Şimdi Ara

YF ÇİN MALI GPS cihazları hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
593
Cevap
7
Favori
110.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu lisans hakkında bilgilendirme rica etsem.
    ne kadardır süresi ve hangi cihazlar ile uymludur..
    Acayip cahilim bu knuda. enişteme hediye almak istiyorum.

GG de felan satılanlardan lisnası varmı yoksa sonra bizim mi extradan almamız gerekli..
  • merhabalar.g.g da "gpscenter" nicki ile bu cihazlardan satmaktayım.ilgilenen arkadasları beklerim.saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

bu lisans hakkında bilgilendirme rica etsem.
    ne kadardır süresi ve hangi cihazlar ile uymludur..
    Acayip cahilim bu knuda. enişteme hediye almak istiyorum.

GG de felan satılanlardan lisnası varmı yoksa sonra bizim mi extradan almamız gerekli..

Alacağınız cihazın seri no'sunu isteyim ve firmasından sorgulatın.iGO8 ise %99.99 korsandır,yasal bilmemne laflarına inanmayın sonra mağdur olursunuz.Haritanız bizden merak etmeyin muhabbeti yapanlarıda yazılıma göre ilgili firmalara şikayet edin.Çünkü ortalığı boş bulan çantada 10. kalite cihazları getiriyor satıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orhanu

.yeni konu başlığına taşıdığımdan, Yöneticimizce silinmesini rica ederim.
    .

sanırım mesajın silinmesinden bahsediyorsun, konu silinsin gibi anlaşılıyor.
    Bu arada konuyla ilgili çok sayıda PM alıyorum fakat işlerimin yoğunluğundan dolayı ilgilenemiyorum, fırsat bulabilirsem cihaz modellerine göre romları ve gerekli diğer dosyaları upload edicem..
  • Bir yakınım aşağıdaki özelliklere sahip bir cihaz almış, fakat navigasyon üzerinden adres bul dediğimiz kısımda ülke-şehir-cadde adını seçebiliyoruz fakat kapı numarası bölümüne giriş yapamıyoruz bu bölüm inaktif şekilde duruyor. Bu bölüm neden inaktif yardımcı olabilecek var mı? Cihaza başka bir yazılım yükleyebilir miyim ve başka neler yapabiliriz?
    Cihazın üzerinde nav n go igo 8 - 8.3.2.93112 Jun 8 2009 yazılım yüklü.
    ROM Version: 84.TMC20091210
    Software Version: V3a01091104e
    Oem Info: JTDCMMB
    Nand Flash: 64mb Sdram: 64mb 5.0" lcd
    System: MS Win CE 5.0
  • quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

Bir yakınım aşağıdaki özelliklere sahip bir cihaz almış, fakat navigasyon üzerinden adres bul dediğimiz kısımda ülke-şehir-cadde adını seçebiliyoruz fakat kapı numarası bölümüne giriş yapamıyoruz bu bölüm inaktif şekilde duruyor. Bu bölüm neden inaktif yardımcı olabilecek var mı? Cihaza başka bir yazılım yükleyebilir miyim ve başka neler yapabiliriz?
    Cihazın üzerinde nav n go igo 8 - 8.3.2.93112 Jun 8 2009 yazılım yüklü.
    ROM Version: 84.TMC20091210
    Software Version: V3a01091104e
    Oem Info: JTDCMMB
    Nand Flash: 64mb Sdram: 64mb 5.0" lcd
    System: MS Win CE 5.0

Türkiyede sadece istanbul gibi buyuk şehirlerde kapı numarası girmekk mümkün oda güncel haritalar yüklüyse..tüm türkiyedeki kapı numaralarını içeren bir harita için beklemekten başka çare yok..

