Şimdi Ara

YouTube'un Türkiye'deki 2021 trendleri açıklandı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube'un Türkiye'deki 2021 trendleri açıklandı!

Yılın son günleri yaşanırken dijital platformlar birer birer yılın enlerini açıklamaya başladı. Son olarak YouTube, 2021’in trendlerini açıkladı. Liste hazırlanırken izlenme sayıları, etkileşim sayıları, içerik kalitesi ve üretim düzenliliği gibi koşullar değerlendiriliyor. 

Türkiye’de yılın en popüler trend videosu Ruhi Çenet’in “Dünyanın en soğuk şehrine yolculuk -71c” videosu oldu. Yılın trend videosunun bir belgesel olması şaşırtıcı oldu. Listenin devamına baktığımızda ise pek şaşırmıyoruz. Bu sene trendleri epey süre meşgul eden Camdaki Kız dizisinin 1. bölümü yılın ikinci trend videosu oldu. Üçüncü sırada ise YouTube’da hem çok ilgi gören hem de çok tepki gören video türü olarak tarif edebileceğimiz bir “kışkırtma videosu” var. Enes Batur’un “Yeni Sevgilim şakası *kışkırtma" üçüncü sırada yer alıyor. YouTube’da hayvan videoları çok popüler ama Türkler olarak kedi videoları ayrı bir sevgi gösteriyoruz. Listenin 10. sırasında bulunan komik kedi videosu bunu kanıtlıyor.

Müzik videoları için ayrı bir liste açıklandı. Listenin birinci sırasında Kurtuluş Kuş & Burak Bulut - Sevmedim Deme şarkısı bulunuyor. Top 10’da 3 farklı Burak Bulut şarkısı bulunuyor.

Ayrıca Bkz.Spotify Wrapped çıktı: Bu sene en çok ne dinlediniz?

Yılın trend kanalları listesinde, birinci sırada PUBG Mobile içerikleri üreten Barış G yer aldı. Algoritma nedeniyle videoları çoğunlukla trende giremeyen Noluyo Ya? kanalı yılın en iyi ikinci içerik üreticisi olmayı başarmış. Üçüncü sırada ise YouTube Türkiye denince akla gelen ilk isim Orkun Işıtmak var. YouTube’un yeni özelliği Shorts için en popüler içerik üreticisi ise Evrim Ağacı oldu.

2021’in Trendlerinin tamamı aşağıda yer alıyor.

2021'in Trend Videoları

2021'in Trend Müzik Videoları

2021'in popüler kanalları

2021'in en iyi çıkış yapan içerik üreticileriYouTube'un Türkiye'deki 2021 trendleri açıklandı!

2021'in en iyi Shorts içerik üreticileri

Kaynak:https://www.youtube.com/trends/2021/tr/

• Ne kadar boş anlamsız şeylere bakılmış 7/24 tv izleyen kitleden farkı yok. Türkiye’de bazı şeyler değişmiyor, sadece zaman değişiyor anlayış ve bakış açısı hep aynı kalmaya devam ediyor.

• 1 (yazı ile bir) tane, bilim kırıntısı içerik üreten bir kanal olmaması sosyoekonomik durumumuzun özetidir.

• Her şeyin botu var beğenme izlenme yorum...

• Rewind yayınlansın da dislike atalım. Gözükmese bile dislike rekoru kırdırmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virinom -- 3 Aralık 2021; 10:32:17 >
  • blim teknoloji araştırma videoları trend olacak değildi ya !..
    gayet bizi ve gençliğimizi anlatan bir liste olmuş.

• trend'den kasıt en çok izlenen değil sanırım..

• memleketin iq seviyesinin göstergesi

• Başlık yanlış olmuş Yılın şaklabanlık videoları.

• Ruhi Çenet ve minecraft beklenen bir sonuçtu.

• Anasayfadaki videolar üzerine geldiğinizde otomatik oynanıyor.

• Amd64x2 kullanıcısına yanıt
    Aslında var shorts kısmında Evrim Ağacı bilim ile ilgili içerikler üretiyor

• Bu kadar listeler arasında bir tek "Evrim Ağacı" anlamlı, Kalanlar çöp.

• dragut488 D kullanıcısına yanıt
    Ve bence içerikleri de gayet güzel.

• rezillik

• şunlardan herhangi birini ancak üstüne para verseler zorla izlerim

• Evrim Ağacı dışında tanıdığım, izlediğim, dinlediğim bir tane bile bir şey yok..

• dragut488 D kullanıcısına yanıt
    Bilim değil de daha çok yorum gibi geliyor bana.

• Portraitclub kullanıcısına yanıt

dunyanın gerı kalan kısmındada eglence ıcerık uretıcılerı yıne lıstelerdedır dıye dusunuyorum.

turkıye ozelınde bır durum oldugunu sanmıyorum.

• Çenet kardeşler harici bomboş vidyolar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.