Şimdi Ara

yine 150tl gitti sanayide :( kaziklandim mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar nissan almera 1.5 tekna atiker lpg'li aracimda ara sira kaloriferden gaz kokusu geliyordu. Ustaya götürdüm motor kisminda kaçak tespit cihazini gezdirdi,kaçagin lpg enjektörlerinin bulundugu parçadan geldigini soyledi. Sahiden de alet o kisma yaklaştiginda alarm verdi.
    Parça 4tane enjektörü ve boru baglantilarini barindiran dikdörtgen prizma biçiminde bi parça. "Gaz filtresini degistirmedigin icin tikamissin,enjektörlere pislik biriktiginden de enjektör gazi tam geçiremediginden baglanti noktalarindan ara sira bir miktar atmiş" dedi. Temizlenmez mi dedim yok dedi,komple parçayi degistirmek daha dogru olur dedi degistirdi,gaz filtresini de cikarip yenisini takti,bilgisayara baglayip 2dk gaz ayari yapti ve 45dk'lik toplam iş için 150tl ödedim.
    Daha bu tarz bi problem yaşamiş arkadaşlar veya bilen arkadaşlar fikir verebilir mi fiyat nasil? Gazi da genelde bp'den alirim dandik bi yerden hic almadim nasi oldu bu pislik birikmesi anlamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haislip_13 -- 11 Şubat 2015; 21:49:32 >

• enjektör + filtreyi 150 tl ye değişirdiyse fiyat gayet uygun, sadece parça parası almış nerdeyse
  • Hangi il hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıslıadam

Hangi il hocam

Ankara,Şaşmaz Sanayi
  • Parça bu
  • Hocam ben şuan mazdamı komple yenilemeye karar verdim. Motor indi taşlama conta değişimi triger seti komple 500-600 tutacak. Ama artık senelerdir her arabamızı oraya götürürüz. Dediğiniz fiyatlar normal. Bence iyi bir usta bulun ve sürekli ona gidin
  • quote:

Orijinalden alıntı: haislip_13

Parça bu
    O kollektör diye biliyorum fiyat normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan3156

O kollektör diye biliyorum fiyat normal

Vala ismi kollektör de olabilir tam emin degilim, ama silindirlere gaz akişini dagitma görevi yaptigi kesin
  • Fiyat uygun hocam
  • Fiyat uygun hocam orada kafanıza soru işareti kalmasın. Parçanın değişimi gereklimiydi, değilmiydi orasını bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

Fiyat uygun hocam orada kafanıza soru işareti kalmasın. Parçanın değişimi gereklimiydi, değilmiydi orasını bilemiyorum.
    iyi halletmişiniz üzülmeyin boşa.
  • Fiyat gayet uygun.

Hatta gereğinden ucuz bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Fiyat gayet uygun.

Hatta gereğinden ucuz bile.
    Şu lpg yi kullanmayın be kardesım
  • Amadeus_M kullanıcısına yanıt
    Benzin fiyatları kol gibi olunca yapacak birşey kalmıyor hocam.
  • Ben o parcayi lavato servisinde 300 e taktirmistim. Fiyat gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Benzin fiyatları kol gibi olunca yapacak birşey kalmıyor hocam.
    fiyat bedava...

bir de yapılan işin süresi önemli değildir. Adam size dese aracın kalacak, test edeceğiz vs hikaye uydursa , 1 gün arabasız kalsan 250 der o da normal gelir. adam hızlıca işinizi halledip göndermiş. arabasız da kalmamışsınız, önemli olan probleminizin çözülmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

fiyat bedava...

bir de yapılan işin süresi önemli değildir. Adam size dese aracın kalacak, test edeceğiz vs hikaye uydursa , 1 gün arabasız kalsan 250 der o da normal gelir. adam hızlıca işinizi halledip göndermiş. arabasız da kalmamışsınız, önemli olan probleminizin çözülmesi

Alıntıları Göster
    Bütçeniz lpg'ye yetiyor olabilir bunu anlarım ama bari şu lpg'li araçların bakımlarını doğru düzgün yaptırın ve kullanımınıda doğru kullanın.Benzinle çalışmaya programlanmış bir motoru aracım hep lpg yaksın benzin pahalı diye dönüştürüyorlar sonra benzinsiz kalan hortumlar vs çatlıyor ve yangına davetiye.Zamanında eksiksiz bakım yapılsa Hem sonrasında daha çok masraf hemde kendinizin ve başkalarının hayatınıda tehlikeye atmamış olursunuz.

Bu arada şaşmaz gibi kurtkapanı bir yerde iyi fiyata halledilmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

Bütçeniz lpg'ye yetiyor olabilir bunu anlarım ama bari şu lpg'li araçların bakımlarını doğru düzgün yaptırın ve kullanımınıda doğru kullanın.Benzinle çalışmaya programlanmış bir motoru aracım hep lpg yaksın benzin pahalı diye dönüştürüyorlar sonra benzinsiz kalan hortumlar vs çatlıyor ve yangına davetiye.Zamanında eksiksiz bakım yapılsa Hem sonrasında daha çok masraf hemde kendinizin ve başkalarının hayatınıda tehlikeye atmamış olursunuz.

Bu arada şaşmaz gibi kurtkapanı bir yerde iyi fiyata halledilmiş

Alıntıları Göster
    filtre nasıl tıkanır? şöyle: lpg dolum yerinde kapak yoksa her dolum yaptığınızda oradaki kum, toz vb. direk depoya, ordan da filtreye gidecektir.. bu yüzden dolum yerinin kapağını arada kontrol edin.. istasyon görevlileri bazen kapağı takmayı unutabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: dasey

filtre nasıl tıkanır? şöyle: lpg dolum yerinde kapak yoksa her dolum yaptığınızda oradaki kum, toz vb. direk depoya, ordan da filtreye gidecektir.. bu yüzden dolum yerinin kapağını arada kontrol edin.. istasyon görevlileri bazen kapağı takmayı unutabilir..

Alıntıları Göster
    Üstadım daha öncede forumda paylaşmıştım. Ankara'da http://otocase.com adında bir sistem var. Burada birçok servis var anlaştıkları sorunu ve yaptırmak istediğin işlemni yazıyorsun firmalar sana teklif veriyor ve uygun olanı site üzerinden onaylayarak seçiyorsun.. Sonrası zati malum.. En azından verdiğin parada terettüt etmezsin fiyat karşılaştırması yaparak..

• quote:

Orijinalden alıntı: lacivert_

Üstadım daha öncede forumda paylaşmıştım. Ankara'da http://otocase.com adında bir sistem var. Burada birçok servis var anlaştıkları sorunu ve yaptırmak istediğin işlemni yazıyorsun firmalar sana teklif veriyor ve uygun olanı site üzerinden onaylayarak seçiyorsun.. Sonrası zati malum.. En azından verdiğin parada terettüt etmezsin fiyat karşılaştırması yaparak..
    Gereğinden ucuz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.