Şimdi Ara

Yunan uçaklarını düşürmek yemedi mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 filo Su-30, 4 batarya S-300, S-400 ile hava kuvvetlerimizin neredeyse yarısını kırıma uğratabilecek bir ülkenin taktik saldırı uçağını bu kadar kolayca düşürmek, sırtını NATO'ya ABD'ye yaslamamak değil de nedir ? Yıllardır, binlerce defa sınır ihlali ve taciz gerçekleştiren yunan uçaklarına neden aynı angajman kuralları uygulanmıyor ? Onu geçtim tüm dünyanın gözü önünde yunan uçağı tarafından vurulan uçağımızdan sonra neler oldu ?

• Yunanistan nedir abi?
    Senin dediğin
    40 yaşındaki Adama tokat atıp ""yiyorsa bide 10 yaşındaki çocuğa at!""demek gibi bişey.
    Ters orantı var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Judge JR.

Yunanistan nedir abi?
    Senin dediğin
    40 yaşındaki Adama tokat atıp ""yiyorsa bide 10 yaşındaki çocuğa at!""demek gibi bişey.
    Ters orantı var

olası yunanistan sıcak temasında arkanda nato olur mu ?
    olası rusya sıcak temasında arkanda nato olur mu ?

cavaplarını ver anlarsın.
  • Hayatında hiç "kıta sahanlığı" diye bir şey duydun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lews Therin Telamon -- 25 Kasım 2015; 18:05:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

Size anlam veremiyorum hocam. Havacılık bölümünde rus uçaklarına bok atıyordunuz sürekli sovyet hurdaları diyordunuz. F-22 ve F-35 havada karada tokatlar diyordunuz. Hatta Angajman Kurallarının ne olduğu benden daha iyi bildiğinize eminim. Yani Yunanistan ve Rusya olaylarını ayırt edebilmeniz gerektiği fikrindeyim.

Rus uçaklarına bok falan atmadım iki uçağı koyarsınız mukayese edersiniz bu bok atmak değil konu ile de alakası yok. F-22, F-35'imiz falan da yok zaten. Ayrıca ulusal angajman kuralları bellidir, rusya'ya bu şekilde yunanistan'a şu şekilde gibi bir durum söz konusu olamaz. olmamalı..
  • NATO çıkarına bakar.Olası Yunanistan Türkiye karşılaşmasında çıkarı Yunanistan değildir emin ol.
    Şuan Yunan uçağını düşürsen uyarırlar, iki NATO ülkesi tartışmamalı derler.Türkiyeyide küstürmezler.Küstürmemeliler.

• quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

2 filo Su-30, 4 batarya S-300, S-400 ile hava kuvvetlerimizin neredeyse yarısını kırıma uğratabilecek bir ülkenin taktik saldırı uçağını bu kadar kolayca düşürmek, sırtını NATO'ya ABD'ye yaslamamak değil de nedir ? Yıllardır, binlerce defa sınır ihlali ve taciz gerçekleştiren yunan uçaklarına neden aynı angajman kuralları uygulanmıyor ? Onu geçtim tüm dünyanın gözü önünde yunan uçağı tarafından vurulan uçağımızdan sonra neler oldu ?

saçmalama moskovadan kartopu mu atacak hava kuvvetlerinin yarısı dediya la
  • quote:

2 filo Su-30, 4 batarya S-300, S-400 ile hava kuvvetlerimizin neredeyse yarısını kırıma uğratabilecek bir ülkenin taktik saldırı uçağını bu kadar kolayca düşürmek, sırtını NATO'ya ABD'ye yaslamamak değil de nedir ? Yıllardır, binlerce defa sınır ihlali ve taciz gerçekleştiren yunan uçaklarına neden aynı angajman kuralları uygulanmıyor ? Onu geçtim tüm dünyanın gözü önünde yunan uçağı tarafından vurulan uçağımızdan sonra neler oldu ?