• Arkadaşlar bilğiler için teşekkürler.
    Açılış logosunu değiştrdim
    Arka plan resmini de değiştmek istyorum .
    onu da değiştrmek mümkünmü
  • arkadaşlar ben kapı veya sokak numarasıyla uğraşmıyorum.zaten bu özellikte igo8 de yok.fakat benim kullandığım belkide çoğunuzun bildiği bir yol var.gitmek istediğiniz adresin yakınlarında muhakkak bir okul,cami, benzinlik,hastane ,sağlık ocağı...vb belirgin bir yer vardır.gitmek istediğiniz yerde bu belirgin yerlerin ya karşısındadır ya arkasında yada sağında veya solundadır.çoğu zaman adrese teslim olmuyor ve bu yöntem işe yarıyor.demin de dediğim gibi çoğunuzda böyle yapıyorsunuzdur.yinede ben yapamıyorum diyenler olursa yardımcı olurum.hepinize iyi gecler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas46

arkadaşlar ben kapı veya sokak numarasıyla uğraşmıyorum.zaten bu özellikte igo8 de yok.fakat benim kullandığım belkide çoğunuzun bildiği bir yol var.gitmek istediğiniz adresin yakınlarında muhakkak bir okul,cami, benzinlik,hastane ,sağlık ocağı...vb belirgin bir yer vardır.gitmek istediğiniz yerde bu belirgin yerlerin ya karşısındadır ya arkasında yada sağında veya solundadır.çoğu zaman adrese teslim olmuyor ve bu yöntem işe yarıyor.demin de dediğim gibi çoğunuzda böyle yapıyorsunuzdur.yinede ben yapamıyorum diyenler olursa yardımcı olurum.hepinize iyi gecler

igo8 de kapı numarası olmadığını nerden çıkardın? güncel harita yüklüyse istanbul için kapı numarası girebiliyorsun diğer şehirleri denemedim..ama diğer büyük şehirlerde de olduğunu sanıyorum..

• arkadaşım biz istanbul denemedik.bizim olduğumuz yerlerde kapı numaralarını göstermiyor.
  • Cihaz kendi menüsünde açılıyor. Karta YFGO2CE.BLD dosyası attım ama açılışta yine kendi menüsünü açıyor
    Win CE modunda açamadım.
    Cihazın sistem bilğisi aşağıda. Bu cihazın işletim sistemi nedir.?
    WinCE masaüstüne nasıl girebilirim YF lerden farklı sanırım

YF ÇİN MALI GPS cihazları hakkında
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOKIA

Cihaz kendi menüsünde açılıyor. Karta YFGO2CE.BLD dosyası attım ama açılışta yine kendi menüsünü açıyor
    Win CE modunda açamadım.
    Cihazın sistem bilğisi aşağıda. Bu cihazın işletim sistemi nedir.?
    WinCE masaüstüne nasıl girebilirim YF lerden farklı sanırım

bu cihaz yf değil farklı bir yazılım içeriyor ayrıca donanımıda farklıdır, bu sebepten pek kurcalamanı tavsiye etmem..wince ye ulaşmak için TC.exe adındaki dosya yöneticisi programını ve task manager indirip hafıza kartına atıp ayarlardan navi pach e TC.exe yi gösterip windows klasöründen explorer.exe yi çalıştırabilir daha sonra yine hafıza kartından task manager i çalıştırıp shell i kapatarak wince masa üstüne ulaşabilirsin..
    task manager ve dosya yöndeticisi için link:http://www.zshare.net/download/7466465167fb26d8/

• Arkadaşlar bu çin malı navigasyon cihazınını yaklaşık iki aydır kullanıyorum.cihazın artılarını ve eksilerini yazarak yeni alacak arkadaşlara yardımcı olmak istedim.diğer markalı ürünleri test etmediğimden karşılaştırma yapamıyorum.

ARTILARI:
    1-Navigasyon özelliği güzel tüm beklentilere cevap verecektir.
    2-Fm üzerinden ses aktarımı
    3-video izleyebilme
    4-fotoları izleme
    5-geri görüş: test ettim çalışıyor
    6-E-book test edemedim büyük ihtimalle çalışıyordur.
    7-uygun fiyat

EKSİLERİ:

1-şarzı en fazla yarım saat gidiyor

2-fm üzerinden ses aktarımında cızırtı yapıyor.satıcılar büyük şehirlerde boş frekans olmadığından yaptığını söylüyorlar ama alakası yok.navigasyonun araç şarz cihazı aynı zamanda anten vazivesi görüyor.eğer şarz cihazınını navigasyondan değilde çakmaklıktan çıkardığınızda cızırtı kalmıyor.en net çeken radyodanda daha kaliteli ses geliyor.ama bu seferde şarzı kısa sürede bittiğinden tekrar takmak zorunda kalıyor ve cızırtıları tekrar duymaya başlıyorsunuz

