Şimdi Ara

yeşil noktalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

az önce oyundayken pc restart att ve windows başlatılırken ekranda yeşil kareler gözüktü. Masaüstü şuan aşağıdaki gibi. Ancak prtscreenle ekran görüntüsü aldığımda her hangi bir sorun yok net gösteriyor. Aygıt yöneticisine baktığımızda sarı bir ünlem işareti görüldüğü üzere. iki gün önce ekran kartı driver güncellemesi yaptım. (asus Nwdia geforce 780 GTX) . ortada bir çok çelişki var. Mausla seç şeklinde bir küçük kutucuk yapınca o bölge biraz netleşiyor yeşil noktalar kayboluyor. desteğinizi bekliyorum

1. görüntü prntcreenle alınmış görüntü:
     yeşil noktalar

2. görüntü gerçekte olan şuan ekranın durumu:

yeşil noktalar

• ünlem içeriği kod 43

Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)
  • beyzade_1905 kullanıcısına yanıt
    Resim at bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: carso

Resim at bakalım

resimleri yükledim gözükmüyor mu ? detaylara bakınca "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" hatası var. sanki ekran kartını görmüyor gibi.
    Resim dosyası var açılmıyor ondan yazdım
  • carso kullanıcısına yanıt
    pardon imgur açılmıyor sanırım. yüklüyorum:

yeşil noktalar

yeşil noktalar
    Ekran değişimi gerekir.Darbe aldımı ?
  • hayır, birkaç gün önce driver güncellemesi dışında herhangi bir şey olmadı. sade mode da ekran temiz sıkıntı yok. kasadan baktığım kadarıyla ekran kartı fanı çalışıyor ışıkları yanıyor.
    Pardon ben laptop algıladım bunu :)

Driverlerini sil eskisini kur sorun aynı ise ekran kartını için başka yöntem söyliycem
  • Defalarca denedim hatta display driver uninstaller la siliyorum. Ama aynı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun oynarken ekran kartı ısınıyor ve arzalanabiliyor. istersen televizyona bagla monitörden olmadıgına emin ol ama ss de çıkmıyorsa ekran kartından herhalde. Garantisi varsa ekran kartının gönder. (başka ekran kartı varsa onla da deneyebilirsin sorunun nerede olduguna emin olmak istiyorsan)
    Hocam ekran kartı chipset ile ilgili sıkıntı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Pardon ben laptop algıladım bunu :)

Driverlerini sil eskisini kur sorun aynı ise ekran kartını için başka yöntem söyliycem

sorun devam ediyor. monitörde bir sorun yok. tam anlamıyla sildiğime eminim ama bir şeyler eksik sanki.
    Ekran kartı ayarları ile oynamadın dimi birde monitör ayarlarını default yap ve sonra HZ ayarları ile oyna düzelecektir.
  • quote:

Ekran kartı ayarları ile oynamadın dimi birde monitör ayarlarını default yap ve sonra HZ ayarları ile oyna düzelecektir.

bunları nerden yapıcam söyler misin şuan sinir olmuş vaziyetteyim elim ayağım karıştı
    Monitör auto veya default diye seçeneği vardır.Onun ayarı orjinal ayara döner karıştır görürsün zaten :)
  • demek istediğim monitör ayarları derken, nvdia denetiminden mi giricem biostan mı yada başka bir yerden mi ?
    Yazılım üzerinden tabi nvidia ise oradan ayarları ile oyna ayrıca ben birde fiziksel monitör üzerinden tuşlara basaraktan yapmanı söyledim
    Bence bilen birine yaptır iyi akşamlar :)
  • Büyük ihtimalle donanımsal bir sorun, eski bir ekran kartın taktım görüntü düzeldi. Dediğin HZ ve monitör ayarlarını bulamama nedenim aynı kod 43 hatası.
  • ekran kartının donanımsal bir arıza olduğunu anladım. Garantisi bitmiş ve servise versem kurtarılma ihtimali yada fiyatı yenisine göre nasıl olur, tahmini yada başına gelen varsa yardımcı olabilir mi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.