Şimdi Ara

YUNANİSTAN'DAN 5.000 DOKTOR GELİYOR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
1
Favori
7.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her yıl ortalama 12bin kişi tıptan mezun oluyor kimisi tıpın puanı 200e düşer demiş neyin kafası merak ediyorum,5000 kişi gelmesi etkilemez hiçbirşeyi
  • Denklik sınavına gireceklerse sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: PSO J318.5-22

quote:

Orijinalden alıntı: A man has said

quote:

quote:

quote:

Bazısı Türk gençlerin önünü açın diyor, bazısı şimdi bir de onlara para vereceğiz diyor vs. Bakın arkadaşlar bugün hekimler kadar maaş alan hiçbir meslek grubu yoktur. Aldıkları paranın derdinde değilim, ama karşılığı kesinlikle verilmiyor ki başta belirttiğim ifadeleri kullananlar da eminim ki muhakkak ülkemizde bu olumsuz sağlık şartlarıyla, bilgisi,beceresi,iş ahlakı ve her şeyden önce insanlığı noksan hekimlerle muhatap olmak zorunda kalmıştır. Maalesef ülkemizde sadece tıp fakülteleri değil diğer tüm fakültelerde de eğitim kesinlikle yetersizdir. Bu son derece aşikar bir durumdur. Tüm bunların yanında aldıkları paraları hiçbir şey olarak görmekte ve tamahkarlığın zirvesinde yer almakta hekimlerimiz-daha doğrusu hekimsilerimiz-.

Bu mevzunun yanında Yunan hekimlere dönecek olursak bu hekimler bizim hekimlerimizden çok çok daha iyi bir eğitim almaktalar ve bunun yanı sıra daha az maaşla çalışacaklardır. Yani daha iyi hizmet ve daha az giderle ve belki daha iyi ahlak ve insanlıkla.

Demem şu ki uygulanan bu yol bence son derece doğrudur. Umarım kendi hekimlerimiz de çok çok daha iyi olurlar ve bu yöntem de inşallah insanlarımıza azami ölçüde yarar sağlar.

NOT: Söylediklerimde hiçbir siyasi,dini vs. söylem, herhangi bir tarafcılık yoktur ki zaten hiçbir partinin,derneğin mensubu değil ve hiçbir mesleğin,ırkın,şahsın düşmanı değilimdir.

BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...

La amma gözünüzü para bürümüş be.Adamların aldığı 3 kuruş parayıda burunlarından getirdiniz.Kardeş o gözünde büyüttüğün harca harca bitmez sandığın para pratisyenler için 5000 tl asistablar için 4000 tl uzmanlar içinde 8000 tl.Ha sen halen alınan bu maaşlarada çok diyosan demekki senin hayatın o kadar değersiz.

Günlüğü 60.000 TL olan bir hekimi bizzat tanıyorum. İstersen seni onunla görüştürürüm. Para mevzusundaki haksızlığı görmen için çalışma şartları hat safhada zor olan ve hekimlerin aldığının onda birini alamayan meslek gruplarına bakman yeterlidir.

NOT: Görüşmek istersen randevusu 1100 TL. Hadi yarısını ben veririm

Sen günlüğü 60 bin tl olan bi tane doktor tanıyosun ben döner sermeyeyle beraber max 4000 alan binlercesini tanıyorum.Kardeş bana bi tane örnekle gelme lütfen.36 saat aralıksız nöbet tuttan bi mesleğin çalışma şartlarına zor demeye dilin varmazken hangi mesleğin çalışma şartları üzdü seni bu kadar.Ha bana randevu alacamışın zahmet etme kardeş o adamın bi günde o kadar para kazanmasını sağlayan yine sizlersiniz ben paşa paşa devlet hastanesine gider türk hekimlerine muayenemi olurum.

Öncelikle şurada anlaşalım ki ben sadece bu meblağları kazanan tanıdığım bir kişi olduğunu belirtmedim. İstersen ismini cismini vererek onlarca uç örnek gösterebilirim sana. Ayrıca bırak bu şahısların parayı hak etmelerini bir insan olarak yaşamaya bile hakları yok,çünkü bizzat yakından tanıyorum ve yaptıklarını çok iyi biliyorum.

