Şimdi Ara

YÜKSEK LİSANS İLE ASKERLİĞİ UZUN SÜRE ERTELEME YÖNTEMLERİ (EN AZ 5 YIL TECİL)) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
23
Favori
122.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim bir sorum olacaktı. Normalde tecilim 5 temmuz 2017 de bitiyor. Tezsiz yüksek lisans programına kayıt olursam 1.5 yıl tecil ettiklerini öğrenin. Bu 1.5 yıl teci,l kayıt tarihinden itibaren mi yoksa 5 temmuz 2017 nin ustune mi yaparlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tezsiz yüksek lisansa kayıt olamadım malesef bugünden sonra nasıl bir yol izleyebilirim.
  • selam arkadaşlar agustos 2016 da tecilim bitiyor
    arel üni. 2014 yılından beri uzaktan egitim tezsiz yüksesklisansına kayıtlıyım.

tecil süremi uzatabilirmiyim , araştırmalarıma göre 35 yaşına kadar uzatabiliyormuşum. bi fikriniz var mı bu duruma dair , şimdiden bilgileriniz için teşekkür ederim
  • beyler, nerdeyse bütün mesajlar, soru olarak geliyor, her gelen soru soracağına, biraz araştırıp cevabı bulsanız?

• tezsiz yüksek lisans 1,5 sene erteliyor malumunuz bu süre kısa haliyle. 1,5 seneden sonra da doktora yapamazsınız çünkü tezli yapmadınız.
    yani bildiğim kadarı ile tezli yaparak doktoraya geçersiniz burada doktora da bilinen süre kadar erteliyor. benim değineceğim nokta tezsiz kısmı.

tezsizden tezliye geçiş üniversitelerle alakalı bir durum. misal bu sene devlet üniversitelerinin mülakatlarını kaçırdınız yapmanız gerek formül bir özel üniversitenin tezsiz kısmına başvurun. isterseniz oradan tezliye de geçebiliyorsunuz. tabi prosedürler söz konusu araştırmak gerek.
    problem olan kısım özelin tezsiz kısmından devletin tezlilerine geçiş. burada direk üniversitelere gidip sorulması gerektiğini biliyorum.

şunu da ekleyeyim;
    tezsizde 1,5 yıl olan tecil, tezliye geçtiğinizde tezli kadar artıyor haberiniz ola. lakin tezsizi bitirip tezli yapayım derseniz yamuluyorsunuz diye biliyorum.

iyi akşamlar.

• Selamlar. Benimde bu yaz tecilim bitiyor. Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans düşünüyorum. İstanbuldakiler çok pahalı. İstanbula yakın olarak Sakarya üni var. Dönemlik ücreti 1.750 sanırım ve 3 dönem yani 1.5 yıl. Bitirebilirsek 1 yılda tecil hakkı kazanıyoruz. Benim için 2.5 yıl yapıyor ve yeterli bir süre gibi önümdeki işleri halletmek için. Benim sorum İst. ve çevresi bölüm farketmez daha uygun bir üni. var mı fiyat olarak? Kayıt için bizzat okula gidiyoruz sanırım? Sınavlardada okula gitmek gerekiyor mu? Bildiğim kadarıyla sadece finallere gitmek gerekiyor. Cevaplayan olursa sevinirim.
  • selamlar, örnek vermek gerekirse okan üniversitesi ekimde başlayacak dönem için nisan ayından itibaren kayıt alıyoruz diye yazmış sitesine. nisanda kayıt olsak direk askerliği tecil ettirebilirmiyiz ? yoksa okulun başlangıcı (ekim) beklemek mi gerekir ? tecilim temmuz 2017 de doluyor. şuan başvuru yapıpta tecil ettirebileceğim bir yöntem varmı ?
  • Arkadaslar merhaba ,

nisan 91 dogumluyum

2016 haziran ayında isg TezSiZ yl programına kayıt oldum ve haziranda bitiyor....( tecil 12,2017)

Sorum şu ; tezsiz i BitiriP, tez alsam 2 yıl daha askerlik atarmı ileri ? veya 2018 aralığa kadar bedelli gelir mi 😄

ayrıca tezsiz de mezun olup kıbrısta dil şartı aramıyan doktora programları mevcut mudur ?
  • Arkadaşlar konuyu okudum, bazı sorularıma cevap bulamadım.

