Şimdi Ara

Yine dizel 8.5-9 lt tüketip ağlayan egea sahibi video koymuş (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
1
Favori
13.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Size sonuna kadar katılmakla birlikte konunun yine ağır bir Egea düşmanlığı içerdiğini düşünmekteyim.
    Benim 5-5,5 litre yaktırdığım araca sen 7,3 litre yaktırıyorsan mevzu senin araç kullanmayı bilmediğindir.
    Kaldı ki o araç 100 kmde 6,3 litre yaksa 1 litre - 6,4 tl - 10 bin km de 640 tl karda olmak için mi bütün bunlar.
    Sen bu farkı zaten 1 yıllık mtv artışında ödüyorsun, neyin tantanası bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

24km/h ortalama hız. Uzun yol da var dediğine göre ağır şehir içi şartlarında kullanılır demektir. 7.3 gayet normal.
    Eniştemin jetta dizeline baktım. uzun vadeli tüketimi 38 ort hız, 6.4 tüketim.

Kendi aracım trip a 3000km ort hız 47, tüketim 5.6. Trip b ort hız 36, tüketim 6.4.
    O zaman bizim yakıtımıza lütfen bir daha laf söylemeyin. 7.3 e normal diyebilen birisi TSI ın yakıtı için laf söylememeli.

Yine dizel 8.5-9 lt tüketip ağlayan egea sahibi video koymuş

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Vaaaaaaayyyyyy. Tsi ye bak beeeee. 23 (yazıyla yirmiüç) km ort hızla 5.9 yakmış. Vaaaaaaay hatikaaaaaaa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 16 Eylül 2019; 11:6:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tehlike.com

Tüketim kişiden kişiye, şehirden şehire çok değişkenlik gösterir. Öle bir kişinin 8 litre yakıyor demesiyle olmaz bu iş.
    Kendimden örnek vereyim.
    Golf 1.6 tdi manuel.
    Daha önceleri küçük bir kasabadaydım. Hep kısa mesafe kullanıyodum ve ortalama 7-8 litre arasıydı.
    Bi süredir İstanbuldayım. Günlük 60 km yol yapıyorum. Ortalamam 5.1 - 5.4 arası.
    Sonuçlar oldukça farklı değil mi?
    Çok doğru. Ortalama hız çok da önemli değil. Aynı ortalama hız ile tüketim değişiklik gösterebiliyor. Önemli olan sürüş tarzı. Bunun hızlı ya da yavaş kullanmak ile de pek alakası yok. Kırmızı görse de gaza basanlar var, vitesi zamanında değiştirmeyenler var, kırmızıda gazı kökleyip kalkanlar var. Güzergah da çok önemli. Bu sebepten şu ortalama hızla bu kadar yakar diyenler yanılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• commandx C kullanıcısına yanıt
    TSI Böyle sacmalatir adamı işte...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Gayet iyi bir tüketim verisi benzinli bir araç için.

Neyi goy goyunu yapıyorsun anlamadım.
  • Yalanın bini bir para! Bende 1.4 HDI Citroen vardı. Piyasadaki en yakan motorlardan birisidir. İstanbul'da depo ölçümü 6.7 litre mazot yakıyordu. Forumda gördüğüm yakıt rakamlarını görünce arabayı ustaya götürdüm. Sonra anladım ki arabada anormal bir durum yok. Büyük şehirlerde şehir içi kullanılan bir dizel arabanın 6 litre altına düşmesine imkan yok bence. Buradaki yakıt rakamlarını görünce gülüyorum. Heralde böyle mutlu oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

TSI Böyle sacmalatir adamı işte...
    Tsi'nin saçmalattığına sonuna kadar katılıyorum. Hatta saçmalatmıyor, insanın kimyasını bile etkiliyor.
  • atade28 A kullanıcısına yanıt
    Onun Tsi alerjisi var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • NoyanDervis kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyleri yazmak için girdim. Siz bende önce davranıp yazmışsınız. Bende söyle bir ekleme yapayım.

Bizim insanımız günde iki paket sigara içer. Gider hafta sonu alkolünü içer. Orada ödediği ötv-kdv zoruna gitmez. Ama iş arabasına gelince sineğin yağını hesaplar.

O araba seni yaz, kış, yağmur,çamur demeden taşır. Sana ulaşımda toplu taşımaya göre ciddi zaman kazandırır. Konfor sağlar. Sana ulaşım özgürlüğü sağlar. Ama iş yakıt almaya gelince, bakım yaptırmaya gelince eli titrer. Canı sıkılır.

Kendi keyfi alışkanlıklarına gelince, o el hiç titremez. O can hiç sıkılmaz.

Böyle insanlar tanıdım,gördüm. Burada kendi kurguladıklarımı yazmıyorum.
  • atade28 A kullanıcısına yanıt
    Anladıkları dilden yazıyorum artık.

• kasıp kasıp paylaşım yapmayın, bir kere gittiğiniz yol eğimli mi düz mü bayır aşağı mı? sportif mi kullanıyorsunuz ekonomik mi ? bir tsi kulananan diyor 9 litre diğeri 5 litre kullanma tarzına göre bile 1-2 litre oynuyor. Konya'da araba kullanmakla İstanbul'da kullanmak bir değil.
  • 1200 kg luk aracı 1.450 nası yaptınız ki
  • quote:

O zaman bizim yakıtımıza lütfen bir daha laf söylemeyin. 7.3 e normal diyebilen birisi TSI ın yakıtı için laf söylememeli.

Alıntıları Göster
    o ortalamayla o tüketim ancak sabır taşı kullanımla olur.. Normal insan kullanımında o değerlere imkan yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

o ortalamayla o tüketim ancak sabır taşı kullanımla olur.. Normal insan kullanımında o değerlere imkan yok..

Alıntıları Göster
    23 km ortalama hız ile normal bir insan nasıl araç kullanıyor merak ettim. Lambada ilk kalkıp diğer kırmızı lambanın dibinde ani fren yaparak mı ?
  • quote:

23 km ortalama hız ile normal bir insan nasıl araç kullanıyor merak ettim. Lambada ilk kalkıp diğer kırmızı lambanın dibinde ani fren yaparak mı ?

Alıntıları Göster
    23 kmh ortalama sıkışık trafikte 2 türlü yakalanır birisi ayağında yumurta varmış gibi gaz pedalına üfleye üfleye basarak, bir de anlık olarak her boşlukta gazlayarak.

Tüketimler her ikisinde de cok farklı cıkar ama ikisi de 23 kmh ortalamadır kağıt üstünde...
  • 1.6 E-torq Benzlinli egea alıp lpg taktırmak,yakıt olarak dizelden daha avantajlı gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 16 Eylül 2019; 17:1:12 >
  • 5510gokhan kullanıcısına yanıt
    Bıkmıyor, usanmıyor kasıp kasıp gelip tüketim paylaşıyorlar. Biz dalga geçmekten bıktık, bunlar kasmaktan bıkmadılar. Babalarının markası olsa yapmazlar.
  • Gediklii kullanıcısına yanıt
    Malının kölesi olanlara alerjisi var diyecektin galiba.
    Yok hayır demeyecektim. DCI aracım şu kadar yaktı konusunda bile "tsicılar ağlıyordur" diyen birinin alerjisi vardır, takıntılıdır. Bir markanın fanı ne kadar saçmaysa haterı olmak da o kadar saçmadır. Şu bölümü iki gün takip eden herkes aynı kanıyı edinir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.