Şimdi Ara

Yerli Firmalara Olan Düşmanlık Üzerine Açılmış Konudur (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
14
Favori
11.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vestel ürün alacağıma Çin den merdiven altı ürün alırım daha iyi. Gerçi vestel de o firmalardan alıp üstüne vestel yazıp garibanlara kakalıyor. Vatan hainliğini sizce biz mi yapıyoruz yoksa vestel mi ? Eğer bizim yaptığımız vatan hainliğiyse ben zevk alarak devam ederim bu eyleme. Tez zamanda batmaları dileğiyle.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Eminimki siz burada herhangi bi yerli TV yı Dünyanın en iyi bir numaralı TV si olarak ıspatta etseniz büyük bi kesimin fikri değişmez.İspat ettiricek bi nedeniniz yok zaten herhangi bi firma çalışanı olsanız ugrasmanizi anlardim.
    Size iyi günler ve hayırlı cumalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha çok para kazanmak uğruna halkının daha çok kazıklanmasını reva gören,bunun için hükümetten ek vergi koymasını isteyen yerli markayı savunan arkadaşlar.ŞAKAMISINIZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 29 Ocak 2016; 8:26:59 >
  • XxX marka dışarda ucuz ülkemize geldiğinde vergi gümrük vs devlet koyduğu için pahalı diyenler söyleyin o vakit aynı ürün türkiyede üretiliyor neden aynı para ucuz olması gerekmiyormu devlet ondanda mi gümrük vs aliyor.

• Açıkçası en büyük darbeyi her zaman yerli firmalardan yemişimdir, müşteri memnuniyeti namına hep eksideler. Ar-ge desen oda yoktur. Çoğu firma işin kolayını bulmuş, Çinden ithal et, montaj yap, sat. örnekleri o kadar çok ki. Neyse yine asabımız bozulmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 29 Ocak 2016; 9:03:44 >
  • Okadar uzun du okudum ama gereksiz buldum.

• Benim canım yerli markalardan cok yanmıș olsada yeni bir ürün alırken elemiyorum hemen. Ama bu markalar sadece taklit olmaktan cıkip bir seyleri kendileri uretmeye baslamadikca daha cok kan kaybederler ve bu imajı surdururler. Misal telefon sektorunde oldukca rekabetci yerli urunler var. İsmi lazim degil bir tanesini aldim, kullandim, nefret ettim. Dolayisi ile bir dahaki telefon secimim daha tecrubeli bir marka oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: montaj34

daha çok para kazanmak uğruna halkının daha çok kazıklanmasını reva gören,bunun için hükümetten ek vergi koymasını isteyen yerli markayı savunan arkadaşlar.ŞAKAMISINIZ.

Bu mesajı; Özlü söz diye duvara asmak lazım.

• 1) bir insana boyle uzun bir konu yazdiracak motivasyon ne olabilir?

Ben bir vatandas olarak turk mali televizyon gibi elektronik bir sey alirken aslinda tamamen cin mali aldigimi sadece turk birini kisa yoldan zengin ettigimi , muhendislerin yata yata aldigi maaslarla birlikte televozyon reklamlarini odedigimi ve tum bunlardan dolayi aptal oldugumu dusunuyorum.. Ha elektrikli soba alirim , cunku daha basit teknoloji .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

Eminimki siz burada herhangi bi yerli TV yı Dünyanın en iyi bir numaralı TV si olarak ıspatta etseniz büyük bi kesimin fikri değişmez.İspat ettiricek bi nedeniniz yok zaten herhangi bi firma çalışanı olsanız ugrasmanizi anlardim.
    Size iyi günler ve hayırlı cumalar

