Şimdi Ara

Yerli Lityum İyon Pili İnceledim (Aspilsan) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
7
Favori
8.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hem yerli pilin gerçekten üretilip üretilmeyeceğini merak ediyordum hem de üretilirse test sonuçlarını merak ediyordum.

Muhteşem bir şekilde test etmişsiniz. Sırf bu pil için yeni takipçiler gelecektir.

• İnceleme için teşekkürler fakat yerli üretimin dışarıdan ithal edilen bilindik marka ürünlerden pahalı olması çok üzücü, bence yerli olmasının fiyat konusunda avantajı olması lazım ki yerli üretim teşvik edilebilsin, şu haliyle tercih etmem açıkçası.

• REDMOD kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.

Satıcı ben olmadığım için çok bir şey diyemem ama farklı kanallardan 80-90 lira fiyat alan arkadaşlar var.

Üretim maliyetlerimiz de şu an dev firmalara göre fazladır, düzeltilmesi gereken birçok şey vardır.

• septembe28 S kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.

Çok takipçi derdimiz yok ama Youtube istatistiklerine ortalama göre sadece 1 fazla takipçi geldiğini belirtebilirim :)

• piladam kullanıcısına yanıt

Satıcının siz olmadığını biliyorum sadece fikrimi beyan ettim.  Bu arada youtube videonuzda sony veya diğer bilindik 18650 ler ile karşılaştırma yapacak mısınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDMOD -- 10 Ekim 2022; 12:20:58 >
  • REDMOD kullanıcısına yanıt

Elimde yeni Sony VTC serisi yok ama diğer markalarla kıyaslamayı düşünüyorum.

Panasonic 18650PF'nin iyi bir rakibi olabilir.

• muxo kullanıcısına yanıt

anlamyacak ne var.

cakal bi zumre din ve milliyetcilik kisvesiyle halki soymak icin icat ettigi yontemlerden biri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt

Bu kadar keskin yorumunuzu görünce "acaba" dedim.

Lityum İyon Silindirik Pil Üretim Tesisi – ASPİLSAN (aspilsan.com) Üretim yeri Kayseri Mimarsinan OSB, yatırım Türkiye de , çalışanlar Türkiye'de. Bana biraz yerli üretim gibi göründü.

Ha, derseniz Lityum dışarıdan geliyor, orasını bilemem.

Gerçi Bor maden üretiminde yan ürün olarak Lityum üretimi de geçen sene başladı Türkiye'de (Eskişehir Eti maden) şimdilik sadece yıllık 10 Ton. Kalanı tıpkı Almanya'nın İngiltere'nin yaptığı gibi dışarıdan geliyor.

Siz neden böyle bir yorum yazdınız da işi komple gömdünüz anlayamadım.

Gerçekten bütün bu tesisler, üretim falan fake , hepsi yalan, Çin'den konteynerle getirip yerli diye iteliyorlar diyorsanız, bildiklerinizi paylaşabilir misiniz .

Selamlar

• Yerli ürün para içerde kalıyor.Gerekirse 15-20 lira fazla verip alacaksın ki gelişsin yerli üretim.
    Ondan sonra bizim niye markamız yok.Destek olmayıp üstüne mok atarsan yerli mala marka çıkmaz tabi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rakiplerinin iyi yüksek fiyata satılıyor. Valla anlamadım ben bu işten. Yerli derken yerli mi mikecekler?

• Arkadaşım orada çalışmıştı bir süre, batarya alanında güzel gelişmeler var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • vaping için güvenli olur mu acaba

• Johnny Quid kullanıcısına yanıt

Çok tavsiye etmem.

Maksimum devamlı deşarj akımı 14 amper, eskiden kullandığınız pillerle kıyaslama yapabilirsiniz.

Düşük Watt'lı sistemlerde kullanılabilir belki.

• adanavalısi kullanıcısına yanıt

Bu alanda güzel çalışmalar yapan bir şirket.

• Hocam inceleme için teşekkür ederiz. Şu an Normal AA veya AAA pil üretimi yok sanırım. Pahalı bile olsa terciih edeceğim marka olacak bundan sonra.

Diğer arkadaşların yorumları okuyunca çok yazık diyorum. "Siz üretmeyin biz size ucuza satarız." mantığı halen bitmemiş. Uyanamamış arkadaşlar.

• savascantek kullanıcısına yanıt

Ben sizin yorumlarınıza genel olarak katılıyorum, zaten tesisleri de gezdik/gördük.

Ancak şu an lityum dışarıdan geliyor ki bu çok normal, bütün elementlere sahip olamayız. Bor atıklarından elde edilen lityumun pilde kullanılıp kullanılamayacağına zamanla bakılır.

• YasiN® Y kullanıcısına yanıt

Boyuttan ziyade kimya üzerinden konuşursak sadece lityum iyon üretimi var o da 18650 boyutunda.

AA ve AAA son kullanıcı pillerinin üretimi ise yok, uzun bir süre olacağını da sanmıyorum, lityumun çeşitli alt kimyalarını üretmeye çalışırlar.

Ben de teşekkür ederim.

• anticor kullanıcısına yanıt

Aspilsan'dan direkt fiyat isterseniz daha uyguna alırsınız.

• vtc6 ve vtc5a kullanıyorum, sanırım bunların 20a olmalı

elimde 10 pil var şuan ufaktan performansları düştü yenilemeyi düşünüyorum

• Kimyasından bahsetmemişsiniz.

lithium ferrophosphate, or lithium iron phosphate (LFP), lithium nickel manganese cobalt oxide (NMC), and lithium nickel cobalt aluminum oxide (NCA). C Ratingi nedir ?

Üzerinde inr yazdığına göre LiNiMnCoO2 midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordSkeletor -- 11 Ekim 2022; 13:13:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.