Şimdi Ara

Yine dizel 8.5-9 lt tüketip ağlayan egea sahibi video koymuş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
1
Favori
13.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu Egea sahipleri neden Fiat'a dava açmıyor hala anlamış değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adrisanam -- 14 Eylül 2019; 22:18:32 >

• Kafan guzelmiş. O yüzden zaten dunya devi markalar yemiyolar içmiyolar bu arabalar nasil daha az yakar diye ar-ge yapiyolar. Bu yüzden elektrikli araçlara milyarlarca dolar yatirim yapiyolar. Cunku bu adamlar gerizekalilar ve araba alan insanlarin yakit tuketimini onemsemediklerini bilmiyorlar.

Ya yaş kac merak ediyorum nerede yasiyosun yada. Araba var araba var. Araba bir ihtiyactir. Araçtir. Araç ne kadar az maaliyetliyse o kadar makbuldur. Yilda 30 bin km yapan hatiri sayilir insan var bu memlekette. Yilda 30 bin km demek dogru araci secerek yilda 5-6 bin tl tasarruf edebilirsin demek. 5-6 bin tl tassarruf etmeyi onemseyen biri illa fakir olmak zorunda degil. Arabaya biner ama o 5-6 bin tl lik yillik tasarrudta onun icin onemli olabilir.
    Hollanda'dan bakınca öyle mi görünüyor.

Yaşamadığın ülkenin ekonomik koşulları için ahkam kesmek oldukça kolay tabi.

Kapıdan çıkar çıkmaz devletin elinin cebinde olduğunu hissetmek. 1 TL. harcadığın zaman 1 TL.de devletin cebinden aldığını biliyorsan her kuruşun hesabını yapmak zorundasın.

Paran yoksa arabaya binme mantığı da çok iyiymiş. Arabasına yakıt alacak kadar parası olmayan araba almasın. Bu mantıktan gidersek, ekmek alacak kadar parası olmayan ekmekte almasın.

Oldu olacak "Arınma Gecesi" gibi bir gece yapın, fakirleri öldürün onlar da kurtulsun siz de.
    Çok haklısın. Nasıl ki bakamaycaksan çocuk yapma diyorlar yürütemeyecek isen de Araba almayacaksin.

Arabayı alması iyidir ama önemli olan yürütmesi. Vergisine Kafa yor yok yakitina yok bakımına falan hiç dert tasa etmeden toplu taşıma şehirler arası otobüs tren uçak bunlara binip gitmek daha iyi.

Sana yorum yazanlar olmuş tipik laflar ama nedense hep konular ağlama başlıkları ile dolu. Filanca marka model çok yaktı yok bakımı pahalı yok parçası bulunmadı yok tüp mu taktirsam yok partikül filtresi söyle böyle.

Bu kadar dert edecekseler arabayı kullanmamak insan sağlığı için faydalı.
    Tüketim kişiden kişiye, şehirden şehire çok değişkenlik gösterir. Öle bir kişinin 8 litre yakıyor demesiyle olmaz bu iş.
    Kendimden örnek vereyim.
    Golf 1.6 tdi manuel.
    Daha önceleri küçük bir kasabadaydım. Hep kısa mesafe kullanıyodum ve ortalama 7-8 litre arasıydı.
    Bi süredir İstanbuldayım. Günlük 60 km yol yapıyorum. Ortalamam 5.1 - 5.4 arası.
    Sonuçlar oldukça farklı değil mi?
  • 24km/h ortalama hız. Uzun yol da var dediğine göre ağır şehir içi şartlarında kullanılır demektir. 7.3 gayet normal.
    Eniştemin jetta dizeline baktım. uzun vadeli tüketimi 38 ort hız, 6.4 tüketim.

Kendi aracım trip a 3000km ort hız 47, tüketim 5.6. Trip b ort hız 36, tüketim 6.4.
  • 1.6 hdi yaz boyunca şehir içi klima hep açık kaldı 5.4 ortalama aldım. kışın günlük toplam min. 45km çoğunluk çevre yolu 100-120 km/h 4.7 almıştım. tamamını izlemedim fakat multijete göre fazla.
  • Bende aşağı yukarı aynı hız ortalamasında videoda ki kadar yakıyorum araç talisman yani egeaya o tüketim bir tık fazla ama buda kullanılan yere, hava şartlarına, kullananan kişiye göre değişiklik gösteren bir şey sonuçta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortalama 24 km nedir ya. nasıl bir düzergahı var insanların. Gerçi istanbulda 15 km yi her allahın günü 1 saat 15 dk'da gitmiştim 1.5 yıl. Mümkündür. 24 km ortalama hız olduktan sonra bisiklette kullanılır sanki.

7.3 çok gözükse de bu şartlarda yapacak bişi yok. 1.0 veya 1.2 tsi olsa 8-9 ile kapatırdın en iyi ihtimalle. O da nereden baksan 25-30 tasaruf demek. daha fazlasını beklememek lazım zaten.
  • asıl sorun yol bilgisayarı 5 lıtre bıle gosterse egea nın pompada olcumlerı yıne bu degerlerde cıkacak resmen dolandırıcılık bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adrisanam -- 15 Eylül 2019; 1:3:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

Ortalama 24 km nedir ya. nasıl bir düzergahı var insanların. Gerçi istanbulda 15 km yi her allahın günü 1 saat 15 dk'da gitmiştim 1.5 yıl. Mümkündür. 24 km ortalama hız olduktan sonra bisiklette kullanılır sanki.

