Şimdi Ara

YUNANİSTAN'DAN 5.000 DOKTOR GELİYOR (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
1
Favori
7.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pozitif beyin göçü her zaman iyidir, ülkenin faydasına olur. Yunanistan bir Avrupa ülkesi olduğu için, eğitim sistemi kalitesi de Türkiye den iyidir diye düşünüyorum. O yüzden doktorlarımız, Avrupalı doktorların bu bilgisinden faydalanabilirse kendilerini dahada geliştirirler ve pozitif beyin göçünün en güzel örneği olur. Tabi bu bahsettiğim doktorluğun her dalı için geçerli değil, mesela dünyanın en iyi cerrahları ve kardiyoloji doktorları da Türkiye den çıkıyor. Bu alanlarda, Avrupalı da bizim doktorlarımızdan bir şeyler öğrenir. Tam bir bilgi alışverişi olur, al gülüm ve gülüm.

Geri kalmış ülkelerden (Örneğin, Orta Doğu ülkelerinden) gelen göç ise tam bir rezillik, Türkiyeyi bilimden ve refahtan uzaklaştırır, geriye götürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 30 Temmuz 2014; 12:19:22 >
  • Madem açık var saçmasapan doğu illerinde mühendislik bölümleri açacağına batıda zeki Türk kardeşlerimiz için tıp üzerine donanımlı okullar kur kontenjan artsın.Duble yollar! yapan Ankaparka seçim yatırımı milyon dolarlar yatırıp da insaati durdurup sonraki seçim zamanını bekleyen devlet böyle yararlı isler yapamiyor mu ? Ama kime anlatacaksin ki kardeşim bunlara oy verenlerin %1 inde bırak tıp kazanmayı torpil olmadan düzgün bir okul bitirip düzgün bir işe girme potansiyeli olmadigindan anca üsttekilere engel olmaya çalışırlar.Gelsinler anasını satayım padişahımız imparatorluk kuracak !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de tıp okumayı düşünüyordum napsam vaz mı geçsem??

not: neymiş uzman eksiği varmış? sen tus gibi dünyanın en zor sınavını yap ondan sonra yılda 200-300 uzman çıksın ancak. sonra doktor yetmiyormuş?
    çok ciddiyetsiz geldi bana herşeyi ithal ettiğimiz gibi doktor da ithal edelim 70 milyondan uzman doktor çıkmıyor 20 milyonluk yunanistandan 5bin tane alalım
  • haberi okudum da bu konuda daha çok tıp alanında çalışanların yorumum almakta fayda olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eldivennn

quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

100e yakın tıp fakültemiz var. Gençlerin önünü açmak yerine neden yurtdışından doktor getirtiliyor ? Bunların maaşını kim ödeyecek ? Hangi gizli antlaşmalarla geldiler ? Bu ülkeyi anlamak zor. Öğretmenleri de almanyadan getirelim. Disiplin verirler.

Yanlış anladın sanırım, Türkiye'de 20.000 uzman doktor eksiği var. Ayrıca tüm doktorlar günde 100-200 hatta 300 hastaya bakmaktan şikayetçi. Araştırdığım kadarıyla günlük bakması gereken hasta sayısı 60. ABD’de 100.000 kişiye düşen hekim sayısı 322 iken, Türkiye’de 100.000 kişiye düşen hekim sayısı 153, Avrupa ortalaması ise 100.000 kişiye 340 hekim.

Bu yüzden ben bu kararı destekliyorum.

Evet TR de doktor açığı var ve kapatılması gerek.Yetersiz sayı nedeniyle doktor çok fazla hasta bakıyor hizmet kalitesi azalıyor.
    Keşke bu açığı yurtdışından doktor getirerek değil de asistan kontenjanlarını artırıp kapatsalardı.
    Kaç yıldan beri TUS sınavıyla alınan asistan sayısı 2500 civarı.Madem açığın var artır kontenjanı.
    Bir de tamgün yasasından sonra birsürü hoca istifa edince doktor yetiştirecek hoca sayısı çok azaldı.
    Velhasıl çözüm dışarda değil içimizde ama sayın bakan bizi beğenmiyor demekki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arnavut7

quote:

Orijinalden alıntı: Ahayri

Suriyelilerden iyidir. Dilenmez veya huzur bozmazlar en azından.