1 - Tezli yüksek lisans yaparken, başka bir tezli yüksek lisansa başvursak(kayıtlıyken) eğer kabul edilirse, kayıt sildirip yenisine geçmek gibi bir durum var mı? Yoksa başvurmak için kayıdın önceden silinmiş olması mı gerekli?

2 - Tezli yüksek lisansda ders kaydı yaptırıp derslere/finallere girmesek, başarısızlıkdan dolayı kaydın silinmesi gibi bir durum mevcut mu?
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    2'si için de bildiklerimi söyleyeyim ama tam emin değilim.

1 - Bildiğim kadarıyla tezliden tezliye geçiş mümkün değil. İlk önce kaydın silinmesi gerekli. Kayıt silinince askeri şubeye yazı gidiyor ve sizin
    tecil süreniz hemen bitiyor. En yakın zaman ne zamansa sizi sıraya alıyorlar askere gitmek için. Siz bu kısıtlı zaman arasında başka bir üniversiteye
    tezli yl için başvuru yapıp, kabul edilir ve kayıt olursanız eğer bu sefer sizin yeni üniversiteniz askeri şubeye yazı gönderiyor ve tekrardan 3 yıl
    tecil hakkı kazanıyorsunuz.

2 - 3. yılın sonunda dersleri veremezseniz sizi atabilirler yalnızca. Bunun dışında kaydı silme hakları yok diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah.

2'si için de bildiklerimi söyleyeyim ama tam emin değilim.

1 - Bildiğim kadarıyla tezliden tezliye geçiş mümkün değil. İlk önce kaydın silinmesi gerekli. Kayıt silinince askeri şubeye yazı gidiyor ve sizin
    tecil süreniz hemen bitiyor. En yakın zaman ne zamansa sizi sıraya alıyorlar askere gitmek için. Siz bu kısıtlı zaman arasında başka bir üniversiteye
    tezli yl için başvuru yapıp, kabul edilir ve kayıt olursanız eğer bu sefer sizin yeni üniversiteniz askeri şubeye yazı gönderiyor ve tekrardan 3 yıl
    tecil hakkı kazanıyorsunuz.

2 - 3. yılın sonunda dersleri veremezseniz sizi atabilirler yalnızca. Bunun dışında kaydı silme hakları yok diye biliyorum.

Teşekkürler.

Ben tezliden tezliye geçiş olmadığını biliyorum fakat benim sorduğum tezliye kayıtlıyken başka bir teziliye başvuru yapıp eğer kabul edilirse, kabul edildikden sonra(kayıt yaptırmadan önce) silebiliyor muyuz onu sormuştum. Yani burada amaçladığım eğer kabul edilirsem ve kaydım ona göre sildireceğim, eğer kabul edilmezsem boşu boşuna sildirmeyim ondan sordum.

Yada daha doğrusu başka bir tezliye başvuru esnasında kaydın var mı diye bakılıyor mu yoksa sadece kesin kayıt esnasında mı bakılıyor.

Birde bildiğim kadarıyla Tezli yüksek lisans yapıyorken askerlik tecil ettirme süresi en fazla 3 yıl 4 ay, bu süre içinde tezli yüksek lisansı 2 dönem dondursak bu süre 4 yıl 4 aya çıkıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Mayıs 2017; 20:32:31 >

• 2014 Eylül ayında yüksek lisansım başladı. askerlik durum sorgulamada tecil bitiş tarihi ocak 2018 gözüküyor. yüksek lisansım uzarsa tecilim de uzuyor mu acaba?
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Dondurma ile ilgili bir bilgim olmadığı gibi diğer sorunuzu da bilmiyorum maalesef.

