Şimdi Ara

Yetersiz Bellek Sorunu (8 gb Ram)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
6.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar Asus p8p67 pro anakartta 2x2 ve 1x4 toplamda 8 gb gskill ripjawsx ram kullanmaktayım.

İşletim sistemi 64 bit windows 8.1.

Pc de oyun açıyorum ve bir kaç program açıyorum. Hemen yetersiz bellek sorunu veriyor. Ram kullanımına bakıyorum. Kullanılan ram miktarı 3.9 boş ram miktarı 4.1 oldugu halde neden böyle bir hata veriyor.

• Pc yi güvenli modda başlatıp malwarebytes anti malware ve norman malware cleaner gibi virüs programlarıyla taratın.

Gereksiz kullanmadığınız Windows servislerini kapatın bi deneyin bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 23 Kasım 2014; 7:07:15 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Hadi benim 512 mb tamam diyecem de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows gerçekten 8gb görüyor mu?ram bilgilerinde şöyle bir ibare var mı?8gb(4gb kullanılabilir)
  •  Yetersiz Bellek Sorunu (8 gb Ram)

Windows da bu şekilde hepsi görülmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

arkadaşlar Asus p8p67 pro anakartta 2x2 ve 1x4 toplamda 8 gb gskill ripjawsx ram kullanmaktayım.

İşletim sistemi 64 bit windows 8.1.

Pc de oyun açıyorum ve bir kaç program açıyorum. Hemen yetersiz bellek sorunu veriyor. Ram kullanımına bakıyorum. Kullanılan ram miktarı 3.9 boş ram miktarı 4.1 oldugu halde neden böyle bir hata veriyor.

windows 8 kadar problemli bir işletim sistemi yoktur heralde..driver'lar uymaz,tanımaz donanımı görmez hep sıkıntı..

• Dediklerinizi uygun bir zamanda deneyecem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 23 Kasım 2014; 14:51:40 >
  • şunu dener misin win8'de başlat rama çubuğu nasıl oluyor bilmiyorum ama regedit yazıp giriyorsun.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu

2 olan start degerini 4 yap.

ram leak sorunu varmış Windows 8'de bu onu önlüyormuş ayarı yaptıktan sonra baştan başlat.
  • Denedim hocam. Sorun aynen devam etmekte. Ram kullanımı yüzde 50 yüzde 51 in üstüne zorla çıkıyor. çıktıgı anda hata veriyor çok garip.

Sanal bellegi kapatıyorum bunun etkisi olur mu?. Sanal belleği kapattımı rami full kullanamıyor mu acaba. Ne saçma bir şey ya.

• Bu olayın biosla bir alakası olabilir mi?

Biosu bi default edeyim de öyle deneyeyim.

EDİT: Biosu sıfırladım değişen bişey olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 23 Kasım 2014; 15:46:38 >
  • 360 internet security yazılımını kur sadece bellekteki verileri tarama özelliği var biligsayarında böyle sistemi yoran bir virüs varsa temizleyecektir
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Hocam mesele ram kullanımı. %50 nin üstüne çıktıgında yetersiz bellek hatası veriyor. Halbuki daha %50 si boş yani 4 gb daha kullanılabilir ram miktarı var.
  • biosu güncellemeyi denedin mi ?
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Bios en son sürüm.
  • windows7 64 bit denedin mi ?
  • quote:

Denedim hocam. Sorun aynen devam etmekte. Ram kullanımı yüzde 50 yüzde 51 in üstüne zorla çıkıyor. çıktıgı anda hata veriyor çok garip.

Sanal bellegi kapatıyorum bunun etkisi olur mu?. Sanal belleği kapattımı rami full kullanamıyor mu acaba. Ne saçma bir şey ya.

resimde gösterdiğin ayarı önerilen değer olarak ayarla yani 4599 en az ve en çok ikisi de aynı olsun.bir de sanal belleği kapatma dediğim gibi ayarla.

• quote:

Denedim hocam. Sorun aynen devam etmekte. Ram kullanımı yüzde 50 yüzde 51 in üstüne zorla çıkıyor. çıktıgı anda hata veriyor çok garip.

Hocam sanal bellek yetersiz kalıyor sistem yönetimli yaparsanız düzelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows 7 64 bit kullanmıştım ama durum neydi bilmiyorum.

Sanal belleği o şekilde ben ayarladım. Benim istedigim sanal belleğe yazmadan ramı gerektiği kadar kullanması. Sorun ramin tamamını doldurmadan bellek yetersiz hatası vermesi. Ram kullanımı %49 da %50 de iken meydana geliyor.
  • sanal belleği iptal edersen bellek yetersiz uyarısı alırsın diye hatırlıyorum o yüzden 400mb gibi düşük bir şey ayarlama ya da kapatma.
  • o zaman yüksek ram takmanın ne anlamı var. 8 gb ram var 4 gb tını kullandıktan sonra hata veriyor. 4 gb boşta takmanın bir anlamı yok o zaman.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.