Şimdi Ara

YERLİ OTOMOBİL - TOGG - ANA KONU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Source , MaDMaxiBo , banzar Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
2.653
Cevap
153
Favori
172.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki

YERLİ OTOMOBİL - TOGG - ANA KONU

(En Son Oy Tarihi: 25.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: werneke

Lütfen biri bana askerliğini yaptığım vergisini verdiğim ülkemde devletin benim çıkarıma cebime faydalı icraatlarından bahsedebilirmi ?

ülkede milyar varil petrol rezervi çıksa dahi benim ne elektrik faturamın düşeceğine , ne mazotun düşeceğine , ne yol ücretlerinin azalacağına olan inancım kaybolalı çok uzun zaman oldu

Bana şahsıma aileme sevdiklerime faydası olmayacak olacağına inanmadığım bir şey daha , sadece parasını verirsem o da dünyadaki tüm insanların istese yapacağı bir şey

Türklerin ülkesi Türklere hiç kıyak geçmiyor
    Türklerin ülkesi türklere kıyak geçiyor
    rizeli olan simit sarayının sahibinin kurtarılması ziraat bankası aracılığı ile..

rizeli diğer işadamına devletin en büyük havalimanı ihalesi veriliyor

unutanlar için hatırlatalım hani şu milletin a.. ez diyen varya işte o sen bildin

otomobile gelirsek,helal olsun sanayiciler para kıymış ve bu işe koyulmuşlar

tebrik etmek lazım

ama bu enflasyon şartlarında almamız mümkün değil vede işletmek na mümkün..

ilk erken seçimde bu projenin bir imza

gibi olmaması da tek dileğim umarım başarı gösterirler

biz faydalanamasakta..

• Ya iyi hoş güzel araba yapmışsınız emeklerinize sağlıkta, arkadaşlar haklı ya. Bari ucuza fabrikasyon lpg veya hybrid+lpg bir araç çıksaydı. Bir tane saab prototipi vardı, hazır alınmışken yeni nesil bir motor ve iyileştirmelerle keşke sunulsaydı. Buna lafım yok yanlış anlaşılmasın, sadece uygun yollu bir araba daha beklerdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fabrika nerde?

Bir de fiyat neden yok?

• JacobHughes kullanıcısına yanıt
    Yahu adamlar daha fiyat açıklamadı arkadaşım bir durun bir sabredin bakalım ya. Kaldı ki bahsedilen fiyatlar da 150 bin TL’den başlayan fiyatlar. Bu teknolojiye bu fiyatı hakeder ki bu resmi fiyat bile değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emeği geçenlere teşekkürler ve gerçekten bu tasarım ve üretimi gerçek olursa helal olsun! Şuan Türkiye'de tüm sorunlar hallolmuş gibi üstelik araba yapıyoruz. İlkin şu suriye, terör, şehit düşen kardeşlerimiz, işsizlik, eğitim nasıl olacak bunu kendimce sorguluyorum. Türkiye'deki gündem o kadar hızlı değiştiriliyor ki daha dün asgari ücret açıklandı bugün insanlar araba çıkana kadar uyumaya devam etsin Sunum sonunda platforma eşleri çağıracağınıza o arabada emeği geçen insanları çağırıp onur'e etseydiniz daha makbul olucaktı. Abi adamlarda nasıl bir yalakalık mevcuttur anlam veremiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-13B66B2D0

T.C. yi andırıyor, istemezler!

isim konusunda ise macera aranmamalı, koç ile anlaşılıp "Anadol" ismi alınmalı! (hem Togg'un bi geçmişi olur.)
    farklı ve yeni bir isim koyulacaksa "Tulpar" çok süper bir isim olur. (Porsche'nin Türkçe "Taycan" isimli elektrikli aracı varsa, Türkiye'nin arabasının adı da ”Tulpar” olmalı.

hatta logosu da şöyle olmalı;

ama seri üretime geçileceğini inanmıyorum. umarım yanılıyorumdur..

Alıntıları Göster
    Aynen Tulpar 10 numara beş yıldız isim olur gerçekten.Kendim araba yapsam Tulpar ismini kesin kullanırdım.

• Benim içimden suv için taigan demek geliyor kalıbına yakışır bir isim olmalı. TOGG TAIGAN :D
  • valla çok güzel olmuş ama pahalı olacak belli.
    Sadece marka konusu biraz düşündürücü, daha akılda kalıcı, kısa ve net bir şey olabilirdi. Dışarıya da satışı yapılabilir ilerde.
  • TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Ankara'daki 25 milyon dolar rüşveti gündemden düşürmeyelim.Bir de İstanbul'da araç fazlalığı var diye şov yapıp yeni araç ihaleleriyle halkın parasını çarçur edip israf edenleri de unutmayalım.