evet çanakkale savaşında da aynı şeyler oldu koca bir dünya kapımıza dayandı aynı sen gibi düşündüler "devasal donanmamızla akşama istanbuldayız" dediler hani o batmaz dedikleri gemileri vardı ingilizin fransızın hani neferlerimizin göğsünde sönen topları ucakları mermileri vardı.o işler öyle kağıt kürek üzerinde olmuyor olsaydı çoktan olurdu dertlenmeyin boşa

• 17 yaşında hayalperest çocuklar gibi bu nedir abi ya
    yiyorsa suriye uçağını düşür derler düşürürüz bu sefer yiyorsa rus uçağını düşür derler onuda düşürürüz bu sefer yunanistan derler
    Abi yunanistan kim ya şuanda yunanistan ile yaşadığımız sorun kıta sahanlığından kaynaklı
  • quote:

Benzer bi durumda da rusya arkasini cin iran kkore yaslayacak

• quote:

Hadi hocam yemeyin beni. Mesajlarınız duruyor yerden yere vuruyordunuz rus jetlerini. Ne oldu da şimdi Rusya'yı tutuyorsunuz? Ege Denizinde sınır yok Yunanlılar 1996'da bizim F-16D uçağını vurdu zaten. Bizde Mirage 2000 vurduk. Savaş filan olmadı. Sakız adası Türkiye'nin dibinde ise biz ne yapalım.

Biz hicbir zaman mirage 2000 falan dusurmedik. Rus ucaklarini yerden yere vururum elbet ama su30 gibi bir ucagin karsisina da f16 falan koymam.

• Noldu zoruna mı gitti uçağınızı düşürmemiz?
  • "2 filo Su-30, 4 batarya S-300, S-400 ile hava kuvvetlerimizin neredeyse yarısını kırıma uğratabilecek bir ülkenin"

• quote:

• Bunun yiyip yememe ile alakası yok. Biz de Yunan hava sahasını çok kez ihlal ettik. Mesela sadece 2014'te 2.244 kez. Kıbrıs hava sahasını her gün 15 kez ihlal ediyoruz.

• quote:

quote:

Bu olaydan iki gün sonra 10 Ekim 1996'da Ege Denizi'nde iki Türk F-16'sıyla angajmana giren 225 kuyruk numaralı Yunan Mirage-2000 uçağı yanarak Andıra Adası yakınlarında denize düştü, pilot Stylianos Nikidis paraşütle atlayarak kurtuldu.

Kuyruk numarası belli pilotun ismi belli. Nasıl vurmadık?

Kaza o

• Bu muhaliflere Fuat mı akıl veriyor özdil mi anlamadım, bir anda hep bir ağızdan aynı şeyi tekrar etmeye başlıyorlar. Bu sefer 1 gün geciktiler bahane bulmada.
  • Güzel kardeşim neden zoruna gidiyor sınırlarımızı savunmamız?Neden sindiremiyorsun?Siz muhalifler değil miydiniz " yiyorsa Rus uçaklarını da vurun " diyen? Al vurduk işte.Neden ağlayıp duruyorsunuz şimdi?
  • quote:

Tamam hocam siz kaza olarak bilin.

Gulerler adama :) yabanci forumlarda falan soyleyip kendini rezil etme :)

There was not any Mirage shot down after the 1996 incident. That is rumours spread out by some Turkish newspapers in order to compensate Turkish public's appetite for retaliation.

• quote:

Hadi hocam yemeyin beni. Mesajlarınız duruyor yerden yere vuruyordunuz rus jetlerini. Ne oldu da şimdi Rusya'yı tutuyorsunuz? Ege Denizinde sınır yok Yunanlılar 1996'da bizim F-16D uçağını vurdu zaten. Bizde Mirage 2000 vurduk. Savaş filan olmadı. Sakız adası Türkiye'nin dibinde ise biz ne yapalım.

Suriye uçağı vuruyorsun rus yemedi tabi diyorlar.rus uçağı vuruyorsun bu sefer yunanlılar neden vurulmuyorlar diyorlar.hic vurmasan siniri kevgire cevirdiniz vursan savasa sokacaksiniz.
    Akp iktidarını gram sevmesemde şu durumda ülkemin arkasındayım.
    Umarım ülke ile gelip geçici bir partiyi geç olmadan ayırt edebilirler diyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.