Şimdi Ara

Yetersiz Bellek Sorunu (8 gb Ram) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
6.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ARKADAŞLAR SORUN RAMIN TAMAMI KULLANILMADIĞI HALDE, KULLANILAN RAM %50 OLDUGU HALDE YETERSİZ BELLEK HATASI VERMESİ. BUNU NASIL DÜZELTEBİLİRİZ. PC YE FORMATTA ATMAK İSTEMİYORUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 24 Kasım 2014; 1:06:40 >
  • Hocam eğer deneme imkanınız var ise 2*2 gb lık ramleri çıkarıp bunu yerine de 4 gb. lık bir ram takarak 2*4 Gb olacak şekilde deneyebilir misiniz?

Toplam 8 Gb. ram görünse de bu kapasiteyi 2+2+4 olarak ayırmak stabilite ve performans olarak istenen bir durum değil. İşlemciniz Dual kanal ram kontrol ediyorsa çift sayıda ram kullanmanızda fayda var.

Çift sayıda ram kullanmanız bu sorunun çözümü olmasa bile performans olarak ciddi artış sağlar...
  • eagle58 kullanıcısına yanıt
    Hocam elimde 1 adet 4 gb lık ram var. Ilerleyen zamanda 1 tane 4 gb lık ram geçerse denerim.

Yarın 2 gb lık ramin birini çıkarıp 6 gb olarak deniycem. Olmadı başka ssd yada hdd ye windows 7 64 bit kurup deniycem. Windows 10 da deneyebilirim. Bakalım başımına neler gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Hocam elimde 1 adet 4 gb lık ram var. Ilerleyen zamanda 1 tane 4 gb lık ram geçerse denerim.

Yarın 2 gb lık ramin birini çıkarıp 6 gb olarak deniycem. Olmadı başka ssd yada hdd ye windows 7 64 bit kurup deniycem. Windows 10 da deneyebilirim. Bakalım başımına neler gelecek.

Şu an W 10 dan yazıyorum bir süredir 64 bitini kullanmaktayım herhangi bir bug ile karşılaşmadım.
  • windows 8.1 de aida 64 ile ram testi yaptım 8 gb sorunsuz bir şekilde gördü. Ya oyunlarda sorun var ya windows 8.1 de. Ramlerde sorun olmadı bi kesin.
  • 3 yıl sonra cevap verip konuyu hortlatcam ama bir gün biri faydalaanır diye yazıyorum. çözümü: sanal belleği tüm disklerde otomatik yönet. şeklinde işaretleyin yani işaretli olsun ve yeniden başlatın bilgisayarı. sanal belleği kapatınca bellek yetersiz problemleri oluyor oyunlarda.
  • Oyun oynuyorsanız en az 20GB ram gerekli. Sanal belleği açarsanız FPS düşürür.

PUBG oyununda ram kullanımı 18GB ye çıkıyor. Windows 10 kullanıyorum.

Autocad kullanırken de 8GB yetmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8MB AGP -- 7 Haziran 2017; 13:19:3 >
  • Hocam görev yöneticisine sağ tıklayıp kim ne kullanıyomuş detaylı bi bakın eğer problem yok gibi gözüküyorsa artık win10a geçmenin zamanı gelmiştir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 8.1 ile ne işin var? Windows 10'a geçsene.
  • günümüz için 16gb yeterli PUBG o kadar fazla bellek yiyorsa o oyunun berbat optimizasyonundan kaynaklanıyordur daha yavaş yavaş 16gb ye geçiyoruz eskiden olsa 16yı ne yapacaksın derdik işte teknoloji ilerlemeye devam ediyor 5yıl sonra 32gb ram normalleşir artık
  • 8MB AGP 8 kullanıcısına yanıt
    en az 20 mi :S hastayım bu desteksiz atılan yorumlara
  • Overclockmanyagı O kullanıcısına yanıt
    bu arkadaş zekasıyla yazdığı nasıl belli. Doğru diyosun dediklerine katılıyorum. Pubg ve h1z1 gibi oyunlar early access ayağına hiç bir şekilde doğru düzgün ilgilenilmemesi ve optimizasyon özürlüsü olduğu için 200 gb da ram ister şaşırmam. Onun için yanlış bilgi vermeyin saçma sapan 16 gb şuan geçerli ve yeterlidir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.