Kimsenin kazandığında veya kazanmadığında gözüm yok. Burada yanlış anlaşılma olmasını istemem kesinlikle.

Ayrıca ben o hekim bu kadar bu hekim şu kadar alıyor diye ayrım yapmıyorum. Hekimlere verilen meblağların diğer "bazı" meslek gruplarına göre haksız bir tutum olduğunu ve çoğunun da hak etmediklerini söylüyorum. Ayrıca bu durumun sadece hekimlik mesleğine ait olduğunu da söylemiyor bilakis onlarca böyle hatta daha da fazla haksızlık boyutunda olan meslek grubunda da olduğunu söylüyorum.Keşke hak etseler de daha fazlasını alsalar.

36 saat falan bahane değil kardeşim. Daha acısı yüreğimizde olan, sırf para için ölümün eşiğinde senin belki bazen bir günde harcayabileceğin parayı bir ayda ailesi için kazanmaya çalışan, senin 36 saat vs. dediğin zorlukların onların çalışma şartlarının yanında bir nokta kadar kalacağı madencilerimiz bir örnek olabilir ki dediğim sadece herhangi bir örnek.Bazı şeyleri bahane ederek ve kendi kabuğunuzun dışını ayrı bir alem görüp bu kadar aldığınızla da yetinmeyerek ve de bunun karşılığını veremeyerek (çoğu) bu kadar tamahkar olmanız içler acısı gerçekten.

Böylelerinin bir günde o kadar para kazanmasını sağlayanın bizler olduğunu söylüyorsun. Burada bir sınıfsal ayrımcılık yapıyor musun? Bilmiyorum, ama "zorundalık" ve "fırsatçılık" kavramlarını bu söylemine göre bilmediğini bildiğimi söyleyebilirim.

adım gibi emindim ki somada hayatını kaybeden maden işçlerini örnek vereceğini.O zor koşullarda çalışmaları için hiç bir çaba sarf etmeyen hükümetle yunanistandan 5000 doktarı getirecek hükümet aynı.Onların şartları kötü diye başklarınıda en dibe çekmenin mantığı yok.

ne iş yaparsın, neyle uğraşırsın bilmem ama kusura bakmada klavyede okunması güzel ama içeriği bi o kadar boş yazı yazmada uzman olmuşun.Ben 10 yıldır bu işin içindeyim kardeş şu güzel yazılarlar bari beni kandırmaya çalışma gözünü seveyim ya.

• Derdimizi nasıl anlatıcaz.ingilizce biliyo olsalar bari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bazısı Türk gençlerin önünü açın diyor, bazısı şimdi bir de onlara para vereceğiz diyor vs. Bakın arkadaşlar bugün hekimler kadar maaş alan hiçbir meslek grubu yoktur. Aldıkları paranın derdinde değilim, ama karşılığı kesinlikle verilmiyor ki başta belirttiğim ifadeleri kullananlar da eminim ki muhakkak ülkemizde bu olumsuz sağlık şartlarıyla, bilgisi,beceresi,iş ahlakı ve her şeyden önce insanlığı noksan hekimlerle muhatap olmak zorunda kalmıştır. Maalesef ülkemizde sadece tıp fakülteleri değil diğer tüm fakültelerde de eğitim kesinlikle yetersizdir. Bu son derece aşikar bir durumdur. Tüm bunların yanında aldıkları paraları hiçbir şey olarak görmekte ve tamahkarlığın zirvesinde yer almakta hekimlerimiz-daha doğrusu hekimsilerimiz-.

Bu mevzunun yanında Yunan hekimlere dönecek olursak bu hekimler bizim hekimlerimizden çok çok daha iyi bir eğitim almaktalar ve bunun yanı sıra daha az maaşla çalışacaklardır. Yani daha iyi hizmet ve daha az giderle ve belki daha iyi ahlak ve insanlıkla.

Demem şu ki uygulanan bu yol bence son derece doğrudur. Umarım kendi hekimlerimiz de çok çok daha iyi olurlar ve bu yöntem de inşallah insanlarımıza azami ölçüde yarar sağlar.

