kafa göz patlatmak eğer mesleğin gereği olmuşsa, patlatmamak görevi ihmaldir. şartlar oluştuğunda silahını sıkıp adam vurmak bile yasaldır çünki şartlar oluşmuş o anda yapılması gerekendir. kılıç kınından çıkmadıkça müslüman dinden çıkar. evet en son çare olarak 'git bu meesleği seç deniyor' çünki şehit oluyoruz, çünki canımız Allaha Emanet. çok çalışıyoruz, çalıştırılıyoruz, zor meslek her babayiğidin harcı değil. Ekmek parası olmasa 5 dakika benim de duracağım yok. en son tercihe kalması mesleğin kötülüğünden değil zorluğundan. bu konuya da açıklık getirmiş olalım. POLİS BU olimpiyatlara katılmayacak tabiki 20 şınav 100 metre koşu ile polis olacak. tıp öğrenmiyor 5-6 yıl okusun 6 ayda mevzuatı öğreniyor. uygulamayı da her polis gibi şefflerinden meslekte öğreniyor.

ayrıca devletin kanun uygulayıcısı polistir. kanunlar da insanların birbirlerinin haklarını gasp etmemeleri ve toplumun düzeni ve rafahının sağlanması için yine insanların özgürlüklerini kısıtlar. bunu yaparken de polis kullanılır yani insanların özgürlüklerinin tadını kaçırmamaları için insanların bazı özgürlükleri kısıtlanır. bu yüzden polisin toplumda sevilmeme nedeni de budur. Esasen polis de insandır etten kemiktendir duyguları düşünceleri vardır. kanunları polis kimliğiyle uygular ama normal yaşamına kendi öz kimliği ile devam eder.SİZİN GİBİ VATANDAŞLAR da polis kanunları uygularken SANIR Kİ POLİS EGOSUNU TATMİN EDİYOR ama yanılır polis görevini yapıyordur. polis meslek hayatı boyunca kaç kere egosunu tatmin eder. egosunu tatmin etmiş olsa 1,2,3,5,10,50 kaç gün tatmin edecek. değil ego tatmini artık kanun uygulamayı ego tatmini olarak gören vatandaşlardan bıkmıştır binlercesinden onbinlercesinden.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ayrıca

emin ol lise mezunu olanları, sokaktan toplayıp direk polis olarak aldıkları zamanlarda yani ilk polislik zamanlarında da bu meslek en güzel şekilde yapılmıştır. bu meslek sınıfta ders işleyerek de öğrenilmiyor. 6 ayda polis olanlarda da bilgi yönünden hiçbir eksik yok. hatta daha bilgili daha olgun bir polislik sergiliyorlar. tesşklat içerisinde söylenegeliyor hep duymaktayız. üniversite mezunu polislerin mesleğe ve bu teşkilata katkıları gün gibi ap açıktır. kafa göz patlatmak eğer mesleğin gereği olmuşsa, patlatmamak görevi ihmaldir. şartlar oluştuğunda silahını sıkıp adam vurmak bile yasaldır çünki şartlar oluşmuş o anda yapılması gerekendir. kılıç kınından çıkmadıkça müslüman dinden çıkar. evet en son çare olarak 'git bu meesleği seç deniyor' çünki şehit oluyoruz, çünki canımız Allaha Emanet. çok çalışıyoruz, çalıştırılıyoruz, zor meslek her babayiğidin harcı değil. Ekmek parası olmasa 5 dakika benim de duracağım yok. en son tercihe kalması mesleğin kötülüğünden değil zorluğundan. bu konuya da açıklık getirmiş olalım. POLİS BU olimpiyatlara katılmayacak tabiki 20 şınav 100 metre koşu ile polis olacak. tıp öğrenmiyor 5-6 yıl okusun 6 ayda mevzuatı öğreniyor. uygulamayı da her polis gibi şefflerinden meslekte öğreniyor.

ayrıca devletin kanun uygulayıcısı polistir. kanunlar da insanların birbirlerinin haklarını gasp etmemeleri ve toplumun düzeni ve rafahının sağlanması için yine insanların özgürlüklerini kısıtlar. bunu yaparken de polis kullanılır yani insanların özgürlüklerinin tadını kaçırmamaları için insanların bazı özgürlükleri kısıtlanır. bu yüzden polisin toplumda sevilmeme nedeni de budur. Esasen polis de insandır etten kemiktendir duyguları düşünceleri vardır. kanunları polis kimliğiyle uygular ama normal yaşamına kendi öz kimliği ile devam eder.SİZİN GİBİ VATANDAŞLAR da polis kanunları uygularken SANIR Kİ POLİS EGOSUNU TATMİN EDİYOR ama yanılır polis görevini yapıyordur. polis meslek hayatı boyunca kaç kere egosunu tatmin eder. egosunu tatmin etmiş olsa 1,2,3,5,10,50 kaç gün tatmin edecek. değil ego tatmini artık kanun uygulamayı ego tatmini olarak gören vatandaşlardan bıkmıştır binlercesinden onbinlercesinden.

