Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yanlış kişiyi alintiladiniz
  • Arkadaşlar standart ev kullanıcısıyım 400 tl bütçem var. Ip TV YouTube web TV amaçlı kullanacağım.

Şu üç model arasında kaldım.

Dreamstar Master Ip TV mi
    Hiremco Gt Turbo v8 Hd mi
    Koray Hi Tech Vip Box Gold

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • korayakbiyik kullanıcısına yanıt
    Dreamstar master
  • quote:

Orijinalden alıntı: blokker

Hocam affınıza sığınarak bir düzeltme yapmak istıyorum.(Spybox gibi 1 GB belleği olan bir Android cihaz alınmaz. Android 7-8-9 yüklü 1 GB bellekli bir telefonu kullanmayı deneyin, rahatça anlarsınız.) demişsiniz ben spybox s10 plus kullanmaktayım,2GB DDR4 belleğe sahiptir.

Spybox'ın 1 GB'lık modeli de var, 2 GB'lığı da. Ben 1 GB'lıklardan bahsetmişimdir orada. Anlamanız gerekirdi.

Ta 8 ay önceki mesajımda da bunlardan bahsettim:

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144915808

Şahsen 2 GB belleği olan Spybox'ı da almam diyorum, işlemcileri eski üretim teknolojisinden geliyor.

Eski tip üretim işlemciler, daha yüksek güç tüketmeleri, daha kolay ısınmaları, daha düşük performans sunmalarına ek olarak, 10 bit renk derinliği konusunda da yetersizdir:

https://forum.donanimhaber.com/yuksek-goruntu-kalitesine-sahip-uydu-alicisi-tavsiyesi--83863138-171#146991083

4K-Ultra HD, sadece çözünürlük demek değil. Şunlarla birlikte ele almak gerekiyor:

• HEVC kodlama
    • 10 bit renk derinliği
    • HDR renk aralığı (yüksek dinamik aralık)

• Enigma 2 cihaz önerisi alabilir miyim arkadaşlar birde bunlarda oto frekans bulucu var sanırsam feed yayın bulabiliriz doğrumudur teşekkürler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyboy93

Enigma 2 cihaz önerisi alabilir miyim arkadaşlar birde bunlarda oto frekans bulucu var sanırsam feed yayın bulabiliriz doğrumudur teşekkürler .

Feed yayınlar, uydu alıcısı veya TV kartı farketmez, kör tarama (blind scan) yaparak bulunur. Orası işin kolay kısmı. Zaten hep belli frekanslar kullanılıyor.

Ancak, feed yayınların CW'sini bilmedikçe izleyemezsiniz... CW'sini bilseniz bile, hiçbir HD veya 4K uydu alıcısından izleyemezsiniz çünkü feed yayınların çoğunda 4:2:2 renk örneklemesi kullanılır. Bilgisayarlara LAV Filters gibi bir codec kurarak izlenebiliyor. Uydu alıcılarında sadece 4:2:0 renk örneklemeli feed'ler izlenebilir.

4:2:2 formatının işlemcinin gücüyle de bir ilgisi yok. "En güçlü 4K işlemci 4:2:2 açabilir mi, o cihazdan alsam mı?" diye düşünmeye gerek yok. Bu örneklemeye hiçbir işlemcide donanım bazında destek verilmiyor, ne de olsa bu cihazlardan izlenecek olan tüm uydu yayınları ve medya dosyalarının örneklemesi 4:2:0. Bu cihazlar normal yayınlar için üretiliyor, besleme yayınlar için değil.

Donanım-yazılım konusu da şöyle:

"Donanım bazında destek" = Sistemde donanım tabanlı video kodlayıcının olması, yani grafik işlemcisinin (GPU) başka hiçbir ek yazılım gerektirmeden, ilgili video kodlamasını çözebilmesi ("decode"). Donanımsal desteğin varlığında merkezi işlemciye (CPU) yük binmez.

"Yazılım bazında destek" = GPU'da kodlayıcı eksikliği yüzünden videonun çözülememesi sonrasında, ekstra yazılım kullanarak izlemek. Bu yöntemdeki izleme deneyimi, izlenen videonun çözünürlüğü ve bilgisayarın performansına bağlı olarak farklılık gösteriyor. CPU'ya ekstra yük biniyor. Feed yayınların çözünürlüğü 1920x1080, bitrate değerleri 15-20 megabit/saniye bandında. Yazılım desteğiyle CPU'ya binen yük %30'larda oluyor. HD çözünürlüğü desteklemeyen çok eski bilgisayarlarda işlemciye binen yük %90-100 olabilir.

