Şimdi Ara

Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless) (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.033
Cevap
161
Favori
277.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • simsar2 S kullanıcısına yanıt
    paketin ayrıştırılmasında bir hata oluştu uyarısı alıyorum link bozuk galiba.Benim anladığım kadarıyla internette Kullanıcı jetonu diye bir kod var TOKEN diye geçiyor bunu ayarlarda girip kaydet yapınvaa düzeliyor galiba.yine de teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sitesinde son sürüm hala 4.3.0 görünüyor. nerde yayınlandı usta?
  • CeNTiLMeN C kullanıcısına yanıt
    Telegramda yayınladı, verdiğim link sitesindeki google drive linki tıklayın 4.4.0 görürsünüz.

anladım üstat teşekkürler.
  • Çok aradım ama flac bulamadım.Orjinal cdlerini arıyorum, yok yok yok.

Kargo - Yalnızlık Mevsimi
    Özlem Tekin - Kime Ne
    Kurban - Kurban
  • Hmmm...

Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless)

Özlem Tekin'in albümü de vardı bende ama bir arkadaşa vermiştim, geri getirmedi alçak. :)
    Hoş, kime verdiğimi hatırlamıyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smyleface -- 24 Nisan 2020; 5:32:58 >
  • smyleface kullanıcısına yanıt
    Hocam şahanesiniz.

Elleriniz dert görmesin.
  • drax* kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Keyifli dinlemeler...
  • drax* kullanıcısına yanıt
    Kurban - Kurban var bende. Özlem tekin flaclarını atabilirim ayrıca
  • travers kullanıcısına yanıt
    Özlem Tekin'i atarsanız çok makbule geçer.
  • Arkadaşlar Spotify premium üyeliğim var ama ben şarkılarımı indirip poweramp ile dinliyorum. Tuneskit ile indiriyorum ama hep içimde bir kuşku var. İnen şarkılar ne kadar kayıp a uğradı. Hoş dinlerken sıkıntı yok ama psikolojik olarak rahatlamak istiyorum :) bu şekil indiren var mı.

• atabey444 kullanıcısına yanıt
    Spotify premium üzerinden alacağın azami kalite 320 kbps. Kullanılan codek formatı OGG/Vobis.
    Bu format ne kadar kaliteliyse alacağın kalite de o kadar olur. İster FLAC olarak dönüştür ister WAV sonuç değişmeyecek.
    Rahatlamak istiyorsanız dosyaların spektrum çıktılarına bakabilirsiniz. Gerçi bu çıktıları oluşturan programlar ses dosyasının bit derinliğini pas geçtiğinden çok da güvenilir oldukları söylenemez ama en azından söz konusu dosyanın frekans aralığını ölçüp fikir yürütebilirsiniz.
    Öncelikle teşekkür ederim. Spect uygulamasında saatlerce analiz yaptım dün ve bugün. Malum boş olunca uğraşacak bir şey arıyor insan elde ettiğim sonuç şu şekilde.
    Mp3/320/44100 converter sonucu 15 /17 khz grafiğini görüyorum.
    Flac /24 bit yapınca grafik 22 khz bandında geziyor. Tek problem ses biraz düşük geldi bana. Tüm formatlarda düşük. Sanırım buda spotify in kendi codec ile alakalı

Bu khz farkını ben yanlış yorumluyor olabilir miyim. Kalite farkı yoksa mp3 tercih ederim çünkü bir flac 24 mb ortalama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey444 -- 28 Nisan 2020; 21:38:42 >
    Dosya çıktısını AAC veya M4A / 320 olarak seçerseniz aşağı yukarı spotify'ın sunduğu kaliteyi alırsınız. Dosya boyutları da yükselmez. Bit derinliğini 16 bit olarak ayarlayın çünkü spotify bünyesinde 24 bit parça henüz yok.
    Ses şiddeti konusunda yapılacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Ayarlara yine göz atın belki gözden kaçırdığınız bir şeyler olabilir. Benim bildiğim kadarıyla bu program dosyaların DRM korumalarını kaldıramıyor tam tersine seçtiğiniz parçaları gerçekten çalarak bir başka formata dönüştürüyor. Elebette bu parçaları gerçek zamanlı değil de x5 hızında ya da daha hızlı oynatarak bu dönüşümü gerçekleştiriyor. Belki ana programdaki sesin şiddetti dönüşüm sırasında etkilidir, bilemiyorum. Bir denemeniz lazım.

Khz farkını doğru yorumluyorsunuz ancak bakış açınız yanlış. MP3 şu an piyasadaki en kötü formatlardan bir tanesi ve vadesi dolalı çok oluyor. 320 kbps bile kodlasanız yine de frekanslarda makas atıyor. Zorunlu değilseniz MP3 kullanmanın hiçbir mantıklı yanı yok. Bunun yerine daha modern kayıplı formatlara yönelin derim. Bir de Tuneskit programının bünyesinde barındırdığı codeclerin kalitesini sorgulamak lazım. MP3 için LAME mi kullanıyor ? LAME kullanıyorsa sürümü kaç ? Veya kendine ait bir encoder mi kullanıyor ? O kadar çok değişken var ki içinden çıkması zor.
    Yukarıda yazdığım gibi, AAC veya M4A / 320 olarak testlerinizi yapın. Olmazsa program üzerinden FLAC çıktısı alıp başka bir program aracılığıyla (mesela AIMP) M4A veya OGG dönüşümünü gerçekleştirin yine aynı hesaba gelir. Yol biraz uzar ama yine aynı sonuca ulaşırsınız.
    Tuneskit çalışma mantığı şöyle hocam. Sanal bir ses kartı oluşturup dediğiniz gibi spotify müzikleri dinleyip çıkışı kayıt ediyor. Henüz spotify kendi kayıtlarını çözen bir program yok. Her ne kadar çözüyoruz deseler de sistem aslında çok ilkel. Dinle duyduğunu kaydet...
    M4A AAC arasında bir fark olacağını sanmıyorum. Yine de spek ile bir analiz yaparım.
    Arşivci değilim aslında sadece spotify in o boğuk sesini poweramp ile kristalize etmek istiyorum.
    Zahmet verdim teşekkür ederim.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
    Rica ederim, iyi geceler...
  • MasterSingin kullanıcısına yanıt
    Tidal hesabın varsa indirebilirim ordan flac

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.