Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tv kumanda eşleştirmesi yapabilen uydu cihazı ve İptv (smart özellik dediğiniz bu olsa gerek)NeXT 2053 ve Hiremco ürünleri var.Kumandayı tek kumandaya indirgeyebiliyorsunuz,ve uydu kablosu da bağlayabiliyorsunuz.Dreamstar master cihazında ise kumanda eşleştirmesi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

Tv kumanda eşleştirmesi yapabilen uydu cihazı ve İptv (smart özellik dediğiniz bu olsa gerek)NeXT 2053 ve Hiremco ürünleri var.Kumandayı tek kumandaya indirgeyebiliyorsunuz,ve uydu kablosu da bağlayabiliyorsunuz.Dreamstar master cihazında ise kumanda eşleştirmesi yok

Bahsettiğiniz ürünleri inceledim az önce, tam olarak aradığım ürünler yine değil. IPTV v.s. aradığım şeyler değil, bu işlere de pek haşır neşir değilim o yüzden meramımı anlatamıyor da olabilirim.

Yani aslında istediğim şey Akıllı TV özelliklerine sahip bir cihaz. Öyle ki Hem uydu kablosunu bağlayıp TV yayınlarını izlemeliyim, hem dahili wi-fi özelliği ile wi-fi ağıma bağlanıp oradan youtube, internet gezebileyim hem de usb den film izlettirebilsin, HDMI kablosunu takınca PC yi tv ekranında kullanabileyim.

Yani araştırdığım kadarıyla TV box + Udu alıcı lazım bana ama cihaz kalabalığı olmasın diye bu ikisinin özelliklerini barındıran melez bir cihaz arıyorum, uygun fiyatlı olması kaydı şartıyla elbette.

• merhaba hocam,bu hayatta herkesin iyi kriteri farklıdır.ancak size kullandığım bir ürünü tavsiye ederim.umarım hayallerinizi karşılar.

ürün linki:

http://www.skytech.com.tr/Elektronik/Uydu%20Al%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1/ST-27000-3047

saygılar.....................................................................

• Merak ettim,Broadcom Soc çözümlerinin datasheetleri , kullanan firmalar v.s bilgisi almak istedim, webden sordum. Pt plus diye bir firma döndü. Sonra da farklı firmaya yönlendirdi. Bayağı karmaşık işleri.

Dünyaca ünlü firma böyle ise malını kullanan ufak firmalar ne yapsın!

• fikretkurt F kullanıcısına yanıt

Hocam biraz geç oldu. Kusura bakma. Ben evi taşıdığım için bu nextstar 2023 denen modeli aldım. Evet ısınma oluyor. Hatta ara ara cihaz takılıyor ve kapat aç yapınca düzeliyor. Ancak fiyat olarak ve benim gibi sadece turksat kanallarını izlemek için gayet makul. Malum ne kadar köfte o kadar ekmek misali. Alacak arkadaşlar düz bir uydu alıcı arıyorsa gayet makul. Ayrıca tak kullan bir cihaz olduğu içinde yok kanal arama vs. Uğraştırmıyor. Anten takıyorsun acıyorsun cihazı kanallar listeli geliyor.

Takılma sorunu da öyle çok olmadı. Toplasam mayıs ayından bu yana 10 defa olmuştur. Onda da cihaz evde cocuk olduğu için nerdeyse 24 saat acık. Bu sebeple öyle fazla para vermeye gerek duymuyorum bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orsimsek O kullanıcısına yanıt

Halen birşey alabilmiş değilim. Enigmadan geçtik artık , broadcomdan da. Piyasada satılan ürünlerden birşey alacağız. Öneriniz var mı?

• bwhiteshark kullanıcısına yanıt

hocam bu konuda sencede bu kadar detaya girmek günümüz şartlarında artık önemlimi.yani tv işi artık çok sıradanlaştı.

dvb-t2 er geç istanbulda ordan bütün türkiyede başlayıp yaygınlaşacak.yani sizi bu konuda tam olarak tatmin etmeyip arayışa yönlendiren konu nedir.görüntü kalitesi ise bunu tek taraflı olarak,yani çok iyi bir alıcı alırım olayı çözerim bu yanlış bir bakış açısı.kullandığınız tv nin teknik donanımı hd ready,full hd,uhd,bunun dışında hertz,en önemlisi tv kanallarının bitrate dir.siz kendi adınıza herşeyi tam olarak yapsanızda tv kanalları üzerine düşeni teknolojik anlamda yapmaz ise,görüyoruz yapmayan çok sayıda kanal var,yani donanım masrafına girmeden yazılımsal upscale ile hd olmayan yayını hd olarak yutturanlar var.o yüzden bu konuda şayet kriteriniz sadece görüntü ise bence canınızı hiç sıkmayın derim.

saygılar....................................................