3-BT özelliği tam bir handikap.dosya aktarılmıyor.dosya aktarımı beklemiyoruz ama BT üzerinden telofon görüşmesi özelliği çok kötü sesler anlaşılmıyor

4-kamera takmak için kullanacağınız aux in girişine uygun jak buluna kadar epey uğraşmanız gerekiyor.büyük şehirlerde belki bulabilirsiniz ama diğer şehirlerde bulacağınızı zannetmiyorum.bu girişe 4 lü jak gerekiyor.ben üçlü jakı açarak tek tek görüntü kablosunu,şase kablosunu,ses kablusunu bularak üçlü jakta oynamalar yaparak olayı çözdüm ama orcinal bir şey olmadı

5-cihaz üzerinden müzik dinlerken başka dosyaları açtığınızda kasıyor.

6-çok kötü bir türkçe

7-arayüzler hoş değil

Evet arkadaşlar açıklamalarım inşallah faydalı olur.özelliklede gittigidiyorda ballandıra ballandıra anlatılan özelliklere inanmayın.yinede alınırmı derseniz bence alınır.yalnız cihazdan beklentilerinizde önemli sadece navigasyon özelliği yeter derseniz fiyatına göre rakibi yok.Para önemli değil olamazsa olmaz dediğiniz özellikler arıyorsanız.daha gelişmiş ve markalı cihazlara bakmanızı öneririm
    birde bir sitemim var bu işten anlayan arkadaşlar özelliklede ıdontknow rumuzlu arkadaşım hemen cihazı ameliyat masasına yatırdınız.arayüzlerine kafayı taktınız.yazdıklarınızdan bir şey anlamıyoruz.tamam bunlarında olması gerikiyor ama henüz birinci sayfadayız bir cihazı tanıyalım cihazla neler yapabileceğimizi öğrenelim
    sakın beni yanlış anlamayın siz bu işlerden çok iyi anlıyorsunuz.ilerde sizin bizlere çok yardımınız olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: IdontKnoWw

bu cihaz yf değil farklı bir yazılım içeriyor ayrıca donanımıda farklıdır, bu sebepten pek kurcalamanı tavsiye etmem..wince ye ulaşmak için TC.exe adındaki dosya yöneticisi programını ve task manager indirip hafıza kartına atıp ayarlardan navi pach e TC.exe yi gösterip windows klasöründen explorer.exe yi çalıştırabilir daha sonra yine hafıza kartından task manager i çalıştırıp shell i kapatarak wince masa üstüne ulaşabilirsin..
    task manager ve dosya yöndeticisi için link:http://www.zshare.net/download/7466465167fb26d8/

Çok Teşekkür ederim
    Dediğin şekilde yaptım WinCE dosya distemine girdim. WinCE 5 kuruluymuş makinada.
    Benim asıl sorunum kendü menüsünün arka pilanında yapraklı bi resim var ( üste verdiğim resimde gözüküyo zaten ) onu değiştrmek istiyorum.
    O hangi formatta nerede saklanıyor bilğiniz varmı.
    Birde ara menü açılınca navigasyon tuşundan direk WinCE modunda masaüstünün açılması için herhan gibi pach yada exe yokmu acaba.

• hocam selam,

Rom versiyonu nasıl yükleniyor yardımcı olursan sevinirim

quote:

Yformat.fmt dosyasının neden çalışmadığını çözdüm , cihazın orjinal SD kartını kullanmak ve kartın boş olması gerekiyor..bu şekilde format atılabiliyor format attıktan sonra üst mesajda bahsettiğim rom u tekrar attığımda rom versyonuda yükseldi ..burdan anlaşılıyorki format atmadan rom yükleyince sadece yazılım güncelleniyor, format atınca romuda güncelleniyor ayrıca yeni romda versyonunda FM trasmitterin sleep moddan uyanınca çalışmama sorunuda halloldu..

