Şimdi Ara

YUMATU 32' LED TV FULL HD-HD MUAMMASI VE SONUÇ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
20.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu açma amacım bu TV nin internette FULL HD olarak satılması fakat HD çözünürlüğe sahip olması, n11, gg gibi sitelerde 700-800 TL arası fiyata satılıyor. Satıcılara sözüm yok çünkü YUMATU yu arasanız bile FULL HD olduğunu söylüyorlar, ancak ben TV yi sipariş ettim eve geldi açar açmaz dedim bu FHD olamaz, zaten kutusu ve kitapçığı muallak kesin bir bilgi yok. Önce erinmeyip pikselleri saydım evet bunu yaptım gözle görünüyor, biraz araştırma sonucunda servis menüsünde panel kodunu öğrendim ve satıcının Samsung panel diye sattığı televizyonu HKC adlı bir firmanın ürettiği 1366x768 çözünürlüklü panel olduğunu gördüm. İşin ilginci yazılıma kılıfı uydurmuşlar uydu alıcısı full hd ama panel kesinlikle hd alacaklar bunu bilerek alsın, bana gelen modelin ses çıkışı iyiydi. Zaten böyle bir şeyin olacağına hazırlıklıydım ve bu nedenle hiç bir etiketini sökmedim, sonuç olarak iade edeceğim. Ayrıca şikayetvar.com dan bakarsanız firma konusunda az çok fikir edinirseniz, ben alırken garantisini yoksayarak aldım fakat Full HD olmadığı için iade edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 21 Kasım 2017; 0:10:16 >

• dediğiniz gibiyse herkes ıade etmelı muadıl urunler 100 tl ucuza satılıyor mesala awox gibi
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Yazılıma kılıfı uydurmuşlar kanal bilgilerinde falan altta 1080i yazıyor fakat bu içerisindeki dahili uydu alıcısının çözünürlüğü, mesela pc bağlıyorsunuz ideal çözünürlük 1366x768 görünüyor, 1920x1080 yapınca görüntü geliyor ama çok vasat bir görüntü oluşuyor, simgeler falan bir garip oluyor. Ben panel HD olabilir demiyorum %100 eminim HD olduğuna. Bugün geri yolladım ürünü, umarım satıcı sorun çıkarmaz kumanda piline bile dokunmadım böyle bir şeyle karşılaşabileceğimi tahmin ettiğim için.
    YUMATU 32" LED TV FULL HD-HD MUAMMASI VE SONUÇ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 17 Kasım 2017; 17:19:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıktaYaşayanAdam

Yazılıma kılıfı uydurmuşlar kanal bilgilerinde falan altta 1080i yazıyor fakat bu içerisindeki dahili uydu alıcısının çözünürlüğü, mesela pc bağlıyorsunuz ideal çözünürlük 1366x768 görünüyor, 1920x1080 yapınca görüntü geliyor ama çok vasat bir görüntü oluşuyor, simgeler falan bir garip oluyor. Ben panel HD olabilir demiyorum %100 eminim HD olduğuna. Bugün geri yolladım ürünü, umarım satıcı sorun çıkarmaz kumanda piline bile dokunmadım böyle bir şeyle karşılaşabileceğimi tahmin ettiğim için.
    YUMATU 32" LED TV FULL HD-HD MUAMMASI VE SONUÇ