Gunaydin ve size de hayırlı cumalar olsun :) burasi özgür platform herkes yaziyor ne guzel. ben de içlerinden ileride lazim olacaklari tek tek aliyorum. bu gun degilse yarin anlayacak insanlarimiz tum bunlarin tucari ayak oyunlari oldugunu. zamanla ogrenilecek uzerindeki markaya aşık olan arkadaslarin o marka tarafindan ne amaçla kullanıldığıni. tabi ki yerlisinden yabancisina tum sirketlerin oncelikli amaclarinin para kazanmak oldugunu herkes bilir onemli olanin bu ticari ayak oyunlarinin sadece yerli firmalara mal edilmemesi.bburada yazilanlari okudukça zaten bildigim kültür seviyemizin dusuklugunu bir kere daha tescil etmis oluyorum. okumayi sevmiyoruz vesselam. 3 5 forum gez, 10 20 kaynagi belli olmayan yazi oku tamam artik sen de bir uzmansin. hele bir de X firmanin fabrikasinda bir akraban çalışmışsa tamam artik :D şaka şaka ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1) bir insana boyle uzun bir konu yazdiracak motivasyon ne olabilir?

Ben bir vatandas olarak turk mali televizyon gibi elektronik bir sey alirken aslinda tamamen cin mali aldigimi sadece turk birini kisa yoldan zengin ettigimi , muhendislerin yata yata aldigi maaslarla birlikte televizyon reklamlarini odedigimi ve tum bunlardan dolayi aptal oldugumu dusunuyorum.. Ha elektrikli soba alirim , cunku daha basit teknoloji .
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty81

1) bir insana boyle uzun bir konu yazdiracak motivasyon ne olabilir?

Ben bir vatandas olarak turk mali televizyon gibi elektronik bir sey alirken aslinda tamamen cin mali aldigimi sadece turk birini kisa yoldan zengin ettigimi , muhendislerin yata yata aldigi maaslarla birlikte televozyon reklamlarini odedigimi ve tum bunlardan dolayi aptal oldugumu dusunuyorum.. Ha elektrikli soba alirim , cunku daha basit teknoloji .

o elektrikli sobanin rezistansi da çin o zaman onlar da sahtekar :)

jerkesin bir sebebi var hocam belki de ben de sizin burada attiginiz postlardan para kazaniyorumdur. bundan daha iyi motivasyon mu olur?

elbette Latife ediyorum. ama bakiniz birbirimize nekadar guvenmedigimizin bir ispati daha bu. hic bir kar amaci gudmeyen, hic bir ticari yaklasim icermeyen. hic bir markayi on plana cikartmadan bilgimi paylasip fikirlerinizi de almak istedigim bir konu icin dahi firma elemanligindan marka fanatikliginden ve ozel mesaj yolu ile yollanan daha ne ithamlardan bahsediyorum burada. inanabilirsiniz ben sadece benim bildigim kadarıyla ve kaynak belirterek dogru bilgileri paylasiyorum size. karsiliksiz :)

• Bosa kasilmis bir konu yerli mali esittir koskocaman bir cop belli baslilari haric. Ne alirim ne de tavsiye ederim. Neresinden tutarsaniz tutun elinizde kalir geciniz efendim insanlari dellendirmenin anlami yok

Edit : @montaj34 dogru soze ne hacet imzami atarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkGathering -- 29 Ocak 2016; 10:22:40 >
  • Herkez bir Samsung olamaz :/

Samsung olabilmek icin ekvergi cart curt degil Devlet destegi lazim G.Kore devleti Samsung a devamli yatirim yapiyor.En son yapay zeka icin yuklu miktarda destek verdiler.

