Şimdi Ara

Youtube Premium Aile üyeliği için kullanıcılar aranıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
30
Favori
52.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satışta: Bu ürün şu anda teklif verilmeye ve satın alınmaya uygun, satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.
    1
    1 Youtube Premium Aile üyeliği için kullanıcılar aranıyor.
    Merhaba Arkadaşlar bildiğimiz gibi youtube Premium ülkemizde açıldı. Spotify gibi aile üyelik sistemi burada da var.
    5 kişilik aile üyeliği 25.99 TL (ilk ay ücretsiz)
    Kişi başı: 5.2 tl oluyor.

Sanal karttan üye olan var ise. İsimleri alalım.
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
    Fiyat : 26 TL Miktar : 1 Sıfır Ürün : Hayır Garantisi Var : Evet | 17 Ağustos 2019 Satıldığı Şehir : Diyarbakır Kargo Ücreti : Gönderici Öder Kargo Şirketi : Diğer İlan Durum : Satışa Açık

• Merhaba arkadaşlar,

2-3 yıldır Spotif Premium abonesiyim. Aile aboneliğim var. Eşim ve çocuklarım da bu aboneliği kullanıyor.

Benim açımdan faydalarını ve Youtube ve Tidal ile farklarını kısaca anlatayım:

1- En önemli fark ses kalitesi. Spotify Premium 320 kbps ses kalitesi sunabiliyor. Spotify Free 96-140 kbps. Youtube'da ise ses kalitesi çoğu zaman çok çok daha düşük. Ses seviyeleri düzensiz (bir şarkı yüksek sesli iken diğeri kısık vb). Sürekli sese müdahale gerekiyor. Spotify Premium dışında ayrıca Tidal Hifi abonesiyim. Onda ise Spotify Premium'dan da daha yüksek kalitede (16-24 bit 1411 kbps FLAC: CD ve SACD kalitesi) ses alabiliyorum.
    Aradaki ses farklarını telefon hoparlöründe çok farkedemeyebilirsiniz ancak yüksek çözünürlüklü bir kulaklık ya da iyi bir ses sistemi ile gayet net hissediyorsunuz. Derinlik çok artıyor. Duymadığınız sesleri enstrümanları duymaya başlıyorsunuz. Sanırım Spotify Hifi versiyonu da çıkacak yakında, onu da merak ediyorum.

2- Spotify'ın yapak zeka ile öneri sistemi çok iyi çalışıyor. Dinlediğiniz şarkılara bakarak size özel çalma ve keşif listeleri hazırlıyor. Tidal bu konuda biraz daha zayıf. Aslında Youtube'da da kısmen var ama çok başarısız, çoğu zaman iş başa düşüyor. Tek tek arayıp liste yapmanız yada hazır listelerden medet ummanız lazım.
    Ayrıca Spotify'da zevkinize hitap edecek çok fazla çalma listesi bulabiliyorsunuz. Çok tanımadığınız bir sanatçı seçtiğinizde tüm albümleri, en popüler şarkıları, dinlenme sayıları gibi şeyleri anında görebiliyorsunuz. Bunların bir kısmı Tidal'da da var. Ama youtube da amaç bir müzik platformu sunmak olmadığından, bunların hiçbiri yok. Tidal'da ayrıca az bulunan master kaytları da bulmak mümkün.

3- Youtube tasarımı itibarıyla video ve sesi beraber gönderdiğinden müzik dinlerken bile video indiriyorsunuz. Bu da aynı ya da daha düşük kalitede ses için daha yüksek indirme yapmak demek.

4- Bu uygulamaları çoğu zaman evimdeki ses sitemi ile kullanıyorum. Kullandığım amfide (Marantz SR7013) Spotify Connect ve HEOS (Tidal, Tune.in, SoundCloud, Deezer vb için) imkanları var. Bu sayede amfi seçtiğim müziği direk internetten müziği yüksek kalitede indirip çalarken telefonu kumanda gibi kullanıyorum. Yani telefon internetten müziği indirip amfiye göndermiyor, amfi kaynağından alıp çalıyor. Youtube için böyle bir imkan yok. Bunun alternatifi telefondan Bluetooth ile amfiye göndermek ama o zaman kalite karşılaştırılamayacak kadar düşüyor.

Peki bunlar için ekstra para ödemeye gerek var mı?

