Şimdi Ara

Yüksek HZ'in negatif etkileri.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hep pozitif etkilerini konuşuyoruz ama yüksek HZ'in negatif yönleri nedir? Türkiye şartlarında bir şeyin uzun ömürlü olması daha mantıklı geliyor bu ekonomide. Bilgisi olan aydınlatabilir mi?

• Yok mu bilgili bir dostum :)

• Yüksek hz monitörün ömrünü etkiler mi bilmiyorum çünkü böyle bir şikayet görmedim. Bildiğim tek eksi yani var o da daha fazla güç tüketmesi.
  • karaniler kullanıcısına yanıt

Son 1 senedir orta segmente yayıldığı için çok kişi kullanamıyordu. Uzun ömürlülüğünü o yüzden kullanıcı yorumları açısından test edemiyorum. Fiziksel olarak öğrenmek istiyorum. Düşündüğüm daha fazla ısındığı için ömrü daha kısa olabilir mi acaba normal panele göre?

• Hocam öyle bir şikayet duymadım, eskiden ne sorunlar varsa şimdi de aynı sorunlar oluyor sadece. Artık zaten 144hz normal oldu. Piyasa 240hz ve 360hz monitöre odaklanmaya başladı.
  • Okul, işyeri gibi yerlerde 60hz monitör kullanınca hayattan soğumak, tek eksisi bu.

• 240fps altına indiğinde bütün büyü, sihir kayboluyor. İyidir, güzeldir ama sabit FPS değerini sürekli almak zorundasın.

• Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt

Lg 27GL850'de 60-70 fpsnin altına düşmediği sürece yağ gibi akıyor görüntü.

• quote:

Orijinalden alıntı: earth.

Lg 27GL850'de 60-70 fpsnin altına düşmediği sürece yağ gibi akıyor görüntü.

Yüksek HZ'den bahsediyordum hocam ben. 240HZ monitör için örnek verdim mesela.

Bilgi Merkezi

İnsanlar 144hz ve 240hz arasındaki farkı farkedebilir mi?

Kesinlikle. Ancak, tüm PC'ler ve oyunlar 240Hz yenileme hızını destekleyemez. Bilgisayarınızda 240Hz seçeneğini görebilmek için belirli bir Grafik Kartı seviyesine sahip olmanız gerekir (Bkz. Soru 2). Ayrıca bu muazzam farkı hissedebilemk için oyunda da yeterli FPS'ye sahip olmanız gerekir.

240Hz için hang ekran kartları tavsiye edilmektedir?

NVIDIA GeForce GTX 980 veya daha iyisi; AMD Radeon RX 480 veya daha iyisi. Lütfen CPU'nuzun da önemli olduğunu unutmayın, çünkü oyunda yeterli FPS'ye de (sürekli 240 ve üstü) ihtiyacınız olacak.

• tek negatif yönü heralde yeni 120hz falan olmayan bir telefon veya televizyona baktigin zaman 60fps bile akici gelmemesi  

Edit:

144 veya 165hz bir monitorun ustune 240fps vermek bana göre cok verimsiz fiyat anlaminda

60hz monitor: 16.67ms, 144hz monitor: 6.94ms, 240hz monitor: 4.17ms

burda mesela 60 fps den 144 de ciktigimizda 10 ms kazancimiz oluyor yani her kare basina 10ms beklemeden kareyi goruyorsunuz digerinde ise ama sadece 3ms kazancimiz oluyor. Bu yüzden arkadaslar 144 hz ile 240fps arasindaki fark gercekten gozle gorulebilir bir fark degil cok dikkat etmeniz gerekiyor. dolayisi ile yuksek hz monitorlerin bir dezavantaji ise parasi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loses -- 11 Kasım 2020; 7:29:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.