Şimdi Ara

Yine dizel 8.5-9 lt tüketip ağlayan egea sahibi video koymuş (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
1
Favori
13.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu hale getiren tsi ciler utansın. Artık böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Takıntılı olduğunu kabul etmen de bir gelişme
  • İnanin anlamiyirum sikayet sitesi doldu tasti youtube doldu tasti ama 1 kisi bile bizi dolandirdi diye fiata dava acmiyor abd veya avrupada olsa fiat genel mudurunun donuna kadar alirlar

• quote:

Orijinalden alıntı: adrisanam

İnanin anlamiyirum sikayet sitesi doldu tasti youtube doldu tasti ama 1 kisi bile bizi dolandirdi diye fiata dava acmiyor abd veya avrupada olsa fiat genel mudurunun donuna kadar alirlar
    Vag grubuna o kadar sahtekarlığa rağmen bir şey olmuyor, fiata ne olacak. Usa değil burası.

Güncel bir haber. Testte olduğunu anlayan yazılım mevzusu yine.

https://www.tagesschau.de/investigativ/swr/vw-abgasskandal-157.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 16 Eylül 2019; 20:10:23 >
  • Ne ilgisi var. Kullanım var kullanım var. Aşırı sakin kullanan var. Minibüscü gibi sürekli dip gaz son anda fren kullanan var. Nasıl aynı olsun.

Fluence 1.5 dci edc ile ortalamam 5.6 litre altına inemiyorum. Önceki aracım 407 1.6 hdi manuel ile 4.7 ortalamam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Vag grubuna o kadar sahtekarlığa rağmen bir şey olmuyor, fiata ne olacak. Usa değil burası.

Güncel bir haber. Testte olduğunu anlayan yazılım mevzusu yine.

https://www.tagesschau.de/investigativ/swr/vw-abgasskandal-157.html

Alıntıları Göster
    hocam 2013 te lineadan beri boyle ve tr de halen en cok satılan arac bu. Adam bakıyor yol bilgisayarına ne ayzarsa ınanıyor. Gerçi orgute para transferı yapmıssınız bankadan 100 bın tlyı getırın parktakı copun yanına bırakın deseler ona da ınanıyor bu mıllet kafayı sıyırmıs gercekten
    https://forum.donanimhaber.com/fiat-linea-1-3-multijet-asiri-yakit-tuketimi--71903018

• quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

Kafan guzelmiş. O yüzden zaten dunya devi markalar yemiyolar içmiyolar bu arabalar nasil daha az yakar diye ar-ge yapiyolar. Bu yüzden elektrikli araçlara milyarlarca dolar yatirim yapiyolar. Cunku bu adamlar gerizekalilar ve araba alan insanlarin yakit tuketimini onemsemediklerini bilmiyorlar.

Ya yaş kac merak ediyorum nerede yasiyosun yada. Araba var araba var. Araba bir ihtiyactir. Araçtir. Araç ne kadar az maaliyetliyse o kadar makbuldur. Yilda 30 bin km yapan hatiri sayilir insan var bu memlekette. Yilda 30 bin km demek dogru araci secerek yilda 5-6 bin tl tasarruf edebilirsin demek. 5-6 bin tl tassarruf etmeyi onemseyen biri illa fakir olmak zorunda degil. Arabaya biner ama o 5-6 bin tl lik yillik tasarrudta onun icin onemli olabilir.

Alıntıları Göster
    ucuz olsun diye kıçını zımpara gibi tırmalayan tuvalet kağıdıda kullanıyorsundur sen.araba alıyorsan 0.5 litre az yakmanın peşinde olmayacaksın kardeşim.

• adrisanam A kullanıcısına yanıt
    Tam tersi konular da var. Egea ile çok düşük tüketimler paylaşanlar da var. Benim araç da multijet. Bir kere depo hesabı yaptım, sapma 0.2 çıktı. Eğer sapma daha fazlaysa sıkıntı büyük ama zaten bu firmaların hiçbirine güvenilmez. Eğer sapma çoksa en azından paylaşmalı, bilgilendirmeliyiz insanları.

• Komşum az yakıyor diye Diesel seat toledo almıştı..

Banka kredisi ile..

Harbiden de bu kadar az yakan araba yok.. Senenin 12 ayı araba yatıyor ... Yılda sadece bir bayram ( ya Ramazan yada Kurban ) memlekete gidiyor. 300 gidiş 300 de gelis.. yılda yaptığı en fazla 600 km..

Harbiden de çok az yakıyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: alpikom

ucuz olsun diye kıçını zımpara gibi tırmalayan tuvalet kağıdıda kullanıyorsundur sen.araba alıyorsan 0.5 litre az yakmanın peşinde olmayacaksın kardeşim.

Alıntıları Göster
    Heil Hitler..

• quote:

Orijinalden alıntı: y.e.c.