NOT: Söylediklerimde hiçbir siyasi,dini vs. söylem, herhangi bir tarafcılık yoktur ki zaten hiçbir partinin,derneğin mensubu değil ve hiçbir mesleğin,ırkın,şahsın düşmanı değilimdir.

La amma gözünüzü para bürümüş be.Adamların aldığı 3 kuruş parayıda burunlarından getirdiniz.Kardeş o gözünde büyüttüğün harca harca bitmez sandığın para pratisyenler için 5000 tl asistablar için 4000 tl uzmanlar içinde 8000 tl.Ha sen halen alınan bu maaşlarada çok diyosan demekki senin hayatın o kadar değersiz.

Günlüğü 60.000 TL olan bir hekimi bizzat tanıyorum. İstersen seni onunla görüştürürüm. Para mevzusundaki haksızlığı görmen için çalışma şartları hat safhada zor olan ve hekimlerin aldığının onda birini alamayan meslek gruplarına bakman yeterlidir.

NOT: Görüşmek istersen randevusu 1100 TL. Hadi yarısını ben veririm

Sen günlüğü 60 bin tl olan bi tane doktor tanıyosun ben döner sermeyeyle beraber max 4000 alan binlercesini tanıyorum.Kardeş bana bi tane örnekle gelme lütfen.36 saat aralıksız nöbet tuttan bi mesleğin çalışma şartlarına zor demeye dilin varmazken hangi mesleğin çalışma şartları üzdü seni bu kadar.Ha bana randevu alacamışın zahmet etme kardeş o adamın bi günde o kadar para kazanmasını sağlayan yine sizlersiniz ben paşa paşa devlet hastanesine gider türk hekimlerine muayenemi olurum.

Öncelikle şurada anlaşalım ki ben sadece bu meblağları kazanan tanıdığım bir kişi olduğunu belirtmedim. İstersen ismini cismini vererek onlarca uç örnek gösterebilirim sana. Ayrıca bırak bu şahısların parayı hak etmelerini bir insan olarak yaşamaya bile hakları yok,çünkü bizzat yakından tanıyorum ve yaptıklarını çok iyi biliyorum.

Kimsenin kazandığında veya kazanmadığında gözüm yok. Burada yanlış anlaşılma olmasını istemem kesinlikle.

Ayrıca ben o hekim bu kadar bu hekim şu kadar alıyor diye ayrım yapmıyorum. Hekimlere verilen meblağların diğer "bazı" meslek gruplarına göre haksız bir tutum olduğunu ve çoğunun da hak etmediklerini söylüyorum. Ayrıca bu durumun sadece hekimlik mesleğine ait olduğunu da söylemiyor bilakis onlarca böyle hatta daha da fazla haksızlık boyutunda olan meslek grubunda da olduğunu söylüyorum.Keşke hak etseler de daha fazlasını alsalar.

36 saat falan bahane değil kardeşim. Daha acısı yüreğimizde olan, sırf para için ölümün eşiğinde senin belki bazen bir günde harcayabileceğin parayı bir ayda ailesi için kazanmaya çalışan, senin 36 saat vs. dediğin zorlukların onların çalışma şartlarının yanında bir nokta kadar kalacağı madencilerimiz bir örnek olabilir ki dediğim sadece herhangi bir örnek.Bazı şeyleri bahane ederek ve kendi kabuğunuzun dışını ayrı bir alem görüp bu kadar aldığınızla da yetinmeyerek ve de bunun karşılığını veremeyerek (çoğu) bu kadar tamahkar olmanız içler acısı gerçekten.

Böylelerinin bir günde o kadar para kazanmasını sağlayanın bizler olduğunu söylüyorsun. Burada bir sınıfsal ayrımcılık yapıyor musun? Bilmiyorum, ama "zorundalık" ve "fırsatçılık" kavramlarını bu söylemine göre bilmediğini bildiğimi söyleyebilirim.

adım gibi emindim ki somada hayatını kaybeden maden işçlerini örnek vereceğini.O zor koşullarda çalışmaları için hiç bir çaba sarf etmeyen hükümetle yunanistandan 5000 doktarı getirecek hükümet aynı.Onların şartları kötü diye başklarınıda en dibe çekmenin mantığı yok.

ne iş yaparsın, neyle uğraşırsın bilmem ama kusura bakmada klavyede okunması güzel ama içeriği bi o kadar boş yazı yazmada uzman olmuşun.Ben 10 yıldır bu işin içindeyim kardeş şu güzel yazılarlar bari beni kandırmaya çalışma gözünü seveyim ya.

