Şimdi Ara

YouTube, artık reklam engelleyicilerle hiç kullanılamıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
4
Favori
8.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube, artık reklam engelleyicilerle hiç kullanılamıyor!
    Google, YouTube Premium’a geçirmeye zorluyor. Reklam engelleyici kullananlar için site genelinde yavaşlatma uygulaması başladı.

YouTube genelinde yavaşlatma!

YouTube’da artan reklam sıklığıyla mücadele etmek için kullanıcılar, yıllardır reklam engelleyicilerden faydalanıyor. YouTube’a göre reklamlardan kaçınmaya yönelik bu yöntem, hizmet şartlarını ihlal ediyor ve kullanıcılara “Reklam engelleyiciler YouTube hizmet şartlarını ihlal ediyor. Reklam engelleyicinizi kapatmanız önerilir.” vb. mesajlar bir süredir zaten gösteriliyor. Bunu aşmanın yolları bulundu ancak Google, artık reklam engelleyici kullanımına hiç izin vermiyor; site genelinde yavaşlatma uygulaması başladı.

Bir sosyal medya platformunda paylaşılan gönderiye göre, reklam engelleyici kullanımı YouTube’u aniden yavaşlatıyor ve siteyi kullanılamaz duruma getiriyor. Reklam engelleyici kapatıldığında YouTube adeta canlanıyor.

Ayrıca Bkz.YouTube, TV'lerde reklam süresini uzatıyor: İşte detaylar

Google, YouTube Premium abonesi olmayan kullanıcılara ana sayfada, arama sonuçlarında, video sayfalarında, sonraki video önerilerinde, her videonun altında, her videodan önce, video sırasında birden fazla kez, videodan sonra reklamlar çıkarıyor. Ayrıca geçilemeyen reklamlar artık daha uzun süreli.

Kaynak:https://9to5google.com/2024/01/13/youtube-new-wave-slow-downs-ad-blocker/

• Premium aliyoruz bu sefer video icerisinde icerik ureticinin sponsor tanitimini izliyoruz. Video icine reklam alinmasi konusunda bence engel gelmeli. Adamlar hem premiumdan izletilen reklamlardan hemde video icerisindeki sponsordan para aliyor. Bizde keriz gibi premium aldigimizla kaliyoruz.
  • Premium aliyoruz bu sefer video icerisinde icerik ureticinin sponsor tanitimini izliyoruz. Video icine reklam alinmasi konusunda bence engel gelmeli. Adamlar hem premiumdan izletilen reklamlardan hemde video icerisindeki sponsordan para aliyor. Bizde keriz gibi premium aldigimizla kaliyoruz.
  • YouTube premium parasını en çok hak eden dijital servis.
  • Sarper Yasin Mutlubay kullanıcısına yanıt
    Asıl para ordan dönüyor ama youtube orada kim kimden kaç para alıyor takip edemediği için kullanıcılara yükleniyor.
    Açıyorsun kamp videosu mesela, adam videoda çadır markasını, kamp tipi tabak çanak gösteriyor. Ama firmadan para mı almış, ne kadar almış devlet bile bilmiyor.
    Veya migros reklamı var, reklam da demişler video da ama gerçek rakamdan fatura kesilmiş midir acaba youtube takip edemez.
  • Youtube izlemek için değilde genelde dinlemek için kullanıyorum. Podcast gibi... Newpipe yetiyor.
  • Uzun zamandır pre kullanıyorum hiç pişman değilim.
  • Premium ne kadar oldu
  • Adguard Kullanin Bildirim gelicek ama çerezleri temizleyin problem düzeliyor Bende düzeldi ama unutmayın üyeliğini girdiğiniz bazı sitelerden çıkıyor tekrar girmeniz lazim
  • Safari ve Adguard kullanıyorum, hala çalışıyor.
  • Ben hala kullanıyorum vallahi bazen haftada veya 2 haftada bir kere çıkıyor karşıma o gün uzantıyı kapatıyorum ertesi gün tekrar açıyorum kullanmaya devam ediyorum
  • uchihaitachi kullanıcısına yanıt
    Bahsettigim iceriye yedirilenler degil, onlara zaten alistik. Mesela gir Baris OZCAN, Murat SOMER gibi adamlarin videolarina direk 1-2 dakika NordVPN veya Cambly, OpenEnglish tanitimlari var. Bunlarin engellenmesi gerekiyor veya bu adamin videolarinda normalde reklamsiz olmasi ve platforma sponsordan gelen gelirden pay vermesi gerekiyor.
  • Reklam yüzünden tvye tövbe ettim, şimdi youtube 1,5 saatlik videoya 30 saniyelik, 5 saniyelik, 10 saniyelik köşe bucak döşüyor.

• Revanced forever
  • Yoo, kullanılıyor. Reklam engelleyici olarak uBlock Origin kullanın. Youtube reklam konusunda sorun çıkarırsa uygulamanın ayarlarına girin, ''tüm önbelliği temizle- şimdi güncelleme'' yaparak tarayıcıyı yeniden başlatın sorun çözülür.
  • Öyle miymiş? Firefox ve ublock ile hiç reklam ya da uyarı farketmedim çünkü. Hala sorunsuz. Sade bazı kaliteleri premiuma özel yapmışlar.

• 1 tane reklam gösterseler sorun degil 50 tane reklam koymak nedir 1 videoya

• Premium da yayıncının sponsor reklamınıda engelleme özelliği olması lazım.

İnsanlar nasıl para kazanacak taşmı yesinler
    İleri al geç aga onda bir şey yok adam videonun başında 2sn yapıyor atlanıyor öbür türlü zort diye alakasız yerlerden çıkıyor zehir ediyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.