• multisongohan M kullanıcısına yanıt

Doğru söylüyorsunuz , kalite faktörü çok. iPhone dan gideyim, iPhone 12 almak değilde iPhone 6 almayayım 2020 de. Ivır zıvır çok marka var. Teledünya kalitesini versin yeter. 4K 100 hz , full array dim tvim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: multisongohan

hocam bu konuda sencede bu kadar detaya girmek günümüz şartlarında artık önemlimi.yani tv işi artık çok sıradanlaştı.

dvb-t2 er geç istanbulda ordan bütün türkiyede başlayıp yaygınlaşacak.yani sizi bu konuda tam olarak tatmin etmeyip arayışa yönlendiren konu nedir.görüntü kalitesi ise bunu tek taraflı olarak,yani çok iyi bir alıcı alırım olayı çözerim bu yanlış bir bakış açısı.kullandığınız tv nin teknik donanımı hd ready,full hd,uhd,bunun dışında hertz,en önemlisi tv kanallarının bitrate dir.siz kendi adınıza herşeyi tam olarak yapsanızda tv kanalları üzerine düşeni teknolojik anlamda yapmaz ise,görüyoruz yapmayan çok sayıda kanal var,yani donanım masrafına girmeden yazılımsal upscale ile hd olmayan yayını hd olarak yutturanlar var.o yüzden bu konuda şayet kriteriniz sadece görüntü ise bence canınızı hiç sıkmayın derim.

saygılar....................................................

Katılıyorum.Hem tv alıcısında hem harici uydu alıcısında,stüdyo çekimleri cam gibi pırıl pırıl iken,dizi yada film başladığında resmen SD kalitesine düşüyor yayınlar.Yani cihazlar kalitelerini stüdyo çekimlerinde ve gerçek HD yayın yapan yabancı kanallarda kendini ispatlıyorlar.Lakin gelen yayının kalitesi düşük.Cihaz neylesin bu duruma.Paralarınızı çarçur etmeyin bence de.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Bahsettiğiniz ürünleri inceledim az önce, tam olarak aradığım ürünler yine değil. IPTV v.s. aradığım şeyler değil, bu işlere de pek haşır neşir değilim o yüzden meramımı anlatamıyor da olabilirim.

Yani aslında istediğim şey Akıllı TV özelliklerine sahip bir cihaz. Öyle ki Hem uydu kablosunu bağlayıp TV yayınlarını izlemeliyim, hem dahili wi-fi özelliği ile wi-fi ağıma bağlanıp oradan youtube, internet gezebileyim hem de usb den film izlettirebilsin, HDMI kablosunu takınca PC yi tv ekranında kullanabileyim.

Yani araştırdığım kadarıyla TV box + Udu alıcı lazım bana ama cihaz kalabalığı olmasın diye bu ikisinin özelliklerini barındıran melez bir cihaz arıyorum, uygun fiyatlı olması kaydı şartıyla elbette.

Alıntıları Göster

hocam uydu ve android bir arada olan cihazlardan spybox s10-s10 pls-s11 gibi cihazları bi incele derim bu arada hiremco 4k turbo'yada bakabilirsin bunlar için ayrıntılı incelemeler youtube'ta var kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: blokker

hocam uydu ve android bir arada olan cihazlardan spybox s10-s10 pls-s11 gibi cihazları bi incele derim bu arada hiremco 4k turbo'yada bakabilirsin bunlar için ayrıntılı incelemeler youtube'ta var kolay gelsin.

Alıntıları Göster

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 15:31:56 >
  • Merhaba ben gigablue uhd 4k ue kullanıyorum openatv 6.4 imaji ile kanal geçişleri hızlı modul ile kullanıyorum şifreli kanallar hızlı açılıyor şuana kadar bir sikinti yaşamadım daha önce ve uno 4k vardi kanal geçişleri yavaş bazi imajlarda sikinti çıkarıp yeşil ekrana düşüyor ısınma konusunda fazla ısınmıyor gigablue yazin en fazla 65 derece suan 59 filan en fazla
  • Uygun fiyatlı şu cihazlar arasında kaldım.

1- Humax HTR 1000 - (Broadcom işlemci)
    2- Botech 5000 yahut 6000(Gx6605s işlemci)
    3-Goldmaster 1090(Sti işlemci)

hangisini önerirsiniz? Yahut bunların ayarında başka cihaz önerirseniz dikkate alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FurkanSen kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz cihazlar uydu alıcısı olarak idare eder.Fakat uydu alıcılarında mutlaka internet girişi İptv şart oldu artık.Goldmaster 1090 piyasada bulamazsınız sanırım çift LNB girişidir LAN girişi vardır CCCAM ile şifreli yayınları çözebilir(ben 6 ay önce sattım elimdeki 1090 cihazı)...
    Bunların yerine NeXT 2053,Dreamstar master ip tv gibi cihazlara yönelmelisiniz.Humax HTR bende var uydu olarak çok iyi ama internet bağlantısı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanSen

Uygun fiyatlı şu cihazlar arasında kaldım.