Ben de beni anlayamayacağından adım gibi emindim ki aynen anlayamamışsın. Ben hükümet eleştirisi yapma derdinde değilim. Tabi anlamadığın için beni, mazur görüyorum seni. Yine beni anlayamadığından başkalarını dibe çekme gibi bir düşüncem olduğunu söylüyorsun halbuki hekimlere herhangi bir garezim olmadığını bu durumda olanların da sadece onlar olmadığını belirtmişim.

Beni anlayamayan birine söyleyebilecek daha sözüm yok benim. Benim hakkımdaki düşüncelerine saygı duyarım. Umarım sen dolu dolu şeyler yazıyorsundur ve de yazarsın da. Sana herhangi bir eleştiri getirmiyorum.

İnanıyorsan bayramın mübarek olsun. Allah selamet versin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PSO J318.5-22 -- 30 Temmuz 2014; 4:04:58 >

• ne guzel element uyduruluyor bizim memlekette yav.
    Turkiyede uzman acigi yok. Pratisyen acigi var.
    uzman gitmiyor niye gitsin cani mali tehlikedeyken o kadar okumusum emek vermisim salakmiyim?
    siz rahat yataklarinizda sabahlarken biz kac kere sictin mavisini arka arkaya gordugumuzu unutmustuk.
    millet meshur universitenin cimlerinde yayilirken biz komiteden gecene kadar o cimler ve onun misli kadar olacak sekilde hepsini inekliyorduk.
    esas sorun Turkiyede tahsilin cekilememesi. en bastaki kariyersiz olursa boyle olur. ondan sonra elitist olursun monser olursun.
    ikinci olarak turkiyedeki Pratisyenlerin ve yeni uzmanlarin kalitesi dusuk problem burda.
    o da kimse birsey ogretmediginden bazisi para kaynakli cogunlugu yogunluktan oluyor bu durum.
    bir kisi hem ogretmen hem klinisyen hem operator olursa boyle oluyor. sekreterleri Allah a havale ediyorum direk zaten.
    personel desen o kadar ahlaksizlar ki sana yardimci olacagina inadina kostek olmaya calisiyorlar ustelik tatli dille konusmana ragmen.
    ameliyathanede kesintisiz isik kaynagi olmadigi icin cakmak yakmaya calisan personel mi ararsin (salinan gazlardan dolayi patlar oradaki personel egitimli olmaliydi ama mesele koridorda benim ile kendi maasini kiyaslamak). erken cikacam diye operasyonun ortasinda baski yapan anestezist mi hemsire mi.
    sen doktorunu zorunlu hizmet adi altinda somur. acilde yedigi azarin karsiligi olamayacak bir para ver. meslegi itibarsizlastir.
    can guvenligi birakma.. ondan sonra artik tum hastalar doktoru goruyor. benim kara kasima kara gozume geliyorsaniz siz bilirsiniz benim icin bir problem yok.
    ama sifalanmaya geliyorsan sana en iyi hizmeti sunmam gerekir 5 dk da hem senin derdini dinlemeli hem bilgisayarda 12 adet form doldurmakla ugrasmali
    hem muayene etmeye calismali hem tetkik yada ilac yazmali bunlari yaparken kisa psikoloji degerlendirmesi yapmali yada tetkik sonucuna gore tedavideki sonraki asamaya yada alternatif yonteme karar vermeye calismaliyiz.e boyle olunca tanida tedavide bastan savma olur. ha dersenki olsun,, ozaman zaten hic gelme google dan arat semptomunu tanini koy ilacina basla benide yormamis olursun. ameliyatinida kaportaci yapar ne diyebilirimki bu kafaya.
    halbuki bir hastaya minimum 20 dk vakit ayirilmali nerdeee.
    siz bilirsiniz kardesim sonra aglamaya uzulmeye benden hesap sormaya hakkin yok ama bunu bilesin.
    kaliteli, insana yarasir muamele gormek istiyorsan once karsindakini insan yerine koymayi ogreneceksin yok bizi hayvan yerine koyanlara oy veriyorsan kendin bilirsin.
    zaten bu sartlarda calismayi kabul edip ucuz is gucu olmaya calisan adaylar varsa meslegi yapsinlar benim icin hic problem yok.
    yarin obur gun hastaneler ozellestiginde gorecem ben sizi :D

