Şimdi Ara

Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunu olan var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
24.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• up
  • ,
  • Bilisim mi?

Cop

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen ben de merak ediyom up
  • gereksiz bölüm.

has it ile ilgili bölüm okuyup mba yapmak varken
  • Ben okuyorum yönetim bilişim sistemleri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

Ben okuyorum yönetim bilişim sistemleri

hocam nasıl memnun musunuz? kaçıncı sınıfsınız? iş imkanları neler? üst sınıflardan arkadaşınız veya tanıdığınız var mı hiç konuştunuz mu? bir de hangi üniversitedesiniz
  • Hazırlığı bitirdim bu sene bölüme başlayacağım. Boğaziçi üniversitesindeyim bölüm hakkında çok ayrıntılı bir konum var linkini atayım araştırabilirsiniz ordan
    https://forum.donanimhaber.com/bogazici-yonetim-bilisim-sistemleri-ygs-ile-giris--120341286

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDenis -- 20 Temmuz 2017; 19:9:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son up
  • yukarı
  • EdepYahu1299 kullanıcısına yanıt
    Yalancı

• Ben yuksek lisansina yazilmistim sadece 1 dersine gittim :)

• Ibbf diplomasi ne ise yarar bende aoften bitirdim iktisat simdi elektrik muhendisligi okuyorum.Arada amerikan servis olarak ise yariyor

• Konuyu açtığın yer itibariyle trolle maruz kalacaksın bol bol. Onun ikiz bölümü denilebilecek "İşletme Enformatiği"ni okuyorum. Gerçi bu sene hazırlık bitti fakat kuzenim bölümü bu sene bitirdi. Seçmeden önce mezunlarla, okuyanlarla da görüştüm. YBS çok fazla okulda var. Burada seçeceğin okul ilerisi için biraz avantaj katar. İİBF diploması ne işe yarar diyenleri vb. takma çünkü çoğu bölümün ne yaptığını bilmiyor. Eğer Boğaziçi YBS vb seçmeyeceksen Marmara İşletme Enformatiği tavsiye ederim. İmkanları baya geniştir. Mezun olurken, son sınıftaki dersi verirsen SAP sertifikası alırsın, oracle ile anlaşması var. Yüksek lisans kısmında Microsoft ile anlaşması var ve 2016-2017 oryantasyonunda lisansa da Microsoft anlaşmalı dersler koyulabilir diyorlardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • abim bu bölümü okudu. sorayım istersen
  • Günümüzde yazılım bilmek tek başına yeterli değildir artık. Bu bölümde gerek bilişim hukuku gibi hukuğa yönelik dersler ve gerek örgütsel davranış gibi işletmeye yönelik dersler ile bu bölümü tercih edenler birer bilişim yöneticileri olarak yetiştirilirler. Kafkas Üniversitesi İİBF Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü yeni açılmış ama öğrencilerinin en iyi şekilde yetiştirilmesinde hakkını veren dersleri genel olarak yazılım ağırlıklı ender bölümlerden.

Kafkas Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü
  • Son bir iki yıldır duyulmaya başlanan, gereksiz bölümlerden biri.

• Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunu olan var mı ?
  • Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri 3.sınıf öğrencisiyim. Lise son sınıfken yaptığım araştırmalar neticesinde keşfettiğim bir bölüm. Hem temel işletme derslerini hem de yazılım ve programlama derslerini bir arada alabileceğiniz, benim şahsi kanaatim TM'nin en iyi bölümüdür. Okulumdan bahsedecek olursam Türkiye'de Arama Motoru Optimizasyonu gibi önemli bir dersi lisansta veren yegane Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüdür.

Yönetim Bilişim Sistemleri mezunlarının yapacağı meslekler kısaca şunlardır;

Bilişim alanında:

• Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı,

• Programcı,

• Veri Tabanı Uzmanı,

• Sistem Analisti ve Tasarımcısı,

• Veri Tabanı Analisti,

SEO Uzmanı,

• Network Uzmanı,

• Ağ Sistemleri Yöneticiliği,

• Veri Bilimci (Veri Analisti)

• IT Uzman vb. gibi unvanlarda görev yaparlar. 

Yönetim alanında:

• İnsan Kaynakları Uzmanı / Yöneticisi, 

• İş Geliştirme Uzmanı / Yöneticisi, 

• Proje Yöneticisi, 

• Satış Pazarlama Uzmanı / Yöneticisi, 

• İş Analisti, 

• ERP Uzmanı / Yöneticisi, 

• İş Zekâsı Uzmanı / Yöneticisi, 

• Akademisyen vb. gibi unvanlarda görev yaparlar. 

Bölümle alakalı daha ayrıntılı bilgiler öğrenmek isteyenler olursa https://duzce.edu.tr/yonetim-bilisim-sistemleri/ adresini ziyaret etmelerini tavsiye ederim. Fakültemin sayfasından Öğrenci>Blog sekmelerine tıklayarak bölümle alakalı birçok makaleye ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scilyalı -- 23 Ekim 2020; 0:23:41 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.