• Merhaba aynı markanın 2 modelinde kaldim

Hiremco turbo 4k lunix uydu alici

Hiremco enjoy+ Android box

Sizce nasıl cihazlar yada buna benzer daha kaliteli ?

• dreamstar master yerine 300-400 daha verip broadcom olanı al dediğiniz bir uydu var mı ?

1 ay içinde almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: AYLAVYU

dreamstar master yerine 300-400 daha verip broadcom olanı al dediğiniz bir uydu var mı ?

1 ay içinde almayı düşünüyorum.

adam akıllı uydu satıcı yok burada

• Hayırlı geceler forum dostları amazon üzerinde bu cihazı almaya karar verdim linux olarak fiyat makul seviyede almaya değermi yada tam bu fiyat aralığında başka önerebileceğiniz urun varmıdır yakınım izine gelecek mart içinde ona aldırmayı düşünüyorum

https://www.amazon.de/-/en/OCTAGON-SF8008-Receiver-2160p-DVB-S2X/dp/B08BG4LQ2J

• Selamlar Led tv de kullanmak için uydu alıcısı arıyorum. Guzel görüntü kalitesi ve kanal gecisleri hizli olan gunluk ihtiyaca cevap verebilecek bir cihaza ihtiyacım var. Youtube vs çalıştırması cok da önemli değil. Önerilerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: matrix-61

Hayırlı geceler forum dostları amazon üzerinde bu cihazı almaya karar verdim linux olarak fiyat makul seviyede almaya değermi yada tam bu fiyat aralığında başka önerebileceğiniz urun varmıdır yakınım izine gelecek mart içinde ona aldırmayı düşünüyorum

https://www.amazon.de/-/en/OCTAGON-SF8008-Receiver-2160p-DVB-S2X/dp/B08BG4LQ2J

Dostlar yardıma ihtiyaç var yokmu bir bilen

• quote:

Orijinalden alıntı: matrix-61

Dostlar yardıma ihtiyaç var yokmu bir bilen

Alıntıları Göster

Verdiğin linke baktım. Octagan marka cihaz pek hoşuma gitmedi. Eski konuları okumanda fayda var. Güzel bir cihaz al teknik desteği olsun, firmware güncellemeleri gelsin. Tavsiyem ; Amazon'daki Technisat veya Humax markalar arasında cihaz seçmendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fathTR -- 23 Şubat 2021; 9:23:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fathTR

Verdiğin linke baktım. Octagan marka cihaz pek hoşuma gitmedi. Eski konuları okumanda fayda var. Güzel bir cihaz al teknik desteği olsun, firmware güncellemeleri gelsin. Tavsiyem ; Amazon'daki Technisat veya Humax markalar arasında cihaz seçmendir.

Alıntıları Göster

Hocam Technisat markanın önerebileceğin modeli hangisi olur octagon önerenler çok oldu

• matrix-61 kullanıcısına yanıt

Garanti nasıl olacak,cihaz 1 sene sonra arızalanırsa

• quote:

Orijinalden alıntı: Antalyalı.

Garanti nasıl olacak,cihaz 1 sene sonra arızalanırsa

Kardeşim getirecek oradan öyle bir durum olursa gönderip değiştirme durumu mevcut buradaki fiyatlara bakarsan çok fazla diğer siradan ürünler görüntü kalitesi ortada Hiremco ve Dramstar markanin iki urunu one cikan forum sayfasinda bir sürü şikayet alan pişman ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix-61 -- 23 Şubat 2021; 11:19:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polat3534

Merhaba aynı markanın 2 modelinde kaldim

Hiremco turbo 4k lunix uydu alici

Hiremco enjoy+ Android box

Sizce nasıl cihazlar yada buna benzer daha kaliteli ?

aynen hocam hangisi acaba bende bakiyorum onlara

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Hocam şöyle 250-350₺ arası güzel bir cihaz tavsiyeniz yok mu? Yurtiçi veya yurtdışından.

• quote:

Orijinalden alıntı: MiskinC

Hocam şöyle 250-350₺ arası güzel bir cihaz tavsiyeniz yok mu? Yurtiçi veya yurtdışından.

Yurtiçinden Dreamstar Master hd diye bir cihaz var. 350 tl civarı...

Yurtdışında seçenek çok ama gümrük vergileri çok yükseldi. Vergi çıkarsa astarı yüzünden pahalıya gelir.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Serkan hocam hoşgeldiniz.Axas His twin ile ilgili detaylı incelemeleriniz oldu mu?
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.