• Behçet'i de araklamasalar bari biz bulduk diye.
  • Allah akıl fikir versin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkede Türk degilsen her daim ayrıcalıklısın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

haberdeki bakanın açıklamasını okuyun, gayet mantıklı. ulusalcılar kafayı sıyırmış. imzasında atatürk olan adamlar hükümet düşmanlığı yapmak pahasına memleket düşmanlığı yapıyor.

kaldırsınlar o zaman tus'u veya kontenjanı arttırsınlar. bu hindistanın mühendis ithal etmesi gibi bir şey.

not: hindistan dünyanın en iyi mühendislerini yetiştiren ülkelerden birisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan955

quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

quote:

12-13 senedir durum bu oy verenler düşünsün.

Sen oy vermeyince bu ülkedeki sorunlardan etkilenmiyor musun? Ne rahat, ohh..

Çekilin bende mi alayım az diyim, ayakkabı kutusu gibi fantezilerim yok. Denize dökeriz yine rahat ol ;)

Bu rahatlığınla ve umursamazlığınla mı denize dökeceksin? Atatürk zamanında savaşı önemsemeyip katılanlar düşünsün deseydi ne olurdu?

Tamam oy veriyorsun ya sen şimdi, ayakkabı kutunda vardır belki sen düşün bunu. Ben bu lafı yazdığıma göre birşeyler yapma gayreti içindeyimdir zaten. Beyin seviyeni yorumlatma sürekli birşey yazmaya çalışarak aslanım. :) Sen giderken biz dönmekten daha öte işlerle meşguldük.

Ben böyle bir ergenlik görmedim. 16 yaşındayım 4 Kasımda 16 bitecek 17'den gün alacağım. Ama "Beyin seviyeni yorumlatma sürekli bir şey yazmaya çalışarak aslanım. :) Sen giderken biz dönmekten daha öte işlerle meşguldük." Bu iki cümlenin olayı nedir? Yaş kaç 19-20? Peki beyin yaşı kaç 13 var mı bari? Diğer arkadaşın yorumlarına baktım ne bir ergenlik ne kendini beğenmişlik ne hakaret ne aşağılama hiçbir şey yok. Normal bir dünyalı insan gibi kendi düşüncelerini belirtirken "ciddi" bir tartışma konusunda böyle ergen ergen mesajlar yazarak üste çıkma çabası nedir?

• Beni Türk hekimlerine emanet edin diyen Atatürk görse ne der acaba? Şaka gibi ülke olmaya başladık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaş madem bu kadar doktor lazım ne diye tıp fakültesi yerine saçma sapan fakülteler açıldı? millet tıp diye birbirini yerken, diğer tarafta sayısı aşırı artan fakülteleri yüzünden mühendislik ayağa düştü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapacak birşey yok tembel ayyaş bir gençlik var okumayla alakası olmayan.

• quote:

Orijinalden alıntı: karpuz luteum

quote:

Orijinalden alıntı: Bay çene

Tıp kontenjanı açmak istiyor devlet tabibler birliği istemiyorki burda devletin suçu yok.

Bu ülkeden nefret ediyorum ama hiç değilse hastanalerde rahat ederiz.