1- Humax HTR 1000 - (Broadcom işlemci)
    2- Botech 5000 yahut 6000(Gx6605s işlemci)
    3-Goldmaster 1090(Sti işlemci)

hangisini önerirsiniz? Yahut bunların ayarında başka cihaz önerirseniz dikkate alırım.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 15:32:16 >
  • Selam arkadaşlar,

Birkaç yıldır kullandığım "Technisat Digit Isio STC" cihazımın beyni sulanmaya başladı. Yeni kanal eklerken bazı eski kanalları siliyor, vs..Benim için pahalı bir cihaz. 2. el alabilmiştim. Her halde ömrünü tamamlıyor.

Şimdi sorum şu:

Burada 2 fiyat kategorisi konuşuluyor.

1. si 3000-5000 TL arasında olan, konu başlığına uygun üst düzey cihazlar. 2. si de 300-500 TL bandında olan, aslında yeri burası olmayan daha alt düzey cihazlar.

Yani ya Mersedes, Audi,BMV gibi arabaların üst modelleri ya da sıradan markaların en alt modelleri gibi.

1000 tl dolayında fiyatı olan, ek ıvır zıvırla fiyatı arttırılmamış olan, konu başlığına uygun görüntü kalitesi olan, kolay temin edilebilen, kolay kullanılan bir cihaz istesem çok şey mi istemiş olurum.

Diğer bir değişle, yukardaki örnekten gidersek, beni yolda bırakmayacak, dertsiz bir aile arabası istiyorum. Piyasada böyle bir ürün yok mudur?

Yol gösterek olanlara şimdiden teşekkür..

Edit: Cihazı sitenin ortak anteni ile kullanıyorum. Türksat ve Hotbird uyduları bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muyasar -- 3 Şubat 2021; 11:41:50 >

• Arkadaşlar genel bir konu olduğu için buraya yazmak istedim...bu forumda bir konum var önceliklşe bir bakarmısınız belki bilen biri çıkar ve emektar uydu cihazım çöp olmaktan çıkar.öncelikle sorunlu olan uydu cihazım ile ilgili sorun şudur.. video linki..

konu linki : https://forum.donanimhaber.com/uydu-cihazim-kafayi-yedi-yardim-lutfen-next-nextstar-ye-18500-hd-plus--147734828#147747072

diğer bir sorum ise şudur;

evde birtane kutusu bile açılmaamış NEXT NEW WAVE uydu cihazı vardı..aldım onu tvye taktım ama uydu kuruluymu kanal kurulumu vs hiçbirşey yapamadım ve kaldırfdım...sizlşerden ricam bu ürünü kullanabilen varsa bana detaylı olarak yardımcı olabilişrse çok sevinirim..

sorulaırm;

1-uydu alanında bulunan tüm uyduları sildim sadece türksat ekleyecem.Ben bu eklemeyi nasıl yapabilirim.

2-Kanal ekleme ayarlarını nasıl yaacağım.

3-wifi özelliği var peki ben bu wifi eklemesini nasıl hangi yolu takip ederek yapacağım.

4-kanal sıralamasını nasıl yapacağım.

Rica etsem bana yardımcı olurmsunuz.ürün olarak ismi yanlış yazmış olabilirim diye görsel atıyorum aşşağıda size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BerAd -- 3 Şubat 2021; 13:8:6 >

• Elimde 2012 üretimi broadcom chipsetli vestel codebox receiver var bir çok uydu alıcıdan çok çok çok daha üst düzey bir görüntü kalitesi var. Bu kadar abartmamın sebebi broadcom chipset olmasının yanısıra diğer üreticilerin kullandıkları chipsetlerin gerçekten çöp olması.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heineken643

Elimde 2012 üretimi broadcom chipsetli vestel codebox receiver var bir çok uydu alıcıdan çok çok çok daha üst düzey bir görüntü kalitesi var. Bu kadar abartmamın sebebi broadcom chipset olmasının yanısıra diğer üreticilerin kullandıkları chipsetlerin gerçekten çöp olması.

humax nano free görüntü de üst düzeyde kıyaslamak isterdim çok cihaz kıyasladım filbox ta broadcom var 1 tık dahi görüntü veriyor humax nano free

• Bilgisayar Teknisyeni kullanıcısına yanıt

Hocam affınıza sığınarak bir düzeltme yapmak istıyorum.(Spybox gibi 1 GB belleği olan bir Android cihaz alınmaz. Android 7-8-9 yüklü 1 GB bellekli bir telefonu kullanmayı deneyin, rahatça anlarsınız.) demişsiniz ben spybox s10 plus kullanmaktayım,2GB DDR4 belleğe sahiptir.

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.