Şimdi Ara

Yıpranmayla beygir kaybı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 günde bir konu açıyormuş gibi olmasın ama merak ettiğim bir soruyu daha sormak istiyorum;
    Bir motorun yılların etkisiyle beygirindeki düşüş ne kadar olur, yani 80 model 100 bg bir araç bugün kaç beygüre düşmüş olabilir, bakımları yapılmış varsayarsak?

• beygir neden düşer kompresyon değeri azalır vb.

bilemiyorum metallerde zamanla yıpranıyor. sekmanlar zamanla prensibinin dışına çıkıyor bence mutlaka her motor çalışmaya başladığından itibaren düşüş yaşar, ama bana göre bu düşüş öyle hissedilebilecek bir düşüş olurmu orası karanlık.
  • neleri takıyosunuz kafaya yaw ,düşünmeyin bu kadar bin git işte :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

neleri takıyosunuz kafaya yaw ,düşünmeyin bu kadar bin git işte :)

Aman diyene de bak sen Son hızlarla kalkışlarla ugraşan benim sanki
  • öyle yıpranmış motorlar gördüm ki araba yerinden kalkmıyordu...sen ne diyosun
  • Bende çok merak ediyorum açıkçası.
    Sanırım en doğru çözüm dyno ya sokmak oalcak aracı...
  • dyno da pek yararlı bişey değil diyolar ama başka çarede yok tabi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

neleri takıyosunuz kafaya yaw ,düşünmeyin bu kadar bin git işte :)

Aman diyene de bak sen Son hızlarla kalkışlarla ugraşan benim sanki

tanışıyormuyuz?
  • abi öyle bi soru ki bu 80 model 100 beygir araba kaç beygir düşmüştür.dynoya sokarsın çıkar kimse bu sorunun cevabını bilemez tam olarak.illaki motorun yıpranmasına göre,gittiği yola göre,aldığı yakıta göre bi sürü şeye göre değişir.ayrıca 80 model araba yürüosa öp başına koy yani
  • 0 araba bile dyno da fabrika verisi beygirini vermez ezkimiş araba kim bilir kaç bg düşer
  • hiçbir araç dinamometreye motorun sağladığı gücü tam olarak yansıtmaz..motorun sağladığı gücün bir kısmı şanzıman ve aktarma organlarında harcanır..dolayısıyla 100 hp üreten bir motorun tekerleklere ulaşan gücü 100 hp değildir.bu yüzden dinamometre ölçümlerinde gücün düşük çıkması doğaldır..

diğer taraftan zor şartlarda kullanılmış ve yıpratılmış motor doğal olarak gücünden birşeyler kaybeder..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.