hocam zaten verıler net ortada baska turlu anlasılabılcek programlar vs var mı? Sizin bu şekılde ıspatla n11 e basvurmanız durumunda satıcı ceza alabılır hatta dava bıle acılabılır dolandırlmaktan
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Hocam satıcı, üretici firmadan bilgi alıyor, doğal olarak burada satıcıdan önce firmanın sorumluluğunda bir olay bana kalırsa. Zaten ne kitapçığında ne de kutuda Full HD olduğuna dair bir ibare var, sadece kitapçıkta kategoriye ayırmışlar şu modelde Full HD şu modelde HD diye ama hangi model olduğu yazmıyor :). HD bir televizyon olarak belki alınabilir, Full HD olmaması dışında fiyatına göre fena sayılmaz bu arada. Firma satıcıya Full HD olduğunu söylüyor ki bizzat aradım bana dediğini aynen aktarıyorum "dahili uydu alıcısı olan modellerin hepsi FULL HD dir, HD panel artık üretilmiyor". Yani satıcının servis menüsüne girip benim gibi araştırmasını beklemek yanlış olur. Dava işiyle uğraşılcaksa firmaya dava açılmalı, benim vaktim yok sadece alacakları bilgilendirmek istedim. O değil 75 lira indirim kuponumda yalan oldu.
    Bu arada merak eden varsa servis menüsüne girmek için menü tuşuna basın, menüdeyken kumandadan 1-1-4-7 yi tuşlayın oradan System info ya geldiğinizde cihazla ilgili bilgileri görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 21 Kasım 2017; 0:15:7 >
  • Benim de fiyatından dolayı düşündüğüm bi modeldi. Zaten fullhd değilse fiyatının da çok bi albenisi olmuyor rakibi de var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aqhuan kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle o yüzden iade edip 100 lira daha fazla vererek LG 32MN58HM monitör aldım, mini uydu alıcısı bağlayarak TV olarak kullanıyorum ve gayet memnunum.
  • YAMUTU ne ya Çok aradınız mı bu markayı beyler?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Yusuf Mahmut Tuncer

Yumatu kısaltılması

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu güncel, n11 ve gg gibi sitelerde hala satışta insanlar yanılıp almasın.
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 30 Kasım 2017; 4:2:45 >
  • KaranlıktaYaşayanAdam kullanıcısına yanıt
    Ucuz satılan 32" TV ler 1366*768 oluyor. Kutusunda HD yazıyor nu yazıyor millet alıyor işte. 32inç ve Full HD istiyorsanız LG Philips gibi markalara bakacaksınız. Veya daha uygun bir şeyler bakıyorsanız Vestel in 8 serisi ve üzerine bakacaksınız.

40" ve üstüne çıktın mı böyle bir problemin yok, büyük ekranda batacağı için mecburen Full HD koymak zorunda kalıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 15 Aralık 2017; 9:41:45 >
  • Konuyu açalı epey oluyor, tv yi iade edip LG nin 32" FHD monitörünü aldım ve TV olarak kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıktaYaşayanAdam

Konuyu açalı epey oluyor, tv yi iade edip LG nin 32" FHD monitörünü aldım ve TV olarak kullanıyorum.

lg turkıyeden cekılecek diyorlardı servısı halen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aqhuan

Benim de fiyatından dolayı düşündüğüm bi modeldi. Zaten fullhd değilse fiyatının da çok bi albenisi olmuyor rakibi de var.

kekolar full hd dıye almıs kullanıyor işte dolandırıcılık serbest oldugu ıcın ulkede
  • ali9949 A kullanıcısına yanıt
    TV bölümü hala duruyor diye biliyorum, zaten çekilse bile hizmet vermek zorunda.
  • ali9949 A kullanıcısına yanıt
    Piyasadaki 32" abidik gubidik markaların alayı böyle. Artık 4k almış başını gitmiş, hala bunları millete iteleyebiliyorlar.

• Sırf o fiyat aralığında Full HD olduğu için almayı düşünüyordum. Burayı okudugum iyi oldu. Almaktan vazgeçtim.

Bilgi ve uyarı için teşekkürler.
  • Arkadaşlar bu TV'nin 24" modelini aldık. Yumatu 24" Full HD Uydu Alıcılı TV. @KaranlıktaYaşayanAdam ın verdiği kodla servis menüsüne girdik. Panel kodu m236hjj-p02 çıktı. İnternetten araştırdığımızda Innolux üretimi Full HD bir panel olduğu bilgisine ulaştık. Yalnız yenileme hızı 60 hz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atakan -- 21 Mart 2018; 11:55:37 >
  • Hala satışa devam ediyorlar. Bu büyüklükte HD Ready TV alacaksanız Axen'in fiyatı daha ucuz. En azından ne aldığınızı bilirsiniz. Çin'li HKC firmasının panelleri bunlar. HD Ready olarak idare eder ama FUll HD diye satmaları çok yanlış.

Full HD diye satılan televizyon şu

http://www.hkcelec.com/product_detail.asp?id=1172
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.