Nereye açacagiz kontenjani? Şimdi bile okulların kapasite yetmiyor. Eğitim kaliteli olmazsa napcan o doktoru?

kardeş ankaraya 5 kapı yapıldı , hepsi musturalık. yani hiç kimseye bir yararı yok ve tanesine 5 milyon lira para verildi. bu 25 milyon lira gibi ne paralar boş işlere harcanıyor bu ülkede biliyor musun ? böyle bir açığın varsa bir sağlık merkez kurarsın , böyle çok gelişmemiş bir ile. (bkz: nevşehir , bolu , yozgat , bartın vs vs)

ama akıllara zarar. sadece tıp üzerine bir merkez. ne kadar büyük kapasiteli olursa o kadar iyi.

sinekle mücadele de hiçbir zaman sinekler öldürülmez. önce bataklık kurutulur.

o hesap sen önce bataklığı bi kurut da.... sinekler zaten kendiliğinden bitecektir. neyse bizim çok bilmiş bakanlıklarımız , yök'ümüz , belediyelerimiz , valilerimiz , bb , cb her yetkili kim varsa ..........

onlar böyle işlerle uğraşmaz. getirir 10 bin 20 bin eleman. ülkede işsizlik varken okutur burda. lan zaten asistanlığını yaparken diyor. gelecek eleman asistan yani. e hal böyleyse hali hazırda kaç bin okuyan doktor var. bir müddet idare edin onlarla ; 10 yıla kadar uzman doktorlarınızı yetiştirirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frick!

quote:

Yunanistan'ın hangi tıbbiyesini inceleme şansın oldu acaba? Veya Yunan hekimlerinin (her ne kadar genellemek istemesem de, gerçekten fazlasıyla tembeller) iş ahlakının ne düzeyde olduğunu ne kadar biliyorsun? Ben gittim gördüm, belki yeterli bir süre değil ancak Selanik'te 1 ay tıp fakültelerinde staj gibi bir şey yapma şansım oldu. İnan ki Türkiye'deki herhangi bir tıp fakültesinden daha iyi değil.

Yine sallıyorsunuz doktor maaşlarına bakıyorum, 36 saat uyumadan acilde nöbet tutun, bu nöbet boyunca gerçekten acillik hastalara değil de, ilaç yazdırmaya gelen teyzelere(evet acile geliyor teyzeler) ufacık bir karın ağrısında direk acilin yolunu tutan insanlara, grip olunca şimdi kim poliklinkten sıra alıcak diye gelenlerle ilgilenin. Sonra tartışalım bunları.

Veya oradan oraya mal olan, 6 sene hocaların kaprisiyle uğraşması yetmiyormuş gibi bir de asistan olduktan sonra itten beter muamele gören, bir hafta boyunca evinde yatağında yattığı saatler sayılı olan asistanların halini görün.

İstediği ilacı yazmadığı için hakaret yiyen, tartaklanan doktorları bir görün.

İş ahlakıymış, gelsinler günde 300 hasta baksınlar bizim gibi, o ayakları kıçlarına vura vura İpsala'ya koşmazlarsa ben de bişey bilmiyorum.

Diğer arkadaşlara verdiğim cevapları okursan bu durumun emsalsiz olmadığını belirttiğimi görürsün. Yunan hekimlerin kalitesini detaylı olarak bilmiyorum, ama araştırıp sana mutlaka döneceğim. Türkiye'deki hekimlerinse ne kalitede oldukları ortada( Ben doktor değilim veya okumuyorum diye bir çamur atma durumum ve bu sistem yüzünden yüzde yüz öğrencilere yönelik bir eleştirim yok. Lütfen yanlış anlaşılmasın.) ki bizzat Türkiye'de çok önemli sayılan hekimlerle senelerce münasebetimiz hekim-hasta-hasta yakını ilişkimiz oldu. Buradan gayet açık bir şekilde durumun ne olduğunu biliyorum. İstersen de somut örneklerle durumu izah edebilirim.

Ben de sana şimdi bir sürü meslek grubunun ağır çalışma şartlarından bahsedebilirim. Yani bu bir gerekçe ya da diğer mesleklere olan bir üstünlük kesinlikle değil. Biraz kendi kabuğunuzun dışına bakmasını da öğrenin lütfen.

Tıpta 6 sene sonunda doktorluk ünvanını doğrudan alıyorsunuz, fakat diğer bölümlerde yüksek lisans ve ardından doktora yapmalısınız ki bu mevkilere doğrudan gelemiyorsunuz ve standart bir eğitim süreleri de yok. Yani bunlar bahane değil.Diğer bölümlerin bahanesi de olamaz tabi.