KNK BUNLAR DAHA PİS GARİBAN HADİ SURİYELİLER AZ ALIŞIK BU DURUMLARA BU HERİFLER ÇOK İŞSİZ BUNLAR DA SÖMÜRÜR ÜLKEYİ

BEN YUNANA KENDİMİ EMANET EDEMEM

Annem babam yunanistana gittiler gayet sıcak kanlılar İzmir insanı gibi dedi annem (doğma büyüme izmirli) . Yani yunanlar ders kitaplarındaki gibi öcü değiller. Sorunlarımız var evet ama bize en yakın ülkelerden birisi. 99 Depreminde ilk yardımlardan birini onlar gönderdi mesela. Biz de onlara destek oluyoruz aynı zamanda.

alperen.md : disiplin lazım ama. tıp en önemli sektör şu anda dediğin yapılırsa son derece kötü bir durum olur. Zaten doktorlar çok ilgili değil , bir de dediğin olursa çok çok kötü olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Tenth Doctor -- 30 Temmuz 2014; 13:14:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay çene

Tıp kontenjanı açmak istiyor devlet tabibler birliği istemiyorki burda devletin suçu yok.

Bu ülkeden nefret ediyorum ama hiç değilse hastanalerde rahat ederiz.

Kontenjan çok arttı 3 sene önce tıp fakültesi en son ilk 10bini alıyordu şimdi ilk 16 bini alıyor.
    Kontenjan totalde 4bin civarı arttı.Çukurovada 1.sınıfların hepsi derse gelse oturacak yer yokmuş.

Ayrıca tıp fak kontenjanını artırdılar ama asistan hala yıllardan beri sabit.
    Tabipler birliği asistan kontenları artmasına karşı değil ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Renovatio Imperii

quote:

Orijinalden alıntı: kaan955

quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

quote:

12-13 senedir durum bu oy verenler düşünsün.

Sen oy vermeyince bu ülkedeki sorunlardan etkilenmiyor musun? Ne rahat, ohh..

Çekilin bende mi alayım az diyim, ayakkabı kutusu gibi fantezilerim yok. Denize dökeriz yine rahat ol ;)

Bu rahatlığınla ve umursamazlığınla mı denize dökeceksin? Atatürk zamanında savaşı önemsemeyip katılanlar düşünsün deseydi ne olurdu?

Tamam oy veriyorsun ya sen şimdi, ayakkabı kutunda vardır belki sen düşün bunu. Ben bu lafı yazdığıma göre birşeyler yapma gayreti içindeyimdir zaten. Beyin seviyeni yorumlatma sürekli birşey yazmaya çalışarak aslanım. :) Sen giderken biz dönmekten daha öte işlerle meşguldük.

Ben böyle bir ergenlik görmedim. 16 yaşındayım 4 Kasımda 16 bitecek 17'den gün alacağım. Ama "Beyin seviyeni yorumlatma sürekli bir şey yazmaya çalışarak aslanım. :) Sen giderken biz dönmekten daha öte işlerle meşguldük." Bu iki cümlenin olayı nedir? Yaş kaç 19-20? Peki beyin yaşı kaç 13 var mı bari? Diğer arkadaşın yorumlarına baktım ne bir ergenlik ne kendini beğenmişlik ne hakaret ne aşağılama hiçbir şey yok. Normal bir dünyalı insan gibi kendi düşüncelerini belirtirken "ciddi" bir tartışma konusunda böyle ergen ergen mesajlar yazarak üste çıkma çabası nedir?

Yaşını yazmışsın, önünde daha çok yol var. :) Canımı sıkma yaşıtlarınla lol oyunlarında muhabbet ha de aslanım. :)

Edit1: 16'dan sonra ki kısmı okumadım gerek duymadığım için, bir şey daha ekliyim. En sona 16 yaşındayım herşeyin farkındayım yaz bir daha ki sefere. En baş ve en son itinayla okunur böyle durumlarda. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustLetmego -- 30 Temmuz 2014; 13:14:17 >

• R.T.E.: "Türk halkını yunan doktarlara emanet edin"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay çene

Tıp kontenjanı açmak istiyor devlet tabibler birliği istemiyorki burda devletin suçu yok.

Bu ülkeden nefret ediyorum ama hiç değilse hastanalerde rahat ederiz.

Saf mısın ya, Allah akıl fikir versin bu kadar mı her şeye kolay inanıyorsunuz.

Kontenjanları YÖK belirliyor, YÖK de kime bağlı hepimiz biliyoruz. Tabipler birliği üniversite kontenjanlarına karışamıyor, hiçbir meslek odası karışamaz. Tabi görüşlerini dile getirir, ama kesin karar değil sadece öneri getirebilir.

