Şimdi Ara

Yerli helikopter Gökbey ertelendi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
2.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim bu tip ürünler hep erteleniyor zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üzüldüm maliyetleri azaltma ,tecrübe kazanmak ve dışa bağımlığı azaltmak için önemli bu helikopter projesi.Uçak mevzunun net olarak kolpa olduğunu söyleyebilirim yok motor hazır yok şu hikaye.Hindistan bile eline yüzüne bulaştırmışken muharibe uçağı yapmak komik geliyor.

• Seneye de 2023'e ertelendi denir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hedef 2023. uçağımız 2023 de göklerde olacak diyor ta o zamandan. Ve belki birkaç sene oynar en kötü senaryo.

2011'de yerli üretim bir uçağımız olmadığını ve göklerde uçmadığını bi bu arkadaşlar biliyor ama biz hala idrak edemedik, uçuyor zannediyoruz o günden beri.

Daha bu kadar basit bir şeyi anlatamadık adamlara bir de herşeyi biliyor triplerinde üstüne üstlük bunları çekmez zorundayız her daim.

Bu ülkenin ve insanının kaderi bunlar herhalde. Zamanında ne biçim bi günah işledik de Allah verdiyse başımıza artık.

• Gökbey helikopter projesi adam akıllı olarak somut olarak ilerleme kat eden tek proje sanırım .

Siyaset karıştırmaksızın işimize devam etmeli ve vergiler kaçırılarak bu tür projelerin engel teşkil ettiğini bu halkın bilinçlendirilmesi gerekiyor.  

• venomboy_85 kullanıcısına yanıt

Dediklerinizle haklısınız. Bu her iki taraf için geçerlidir.  

Şu ana sayfa konularında neden siyaset tartışması yapılıyor anlamıyorum ve ana sayfa konusu altında siyasi tartışma çıkaranları dünya görüşü ne olursa olsun şikayet ediyorum.  

• quote:

Orijinalden alıntı: venomboy_85

İnanmayanlar İHA/SİHA lara (TEI/BAYKAR) bakabilir ve potansiyelimizin ne olduğunu anlayabilir. E tabi anlamak isterlerse...

Tebrikler iha siha yapmak ile çiftmotorlu hayalet savaş uçağı yapmanın aynı şey olduğunun sanan arkadaşım. İha siha yapan ülkelerin kaçında çift motorlu hayalet uçağı var.

• Not alın İngiltere bizden SİHA alacak.

• astegon kullanıcısına yanıt
    Ben havacılıkla ilgili birçok şeyi Tolga Özbek’ten öğrendim. Dolayısıyla benim için üstad. Rahatsızlığının sebebini anlayamadım açıkçası. Siz kimsiniz? biz kimiz? Ne işime gelmiş? Anlatmak istediğiniz nedir?
  • Amatör bir havacı üstad olabiliyorsa bir şey demiyorum.

• BalkanGöçmeniBirBey kullanıcısına yanıt

Bence soru şu olmalı;

"Yerli helikopter Gökbey ertelendi" bu ve buna benzer başlıklarda "Yerli", "Milli", "Yerli ve Milli" anahtar kelimelerini görünce, kendi milletinin insanının, mühendisinin, teknisyeninin, teknikerinin bu tarz projeleri yapar, üretir, geliştirir olduğunu bile göre;

Neden düşmanlık eder?

Neden Yunan tohumu gibi davranır?

Neden gurur duymaz?

Neden bilgi birikimini daha iyi olma yolunda yapıcı eleştiriler yapmaz?

Neden bu tarz projelere destek veren/sevinen kişilere çeşitli yaftalarda bulunur?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.