Şimdi Ara

Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless) (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.030
Cevap
161
Favori
276.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çoklu ortak tidal 4k hesabı alsak uyguna gelir epey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar deezloader flac değilde mp3 indiriyor bugün. Sizde de öyle mi

• evet flac ve 320 Kbps Bile İndirmiyor 128 iniyor sadece ..
  • historyalp H kullanıcısına yanıt
    Oule bisey varsa girelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar alttaki 2 formatı yorumlayabilir misiniz.hangisi daha çok kayıplı?
    Bence AAC olan.
    Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless)Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless)
  • arkadaşlar elinde zeki müren flac şarkı olan var mı veya link paylaşabilir misiniz rica etsem?
  • peter parker kullanıcısına yanıt
    Var hocam kişi sayısını olusturunca açabilirim ben 3 4 kişi yeter goztopal@gmail.com mail adresine ortak hifi tidal hesap açmak isteyenler mail atsın organizasyonu ben yaparım

• quote:

Orijinalden alıntı: historyalp

Var hocam kişi sayısını olusturunca açabilirim ben 3 4 kişi yeter goztopal@gmail.com mail adresine ortak hifi tidal hesap açmak isteyenler mail atsın organizasyonu ben yaparım
    Şu an 2 kişiyiz 3 kişilik daha yerimiz var yıllık hifi 5 kişilik grup olduğunda 72₺ yapıyor

• Flac arşivleri geniş arkadaşlar bulunduğu için bu soruyu burada sormak istedim. Yardımcı olup beni cevabından emin olamadığım bu konu hakkında aydınlatırsanız sevinirim.

Bazı albümleri dezeer, tidal, türk flac siteleri vs gibi kaynaklardan bulmama rağmen spek grafikleri 128-256 kbs MP3 seviyelerinde gözüküyor. Bu albümleri kendi riplemiş ya da CD sahibi olunduğundan emin çok güvenilir bir kaynaktan temin etmiş olan varsa yorumunu alabilir miyim? Aynı şekilde mi spek grafikleri. Bazı CD'lerin kalitesiz olduğunu ve master işleminden geçmediklerini biliyorum. Bu albümlerde durumun bu olduğundan emin olmak için soruyorum.

Göksel - Bende Bi Aşk Var
    Fikret Kızılok - Zaman Zaman
    Kenan Doğulu - Yaparım Bilirsin
    Kenan Doğulu - Patron
    Kıraç - Zaman
    Kıraç - Garbiyeli
    Levent Yüksel - Medcezir
    Mabel Matiz - Yaşım Çocuk
    Sertab Erener - Rengarenk
    Yaşar - Masal
    Zerrin Özer - İşte Ben

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 13 Mayıs 2020; 14:43:35 >
  • historyalp H kullanıcısına yanıt
    bende varım, 3 olduk. kaldı 2 kişi. son 2 kişi haydi arkadaşlar...
  • buyukbang kullanıcısına yanıt
    Şu aralar tam da bu konuya kafa yoran biri olarak cevap vereyim. Yaptığım testler sonucunda tidali bir tarafa koyuyorum çünkü tidal den gelen ses dosyasını indirip ölçmek pek mümkün değil. Sadece UAPP uygulaması ile bitrate değerini görüyorsunuz hepsi en azından flac veya %20 si master seviyesinde (MQA)
    Deezer ve Spotify e gelirsek deezer de gerçek flac indirmek mümkün ama maalesef flac yazıp da kalitesi çok düşük müzikler de var. Spotify flac akış yapmıyor zaten en üst kalite 320 kbps. Elimde mesela gerçekten flac olan bir şarkı var. Aynısını deezer ve Spotify den indirip test yaptığımda sonuç çok çarpıcı maalesef. Kaliteden çok ödün veriyorlar. Sırf boyutu düşürmek için müzikleri sıkıştırıp kayıpa uğratıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Şu aralar tam da bu konuya kafa yoran biri olarak cevap vereyim. Yaptığım testler sonucunda tidali bir tarafa koyuyorum çünkü tidal den gelen ses dosyasını indirip ölçmek pek mümkün değil. Sadece UAPP uygulaması ile bitrate değerini görüyorsunuz hepsi en azından flac veya %20 si master seviyesinde (MQA)
    Deezer ve Spotify e gelirsek deezer de gerçek flac indirmek mümkün ama maalesef flac yazıp da kalitesi çok düşük müzikler de var. Spotify flac akış yapmıyor zaten en üst kalite 320 kbps. Elimde mesela gerçekten flac olan bir şarkı var. Aynısını deezer ve Spotify den indirip test yaptığımda sonuç çok çarpıcı maalesef. Kaliteden çok ödün veriyorlar. Sırf boyutu düşürmek için müzikleri sıkıştırıp kayıpa uğratıyorlar.
    Benim sorum Tidal ve Deezer'dan tamamen bağımsız aslında, yanlış anlaşılmasın. Ben yazdığım albümlerin fiziksel CD'lerindeki durumu soruyorum.
  • quote:

arkadaşlar alttaki 2 formatı yorumlayabilir misiniz.hangisi daha çok kayıplı?
    Bence AAC olan.
    MP3 daha çok kayıplı gözüküyor.
  • Ben müzikleri Tuneskit kullanarak Apple Music üzerinden kaydediyorum, ses kalitesi Spotify'a göre bariz derecede iyi. Deezer veya Tidal üzerinden nasıl kaydedilebiliyor bilgisi olan var mı?
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Deezer için Deezloader kullanın. Yalnız önce 3 aylık ücretsiz premium üyeliğinizi başlatın. Tidal için henüz indirici yok diye biliyorum

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• quote:

Deezer için Deezloader kullanın. Yalnız önce 3 aylık ücretsiz premium üyeliğinizi başlatın. Tidal için henüz indirici yok diye biliyorum
    Tidal için buldum çok hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Tidal-dl
  • Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless)

Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless)

Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless)

arkadaşlar elimdeki bazı audio cd leri deneme amaçlı windows media player kullanarak flac yaptım. sizce bitleri normalmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaluyari -- 17 Mayıs 2020; 1:1:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

arkadaşlar elimdeki bazı audio cd leri deneme amaçlı windows media player kullanarak flac yaptım. sizce bitleri normalmi?
    Gayet iyi gözüküyor. Ama bitrate aldatcı oluyor. CD'nin içeriği gerçekten iyi mi anlamak için aşağıdaki programla grafiğine bakın.
    http://spek.cc/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Tidal için buldum çok hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Tidal-dl

Alıntıları Göster
    Pc içinmi android sürümü vs varmı acaba biraz detay verirmisin.

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.