Sizin gibi adamlar ülkenin kaderini belirliyor işte, yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkrctn

quote:

Orijinalden alıntı: ÖzGüR-LüK

Kimseyi kırmak için söylemiyorum bu cümleleri ama:
    Sizler burada 5 dk bile düşünmeden cevap verirken inanın Sağlık Bakanlığı bu konuyu günlerce düşünüp tartışmışlardır bundan hiç şüpheniz olmasın. Milliyetçiliğe karşıyım, bir doktor açığı varsa ve ortada fazla doktoru veya işsiz doktoru olan ülke varsa bu tabiki karşılanacak. Yunan da olabilir bu, Rus ta. Türkiye'ye ne kadar kalifiye görmüş insan gelirse o kadar iyidir. Bu arada her yıl Tıp fakültesine giden 9 bin öğrenci inanın boşta kalmaz, devlet veya özel sektör her şekilde iş olanağı sağlayacaktır.

Dünyanın başına bela olan milliyetçilik Fransız ihtilalinden beri insanları birbirinden ayırıyor. Düşüncelerinizi olgunlaştırın, bir insanın müslüman, hristiyan, Türk, Kürt olması hiç bir şeyi değiştirmez, insan olsun yeter.

Hem 5.000 Yunanlının kızları da olacaktır ve onlar da Türkiye'de yaşayacaktır bi de bardağın bu tarafından bakınız.

Birazdan linç edilirsiniz merak etmeyin Konu dışı gibi kötülediği milletten bir insanla oturup konuşmadan şunlar şöyle kötüdür, bunlar bize düşmandır diye genellemenin dibine batan faşist ergenlerle dolu maalesef. Halbuki bilseler yunanlıların hem kültür olarak hem genetik olarak bizlere orta asyadan yaşayan türklerden daha yakın olduğunu. Tabii bu yunanlıların türk veya türklerin yunan olduğu anlamına gelmiyor. Osmanlı coğrafyası içinde milliyetçilik belası çıkmadan önce uzun yıllar beraber yaşamışız. Bu yüzden uzak coğrafyadaki türklerden daha çok benziyoruz birbirimize.

Bbu ergenler de zamanla ogrenecekler amasuan kafalarinin yogunlastigi sekilde ssöyleyeyim yunan kizlari on numaradir

• iyi oldu, bizimkilerin havası iner belki bi nebze olsun
  • 5000 doktor getirecegine acikta kalan turkleri alsana. Tus kontenjanini artirsana

• eğer yeterli birikime sahip iseler neden olmasın
  • Tuş kontejyanlarını arttırsınlar. Ama dur pardon o zaman doğu görevine kimi yollayacaklar. Yunanlar 5 saat calisiriz diyor bizim doktorlarimiz nöbet günlerinde 24 saat calisiyor. Gelsinler diyenler eğer gelirlerse görürsünüz tıpış tıpış bizim doktorlara gidersiniz. Türkiye tıp konusunda çoğu ülkenin önünde bunu herkes biliyor. Getiremezler gencler emin olun

• rasheedwallacerasheed R kullanıcısına yanıt
    aynen hocam hicbirsey zannedildigi gibi degil.
    sonucta gene bedeli halkimiz odeyecek kendileri bilir.
    ama sonra oturup aglamasinlar.
    hic kimse bizimki gibi bir milleti 2000 euro ya cekmez.
    sartlar olgunlastiginda diyor saglik bakani yani ozellestirdigimizde diyor hastaneleri :D
  • Hastaya insan gibi davranacaklarsa gelsinler.

Kaliteyi yukselteceklerine eminim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

haberdeki bakanın açıklamasını okuyun, gayet mantıklı. ulusalcılar kafayı sıyırmış. imzasında atatürk olan adamlar hükümet düşmanlığı yapmak pahasına memleket düşmanlığı yapıyor.

benim anlamadığım, azerisi çalışır, iran-ırak vatandaşı çalışır gelir arazisini alır fabrika kurar iş verir eyvallah. fakat yunan doktor ve gaziantep-urfa çevresindeki arazileri israil vatandaşlarına satmak nedir? bir bunu anlayamıyorum.
  • gelsin gelsin vatandaş yerliden sıkılmıştır birazda yabancı dövsünler...

• adamlar avrupa birliği üyesi istese avrupanın her yerinde doktorluk yapar. Ingilizceleri harika işi gücü yok gelip türkiyede dağ ayılarına bakacak bide üstüne dayak yiycek bide bunu yaz dohtor diyen öküzle muhatap olacak.buraya ancak ırak azerbaycan iran tacikistan dan gelir onlar bile buraya fazla ya neyse.Keşke ordan birazda hasta gelse ne güzel olur...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.