Gece biri forumda sifir egea mi 2013 passatmi diye soruyodu.. Forumdaki coluk cocuk sifir al abi diyodu :) ne egeasi arkadas egea lan bu fiat fiat passat nerde egea nerde..
    Egea diyenlerin cogu satis danismani. Hatta direkt olarak soyle yazarlar “Egea ” Su emojiden onlar yuzunden nefret ettim. Sana isimlerini de sayarim da cok degerli forumumuz kendilerini baya bir koruyup kolluyor, ne zaman altlarindan kalkamayacaklari bir sey soylesem uyari veriyor degerli modlar o yuzden cok takilma. Fuara girmissin passat bakiyorsun basina fiat satis danismanlari toplanmis egea al yegen guvenlik sifir emme nabacan kaza isi kader isi hem dizel alacan bu devirde agagagag diye car car konusuyomus gibi dusun duymazdan gel

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Bu hale getiren tsi ciler utansın. Artık böyle.
    Sirf dizel olsun diye dunya para verdiginiz araclardan normal kullanimda maksimum +2 litre fazla yakiyor tsi dediginiz motor. Traktor girgiri yok, araba kutuphane gibi sessiz, klima 2 dkda sicak/soguk ufluyor, dpf derdi yok, biraz keyif alayim deyip bastin mi uzuyor araba. Hepimiz aracimiz az yaksin isteriz ama varsin bu kadar avantaja 2 litre daha fazla yaksin, helali hos olsun. Biri 5 biri 15 litre yakmiyor sonucta alti ustu 2 litre civari fark var. Performansli kullanimda ise degil plakasini arka stoplarini bile zor gorursunuz 1.4 tsilerin o 1.3 kagni mjet aracinizla :) ama sey dersiniz “yetisemedim ama benimki daha az yakti :(” o da iyi o da guzel cok da uzulmeyin burada da gelip uzuntunuzu belli etmeyin bir gun size de nasip olur insallah binmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarist308 -- 17 Eylül 2019; 7:35:49 >
  • NoyanDervis kullanıcısına yanıt
    Farklı bir bakış açısı. Çocuğumun yediği ile arabamın harcadığı yakıtı bir görmek

Bırak arabayı basit bir ürün tasarımı yaparken bile nasıl daha küçük motor kullanırım diye düşünüyorum. Sırf rakiplerine göre daha az elektrik harcar diyebilmek için.

• Beğennmiyosa satsın arabayı.
    Daha niye hala ısrarla kullanmaya devam ediyor?
    Dip gaz dip fren sıkışık trafikte hangi arabayla gitsen o kadar yakar.
    Adam diyo ki şehir dışı da var ama km 24 ortalama.
    Benim sırf istanbul şehir içi ortalamam 30km be insaf.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gitarist308

Sirf dizel olsun diye dunya para verdiginiz araclardan normal kullanimda maksimum +2 litre fazla yakiyor tsi dediginiz motor. Traktor girgiri yok, araba kutuphane gibi sessiz, klima 2 dkda sicak/soguk ufluyor, dpf derdi yok, biraz keyif alayim deyip bastin mi uzuyor araba. Hepimiz aracimiz az yaksin isteriz ama varsin bu kadar avantaja 2 litre daha fazla yaksin, helali hos olsun. Biri 5 biri 15 litre yakmiyor sonucta alti ustu 2 litre civari fark var. Performansli kullanimda ise degil plakasini arka stoplarini bile zor gorursunuz 1.4 tsilerin o 1.3 kagni mjet aracinizla :) ama sey dersiniz “yetisemedim ama benimki daha az yakti :(” o da iyi o da guzel cok da uzulmeyin burada da gelip uzuntunuzu belli etmeyin bir gun size de nasip olur insallah binmek

Alıntıları Göster
    1 - Herkes dizel için bir dünya para vermiyor. 60bine 86bin km'de dizel otm lancia delta aldım. Bu donanımda bana tsi alternatif sunabilir misin? Şehir içi 1-2 vites dışında da ses falan yok. Yeni nesil dizellerde ses bile yok, benzinli gibi.
    2 - Yeni tsi motorlarda dpf mevcut.
    3 - Kaç kişi 1.4 tsi muhabbeti yetiyor? 1.4 tsi ye gücü yeten gidiyor zaten gidiyor 1.6 dizelini alıyor. Golf ilanlarına bakıyorum, dizel satısı 1.4 tsi nin 3-4 katı kadar. Hani nerede bu tsiler?
    4 - Herkeste 1.3 multijet yok. 1.6 multijet üzerinden neden gitmiyorsun? 1.6 cdti örneğinden niye gitmiyorsun? Tsi parasına dizel araçlar var. 1.4 tsi ile gaza basmaya korkarken dizelle rahat rahat kullanabilirsin. Kullandığım benzinli araçlardan biliyorum. Basamadıktan sonra performansı olsa ne yazar?

• kimse kızmasın ama
    artık yeter dicem
    parası olan araba mı alsın desem

baydı artık şu kadar km de şu yaktı
    yok efendim nasıl yakar bende de aynı var şu kadar yakıyor.

ya arkadaş yakıyor öylede böylede
    bende de araba var daha bir kere ne yakıyor bakmadım.
    napim abi
    bana göre yakıt pahalı araba yakmıyor.
    yapacak bişi yok kafama göre arabayı kullanıyorsam arabanın ne yaktığını da dert etmemem gerek çok yakıyor diyorsam satmam lazım derim.

sigara içeriz ayda bilmem kaç para veririz
    arabaya geldimi aman gaza basma aman devrinde kullan çok yakmasın.
    ya boşverin
  • adrisanam A kullanıcısına yanıt
    Egea yurtdışına satılmıyor mu ?

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Bazıları kapıda araba olmasından zevk alıyor.

• Cihan kullanıcısına yanıt
    Elektrik pahalı deriz eve elektronik eşyaları yigariz sonrada hesap ederiz neden elektrik fazla geldi..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.