Hakarete maruz kalan, dayak yiyen hekimlerin neler sonucunda bunları hak ettiğini millet çok iyi biliyor. Medyaya yansımış onlarca ve yansımayan binlerce hatta belki nüfusa göre milyonlarca örneği var. Bu husus da zaten sadece bu meslek grubuna ait değil ki bu memleket nice öyle meslek var zaten.

Yazdıklarınızı mantıklı olduğunu düşünürken son laflarınız gerçekten düşüncenizi yansıtıyor! Dayak ve hak etmek hayatınızda kaç doktor ve hasta arasındaki muhabbeti biliyorsunuz ve haktan bahsediyorsunuz günde tek bir hekimin 600 hastaya baktığı bir sistemde bunu siz hekim açısından değerlendiremiyorsanız yazık türkiye yeterli doktor var ama devletin oyalama uğraştırma bekletme tutumundan dolayı herkes meslekten kaçıyor umarım herkesin hakkında hayırlısı olur ama inandığım ve bildiğim Türkiye doktorunu eleştirecek düzeye gelmedi ;) daha çok eksik varken halen gözler doktorların üzerinde Allah yardımcımız olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: eldivennn

quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

100e yakın tıp fakültemiz var. Gençlerin önünü açmak yerine neden yurtdışından doktor getirtiliyor ? Bunların maaşını kim ödeyecek ? Hangi gizli antlaşmalarla geldiler ? Bu ülkeyi anlamak zor. Öğretmenleri de almanyadan getirelim. Disiplin verirler.

Yanlış anladın sanırım, Türkiye'de 20.000 uzman doktor eksiği var. Ayrıca tüm doktorlar günde 100-200 hatta 300 hastaya bakmaktan şikayetçi. Araştırdığım kadarıyla günlük bakması gereken hasta sayısı 60. ABD’de 100.000 kişiye düşen hekim sayısı 322 iken, Türkiye’de 100.000 kişiye düşen hekim sayısı 153, Avrupa ortalaması ise 100.000 kişiye 340 hekim.

Bu yüzden ben bu kararı destekliyorum.

Amerika'daki sağlık sistemiyle buradaki bir mi? Oradaki sistemi buraya getirsen hastaneler sinek avlar

20.000 uzman açığını niye verdiğimiz de düşünülmeli. Kalkınma,büyüme bu tip şeylerle gerçekleşmez

• quote:

Orijinalden alıntı: help21

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frick!

quote:

Yunanistan'ın hangi tıbbiyesini inceleme şansın oldu acaba? Veya Yunan hekimlerinin (her ne kadar genellemek istemesem de, gerçekten fazlasıyla tembeller) iş ahlakının ne düzeyde olduğunu ne kadar biliyorsun? Ben gittim gördüm, belki yeterli bir süre değil ancak Selanik'te 1 ay tıp fakültelerinde staj gibi bir şey yapma şansım oldu. İnan ki Türkiye'deki herhangi bir tıp fakültesinden daha iyi değil.

Yine sallıyorsunuz doktor maaşlarına bakıyorum, 36 saat uyumadan acilde nöbet tutun, bu nöbet boyunca gerçekten acillik hastalara değil de, ilaç yazdırmaya gelen teyzelere(evet acile geliyor teyzeler) ufacık bir karın ağrısında direk acilin yolunu tutan insanlara, grip olunca şimdi kim poliklinkten sıra alıcak diye gelenlerle ilgilenin. Sonra tartışalım bunları.

Veya oradan oraya mal olan, 6 sene hocaların kaprisiyle uğraşması yetmiyormuş gibi bir de asistan olduktan sonra itten beter muamele gören, bir hafta boyunca evinde yatağında yattığı saatler sayılı olan asistanların halini görün.

İstediği ilacı yazmadığı için hakaret yiyen, tartaklanan doktorları bir görün.

İş ahlakıymış, gelsinler günde 300 hasta baksınlar bizim gibi, o ayakları kıçlarına vura vura İpsala'ya koşmazlarsa ben de bişey bilmiyorum.