Türkiye'nin otomobili için başta bu işe vesile olan Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ederim.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sar bana bitane

• Gürkan Karakaş’ın konuşmasından benim anladığım bize gösterdikleri araç daha yolun başındaki hali. Aracın üzerinde gerek tasarım gerekse donanımları açısından bir çok değişiklik yapacaklarının altını çizdi. Bunun en büyük sebebi fiyatlandırma durumunda bazı özellikleri opsiyon bile yapılabilir demişti.
    Ayrıca ön konsol ve yazılımı hazır alınmış hali olabilir diye düşünüyorum. Çünkü programın sonunda Gürkan Karakaş ve bakan ropörtaj verirken arkadaşlarımız aracın özellikleri üzerinde çalışıyor değişime uğruyor söylemleri vardı. Kısa sürede yazılım ekibinin gelişime açık olan programı araçta şu etapta deneyeceklerini düşünmüyorum. Sürüş sırasında ve gösterim sırasında yaşanabilecek aksilikler göz önünde bulundurunca aracın demo haline dokunacaklarını sanmıyorum haliyle menünün İngilizce olup olmaması şuan çokta önemli değil bence.

• LacWer L kullanıcısına yanıt
    Vaay be. Ne kadar garip. Bu aracı tasarlayanlar da aynı firma olabilir mi ya da o tasarımı kullanıp değişikliklerle bizim isterlerimixe göre de uyarlanmış olabilir mi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: sml_akyz

Gürkan Karakaş’ın konuşmasından benim anladığım bize gösterdikleri araç daha yolun başındaki hali. Aracın üzerinde gerek tasarım gerekse donanımları açısından bir çok değişiklik yapacaklarının altını çizdi. Bunun en büyük sebebi fiyatlandırma durumunda bazı özellikleri opsiyon bile yapılabilir demişti.
    Ayrıca ön konsol ve yazılımı hazır alınmış hali olabilir diye düşünüyorum. Çünkü programın sonunda Gürkan Karakaş ve bakan ropörtaj verirken arkadaşlarımız aracın özellikleri üzerinde çalışıyor değişime uğruyor söylemleri vardı. Kısa sürede yazılım ekibinin gelişime açık olan programı araçta şu etapta deneyeceklerini düşünmüyorum. Sürüş sırasında ve gösterim sırasında yaşanabilecek aksilikler göz önünde bulundurunca aracın demo haline dokunacaklarını sanmıyorum haliyle menünün İngilizce olup olmaması şuan çokta önemli değil bence.
    Standart olacak bir iki özellik bahsetmişti 6 airbag /2 tane opsiyon. Toplam 8 gibi ama dediğiniz gibi bir çok özellik opsiyon olacaktır ki olmalıda baz versiyonlu olarak ne kadar fiyat düşürürlerse halk için elbet o kadar iyi olur . Tasarım olarak %90 böyle üretilecek araç

• Yav muhalifiz siyasette de illa şu projeye muhalif gözle bakmak zorunda mısınız? Yine eleştirir oy vermeyiz bir arabaya kanacak değiliz de bu projenin başarılı sonuçlanmasının kime ne zararı olur ? Ha başarısız olur sağlık olsun der geçeriz şimdi orda burda kötülemenin kimseye faydası olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gowlet

Yahu adamlar daha fiyat açıklamadı arkadaşım bir durun bir sabredin bakalım ya. Kaldı ki bahsedilen fiyatlar da 150 bin TL’den başlayan fiyatlar. Bu teknolojiye bu fiyatı hakeder ki bu resmi fiyat bile değil.
    150bin bu tarz bir araba için çok uygun ama adamın demek istediği 150bin verecek çok fazla kişinin olmadığı. Madem bu aşamaya gelindi iç pazar için de 50bine en azından 1.6 atmosferik lpgli bir araba yapılabilir. Böylelikle insanlar 50bin verip 250bin kmdeki 2002 model corollayı civici almaktan kurtulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

5 model olarak üretilicekmiş içerisinde b sınıfıda olacak, illaki fiyatı daha uygun modeller çıkacaktır diye düşünüyorum. bekleyip görmek lazım şimdilik desteklemek düşer bize.

Alıntıları Göster
    Bu önemli detay siz heykelini yapın anca ve tayvanlılar çalmış knk yorumları arasında kayboluyor. Belli mi olur belki 50bin verip 250 bindeki 2002 model civicleri corollaları almaktan kurtuluruz. Şu an araba piyasası berbat. Piyasayı domine edebilirler. Almasak bile çeki düzen gelir piyasaya. Bunlar tabi iyi ihtimaller hep

• Ne yalan söyleyim iddialı olmuş... Böyle olmasındaki en büyük pay pininfarina ile çalışılmış olmasıdır.. Fakat ben ilerde kendi yerli tasarım şirketimizin de kurulacağını düşünüyorum.. Bu arada fabrika honda fabrikasına kurulacak diye duydum doğru mudur?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gowlet kullanıcısına yanıt
    Bunun 40 bin dolardan aşağı olmasını bekliyorsan çok büyük hayalperestsiniz. Bunun başka açıklaması varsa bana söyleyin, ülkenin yüzde kaçı bu arabayı alabilecek sizce? Bunu da alan olur ona şüphem yok, biraz daha asgari ücretliye göre araba yapsalardı daha güzel olurdu dedim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.