Şimdi Ara

YF ÇİN MALI GPS cihazları hakkında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
594
Cevap
7
Favori
110.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim gps pc ye taktığımdan dolayı coktu .birşey kopyalayacaksanız kesinlikle kart okuyucu kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOKIA

quote:

Orijinalden alıntı: IdontKnoWw

WinCE ye ulaştıysan explorer dan residentflash a gir eğer içi boşsa adres çubuğuna residentflash2 yaz gizli bölüme ulaşırsın oradaki dosyaları karta kopyala bilgisayarda incele..aradığın menü dosyaları orada depolanıyor..

WinCE ye ulaştım ama Sanal klavyeyi çıkaramadım explorer e yazamıyorum haliyle.
    Neyse bende windows ta explorer kısayollarından yol yaptım
    file:///Windows/residentflash
    file:///residentflash
    file:///residentflash2

Şeklinde attım cihaza tıkladığımda kısayol çalıştı fakat konumu bulamadı.
    tam konumu kısayol konumu olarak bilğiniz varmı yanlışmı yapmışım.

Birde cihaz kapalı iken PC takıldığında yeni donanım bulundu diyor
    Ama USB driverini bulamıyor
    Farklı bi moda geçiyo sanırım ama driver olmadığından PC tanıyamıyo.
    Bunun driverleri varmı. Activesync ile senkronize etmeye çalıştım olmadı.

sanal klavye başlat çubuğunda sağ altta oraya tıkla hide ı kaldır tekrar aç gelmesse bir kaç kere dene..ayrıca residentflash a zaten girebilmen gerek oraya gir gönder kısayol oluştur şeçeneğiyle bir kısayol oluşturup bilgisyarda açıp sonuna "2" ekle..acctivescny için windows klasöründe USB.exe yada ona benzer bişey olması lazım onu çalıştırıp stronge u scny olarak değiştireceksin..son olarak cihaz kapalıyken tanıtamadığın driverlar recovery mode için sanal com-port driverları elimde bir kaç driver var ama gereksiz olduğundan link vermiyorum..

• gözünü seveyim dostum...sen varya teksin yeksin number one sin.....

ben şu yukarıda kocaman resmi olan çin malı cihazdan 4 hafta önce bi tane aldım...cihaz in midir cinmidir belli degil...yukarıdaki resimdeki info bilgiden başka bilgi yok üstünde.forumları karıştırtım 4 haftadır.herkes bişi yazmış .win ce moduna hiç giremedim.sadece ilk açılış resmini degiştirmeyi başardım oda kalıcı oldu bir daha degiştiremiyorum...şöle degiştirdim sd karta logo82c.bmp isminde bir reim koydum cihazı resetleyince benim resim geldi ekrana....şimdi aynı yöntemle bir daha yapamıyorum yani resim kaldı orda....seni hazır bulmuşken bir kaç sor sormak istiyorum cevaplayabilirsen çok mutlu olucam....
    şimdiden teşekkürler......

1) ilk açılış resmini nasıl tekrar degiştirebilirim
    2)cihazın rom versiyonunu nasıl ve nereden görebilirim
    3)ilk açılışta win ce den başlatmanın bir yolu varmı
    4)bu cihaz çökerse nasıl kurtarabilirim...
    5) bu cihazı için romu nerden bulabilirim

eger bu sorularıma cevap verebilirsen çok mutlu olucam....( anlattıgın gibi tc. exe ile win ce ye girebiliyorum.ama masaüstü modunda degil)

YF ÇİN MALI GPS cihazları hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: byrambo1

gözünü seveyim dostum...sen varya teksin yeksin number one sin.....

ben şu yukarıda kocaman resmi olan çin malı cihazdan 4 hafta önce bi tane aldım...cihaz in midir cinmidir belli degil...yukarıdaki resimdeki info bilgiden başka bilgi yok üstünde.forumları karıştırtım 4 haftadır.herkes bişi yazmış .win ce moduna hiç giremedim.sadece ilk açılış resmini degiştirmeyi başardım oda kalıcı oldu bir daha degiştiremiyorum...şöle degiştirdim sd karta logo82c.bmp isminde bir reim koydum cihazı resetleyince benim resim geldi ekrana....şimdi aynı yöntemle bir daha yapamıyorum yani resim kaldı orda....seni hazır bulmuşken bir kaç sor sormak istiyorum cevaplayabilirsen çok mutlu olucam....
    şimdiden teşekkürler......