Sammy telefonlarda tum parcalar neredeyse samsung fabrikalarindan cikiyor,vestel gibi samsung tan parca satan firmadan alicama Samsung aliyorum biz yapamiyorsak adamlar yapiyorsa desteklerim :)
  • ben şahsım adına vestel 93 serisini almayı seçeneklerim arasına koymuştum. Ama bu vergi olayı bende olduğu gibi halktada ters tepki yapacaktır. Ne gereği var kardeşim halka zulüm etmeye 300-500 tl sini daha çöpe atmaya. Yazık değil mi. Vestelinde yeni ürünlerini görünce insan ne diyeceğini bilemiyor...
  • Hiç uzun uzun anlatmaya gerek yok. Yabancı ülkelerin yerli firmaları "Ben ülke insanıma en uygun fiyattan en kaliteli ürünü sağlamalıyım, diğer markalara bağlı olmamalılar." fikrini benimserken bizimkiler "Şu kalitesiz ürünleri nasıl yapsakta daha pahalıya satsak şunlara." derdindeler.
  • ele?tiri yüklü mesajlary tek tek alynty yapamayaca?ym genel olarak yazayym lütfen kimse darylmasyn.

Sizler ne kadar detseklemeseniz de bu ülke topraklarynda 1979 yylynda kurulmu? bir ATMACA ELEKTRONYK var. günümüz markasy SUNNY üreticisidir. sizlerin tabiri ile çakma, merdiven alty, çin i?i japon i?i bunu yapan kim bilir kaç ki?i, gibi söylemleriniz arasynda 1979 yylyndan günümüze 42 ayry ülkeye ürün ihraç edebilecek konuma gelen bir firmadan bahsediyoruz. öyle veya böyle, çin veya kore yapmy?lar my? yapmy?lar. ne enteresan bir tablo çykyyor ortaya ki, çinliler kafayy yemi?ler, kendi çakma teknolojilerini TÜRKLERE satyp, ve yine ne enteresandyr ki o çakma teknoloji üretilen televizyonlary ayny TÜRKLERDEN ithal ediyorlar. vallahi ben ?eytana bile pabucunu ters giydirecek olan yüce TÜRK milletinden korkarym. çinliye çin i?ini ithal ediyorsa kendi topraklarymyzda kimbilir ne alicengizler yapyyordur bunlar.

kinaye dolu yazymyn içeri?i gerçektir. bu gün bir ço?unuzun adyny bile duymady?yny iddia edece?i ve yukarydaki mesnetsiz ithamlara maruz byrakaca?y bu firma bu gün 42 ülkeye ürün ihraç edebiliyorsa bunun arkasynda bir ba?ary var demektir.

yazymda sizlere üretim manty?ynyn ne anlama geldi?ini anlatmaya çaly?my?tym ama ysrarla negatif yakla?an arkada?lara ?unu belirtmek isterim. bu ülke çhipini de kendisi üretecek çok kysa zamanda ( ki sizin ithal dedi?iniz ?eyden bahsediyorum ) zira bu i?in temeli chip dir. aselsan ve Bilkent üniversitesi ortakly?ynda yürütülen bir çaly?ma ile ülkenin ilk galyum nitrat temelli çip üretimi yapylacak bizler bunu da ba?ardy?ymyzda bu sefer bu chip in üretiminde kullanylan silisyum madeninin de yurtdy?yndan geldi?i için yine yerli üretim olmady?yny my savunacaksynyz? bizler TÜRK milleti olarak bu madeni kendi topraklarymyzda çykartyrsak e?er, o madenin olu?masy için gerekli olan suyun nehirler aracyly?y ile yurt dy?yndan gelmesine ba?ly olarak bunun da yerli bir üretim olmady?y yönde ysrar my edeceksiniz? ARÇELYK firmasynyn BEKO ady altynda yurtdy?yna ihraç etti?i ürünlerini Avrupa ülkelerinde satyn alan milyonlarca insan bu ürünleri satyn aldy?ynda kazyklanmy? my oluyor? VESTEL in 2015 yylynda tüm rakiplerini geride byrakarak ülke içi saty?larda tüm rakiplerini geride byrakt?y ( lg sanmsung dahil ) avrupadaki ?u an bulunan her 4 televizyondan 1 tanesinin VESTEL oldu?u, Yngiltere almanya fransa ispanya gibi ülkeler de dahil olmak üzere 181 ülkeye ürün ihraç etti?ini. ATMACA ELEKTRONYK YN (SUNNY) TURQUALITY® Programy kapsamynda “2012 Design Turkey Endüstriyel Tasarym Ödülü” aldy?yny burada yazmak bana keyif veriyor sizler neden kyzyyorsunuz anlayamyyorum.