• Tezli yüksek lisans yaptığımız üniversitede kaydımızı sildirip, tekrar aynı üniversitede tezli veya tezsiz yüksek lisans yapsak askerlik tecil süresini yeniden başlatır mı? Aynı üniversitede yapabiliyorsak peki aynı bölüme tekrar kaydolsak tecili uzatıyor mu yoksa aynı üniversitede yapsak bile tecili uzatmak için başka bir bölümde mi yapmalıyız?
  • Daha önce başına gelmiş arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
    Arkadaşlar şuan tezsiz yüksek lisans öğrencisiyim ve sadece projem kaldı. Yüksek lisansı bitirdikten sonra 1 yıl daha tecil hakkımı kullanmak istiyorum. Ancak Projeyi bitirmem ancak bir sonraki öğretim dönemine rastlıyor. Eylül ayı gibi verdiğimde bunun değerlendirilmesi akademik takvimden dolayı Ocak 2018 ayını buluyor. Tecilim ile arasında 1,5-2ay boşluk oluyor. Geçici mezuniyet belgesini de Kasım ayında alamayacağıma göre nasıl bir yol izlemem gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gfb_87 -- 11 Mayıs 2017; 14:5:52 >
  • arkadaslar yokmu uzaktan yuksek lisans ücreti uygun olan bıldıklerimizi paylasalım yoksa askerlik kaçınılmaz olacak :)
  • Arkadaslar tecilm bitti bu ay subeye gitmedm. Bidahaki ay gidip ceza odeyi kasima

Kadar askerlikle iliskisi yok kagidi alip. Bi yukseklisansa kaydolmak istiyorum. Alese girmedm hic. Alessiz tezsiz uzaktann yuksek lisans. Nasi bi yol izlemem gerekiyor yardimci olurmusunz ??

• Devil Hunter D kullanıcısına yanıt
    hocam hangi bölüm bende uzaktan egıtm tezsız yuksek lısans arastırıorum 1.750 uygunmus. ben 2500 donemlıkten daha ucuzunu bulamadım.buarada bursadayım uludag unı. de yok malesef uzaktan egıtım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devil Hunter

Selamlar. Benimde bu yaz tecilim bitiyor. Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans düşünüyorum. İstanbuldakiler çok pahalı. İstanbula yakın olarak Sakarya üni var. Dönemlik ücreti 1.750 sanırım ve 3 dönem yani 1.5 yıl. Bitirebilirsek 1 yılda tecil hakkı kazanıyoruz. Benim için 2.5 yıl yapıyor ve yeterli bir süre gibi önümdeki işleri halletmek için. Benim sorum İst. ve çevresi bölüm farketmez daha uygun bir üni. var mı fiyat olarak? Kayıt için bizzat okula gidiyoruz sanırım? Sınavlardada okula gitmek gerekiyor mu? Bildiğim kadarıyla sadece finallere gitmek gerekiyor. Cevaplayan olursa sevinirim.

hocam hangi bölüm bende uzaktan egıtm tezsız yuksek lısans arastırıorum 1.750 uygunmus. ben 2500 donemlıkten daha ucuzunu bulamadım.buarada bursadayım uludag unı. de yok malesef uzaktan egıtım

• Merhabalar 1995 dogumluyum seneye 2018 te lisansimdan mezun oluyorum. Okul tecilimi 2021 aralik olarak yapmis. Ancak mezun olunca bu surenin bi anlami kalmiyor. Yuksek lisans yapmayi dusunuyorum. Yuksek lisansa girene kadar ,lisansimdan mezun olduktan sonra 2 senelik tecil ettirmem gerekir mi ? Yuksek yapinca 3 sene zaten tecil ediliyor. Kendi yaptigim 2 senelik tecil bosa gitmez mi ? Kendi tecil hakkimi saklayarak yuksek lisansa girene kadar ne tur bir yol izleniyor. Banada yardimci olursaniz cok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hfatih15 -- 16 Haziran 2017; 13:56:16 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.