Şimdi Ara

YERLİ OTOMOBİL - TOGG - ANA KONU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.798
Cevap
120
Favori
135.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

YERLİ OTOMOBİL - TOGG - ANA KONU

(En Son Oy Tarihi: 27.3.2024)
Giriş
  • Araçlar çok güzel Allah utandırmasın. Fiyatta güzel olursa şaşırtıcı da olursa ne ala... 100bin sedan 150bin de suv sizce normal mi? Gerçi 2022 de ki dolar kuru ne olur.
  • noche34 kullanıcısına yanıt
    Hocam adamlar Egea satıyor 100 binden, sence de 300-500 km menzilli 200-400 beygir bir araç için 100 bin az değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deresay

Umarım sonu saab gibi olmaz. Bu araba işi siyasi malzeme olursa direk çöpe gider. Sessiz sedasız inceden inceden ilerlemesi şart.

Bence logo ve isim böyle kalmalı. Bunlar şimdi ş-ğ-ü harfli isim koyarlar. Uluslararası düşünürsek bence şuanki hali fazlasıyla yeterli.
    T.C. yi andırıyor, istemezler!

isim konusunda ise macera aranmamalı, koç ile anlaşılıp "Anadol" ismi alınmalı! (hem Togg'un bi geçmişi olur.)
    farklı ve yeni bir isim koyulacaksa "Tulpar" çok süper bir isim olur. (Porsche'nin Türkçe "Taycan" isimli elektrikli aracı varsa, Türkiye'nin arabasının adı da ”Tulpar” olmalı.

hatta logosu da şöyle olmalı;

ama seri üretime geçileceğini inanmıyorum. umarım yanılıyorumdur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-13B66B2D0 -- 27 Aralık 2019; 19:6:34 >
  • Bugün bir Peugeot bayisinin yakınlarında işim vardı. Boş bir vaktimde bayiye gittim. O çok sözü edilen 508 ve 3008'i bi inceliyeyim dokunayım dedim.

Neyse baktık ettik çıktık bayiden. Şimdi eve geldim ve sanırım öğlen tanıtımı yapılan TOGG SUV ve Sedan aracın tanıtım videolarını seyrettim.

SUV modelini 3008 ile kıyaslama yaparsam açıkçası çok aman aman bi fark bence yoktu. Hatta ben bizimkini daha çok beğendim bile diyebilirim. Tutarda, satarda bu modeli.

Tabi açık konuşmak gerekirse yerli otonun yollara çıkacağı zamana kadar içinden geçeceği süreç son derece zor bir süreç. Sürekli devlet desteğiyle kar yapmaya alışmış, parayı çok seven riski hiç sevmeyen bizim girişimciler en ufak tökezlemede kaçmadan bu riskleri ne kadar göğüsleyecekler, ne kadar oyunun içinde kalabilecekler açıkçası şüpheliyim.

Not : TOGG'un SUV modelinin tasarımını çok beğendiğimi söylemiş miydim ? :)
  • Otomobil üretmek için yüz yıl önce kaçırdığımız treni ikinci turda (dünya elektrikli otomobile geçerken) yakaladık gibi görünüyor. İnşallah sonu güzel olur.
  • Amacınız kötülemek gibi bir imada bulunmadım yanlış anlaşılmasın. Fakat lansman ile prototip tanıtımı da farklı şeyler. Lansmanı olan araçlar üretim bandına girmiş demektir. Bu prototipte de belki üretim bandına girerse bugünkü gördüğümüz şeylerden farklı tasarımlar ve eklentiler göreceğizdir muhtemelen. O zaman da sizin bahsettiğiniz dil ile ilgili olan eksik gördüğünüz noktalar da tamamlanacaktır. Aksi takdirde Devrim otomobiline yakıt konulmaması(!!) kadar saçma bir durum olacaktır zaten. Ben ilk mesajda olaya mizahi yaklaşmaya çalıştım sadece. Bekleyip göreceğiz
  • Japon otomobilleri japonyada navigasyon sesine kadar butonlara kadar japonca geliyor youtubeda japonic var aç izle
  • Yerli milli yapilan herseye varim ben tabii...adi ustunde Yerli!
  • berbatine kullanıcısına yanıt
    Vergi farkından dolayı az olur diye düşündüm. Sizce ne kadar olması uygun olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: noche34

Araçlar çok güzel Allah utandırmasın. Fiyatta güzel olursa şaşırtıcı da olursa ne ala... 100bin sedan 150bin de suv sizce normal mi? Gerçi 2022 de ki dolar kuru ne olur.
    Sadece bataryası o kadar tutar.
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    İstasyon yok diyorsun ya. Araç bu pazartesi satışa çıkmıyor. 2022 ye kadar her yer istasyon dolacak. Etkinlikde bu da söylendi.
  • AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    Şu an 150-200 bine golf satılıyor. Fosil yakıtlı bir araç peynir ekmek gibi satılıyor gerisini sen düşün
  • Monster laptop mu üretiyoruz araba mı üretiyoruz hocam?
  • uk79 kullanıcısına yanıt
    Benziyor ama aynısı değil. Bu konsept arabaların hepsi benziyor ya
  • Herşeye olduğu gibi bunada yıllık 30bin araç alım garantisi vermişler
  • harika, bayağı premium sınıfı olmuş nasıl alacağız bilmiyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeTeRPaNN

Benziyor ama aynısı değil. Bu konsept arabaların hepsi benziyor ya
    Maalesef aynısı hatta teknik verileri bile aynı
  • Ana konu.
    Puahahhaha.
    5 tane konu vardı yetmedi ana konu oluyor bu.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.