1) ilk açılış resmini nasıl tekrar degiştirebilirim
    2)cihazın rom versiyonunu nasıl ve nereden görebilirim
    3)ilk açılışta win ce den başlatmanın bir yolu varmı
    4)bu cihaz çökerse nasıl kurtarabilirim...
    5) bu cihazı için romu nerden bulabilirim

eger bu sorularıma cevap verebilirsen çok mutlu olucam....( anlattıgın gibi tc. exe ile win ce ye girebiliyorum.ama masaüstü modunda degil)

1.yine aynı şekilde değiştireceksin ama dikkat et 24 bit olsun bitmap 480*272 olması gerekiyor ayrıca sd kartının fat formatında olması ve mmc falan olmmaması gerek sd olacak.
    2. logo82c.bmp çalıştıysa cihazın modeli 82c dir 82c yazan romlar sende çalışır..
    3.ilk mesajda anlatmış olmam lazım yfgo2ce.bld dosyası hazırlıyacaksın notepad boş bir dosya ile yapabilirsin sadece uzantı önemli farklı kaydet şeçeneği ile uzantıyı değiştir.
    4.cihaz çökerse rom yüklemen gerekir..
    5.http://ra p i d share.com/files/274356555/7DA82C.YF.F.3.25__V3.0.12.8.rar burdan bulabilirsin
    kolay gelsin.

• üstad açıklaman için çok teşekkür ederim ....ama bi sorunum var..ilk açılış resmini bahsettigim gibi logo82c.bmp yapıp degiştirdikten sonra milyon defa aynı şeyi yaptım cihaz ,power tuşuna basar basmaz anında açılıyor yani sd karta bakmadan ....win ce ye düşmek için yfgo2ce.bld yi 120 defa denedim.ama dedigim gibi cihaz power a basınca hemen açılıyor... boot özelligi yok sanırım..wince 5.0 yüklü ...ilk defa tc.exe ile içine girdim senin sayende....

1)acaba tc.exe ile wince ye girdikten sonra bu ilk açılış resminin degiştirilecegi bir yer varmı ordan müdahele ediyim...
    2)win ce nin içinden bir boot ayar yeri varmı çünkü kaygım şu: plaki sistem çökerse bem image.img dosyasını sd karta koydugumda cihaz gene sd kartı görmeden açılmaya çalışırsa sonsuza kadar açılamayacak....

senden ricam sadece bu cihaz hakkında (çünkü diger cihazların hepsinde yfgo2ce.bld,logo82c.bmp gibi komutlar çalışıyor)bilgi bulabilirsen benimle paylaşmanı istiyorum....eger ankarada oturuyorsan seninle yüz yüze görüşmekte isterim....şimdiden teşekkürler....

sen şu an için benim için çok önemlisin...çünkü bu cihaz gerçekten digerlerinden farlı ve sadce sen onu çözdün wince ye düşebildik ama daha ötesi için hala yardıma ihtiyacım var......

