Şimdi Ara

Yola Serilen Kablolar Ne İşe Yarıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
42.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şehirler arası yollarda asfaltın üzerine 2 tane paralel kablo gibi bir şey seriliyor araçla üzerinden geçerken sesinide duyuyoruz bu kablo gibi şeyler ne amaçla yola seriliyor ne işe yarıyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu benimde dikkatimi çekti.Takipteyim.
  • Karayolları onlarla yoldan geçen taşıt sayısını ölçüyor, yolların uzun vadeli projelendirmeleri o sayılara göre yapılıyor.

Asfalt kalitesinden tut, proje hızı, şerit genişliği, kurp (viraj) yarıçapları vs. o sayılara göre belirleniyor.
  • Ben onları acaba hızı ölçen bir aletmidir diye hep şüphe duyardım.Daha sonra araştırıp öğrendim. Arif@ Arkadaş çok doğru bir açıklama yapmış teşekkürler.
  • Kavşağa alt geçit, köprü isteyenler, yolun genişletilmesi talebi olanlar bir araba ile bu kabloların üzerinde ileri geri gidip gelip kerkinebilirler mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Karayolları onlarla yoldan geçen taşıt sayısını ölçüyor, yolların uzun vadeli projelendirmeleri o sayılara göre yapılıyor.

Asfalt kalitesinden tut, proje hızı, şerit genişliği, kurp (viraj) yarıçapları vs. o sayılara göre belirleniyor.

Teşekkürler hocam açıklayıcı oldu

• Ben onların üstünden geçerken frenleyip koparıyodum,bu işe mi yarıyomuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turbobenzina kullanıcısına yanıt
  • Işıkların önüne koyulan teller de ışık ihlaline yarıyor.

Siz kırmızı ışıkta doğru olan yerde değil de 30 cm ilerisinde durursanız o tele basıyor araç, şak diye kameradan çekiyor plakanızı.

200 tl verip kendi aracınızın fotosunu mobeseden çektiriyorsunuz yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbobenzina

Ben onların üstünden geçerken frenleyip koparıyodum,bu işe mi yarıyomuş

• dıgıdık sesi çıkarmaya yarıyor, özellikle viyadüklerdeki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Experimentation

dıgıdık sesi çıkarmaya yarıyor, özellikle viyadüklerdeki

viyadüklerde kablo olmaz onlar dilatasyon fugasıdır, deprem paylarıdır, o paylar uygun konulmazsa yani deprem hesabı iyi yapılmazsa;

viyadükten geçerken tabliye diye tabir ettiğimiz üst kısım tek parça değildir, parça parçadır ve her parça birbirinden bağımsızdır, çünkü o parçaları taşıyan ayaklar bağımsız çalışırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 12 Nisan 2017; 19:58:50 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.