şimdilik bukadar arkadaşlar, bu başlık altında çin malı Gps cihazları ile ilgili bilgi ve tecrubelerimi paylaşmaya devam edeceğim.
    Herhangi bir dosya linki vermememin sebebi , bu dosyalarla cihazınızı çalışmaz hale getirebilirsiniz şahsen ben bunu göze alarak denemeler yapıyorum. Anlattıklarımı denemek isteyenler internetten dosyaları bulabilir yada özel mesaj atarsanız yardımcı olmaya çalışırım..

bu arada cihazı satın aldığım kişiden orjinal rom dosyasını istedim ve içinde 5 dosya bulunan ( EBOOT82C.nb0 , jtdAppUpdate_82c.swp , Logo82c.bmp , nboot82c.bin , xip82C.nb0) 42.9MB bir klasör gönderdi.Bunlar standart olarak kullanılan Yf rom dosyalarından farklı ve bu dosyalarla güncelleme yapmayı başaramadım bu dosyaların ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilen biri varsa açıklarsa sevinirim..

• cihaz geld süperin süperi 5" blue fm divx var
  • Bir arkadaş kendi cihazının artı ve eksilerini yazmış..Bende Sirfatlas işlemcili(yenellikle YF software) cihazlarla Mediatek işlemcili cihazlar arasındaki farkları yazıyorum..

1.YF cihazlar fm transmitter için şarj aleti yada data kablosunu anten olarak kullanır, mediatek cihazlarda buna gerek yoktur.
    2.YF cihazlar bluetooth üzerinden internet erişimi sağlayabilir, MTK cihazlar bluetooth üzerinden rehber ve mesajlara ulaşılabilir.
    3.YF cihazların ana menüsü çok kötü bir türkçeye sahiptir ama düzenlenebilir, MTK cihazların ana menüsünde türkçe yoktur(sadece navigasyon türkçedir)
    4.YF cihazlar için WinCE ulaşmak rom güncellemek format atmak son derece kolayken, MTK cihazlar için daha komplex ve çok daha tehlikeli işlemlerdir.
    5.MTK cihazlar genel olarak YF cihazlara göre daha ince daha zariftir..
    5.YF cihazlar microfoft activesync a kendi menüsünden ulaşabilir fakat MTK cihazlarda bunun için WinCE içinden ayar yapmak gerekir.

Aklıma gelen farklar bunlar..
    Bu arada rom güncellemek isteyen arkadaşlar, sadece cihazı çalışmayanlar özel mesajla bana ulaşırsa yardımcı olurum..

• quote:

Orijinalden alıntı: MOKIA

quote:

Çok Teşekkür ederim
    Dediğin şekilde yaptım WinCE dosya distemine girdim. WinCE 5 kuruluymuş makinada.
    Benim asıl sorunum kendü menüsünün arka pilanında yapraklı bi resim var ( üste verdiğim resimde gözüküyo zaten ) onu değiştrmek istiyorum.
    O hangi formatta nerede saklanıyor bilğiniz varmı.
    Birde ara menü açılınca navigasyon tuşundan direk WinCE modunda masaüstünün açılması için herhan gibi pach yada exe yokmu acaba.

WinCE ye ulaştıysan explorer dan residentflash a gir eğer içi boşsa adres çubuğuna residentflash2 yaz gizli bölüme ulaşırsın oradaki dosyaları karta kopyala bilgisayarda incele..aradığın menü dosyaları orada depolanıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_alp

cihaz geld süperin süperi 5" blue fm divx var

cihazınız hayırlı olsun.cihaz hakkında bilgi verebilirmisiniz.varsa link.bende almayı dusunuyorumda belki yardımı olur.
  • quote:

WinCE ye ulaştıysan explorer dan residentflash a gir eğer içi boşsa adres çubuğuna residentflash2 yaz gizli bölüme ulaşırsın oradaki dosyaları karta kopyala bilgisayarda incele..aradığın menü dosyaları orada depolanıyor..

WinCE ye ulaştım ama Sanal klavyeyi çıkaramadım explorer e yazamıyorum haliyle.
    Neyse bende windows ta explorer kısayollarından yol yaptım
    file:///Windows/residentflash
    file:///residentflash
    file:///residentflash2

Şeklinde attım cihaza tıkladığımda kısayol çalıştı fakat konumu bulamadı.
    tam konumu kısayol konumu olarak bilğiniz varmı yanlışmı yapmışım.

Birde cihaz kapalı iken PC takıldığında yeni donanım bulundu diyor
    Ama USB driverini bulamıyor
    Farklı bi moda geçiyo sanırım ama driver olmadığından PC tanıyamıyo.
    Bunun driverleri varmı. Activesync ile senkronize etmeye çalıştım olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOKIA -- 9 Nisan 2010; 14:58:45 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.