Hata my? hepsnde var. aryza my? hepsi yapyyor. mü?teri ili?kileri yönetiminde aksaklyklar my? her markada oluyor. servis geç mi geldi? hepsi gecikebiliyor.

kabul edelim arkada?lar bu yazynyn temel manty?y zaten sizlere verilen hizmetler arasynda hiç bir fark olmady?yny anlatabilmek. üretilen ürünlerin 3 a?a?y 5 yukary birbirleri ile ayny oldu?unu zira zaten temel prensipleri ile üretimde kullanylan malzemelerinin ayny oldu?unu anlatabilmek.

deseniz ki bana, bundan 30 yyl önce nasyldy? o zaman SONY dedi?in, trinitron denilen kendi teknolojisini üretiyordu ve dünyada ba?ka hiç bir markada yoktu. di?er bütün markalar shadow mask denilen teknolojiyi kullanyyordu. bu gün panel üreten CHUNGWA firmasy o zamanlarda da CRT (cathode ray tube) dedi?imiz tüpleri üretiyordu. o zamanlar da Arçelik kendi tüpünü yapmyyordu. ?imdi de kendi panelini yapmyyor. eski zaman diliminde üretimler birbirinden farkly oldu?undan elbette hepsinin kalitesi de farklyydy. ?imdi yere gö?e sy?dyramady?ynyz LG SAMSUNG da da di?er tüm markalarda da üretilen teknoloji de üreticisi de ayny zaten. yerlisi de yabancysy da ayny üretimi kullanyyorsa yabancy üretimleri yerlilerden üstün kylan nedir?

verilebilecek çok somut örnek var ama tahmin ediyorum ne yazsam bo?. sizlerin algysyny kyrmak kolay de?il.

biraz acele yazdym imla hatalarymndan dolayy özür dilerim ?imdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 29 Ocak 2016; 10:51:03 >

• Vestelin tüplü televizyonu var,gazete kuponları ile almıştık hâlâ çalışıyor :) Sanki eskiden daha sağlam ürün üretiyorlardı.

Ben yerli ürün denildiği zaman muadillerine göre çok daha uygun olmasını beklerim.

Vestelin telefon sektörüne girmesi tam bir fiyaskoydu.Yapılacaksa mediatek işlemcili modeller çıkarılacaktı ilk olarak,çok daha uygun maliyetli çünkü. Eminim firmanızda doğru düzgün Android yazılım geliştirme bölümü yoktur,yazılım her şeydir. Bakınız xiaomi.
  • Madem vestel virali yapmaya gelmişsiniz neden Düşmanlık beslediğimizi sormaya çalışıyorsunuz isterseniz ben söyleyeyim, mühendislerinizi Cumartesi dahil çalıştırıp(ortalama 58 saat civarında) herhangi bir ek mesai ücreti vermeyip bunların üstüne mobbing yaptığınız için savunduğunuz firmaya düşman olabilir miyiz acaba? Hiç düşündünüz mü bunu? Yoksa çalışanlara getirilen saçma telefon kullanma zorunluluğundan mi bahsedelim? Çok yanlış yerlerde problemlerinize çözüm aramaya çalışıyorsunuz.

Not: o paraları bir mühendise teklif etmeye utanmıyor musunuz gerçekten onu merak ediyorum bu arada
  • Aynen, örneğin LG'nin bir televizyonu çok satıyor en büyük rakibi Samsung çalışanları giriyor konuya LG'yi yerden yere vuruyorlar. Bizim gibi araştırma yapıp o Tv de karar kılan kullanıcıların kafası karışıp Samsung'a dönüyor. Bunun değişik varyasyonları da mevcut tabi.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.