Şimdi Ara

yol tutuşu artırmak için

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç virajlarda aşırı yatıyor ve kayma eğilimi gösteriyor.195/60/15 olan lastikleri 205/55/15 yapsam ne kadar faydası olur?10 mm taban artışı 100 kilometrede 0.5 litre yakıt tüketimi demekmiş.O da işime gelmiyor.
    Jant değiştirmeyi de düşündüm 4 adet jant da epey pahalı.cms ekonomik gibi.17 jant yollarımıza uygun değil 16 olabilir belki.

• aracınız nedir ?
  • aracın yol tutuşunu virajlarda özellikle artırmak için kule gergisi ve de spor helezon alabilirsiniz.aracınız yere yaklaşırsa biraz daha yol tutuşuı artar.tabiki geniş tabanlı lastik de buna etki eder ama 1cm genişletmek sizi tatmin edermi bilmem

saygılar
  • civic beşik gibi yatıyor.
  • Aracınıza biraz sert süspansiyon yaptırırsanız faydasını görürsünüz
  • 17 JANT YOLLARIMIZA UYGUN DEĞİL DOĞRU AMA FAZLA KM YAPMIYORSANIZ YANİ DEVAMLI YOLLARDA DEĞİLSENİZ KULLANNILMASINDA BİR SAKINCA YOK BENCE BEN 2 SENEDİR 225 40 17 KULLANIYORUM AYDA 3.000 KM NİN ALTINA DÜŞMEM AMA PROBLEM YAŞAMADIM YOL TUTUŞU VE VİRAJ AKLIŞI ÇOK DAHA İYİ
  • Birazcık dikkat ederseniz 17' takmanızda bi sakınca yok.Kule gergisi ve helezon da takılabilir.225 taban lastikler ağır kaçar sanırım 205 yeterli
  • quote:

Orjinalden alıntı: jeandan Type-R

Birazcık dikkat ederseniz 17' takmanızda bi sakınca yok.Kule gergisi ve helezon da takılabilir.225 taban lastikler ağır kaçar sanırım 205 yeterli

225 lik var, memnunum
    genel olarak da yol tutuş olarak sınıfının lideri seçilmişti top gear'da
  • lastix.com'a bakarsak aynı çapda 225/45/17 var.Cms jant ve kumho düşünüyorum.
  • ilk olarak bristone kullanıyordum ama çok sert bir lastişk ve yol sesini içeri daha çok veriyordu ayrıca çukura düştüğünde balon yapıp yırtılması çok kaolay oluyordu şimdi ise takribi 1 yıldan fazladır kumho kullanıyorum yumuşak bir lastik ayrıca o kadar sert çukurlara düştüm ne balon yaptı ne yırtıldı kumho hem ekonomik hemde iyi bir seçim
    quote:

Orjinalden alıntı: barisdragon

lastix.com'a bakarsak aynı çapda 225/45/17 var.Cms jant ve kumho düşünüyorum.
  • Benim 15 inch michelin balon yaptı
  • pahalı lastik ne kullansam balon yaptı kumho da tık yok taş gibi
    quote:

Orjinalden alıntı: barisdragon

Benim 15 inch michelin balon yaptı
  • aracınız kaç model ve hangisi ona gore de soliyebiliriz
  • benım aracımda da 235-45-17 bristone lastikler var.Yol tutuşu gerçekten çok iyi..
  • 2005 honda civic es, 17 inchden vazgeçtim kullananlar sürekli jant düzelttiriyormuş.195/60/15 yerine 205/55/15 takıcam.Eskileri napıcam onu düşünüyorum.Ya da kabak olana kadar bekleyeceğim.
  • 185/65/14 berbat ötesi standart pirelli p2000 leri
    205/50/15 performans asfalt lastiği ve 15 jantla değiştirdim.
    sonuç mükemmel.
    Yakıt artmadı,zaten yakıyor
    son hızda bir kayıp yok.

Extra yol tutuş için kule gergisi ve 3.5 cm yay takacağım allah izin verirse.
  • ben hondaya 205/50/16 taktım çok fark etti araba kayıyor ve virajlarda yatıyordu altında 185/70/14 lastikler vardı başka hiç bişey yaptırmadım kyowa 210 jant roadstone lastik 1350 ytl hepsi 200 le yola yapişiyor demek lastikler kalite olsa michelin falan oldu ferrari
  • çukurlara dikakt ettikten sonra 17 jantlar hiç bişi olmaz
    ne arabalar gördüm 35 yanakla cillop gibi geziyor ne arabalar gördüm 75 yanağa adam balon yapmışş
  • çukura dikkat ettikten sonra bişeyh olmadığı doğru ama ne kadar dikkat etsende istanbul da bir çukur muhakkak bulunuyor ve canın yanıyor bendeki 40 yanak lastiklerle herzaman gittiğim yolda önümde giden kamyon logar kapağını çökertti bende duramayıp hızlı girdim zaten dursam arkamdan gelen üstüme çıkacaktı bir baktım sağ ön ve arka yarılmış iki tane lastik 250 ytl hiç yoktan masraf çıktı ince yanak ve 17 ve üstü cantlar için çok itina göstermek gerekiyor
    quote:

Orjinalden alıntı: toksin

çukurlara dikakt ettikten sonra 17 jantlar hiç bişi olmaz
    ne arabalar gördüm 35 yanakla cillop gibi geziyor ne arabalar gördüm 75 yanağa adam balon yapmışş

• Arkadaşım en iyi sonuş için şimdiki arabanı en kısa sürede satıp temiz bir FOCUS al rahat rahat binersin hiç bir dert kalmaz.

Şaka bir yana sana tavsiyem arabanın orijinal jantlarını tak daha iyi olacağına virajlara daha iyi gireceğine emin olabilirsin. Ayrıca virajlara fizik kuralları dahilinde girersen iyi olur.

İyi günler dilerim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.