Şimdi Ara

Yunanistan veya Malta vizesi ile

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yunanistan'a veya Malta ya schengen vizesi alıp başka avrupa ülkelerine gidebilirmiyim?
    Eğer cevap evet ise en kolay vize veren ülke hangisi İspanya,Yunanistan yoksa Malta'mı?

• Malta’yı bilmiyorum da Yunanistan’dan aldığın schengen vizesi ile tüm Schengen bölgesine gidebilirsin. Daha doğrusu schengen bölgesi içindeki ülkelerden vize aldığında schengen vizesi almış olursun. Malta bu bölge içinde mi onu bilmiyorum.
    Ama şöyle bi durum var, Yunanistan’dan aldığın vize ile hiç Yunanistan’a girmeden doğrudan Almanya’ya vs uçarsan sınırda sıkıntı çıkabilir. En kötü ihtimal geri yollarlar Türkiye’ye. O yüzden hangi ülkeden vize aldıysan ilk oraya git ya da daha doğrusu gideceğin ülkeden vize al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rena34 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.
  • Multi girişli vizeyse hertürlü girersin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • A350-900 kullanıcısına yanıt
    benim amacım yunanistana şengen alıp isveç'e gitmek.Direkt isveç'e vize almam imkansız çünkü
  • Yunanistan'dan schengen vizesi alabilir bununla tüm schengen bölgelerini gezebilirsin. Lakin önemli bir iki husus var. Birincisi yukarıda arkadaşın belirttiği gibi önce Yunanistan'a mutlaka giriş yapmalısın yoksa bir diğer ülkelere girerken seni felaket bunaltırlar. Ek kontrollere girmek zorunda kalırsın. Bir diğer husus İzlanda, Norveç ve İsviçre bazen az önce söylediğim ek kontrol zırvasını ortaya çıkarıp sıkıntı yaratabiliyor. Son zamanlarda sıkıntı yaşayan görmedim ama bu ülkeler bazen yapabiliyor böyle şeyler. Tabi birde Almanya. Bu saydığım ülkeler dışında kilerde hiç sorun yaşamazsın. Eğer kıllık yapmazlar ise bunlarda da sorun olacağını düşünmüyorum.
  • turn table kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim,eğer sorun olmayacak ise oradan aktarma yapabilirim sorun değil.Bir diğer merak ettiğim konu ben kamu çalışanı değilim özel sektör çalışanıyım daha doğrusu 1ay önce ayrıldım çünkü sezon bitti.Ben yazları turizm sektöründe çalışıyorum kışlarıda 2-3ay off veriyorum. Aile fertlerim emekli bana sponsor oldukları taktirde vize alma şansım % kaç? ve vizeye kendim mi başvurmalıyım yoksa aracı firmalar ile mi başvurmalıyım.Ve yunanistan mı yoksa ispanya hangi ülkeden vize almak için şansımı denemeliyim?
  • yunan yada malta için alacağınız vize tek girişli ise o ülkeden başka bir yere gidemezsiniz!!
    ayrıca bence shengen alırken multi girişli vize isteyin !!
    son olarak schengen alınca aldığınız ülkeye gidip tekrar kendi ülkenize geri dönüp ondan sonra diğer avrupa ülkelerine gidebilirsin(aktarma yapamazsın ülkene dönmen şart) ,yoksa schengen çıktı ben istediğim ülkeye giderim dersen hata edersin!!
    yunan schengeni için cosmos yardımcı olur malta yı bilmiyorum!
    kendim 2015 yılında schegen vizesi ile yunan a gittim geri geldim Türkiye ye geldiğim gün almanyaya gittim hiç bir sıkıntı olmadı (2016 evlilik yolu ile almanyaya kapağı attım ((=iyi hoş 2 senedir oturumum var almanyada)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AmbaSSad0R -- 13 Ekim 2019; 16:17:38 >
  • AmbaSSad0R kullanıcısına yanıt
    ülkeye dönmek falan bunlar teferruat halledilir :) benimde isveçte işim,kalacağım yer vs herşey hazır.Kısmet bakalı
  • yazdığım gibi multi giriş ve ülkene dönüp ondan sonra istediğin yere git bana almanlar hiç bir şey sormadı ((=
    haata gittiğim köln de kuzenin endişelendi girdirmezler diye dedim formaliteleri halletim ((=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AmbaSSad0R -- 13 Ekim 2019; 17:1:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.