"Para ödeyecek olan donanımhaberi bıraksın" diye yorum yapan arkadaşlar da olmuş :)

Ben tecrübe ettiğim farkları kısaca yazmaya çalıştım. Herkesin öncelikleri farklı olabilir.
    Artık değip değmeyeceğine herkes kendisi karar verecek :)
  • Premium üyeliğin farkları nelerdir onları da yazarsan güzel olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ücretli dizi ve film platformlarının yükselişiyle birlikte YouTube, 2010’lu yılların başından bu yana ücretli abonelik sistemine dayanan bir servis üzerinde çalışıyordu. 2014’te izleyicilerin karşısına müzik odaklı Music Key servisi çıkmış, 2015’te bu servis tüm içerik tarzlarını karşılayacak şekilde YouTube Red olarak isimlendirilmişti.
    Bundan yaklaşık 14 ay önce, 17 Mayıs 2018’de ise YouTube Premium yayın hayatına başladı.
    ABD, Avrupa ve Asya’da bazı ülkelerde kullanıma sunulan YouTube Premium, tıpkı Netflix gibi aylık ücret ödeyerek özel içeriklere ulaşma fırsatı sundu. İçerik üreticileri, 'reklam gelirlerine ortaklık modeli' dışında ikinci bir gelir kaynağına kavuştu.
    WebTekno'dan Şahin Kılınç'ın aktardığına göre izleyiciler, daha kaliteli içeriklere reklamsız şekilde ulaşma fırsatı yakaladılar. Üstelik bu hizmetin içerisine Spotify'ın rakibi YouTube Music de dahil.
    Türkiye için bir süredir planlama aşamasında olan servis, yurt dışındaki tüm özellikleriyle birlikte Türkiye için de resmi olarak hizmet vermeye başladı. Servisin özellikleri şöyle:

Tamamen reklamsız YouTube deneyimi,

Spotify rakibi YouTube Müzik uygulamasına erişim, arka planda müzik dinleme, çalma listeleri oluşturma ve paylaşma,

Netflix benzeri olan sadece Premium kullanıcılarına özel YouTube Originals içeriklerine erişim, 

Standart YouTube videolarını “picture in picture” yani “resim içinde resim” şeklinde farklı uygulamalarda gezinirken kullanabilme,

İstenilen kanalın videolarını indirme ve dahili hafızadan izleme, 

Abone olunan kanalların son videolarını otomatik olarak indirme,

YouTube Premium Türkiye, tüm bu hizmetleri 4 farklı pakette sunuyor. Tüm paketlerin ilk 3 ayı tamamen ücretsiz.
    O paketler şu şekilde:

Tek kişilik bireysel abonelik paketi: 16.99 TL 

5 kişilik aile abonelik paketi: 25.99 TL

Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Bireysel): 13.99 TL

Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Aile): 20.99 TL

Kaynak:sputnik
    İlgili video :https://youtu.be/cqc1DXoMcsI

• para yok reklamlı devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben katilmak isterim 5/2

• İlk 3 ay ucretsiz zaten

• Biz nasıl 1000 takipci toplariz, para kazanırız derken adamlar bizden carpacak

• Youtube Vanced kullanin para vermeyin buna.
    Spotify Netflix okeyde youtube a verilmez google in hicbir servisine para verilmez bence.10 yillik android kullanicisi olsamda google dan nefret ediyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reklamsız Youtube muş. Reklam görmemek için parasını verecek olan adam DH'yi hemen bıraksın
  • YouTube da reklam mı var ya 😀
    Mozillaya ublock origini çakıyorsun, arka planda oynatmak içinde masaüstü sitesini iste yapıp PC versiyonunu kullanıyorsun, oynatma listesine video ekleme zaten var. Al sana beleş premium ne gerek var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7 Ricardo Quaresma -- 17 Temmuz 2019; 21:58:41 >
  • Gerekirse 1 dakikalık reklam için 1 saat reklam izlerim 5 liram cebimde kalır. Üstüne 1 lira koyar Ekrem Coşkundan döner alır video izlerken yerim. Bence daha karlı.

• Sanal kart ile 16.99 tl çekmiyor. İlk üç ay 1 tl çekiyor. Sonraki her ay için 16.99 (tekil hesap için) bu üç ay bitsin ondan sonra aile 👪 kuralım. Şimdi herkes arkadaşların dediği gibi ücretsiz denesin.

• Sonunda premium gelmiş. Anlamadığım evde anne baba kardeş YouTube kullanmıyor mu? Spotify değil ki bu. Ailede ki herkes YouTube izler. Herkesin ilgi alanı farklı mecbur farklı hesaplar kullanılıyor bizde.

Yanlız şuan aile üyeliğini kardeşimle paylaşmaya çalıştığımda onda ülke hatası veriyor. Aynı ülkede değilsiniz gibi. Acaba sorun genel mi.