• paylaşımlar çok güzel, bende byrambo1 nickli arkadaşımızdaki cihazın aynısından kullanıyorum.. acaba bi ayar yaparak cihazın açılışında direk olarak navigasyon programı igo8 in açılmasını sağlayabilir miyiz?
  • selam mrt10...
    benimle aynı cihazı kullandıgını yazmışsın...acaba cihazla ilgili neler buldun neler yapabiliyosun?....mesela ilk açılış resmini degiştirebildinmi?
    win ce moduna düşebildinmi?

bu forumda ı dontknow arkadaşımız uzman......

bende sana hertürlü yardıma hazırım...
  • Merhaba arkadaşlar bu yöntemler aşağıdaki cihazdada işe yarar mı?

http://forum.donanimhaber.com/m_38510297/mpage_1/f_/key_//tm.htm#39063951
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmazeest

Merhaba arkadaşlar bu yöntemler aşağıdaki cihazdada işe yarar mı?

rom versyonunu yazarsanız ve üst mesajlarda verdiğim TC.exe ile wince ye girip denetim masasından işlemci modeline bakıp onuda yazarsanız ancak ozaman kesin bişey söyleyebilirim..
  • quote:

quote:

rom versyonunu yazarsanız ve üst mesajlarda verdiğim TC.exe ile wince ye girip denetim masasından işlemci modeline bakıp onuda yazarsanız ancak ozaman kesin bişey söyleyebilirim..

Peki şimdi gidip öğrensem gerekli ayarlamaları sd kart ile yapabilecekmiyim yoksa cihazı yerinden sökmem mi gerekecek?
    Cevap için teşekkürler...

• quote:

üstad açıklaman için çok teşekkür ederim ....ama bi sorunum var..ilk açılış resmini bahsettigim gibi logo82c.bmp yapıp degiştirdikten sonra milyon defa aynı şeyi yaptım cihaz ,power tuşuna basar basmaz anında açılıyor yani sd karta bakmadan ....win ce ye düşmek için yfgo2ce.bld yi 120 defa denedim.ama dedigim gibi cihaz power a basınca hemen açılıyor... boot özelligi yok sanırım..wince 5.0 yüklü ...ilk defa tc.exe ile içine girdim senin sayende....

1)acaba tc.exe ile wince ye girdikten sonra bu ilk açılış resminin degiştirilecegi bir yer varmı ordan müdahele ediyim...
    2)win ce nin içinden bir boot ayar yeri varmı çünkü kaygım şu: plaki sistem çökerse bem image.img dosyasını sd karta koydugumda cihaz gene sd kartı görmeden açılmaya çalışırsa sonsuza kadar açılamayacak....

senden ricam sadece bu cihaz hakkında (çünkü diger cihazların hepsinde yfgo2ce.bld,logo82c.bmp gibi komutlar çalışıyor)bilgi bulabilirsen benimle paylaşmanı istiyorum....eger ankarada oturuyorsan seninle yüz yüze görüşmekte isterim....şimdiden teşekkürler....

sen şu an için benim için çok önemlisin...çünkü bu cihaz gerçekten digerlerinden farlı ve sadce sen onu çözdün wince ye düşebildik ama daha ötesi için hala yardıma ihtiyacım var......

daha önce logo82c.bmp dosyası ile başlangış resmini değiştirdiysen ve şimdi değiştiremiyorsan bunun 3 sebebi olabilir.
    1.cihazın orjinal SD kartını kullanmıyorsun
    2.SD kart fat formatında değil.
    3.yanlış hatırlıyorsun logo82a.bmp yada logo.bmp gibi bir dosya ile değiştirdin
    http://www.zshare.net/download/74849852ad7778ae/
    buradan denenmiş dosyaları indir birde bunları dene..
    http://www.zshare.net/download/74849852ad7778ae/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IdontKnoWw -- 11 Nisan 2010; 19:33:47 >

• quote:

quote:

quote:

Peki şimdi gidip öğrensem gerekli ayarlamaları sd kart ile yapabilecekmiyim yoksa cihazı yerinden sökmem mi gerekecek?

harita güncelleme rom yükleme başlangıç logosu v.s. sd kart ile halledebilirsin..bu arada ne gibi ayarlamalar yapmak istiyorsun?

• quote:

quote:

quote:

quote:

harita güncelleme rom yükleme başlangıç logosu v.s. sd kart ile halledebilirsin..bu arada ne gibi ayarlamalar yapmak istiyorsun?

