Şimdi Ara

MEKİK ÇEKEREK KAS YAPILIR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
9.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler günde 5 set 20 tane mekik çeksem kas yapar mıyım bu arada mekiği çekerken özel bir yöntem varmıdır cevaplarınız için teşşekürler

• Tabikide mekiğin karın kası yaptığın biliyorum kol kası için dambıl alıcağım
  • Mekik çekerek yapılmayacaksa neyle yapılacak koşarak mı?
  • kas yapılmaz, geliştirilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertBsk

kas yapılmaz, geliştirilir
    tabiki yapilir ama karninizda yag varsa yapacaganiz kas onlarin altinda kalir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertBsk

kas yapılmaz, geliştirilir

https://store.donanimhaber.com/37/1e/2d/371e2df8c214bb9e4b27e53f9012cf34.jpg

30 saniye böyle dur, sonra 30 saniye dinlen ve 30 saniye tekrar böyle dur. bu şekilde 3-4 set yap, bunu sabah akşam tekrarla. üzerine sağlam mekik çalış ve şekerli hiçbir şey yeme (elma-muz gibi az şekerli meyveleri ara öğün ve tatlı niyetine yiyebilirsin)

• quote:

Orijinalden alıntı: ErTuFx

tabiki yapilir ama karninizda yag varsa yapacaganiz kas onlarin altinda kalir :)

Alıntıları Göster
    Farklı mekik varyasyonlarıyla geliştirebilirsin karın kaslarını. İnternette araman yeterli. Buradan daha hızlı cevap alacağın kesin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DE977AA46

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    tek mekik işe yaramaz leg raise vs hareketler var iyi verim alırsın
  • Kardeşim mekik değil crunch yap internetten araştır ve crunch yaparken göğsüne dambıl koy ve onunla yüksel en yüksekteyken karın kaslarını iyicene sık ve yavaşya in aşağıya bunu 2 günde 1 yap 4x20 farkı anlarsın 2 aya (Yağ oranınında düşük olması lazım tabii)
  • tüm karın kaslarını çalıştırır ve her yerde yapılabildiği için görünürde en basit egzersizdir. 4x30 saniye dene, ilk denemende hangi kaslarının çalıştığını farkedersin zaten, çok etkili bir duruştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DE977AA46

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Mekik çek+2 tane 5 kiloluk dambıl al 2 aya kalmaz arnold seviyesine gelirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpi0n42

quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

tüm karın kaslarını çalıştırır ve her yerde yapılabildiği için görünürde en basit egzersizdir. 4x30 saniye dene, ilk denemende hangi kaslarının çalıştığını farkedersin zaten, çok etkili bir duruştur.

Hocam hiç ileri-geri/yukari-asagi bir hareket olmayinca garibime gitti. Sinav mekik calisiyorum evde işe yarayan biseyse bunu da ekleyeyim bari programa

bunda mesele 30 saniye boyunca durabilmektir. başlarda zorlayabilir ama biraz ilerledikçe süreyi artırırsın. ileriki zamanlarda dururken bir ayağını kaldırabilirsin, buda seviyeyi atlatır. seviyeyi atlattıktan sonra en az mekik kadar etkilidir (hatta ne kadar ileri giderseniz mekikten de o kadar iyi hale gelecektir) nette biraz araştırın, dururken yapılacak ufak hareketler çok daha etkili hale getiriyor.

duruşun adı : Plank

• quote:

Orijinalden alıntı: ''Battery

Mekik çek+2 tane 5 kiloluk dambıl al 2 aya kalmaz arnold seviyesine gelirsin

Alıntıları Göster
    hiçbirşey yapamazsın.neye dayanarak mı söylüyorum? imzama.
  • ClassımDeğilsin kullanıcısına yanıt
    Hocam peki evde nasıl kas yapabiliriz hangi egzersizleri önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taklitçi karşıtı

Hocam peki evde nasıl kas yapabiliriz hangi egzersizleri önerirsiniz ?

ben bu güne kadar evde çalışacağım diyip düzenli devam edebilen insaları nadiren gördüm.100de 1 bile değildir belki,tavsiyem street workout yapman.kesinlikle evde çalışmaktan daha etkili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClassımDeğilsin -- 3 Ekim 2015; 0:06:54 >
  • Basketbol oyna spor yaparken kendiliğindrn gelişiyor ama bırakınca kayboluyor sıkıntı o, lisedeyken ciddi olmasa da tişörtten bile belli olan göğüs ve karıb vardı ve ağırlık falan çalışmadım günde 2,5-3 saat basketbol oynuyoduk öğlen arası ve okuldan sonra, sadece bende değil bütün arkadaşlarımda olmuştu. İyidir ya spor yapmak bence bu tip bir faaliyette bulun ama haftada 1 halısaha falan zor her gün gidersen olur diye düşünüyorum sonuçta ağırlık çalışanlar da 2 günde 1 çalışıyor ahftada 1 çok ağır çalışmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

https://store.donanimhaber.com/37/1e/2d/371e2df8c214bb9e4b27e53f9012cf34.jpg

30 saniye böyle dur, sonra 30 saniye dinlen ve 30 saniye tekrar böyle dur. bu şekilde 3-4 set yap, bunu sabah akşam tekrarla. üzerine sağlam mekik çalış ve şekerli hiçbir şey yeme (elma-muz gibi az şekerli meyveleri ara öğün ve tatlı niyetine yiyebilirsin)

Hocam saol ya iyiymiş o hareket, denedimde hem terletti hemde yaktı bacağımı ve karnımı, yaparım bundan sonra düzenli olarak

Bi videodanda gördüğüme göre 4-5 dakika durabiliyosanız çok iyi diyo (nizami olarak tabi), ben baya kastım 2 dk durabildim, baya zor

• P90 X3 indir. Ab ripper i her gun yap.
  • Yıl oldu 2015 hala mekikle karın kası olacağını zanneden var zaten hareketin formunu doğru yapamazsan ensene bile vurabilir yük

Russian Twist
    Plank ilerlediğinde weighted plank
    Leg raise

Gibi Hardcore hareketler işine yarar.
  • Russian twist hareketini dambılsız nasıl yapabilirim?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.