• Android için vanced var. Ne gerek var. Ha özel dizi film müzik vs olursa netflix gibi enpara cepteteb vs kampanya ile düşünülür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın dediği gibi Android için Youtube Vanced var. Premium aboneliğe gerek yok.

• Bu vaat ettiği arka planda müzik dinleme filan zaten youtube vanced de var. Arkadaşların dediği gibi önce Youtube Vanced i deneyin.
  • iostan iyiki Android e geçmişim,
    1.si ekran zaten 2 ye bölünüyor.
    2. snaptube den youtube videoları zaten indiriliyor

• Konudan alakasız olacak belki ama. Normalde crackli bu tarz(vanced gibi) uygulamaları kullanmak vicdanen rahatsız etse de konu Google ürünleri olunca her türlü kullanırım. Özellikle bilgilerimizi bizden izinsiz paylaşan her türlü uygulamada hakkımız olduğunu düşünüyorum.
  • Hükümran kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar,

2-3 yıldır Spotif Premium abonesiyim. Aile aboneliğim var. Eşim ve çocuklarım da bu aboneliği kullanıyor.

Benim açımdan faydalarını ve Youtube ve Tidal ile farklarını kısaca anlatayım:

1- En önemli fark ses kalitesi. Spotify Premium 320 kbps ses kalitesi sunabiliyor. Spotify Free 96-140 kbps. Youtube'da ise ses kalitesi çoğu zaman çok çok daha düşük. Ses seviyeleri düzensiz (bir şarkı yüksek sesli iken diğeri kısık vb). Sürekli sese müdahale gerekiyor. Spotify Premium dışında ayrıca Tidal Hifi abonesiyim. Onda ise Spotify Premium'dan da daha yüksek kalitede (16-24 bit 1411 kbps FLAC: CD ve SACD kalitesi) ses alabiliyorum.
    Aradaki ses farklarını telefon hoparlöründe çok farkedemeyebilirsiniz ancak yüksek çözünürlüklü bir kulaklık ya da iyi bir ses sistemi ile gayet net hissediyorsunuz. Derinlik çok artıyor. Duymadığınız sesleri enstrümanları duymaya başlıyorsunuz. Sanırım Spotify Hifi versiyonu da çıkacak yakında, onu da merak ediyorum.

2- Spotify'ın yapak zeka ile öneri sistemi çok iyi çalışıyor. Dinlediğiniz şarkılara bakarak size özel çalma ve keşif listeleri hazırlıyor. Tidal bu konuda biraz daha zayıf. Aslında Youtube'da da kısmen var ama çok başarısız, çoğu zaman iş başa düşüyor. Tek tek arayıp liste yapmanız yada hazır listelerden medet ummanız lazım.
    Ayrıca Spotify'da zevkinize hitap edecek çok fazla çalma listesi bulabiliyorsunuz. Çok tanımadığınız bir sanatçı seçtiğinizde tüm albümleri, en popüler şarkıları, dinlenme sayıları gibi şeyleri anında görebiliyorsunuz. Bunların bir kısmı Tidal'da da var. Ama youtube da amaç bir müzik platformu sunmak olmadığından, bunların hiçbiri yok. Tidal'da ayrıca az bulunan master kaytları da bulmak mümkün.

3- Youtube tasarımı itibarıyla video ve sesi beraber gönderdiğinden müzik dinlerken bile video indiriyorsunuz. Bu da aynı ya da daha düşük kalitede ses için daha yüksek indirme yapmak demek.

4- Bu uygulamaları çoğu zaman evimdeki ses sitemi ile kullanıyorum. Kullandığım amfide (Marantz SR7013) Spotify Connect ve HEOS (Tidal, Tune.in, SoundCloud, Deezer vb için) imkanları var. Bu sayede amfi seçtiğim müziği direk internetten müziği yüksek kalitede indirip çalarken telefonu kumanda gibi kullanıyorum. Yani telefon internetten müziği indirip amfiye göndermiyor, amfi kaynağından alıp çalıyor. Youtube için böyle bir imkan yok. Bunun alternatifi telefondan Bluetooth ile amfiye göndermek ama o zaman kalite karşılaştırılamayacak kadar düşüyor.

Peki bunlar için ekstra para ödemeye gerek var mı?

"Para ödeyecek olan donanımhaberi bıraksın" diye yorum yapan arkadaşlar da olmuş :)

Ben tecrübe ettiğim farkları kısaca yazmaya çalıştım. Herkesin öncelikleri farklı olabilir.
    Artık değip değmeyeceğine herkes kendisi karar verecek :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.