7.3 çok gözükse de bu şartlarda yapacak bişi yok. 1.0 veya 1.2 tsi olsa 8-9 ile kapatırdın en iyi ihtimalle. O da nereden baksan 25-30 tasaruf demek. daha fazlasını beklememek lazım zaten.

sandero stepway 0.9 tce 23kmh hızla ş.içi 6.5 lt/100km ortalama. 1.0 veya 1.2 tsi da buna benzer yakar.

• Çok sıkışık trafikte ve motor ısınmadan biten kısa güzergahlarda bu değerler yakalanabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse kusura bakmasın , bu şekilde konulara genellikle yorum yazamzdım ama artık ayarı kaçtı , kullandığı arabanın harcadığı yakıtı hesaplayan insanların bir araba kullanmasını gereksiz buluyorum.
    Doğurdu çocuğun yediği yemeği hesaplamak neyse kullandigin arabanın harcadığı yakıtı hesaplamakta o dur. Yakıt alamayacak kadar yoksulsan toplu taşımaya bin niye kalabalik yapıyorsun yolda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoyanDervis -- 15 Eylül 2019; 1:13:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoyanDervis

Kimse kusura bakmasın , bu şekilde konulara genellikle yorum yazamzdım ama artık ayarı kaçtı , kullandığı arabanın harcadığı yakıtı hesaplayan insanların bir araba kullanmasını gereksiz buluyorum.
    Doğurdu çocuğun yediği yemeği hesaplamak neyse kullandigin arabanın harcadığı yakıtı hesaplamakta o dur. Yakıt alamayacak kadar yoksulsan toplu taşımaya bin niye kalabalik yapıyorsun yolda.
    hocam valla tebrık ederım sızı hangı antı depresan ılacı kullanıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoyanDervis

Kimse kusura bakmasın , bu şekilde konulara genellikle yorum yazamzdım ama artık ayarı kaçtı , kullandığı arabanın harcadığı yakıtı hesaplayan insanların bir araba kullanmasını gereksiz buluyorum.
    Kafan guzelmiş. O yüzden zaten dunya devi markalar yemiyolar içmiyolar bu arabalar nasil daha az yakar diye ar-ge yapiyolar. Bu yüzden elektrikli araçlara milyarlarca dolar yatirim yapiyolar. Cunku bu adamlar gerizekalilar ve araba alan insanlarin yakit tuketimini onemsemediklerini bilmiyorlar.

Ya yaş kac merak ediyorum nerede yasiyosun yada. Araba var araba var. Araba bir ihtiyactir. Araçtir. Araç ne kadar az maaliyetliyse o kadar makbuldur. Yilda 30 bin km yapan hatiri sayilir insan var bu memlekette. Yilda 30 bin km demek dogru araci secerek yilda 5-6 bin tl tasarruf edebilirsin demek. 5-6 bin tl tassarruf etmeyi onemseyen biri illa fakir olmak zorunda degil. Arabaya biner ama o 5-6 bin tl lik yillik tasarrudta onun icin onemli olabilir.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    7.3 normal demek 🤣🤣🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    1.2 TSI insan gibi kullanımda 24 km ortalama hizda 7lt den fazla yaksın aracımı benzin döker yakarım. Net

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bencede dava açıp hakkını araması lazım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

Kafan guzelmiş. O yüzden zaten dunya devi markalar yemiyolar içmiyolar bu arabalar nasil daha az yakar diye ar-ge yapiyolar. Bu yüzden elektrikli araçlara milyarlarca dolar yatirim yapiyolar. Cunku bu adamlar gerizekalilar ve araba alan insanlarin yakit tuketimini onemsemediklerini bilmiyorlar.

Alıntıları Göster
    Yaşım 35 , Delft'te yaşıyorum.
    O kadar uzun açıklama yapmanın anlamı yok , her türlü saçma buluyorum bindiği arabanın yakıtını kafaya takan insanı.

• NoyanDervis kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın. Nasıl ki bakamaycaksan çocuk yapma diyorlar yürütemeyecek isen de Araba almayacaksin.

Arabayı alması iyidir ama önemli olan yürütmesi. Vergisine Kafa yor yok yakitina yok bakımına falan hiç dert tasa etmeden toplu taşıma şehirler arası otobüs tren uçak bunlara binip gitmek daha iyi.

Sana yorum yazanlar olmuş tipik laflar ama nedense hep konular ağlama başlıkları ile dolu. Filanca marka model çok yaktı yok bakımı pahalı yok parçası bulunmadı yok tüp mu taktirsam yok partikül filtresi söyle böyle.

Bu kadar dert edecekseler arabayı kullanmamak insan sağlığı için faydalı.

• besttrr kullanıcısına yanıt
    Ucuz olsun diye merdiven altı pislik içinde lokantada mi yemek yiyorsunuz acaba maksat tasarruf olsun ya.

• Egeaya laf etmek ha? Lince hazır ol.
  • bende benzinli egea var daha 500 km oldu.ortalamasi 6.3

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.