Diğer arkadaşlara verdiğim cevapları okursan bu durumun emsalsiz olmadığını belirttiğimi görürsün. Yunan hekimlerin kalitesini detaylı olarak bilmiyorum, ama araştırıp sana mutlaka döneceğim. Türkiye'deki hekimlerinse ne kalitede oldukları ortada( Ben doktor değilim veya okumuyorum diye bir çamur atma durumum ve bu sistem yüzünden yüzde yüz öğrencilere yönelik bir eleştirim yok. Lütfen yanlış anlaşılmasın.) ki bizzat Türkiye'de çok önemli sayılan hekimlerle senelerce münasebetimiz hekim-hasta-hasta yakını ilişkimiz oldu. Buradan gayet açık bir şekilde durumun ne olduğunu biliyorum. İstersen de somut örneklerle durumu izah edebilirim.

Ben de sana şimdi bir sürü meslek grubunun ağır çalışma şartlarından bahsedebilirim. Yani bu bir gerekçe ya da diğer mesleklere olan bir üstünlük kesinlikle değil. Biraz kendi kabuğunuzun dışına bakmasını da öğrenin lütfen.

Tıpta 6 sene sonunda doktorluk ünvanını doğrudan alıyorsunuz, fakat diğer bölümlerde yüksek lisans ve ardından doktora yapmalısınız ki bu mevkilere doğrudan gelemiyorsunuz ve standart bir eğitim süreleri de yok. Yani bunlar bahane değil.Diğer bölümlerin bahanesi de olamaz tabi.

Hakarete maruz kalan, dayak yiyen hekimlerin neler sonucunda bunları hak ettiğini millet çok iyi biliyor. Medyaya yansımış onlarca ve yansımayan binlerce hatta belki nüfusa göre milyonlarca örneği var. Bu husus da zaten sadece bu meslek grubuna ait değil ki bu memleket nice öyle meslek var zaten.

Yazdıklarınızı mantıklı olduğunu düşünürken son laflarınız gerçekten düşüncenizi yansıtıyor! Dayak ve hak etmek hayatınızda kaç doktor ve hasta arasındaki muhabbeti biliyorsunuz ve haktan bahsediyorsunuz günde tek bir hekimin 600 hastaya baktığı bir sistemde bunu siz hekim açısından değerlendiremiyorsanız yazık türkiye yeterli doktor var ama devletin oyalama uğraştırma bekletme tutumundan dolayı herkes meslekten kaçıyor umarım herkesin hakkında hayırlısı olur ama inandığım ve bildiğim Türkiye doktorunu eleştirecek düzeye gelmedi ;) daha çok eksik varken halen gözler doktorların üzerinde Allah yardımcımız olsun.

Ben hiçbir zaman tek taraflı bir haklılıktan bahsetmiyorum. Ne yani her zaman bu hususta hekimler mi haklı? İyi bir fıkra olur ancak bu. Ayrıca bakılan hasta sayısı 300'den 600'e çıkımış bir anda. Gerçekten şimdi acıdım Türk hekimlerine(!) Saatler içerisinde iki kata çıkması...Çok zor(!) Hakikaten Allah yardımcınız olsun.

NOT: Böylesine cahil insanlar olduğu sürece artık yanıt vermiyorum böyle hususlarda. Allah kimseyi cehaletle,cahillerle sınamasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Ya arkadaş madem bu kadar doktor lazım ne diye tıp fakültesi yerine saçma sapan fakülteler açıldı? millet tıp diye birbirini yerken, diğer tarafta sayısı aşırı artan fakülteleri yüzünden mühendislik ayağa düştü.

Niye olacak kardeşim? Kendin de söylemişsin işte ayağa düşecek o zaman da bunlar(İşinin hakkını verenleri tenzih ederim) ve şimdiki meblağları öyle hekimcilik oynayarak alamayacaklar. Ayrıca hükümetin de elinde gençlerin geleceğine yönelik işe girme (girdirme) kozu kalmayacak. Olay aşikar bir şekilde budur.
  • Çok methedilen ve güvenilen doktorlarımızın kendi eğitimlerine yönelik isyanı buyrun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.M.M.M, -- 30 Temmuz 2014; 9:37:20 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.