Şimdi Ara

YouTube doymuyor! Artan reklamlardan sonra şimdi de 4K videolar ücretli oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
1
Favori
11.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube doymuyor! Artan reklamlardan sonra şimdi de 4K videolar ücretli oluyor

Geçtiğimiz günlerde video başlangıçlarındaki atlanamayan reklam sayısını ikiden beşe çıkartmayı test eden YouTube, şimdi de 4K çözünürlük seçeneğine gözünü dikmiş durumda. Öyle ki Reddit'te paylaşılan bir ekran görüntüsü, 4K çözünürlük ayarının yakında YouTube Premium üyelerine özel olacağının sinyalini veriyor.

Ayrıca Bkz.YouTube'dan kahreden haber geldi: Videodan önce 5-10 reklam göstermeyi test ediyoruz

4K seçeneği yakında YouTube Premium'a özel olabilir

Sınırlı sayıda kullanıcıyla testlere başladığı anlaşılan YouTube, videoların çözünürlük ayarlarında 2160p (4K) seçeneği için Premium ibaresi gösterip kullanıcıları YouTube Premium satın alma sayfasına yönlendiriyor. 

Konuya ilişkin YouTube kanadından herhangi bir açıklama gelmezken; 4K çözünürlük seçeneğini ücretli yapmak, kuşkusuz televizyon ve bilgisayarlardaki YouTube izleyicilerini üzecektir. YouTube Premium'un ülkemizdeki güncel fiyatı ise aylık 16,99 TL.

Kaynak:https://www.neowin.net/news/google-might-force-users-to-pay-for-premium-to-watch-videos-in-4k-on-youtube/

• Yanlış bir hamle olur kesinlikle.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Lütfen yapsın çünküüü

• Haberi görünce bi kontrol edeyim dedim…. Bence 1080p ideal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 2 Ekim 2022; 13:2:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok fazla negatif yorum alır bunu yaparsa geri adım atmak zorunda kalırlar

• newpipe etkilenmesinde ne yaparsa yapsın

• yani netflix, spotify youtube'un 10da 1i kadar altyapi yatirimi yapmadan pesin ucret aliyorlar. dunyadaki videolarin cogunu servis eden youtubeda bir yerlerden tekelini paraya dondurmek istiyor.

• Kendi ayagina sikar, baska platforma kayar icerik ureticiler.

• Youtube premiuma verdigim her kuruş helal olsun 👍

• Reklamlara çözüm bulununca hizmetten kısmaya başladılar artık.

• Vanced ve türevleri akar. İstediğini yapsın dursun doyumsuz Google.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gece gündüz youtube izliyorum, vanced kapandıktan sonra (Google, Vanced ekibine 'kapat yoksa dava açarım' demişti) premiuma üye oldum sonunda, zam yapmadıkları sürece de devam ederim. 17 TL.

hatta aile seçeneği var aylık 25TL, 5 kişi izleyebiliyor, yanlış bilmiyorsam. bence değer.

Netflix aşırı pahallı, ona para vermem örneğin, fakat Youtube (ve Youtube music) 17 TL, Amazon 9TL, bu fiyatlar uygun.

diğer yandan (denemediysem de) Re-Vanced çıktı. FFox Nightly + Eklentiler reklamsız ve background-play'li Youtube için gayet iyi çalışıyor.

• YouTube 4k olsa ne olur olmasa ne olur film değil dizi değil arada bir kaç teknoleji haber içerikli video izlerim 1080p olması beni rahatsız etmez.

• snapdrgn S kullanıcısına yanıt

Başka platform yok ki.

• Aman ne üzüldüm.

• AdTube

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Youtube kendi fişini çekmeye hazırlanıyor herhalde, çare Revanced.
    Alternatif video platformlarını bekliyoruz.

• Bende ekstra istedi sandım. Yt premiuk kullanmayan kaldı mı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.