bakın sizde onayladınız zamanında sokaktan adam toplayıp polis yaptılar diye ? hemen 15 -20 öncesine dönelim ozaman polis ve polisleri yönetenlerin durumlarını.. kurus sıkı mermi kullanması gereriken gerçek mermi ile göstercilere ateş açma olayları gibi aklıma gelmeyen bir çok durum meydana gelmiştir bu durumlar sizi bilmem ama beni hiç sevindirmedi

burada tekrar gemişte yapılan hatarı tek tek linkleyerek polisleri kötülemek değil... polis mesleğini daha önemli bir kurum olduğunu vurgulamaktır amacım

fakat yıllar geçmesine rağmen hiç bir şey değişmemiş önceden nasıl bu görevde olmaması gerekenleri direk bu teşkilata aldılar(toplama) şimdide havadan bir memurluk puanı ile alınıyor.....

sizin demenize göre (kafa göz patlatmak eğer mesleğin gereği olmuşsa, patlatmamak görevi ihmaldir. şartlar oluştuğunda silahını sıkıp adam vurmak bile yasal) olarak görülüyorsa ben vay halimize diyorum çünkü bu yargılama görevini size kim hangi hakla veriyor ? sizin göreviniz suçluyu ADALETE teslim etmektir

dağdaki vatan hainlerini bile TSK nın askeri kendilerine ateş edilmediği sürecek onlar ateş edemiyor!!! fakat sizde gerekirse yaparız mantığı çoktan oluşmuş bile ...

bu arada 7 ay değil 7 yıl eğitim verilse görünüşe göre pek fazla bir şey değişmeyecek teşkilat kendi yapısını kendi zaten şekillendiriyor kanunlar sizin elinizde ,delil yada dayınız gibi bir şahidiniz yoksa hiç bir şekilde hakkınız yok polis karşısında
    eğer 6 ayda size sadece mevzuatı bilmek yetiyorsa onada bir şey diyemiceğim

bu arada hergün şehit oluyoruz dediniz bu duruma bende üzülüyorum bundan emin olabilirsiniz fakat bende size şu sözü hatırlatayım "askerlik yan gelip yatma yeri değildir" eğer siz bu cümleyi bir yetkiliye söylerseniz hergün şehit veriyoruz oda size derki siz bu mesleği seçerken her durumu bilerek seçmediniz mi der.

nasıl bir fırıncı biz her gün fırının yanında pişiyoruz bu nasıl adelet demesinden farkı yoktur bence.

"bu mesleğin en zor oluşu kötülüğünden değil zor olmasından demişsiniz": bu örneğinizede yüzlece tip örnek verebilirim size fakat size 1 örnek vereğim

kömür madeninde çalışan işciler. bunlar kadar durumunuz vahim değil bunu ben çokta iyi biliyorum akrabamda polis olanlarda mecvut..

tıp okumuyoruz demişsiniz evet farkındayız okumuyorsunuz diyelimki siz 6 yılda ziraat müh. bitirdiniz kpss puanı ile polis oldunuz sizin ziraat bölümünde öğrendinizin polislik ile bir alakası var mı ? sanırım yoktur yani o 5-6 yıllık okumanız biz sade vatandaşı pek bağlamıyor onu kendinize okumuşsunuz

fakat mevzuatın gerektirdiklerini vs (içeriği her neyse artık ) onu kendiniz için öğrenmiyorsunuz ...sade vatandaşa hangi durumda nasıl davranmanız gerektiği için öğreniyorsunuz benim için önemli olan budur doğrumu uyguluyorsunuz yoksa yanlışmı ben buna bakarım kendinize göre uygulanan her şey bence ego tatminidir çünkü devletin kanunu yanlış uygulamışsındır buda bana zarar vermiştir

zaten eleştirilen durumda budur bu konuda....

• https://www.facebook.com/video/video.php?v=305137912871560

Hukukçu Chp milletvekili Mahmut Tanal ,tartıştığı polisten sicil numarasını alamıyor.

Bazı arkadaşlar polisten sicil numarasını isteyin demiş :D

Ben VAY HALİMİZE diyorum...
  • Valla yunus polislerden acayip gıcık kaparım keşke susmasaydınız bir kaç kez banada sert çıktılar gerekeni yaptım bişey diyemediler bak bende sinirlendim şimdi senin başına geleni görünce
  • Mümkün olduğunca polise dikkatli davranmak lazım.
    Sicilini vs istemeye kalkıp bir güzel dayak yemek de var işin ucunda.
    Hatta dayak yediğiniz halde üstüne polis memurunu darp etmekten dava bile edilebilirsiniz.
    Araçta gizli kamera bulundurmakta fayda var diye düşünüyorum, yaya iken ise yapılacak hiçbirşey yok.
    Malesef her meslekte olduğu gibi polislik mesleğinde de kötü veya aşırı agresif insanlar olabiliyor ve denetim vs yeterli olmadığından olan vatandaşa oluyor.
  • Polis alımlarında daha seçici olunmalı diyenler olmuş. Zaten tercih edenler içinde en iyileri seçilmeye çalışılıyor. Daha nitelikli insanlar istiyorsan, çalışma şartlarını iyileştirmen gerekir. Kimseyi zorla alamazsın.
  • quote:

Yolda kimi aradığınıza göre değişir. Bir emniyet müdürü veya mit'de herhangi bir bölümün müdürüne bakar... Polis alışık zaten 30 yaş altı tiplere karşı teşhis sırasına geçmeye . O yüzden polisi polise şikayet edecen ki Yunus hayatının dumurunu yaşasın, bir daha lüzumsuz atar yapmasın. Zaten polise davranışınızdan efendi olup olmaması gerektiğini anlıyorlar üç aşağı beş yukarı. Genelde benle sizli bizli konuşuyorlar. O yüzden mümkün olduğunca muhatap olmayın ve tenezzül etmiş de konuşuyomuş gibi yapın. Ama efendiliğinizi hiç bozmayın. Karşınızdaki ne olsa devletin bir memurudur. Herşey Karşılıklı saygı ile alakalı. Polis sizi o şekilde gördüğü zaman genelde saygılı oluyor zaten. Aksine hiç rastlamadım henüz. Umarım da rastlamam.

• şunuda söylemek istiyorum bazılarımız polisler sayesinde evinizde huzurla uyuyonuz filan demişte ben uyuyamıyorum arkadaş

Mağazamızın olduğu cadde de hırsız grup var birisi nam yapmış hatta kaç defa polisin alıp götürdüğünü gördüm ama ertesi gün sokakta ispatsa ispatı var bizin yan binadki mağazadan notebook yürütütüyor kamerayada bariz yakalanıyor çağırıyorsun polisi ihmalsizlik var zaten o çoktan paraya dönmüştür diyor kaç defa kapkaç yaparken yakalandı cadde üzerinde polis aldı götürdü bi bakıyon yine mahallede afedersinde ben bunları görürken hiçte kendimi güvende hissetmiyorum

bi diğer başımıza gelen örneği vereyim ablam kocaelide öğretmen ilk atandığında orda ona ev kurduk tatilde ankaraya geldiğinde 3. kat olmasına rağmen pimaş borulardan tırmanmış hırsız evi harabeye çevirmiş ma değerli bişey yok yanlız kaldığı için hiçbişey almamış ama heryer parmak izi polis çağırdık bişey çalınmamış zaten şikayetçi olsanız uğraşır durursunuz dediler ilgilenilmedi ablam o evde kalmaya korktuğundan başka eve arkadaşlarıyla çıktı şimdi ne kadar analaşamasada psikolojisi bozulduğundan arkadaşlarıyla kalıyor

sorarım şimdi bu mu huzurla evde oturmak

• quote:

şunuda söylemek istiyorum bazılarımız polisler sayesinde evinizde huzurla uyuyonuz filan demişte ben uyuyamıyorum arkadaş

Mağazamızın olduğu cadde de hırsız grup var birisi nam yapmış hatta kaç defa polisin alıp götürdüğünü gördüm ama ertesi gün sokakta ispatsa ispatı var bizin yan binadki mağazadan notebook yürütütüyor kamerayada bariz yakalanıyor çağırıyorsun polisi ihmalsizlik var zaten o çoktan paraya dönmüştür diyor kaç defa kapkaç yaparken yakalandı cadde üzerinde polis aldı götürdü bi bakıyon yine mahallede afedersinde ben bunları görürken hiçte kendimi güvende hissetmiyorum

bi diğer başımıza gelen örneği vereyim ablam kocaelide öğretmen ilk atandığında orda ona ev kurduk tatilde ankaraya geldiğinde 3. kat olmasına rağmen pimaş borulardan tırmanmış hırsız evi harabeye çevirmiş ma değerli bişey yok yanlız kaldığı için hiçbişey almamış ama heryer parmak izi polis çağırdık bişey çalınmamış zaten şikayetçi olsanız uğraşır durursunuz dediler ilgilenilmedi ablam o evde kalmaya korktuğundan başka eve arkadaşlarıyla çıktı şimdi ne kadar analaşamasada psikolojisi bozulduğundan arkadaşlarıyla kalıyor

Bilmeden konuşuyorsun. Polismi hapse atacak ya da gözaltına alınıp alınmamasına karar vericek. Savcı ve hakim karar verir bunlara. Onlar bırakıyorsa polis ne yapsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTaLLiCaLi06 -- 18 Eylül 2012; 14:06:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pmyoank

quote:

şunuda söylemek istiyorum bazılarımız polisler sayesinde evinizde huzurla uyuyonuz filan demişte ben uyuyamıyorum arkadaş

Bilmeden konuşuyorsun. Polismi hapse atacak ya da gözaltına alınıp alınmamasına karar vericek. Savcı ve hakim karar verir bunlara. Onlar bırakıyorsa polis ne yapsın...

polis yapar veya yapmaz ben evde huzurlu olmadığımı söylüyorum

• Benim de en gıcık olduğum insan tipi:

1 kişi için bütün meslek grubu bilmem ne hede hödö Yakılır öyle de bir yakılır ki, alayı kamil.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.