Şimdi Ara

YUNANİSTAN'DAN 5.000 DOKTOR GELİYOR (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
1
Favori
7.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tıp kontenjanı açmak istiyor devlet tabibler birliği istemiyorki burda devletin suçu yok.

Bu ülkeden nefret ediyorum ama hiç değilse hastanalerde rahat ederiz.
  • Saman ithal eden ülkenin doktor ihtal emesine şaşmamak lazım.

Hani düzen böyle diyemde düzen halinden memnun düzülen ne zaman değişecek.
  • Sağlık sektörünün içine ettiler eğitim gibi. Bir doktor günde 100hastaya bakarsa verimli olmaz ama mecburen yaşam şartlarını yüksek tutmak için gelen hastayı dinlemeden ağrıkesici yazıp yolluyor ya da başşka bölüme yolluyor kendi bölümü olsa bile. Bir doktorun günlük bakacağı hasta sayısı max. 40-45 olmalı ki her hasta ile daha iyi ilgilenebilsin. Ameliyatlarda yorgun olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

quote:

Orijinalden alıntı: kaan955

12-13 senedir durum bu oy verenler düşünsün.

Sen oy vermeyince bu ülkedeki sorunlardan etkilenmiyor musun? Ne rahat, ohh..

Çekilin bende mi alayım az diyim, ayakkabı kutusu gibi fantezilerim yok. Denize dökeriz yine rahat ol ;)
  • quote:

quote:

quote:

Çekilin bende mi alayım az diyim, ayakkabı kutusu gibi fantezilerim yok. Denize dökeriz yine rahat ol ;)

Bu rahatlığınla ve umursamazlığınla mı denize dökeceksin? Atatürk zamanında savaşı önemsemeyip katılanlar düşünsün deseydi ne olurdu?
  • Ulan her sene yaklaşık 9bin civarı öğrenci tıp fakültesine giriyor, gelecekte nolacak bu adamlar acaba bi 10 seneye bakkal falan açar oturur artık doktorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bEN BURADA Kİ AMACIN YUNAN SAĞLIK SEKTÖRÜNE DARBE VURMANIN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. aMA HER NE OLURSA OLSUN YUNAN İSTEMİYORUZ !!!
  • Geleneksel hükümete dolaylı veya direk laf atma konusuna hoşgeldiniz. Ya arkadaşım forumu iki saniye araştırsan sırf parası için doktor olan onlarca, yüzlerce kişi bulursun. Daha ne diyosun sen ya? Gelmişsin kendi vatandaşına hayrın yok vs. diyosun. Yaw he he der geçerim, herşeye yorum yapın, herşey hakkında fikriniz olsun anasını satıyım.
  • Bazısı Türk gençlerin önünü açın diyor, bazısı şimdi bir de onlara para vereceğiz diyor vs. Bakın arkadaşlar bugün hekimler kadar maaş alan hiçbir meslek grubu yoktur. Aldıkları paranın derdinde değilim, ama karşılığı kesinlikle verilmiyor ki başta belirttiğim ifadeleri kullananlar da eminim ki muhakkak ülkemizde bu olumsuz sağlık şartlarıyla, bilgisi,beceresi,iş ahlakı ve her şeyden önce insanlığı noksan hekimlerle muhatap olmak zorunda kalmıştır. Maalesef ülkemizde sadece tıp fakülteleri değil diğer tüm fakültelerde de eğitim kesinlikle yetersizdir. Bu son derece aşikar bir durumdur. Tüm bunların yanında aldıkları paraları hiçbir şey olarak görmekte ve tamahkarlığın zirvesinde yer almakta hekimlerimiz-daha doğrusu hekimsilerimiz-.

Bu mevzunun yanında Yunan hekimlere dönecek olursak bu hekimler bizim hekimlerimizden çok çok daha iyi bir eğitim almaktalar ve bunun yanı sıra daha az maaşla çalışacaklardır. Yani daha iyi hizmet ve daha az giderle ve belki daha iyi ahlak ve insanlıkla.