Harita güncelleme, hız kameralarının yerlerini ve sabit radarların bulunduğu noktaları yükleme.
    Bunu dışında eğer mevcutsa wince için (ileride düşünüyorum) program yükleyebilme.

• quote:

selam mrt10...
    benimle aynı cihazı kullandıgını yazmışsın...acaba cihazla ilgili neler buldun neler yapabiliyosun?....mesela ilk açılış resmini degiştirebildinmi?
    win ce moduna düşebildinmi?

bu forumda ı dontknow arkadaşımız uzman......

bende sana hertürlü yardıma hazırım...

navigasyon dışında bazen video izliyorum o kadar.. açıkçası fazla kurcalamak istemiyorum ürünü, herhangi bir çökme durumunda geri kurtaramam gibi geliyor..
  • Tc.exe ile cihaza bağlandım denetim masasına ulaştım ancak wince çince çıktı ve malesef cihazın tam özelliklerini göremedim şu bilgiler vardı onlarında resmini çektim.

Shell nedir ne işe yarar ne şekilde kapanır onu bulamadım ve dolayısıyla onunla ilgili birşey yapmadım.

• Özelliklerini bir siteden buldum hocam ;

• SELAM ÜSTAT...BİZ BİR KAÇ GÜNDÜR FORUM GPS UZMANI I DONTKNOW İLE GÖRÜŞÜYORUZ.....SENİN CİHAZLA BENİMKİ AYNI...TC.EXE İLE WİN CE YE DÜŞTÜM 5.0 VERSİYONU YÜKLÜ HEMDE TÜRKÇE....GÖRÜNTÜ SENİN KOYDUGUN RESİMLE AYNI.....

SANA 2 SORU SORMAK İSTİYORUM..
    1) CİHAZIN İLK AÇILIŞ RESMİNİ DEGİŞTİREBİLDİNMİ? NASIL?
    2)WİN CE MODUNA DÜŞÜNCE ROM VERSİYONUNU NEREDEN GÖRÜCEZ? ACABA MASAÜSTÜ MODUNA GEÇİŞ NASIL YAPILIYOR?

I DONT KNOW ÜSTADIM TC.EXE İLE WİNCE YE DÜŞTÜM TSAK MANAGER İLE SHELL İ KAPAT DEMİŞTİNYA BEN ONU YAPAMIYORUM .İMKANIN VARSA Bİ BAKABİLİRMİSİN
  • quote:

SELAM ÜSTAT...BİZ BİR KAÇ GÜNDÜR FORUM GPS UZMANI I DONTKNOW İLE GÖRÜŞÜYORUZ.....SENİN CİHAZLA BENİMKİ AYNI...TC.EXE İLE WİN CE YE DÜŞTÜM 5.0 VERSİYONU YÜKLÜ HEMDE TÜRKÇE....GÖRÜNTÜ SENİN KOYDUGUN RESİMLE AYNI.....

SANA 2 SORU SORMAK İSTİYORUM..
    1) CİHAZIN İLK AÇILIŞ RESMİNİ DEGİŞTİREBİLDİNMİ? NASIL?
    2)WİN CE MODUNA DÜŞÜNCE ROM VERSİYONUNU NEREDEN GÖRÜCEZ? ACABA MASAÜSTÜ MODUNA GEÇİŞ NASIL YAPILIYOR?

I DONT KNOW ÜSTADIM TC.EXE İLE WİNCE YE DÜŞTÜM TSAK MANAGER İLE SHELL İ KAPAT DEMİŞTİNYA BEN ONU YAPAMIYORUM .İMKANIN VARSA Bİ BAKABİLİRMİSİN

Sizde tam olarak aynı cihaz mı var hocam?

Ben sizden daha fazla bilgiye sahip değilim malesef.

• Ah benim wince de ingilizce olsaydı keşke çince ile uğraşmak gerçekten çok zor. :(
  • quote:

Ah benim wince de ingilizce olsaydı keşke çince ile uğraşmak gerçekten çok zor. :(

Bölgesel ayarlardan dil seçegi olması gerek bi bak.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.