Şimdi Ara

Youtube, kanal doğrulama kriterlerini değiştireceğini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Youtube platformunda doğrulanmış ya da onaylanmış bir hesaba sahip olmak kullanıcılar açısından son derece önemlidir. Zira doğrulama rozeti, kanal sahibinin arama sonuçlarında çıkmasını ve gelirini yakından ilgilendiren bir durum. Youtube'dan yapılan yeni bir açıklama ise doğrulanmış bir hesaba sahip olmanın zorlaşacağını gösteriyor.

Birçok hesabın rozeti kaldırılabilir

Şu anda, video paylaşım platformundaki bir kanal, 100.000'den fazla aboneye sahipse bu durum doğrulama için uygun bir hesap olduğu anlamına geliyor. Ancak Youtube tarafından açıklanan yeni kriterlere göre kullanıcı sayısı artık belirleyici olmayacak. Şirket bir kanalın temsil ettiği kişiye veya sanatçıya ait olup olmadığını anlamak için bir dizi yeni faktöre bakacak. Şirket blogunda yayınlanan yeni kriterler ise şu şekilde belirtiliyor:
    "Özgünlük:  Bu kanal temsil ettiğini iddia ettiği gerçek yaratıcıya, sanatçıya, halka açık şahsa veya şirkete ait mi?

Öncelik:  Bu kanal tanınmış veya çok aranan bir yaratıcıyı, sanatçıyı, topluluğu veya şirketi temsil ediyor mu? YouTube dışında yaygın olarak tanınmakta ve çevrimiçi ortamda güçlü bir varlığa sahip mi?  Diğer birçok kanala çok benzer bir adı olan popüler bir kanal mı?"

Şirketin belirlediği bu kritelere uymayan birçok hesabın ise doğrulama rozetlerinin kaldırılacağı ifade edilmiş. Tüm kanallar için uygulamaya konan bu doğrulama yöntemi için herhangi bir başvuru yapılmasının gerekli olmadığı ve otomatik olarak uygulanacağı belitiliyor. Rozeti alınan kanalların ise itiraz hakkının olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

• Kanal sahipleri dertlensin. pc de izlemek sıkıntı değilde mobil platformda reklamdan geçilmiyor. İzlenmiyor resmen. Android oyunlarında daha az reklam var o derece.

• 100 bin aboneye çok yaklaştım, yt yine işleri zorlaşacak gibi.

• KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Kanalınızdda içerik ne?

• izlenmeler de düşüş yok önemsiz. benim de gitti

Youtube, kanal doğrulama kriterlerini değiştireceğini açıkladı
  • İtiraz hakkı işe yaramıyor ki. Youtube botları kabul edilmedi diyor her şeye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Kanalınızdda içerik ne?
    hocam reddit yorumlarını derleyip yayınlıyorum, çok izleniyor fakat youtube bu içeriklere ambargo koydu para kazanma özelliğini kapattı çoğunun ki benimde kapandı. Şimdilik 100k ulaşmayı hedefliyorum akabinde 16 bit gibi animasyon hazırlamayı düşünüyorum. Şu an youtube,un başındaki suzan abla resmen terör estiriyor umarım şu zor dönemleri aşarız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

hocam reddit yorumlarını derleyip yayınlıyorum, çok izleniyor fakat youtube bu içeriklere ambargo koydu para kazanma özelliğini kapattı çoğunun ki benimde kapandı. Şimdilik 100k ulaşmayı hedefliyorum akabinde 16 bit gibi animasyon hazırlamayı düşünüyorum. Şu an youtube,un başındaki suzan abla resmen terör estiriyor umarım şu zor dönemleri aşarız.

Alıntıları Göster
    Perişan olduk 2 kanalında para kazanması kapandı.Bende şimdi çocuk kanalı açtım 1 ay olucak yavaştan tamamen özgün :DSende tez zamanda özgüne dön.Video sonu reklam alıyorsan konuşalım :D

• beyler biri yardım etsin bana youtube botları cıldırdı durmadan topluluk yiyorum itiraz bile işe yaramıyor direk red yiyorum biri bana yardım etsin yoksa kanal kapanacak :(

• maliyeye gidip, 3 ay sonra zararla iflas edeceğin bir işletme açma bile daha kolay !

youtube son 2 yıldır güzel saçmalıyor.

• kanalıma abone olursanız memnun olurum
    youtube.com/mesutakcanyoutube.com/mesutakcan

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Perişan olduk 2 kanalında para kazanması kapandı.Bende şimdi çocuk kanalı açtım 1 ay olucak yavaştan tamamen özgün :DSende tez zamanda özgüne dön.Video sonu reklam alıyorsan konuşalım :D

Alıntıları Göster
    özgünlükte artık ytnin insafına kalmış. mesela siz çocuk kanalı açıyorsunuz ama yt diğer kanallar gibi olduğunuzu görürse tekrar içerik deyip kapatıyor. Yani mutlaka başlık içerik tag vs her şeyi farklı yapmaya çalışın. Türkçe çalışıyorsanız videonun başlığını vs ingilizce arapça rusca gibi ülkelerin diline çevirin, türkiyeden girenler türkçe yabancı ülkelerden girenlerde kendi dilinde görecek. Salih reisin dğnyası vardı iyi para kazandı ama kanalı kapanmıştı tabi adamın onlarca kanalı var kapandıkça açıyorlar Video sonu için ise kendi yedek kanallarım ekli..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaklaşık 10 yıldır youtube işindeyim Bütün alengirli işleri biliyorum artık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.