Demem şu ki uygulanan bu yol bence son derece doğrudur. Umarım kendi hekimlerimiz de çok çok daha iyi olurlar ve bu yöntem de inşallah insanlarımıza azami ölçüde yarar sağlar.

NOT: Söylediklerimde hiçbir siyasi,dini vs. söylem, herhangi bir tarafcılık yoktur ki zaten hiçbir partinin,derneğin mensubu değil ve hiçbir mesleğin,ırkın,şahsın düşmanı değilimdir.

BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PSO J318.5-22 -- 30 Temmuz 2014; 0:14:37 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu rahatlığınla ve umursamazlığınla mı denize dökeceksin? Atatürk zamanında savaşı önemsemeyip katılanlar düşünsün deseydi ne olurdu?

Tamam oy veriyorsun ya sen şimdi, ayakkabı kutunda vardır belki sen düşün bunu. Ben bu lafı yazdığıma göre birşeyler yapma gayreti içindeyimdir zaten. Beyin seviyeni yorumlatma sürekli birşey yazmaya çalışarak aslanım. :) Sen giderken biz dönmekten daha öte işlerle meşguldük.

Beni malum partiden mi sandın yanlış tanımışsın beni
  • Yurtdışın'da okuyan vatandaşına denklik vermez verse de, anasından emdiğini burnundan getirir ama yabancı olunca işler değişir.
  • suriyelilerden iyidir kalifiye eleman. uygun ücrete çalışacaklarsa, özel hastaneler fiyatları ucuzlatacaklarsa bolca getirsinler.bize faydası olmayıp işverenlere olacaksa gelmesin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam oy veriyorsun ya sen şimdi, ayakkabı kutunda vardır belki sen düşün bunu. Ben bu lafı yazdığıma göre birşeyler yapma gayreti içindeyimdir zaten. Beyin seviyeni yorumlatma sürekli birşey yazmaya çalışarak aslanım. :) Sen giderken biz dönmekten daha öte işlerle meşguldük.

Beni malum partiden mi sandın yanlış tanımışsın beni

Şuan nefes alıyorum, ama sende aynı havayı soluyorsun ya daha doğrusu o zihniyettekiler, o parti olmaz o zihniyettekiler olur sıkıntı değil. :) Sonuç olarak oksijenin bile değeri kalmadı be.
  • İthal mülteciden iyidir

• "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz."
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay çene

Tıp kontenjanı açmak istiyor devlet tabibler birliği istemiyorki burda devletin suçu yok.

Bu ülkeden nefret ediyorum ama hiç değilse hastanalerde rahat ederiz.

Nereye açacagiz kontenjani? Şimdi bile okulların kapasite yetmiyor. Eğitim kaliteli olmazsa napcan o doktoru?

• gayet olumlu bir adım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahayri

Suriyelilerden iyidir. Dilenmez veya huzur bozmazlar en azından.

KNK BUNLAR DAHA PİS GARİBAN HADİ SURİYELİLER AZ ALIŞIK BU DURUMLARA BU HERİFLER ÇOK İŞSİZ BUNLAR DA SÖMÜRÜR ÜLKEYİ

BEN YUNANA KENDİMİ EMANET EDEMEM
  • savunanlar olmuş merak ettim baktım da aga bırakın bu saçma işleri neyini savunuyorsunuz bunun... yok hocalar asistan bulamıyormuş da falan da filan da... lan TUS çok kolay ve çok fazla adam alıyonuz dimi? uzman olmamasının sebebi ne acaba? 2-3 yıl öncesine kadar tıpa girmek için 8-9 bine girmek gerekiyordu şimdi biraz daha düştü neyse de bu 8-9 bine girip tıp okuyanların bile %1i mi ne TUS kazanabiliyordu yanılmıyorsam. Senin ülkenin en zeki insanları tıp okuyor ve sen bunları uzman yapmamakta direniyorsun sonra uzman ihtiyacımız var diye ağlayın.
  • İnşallah gelir o 5000 doktorda böylece üniversite puanları 200-300lere doğru düşüşe geçer tıp okuyorum artistligi son bulur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.