Şimdi Ara

>>>>YENİ YARİS (2012 model)<<<< (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
10.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok düşeceğini sanmam. o kasanın da meraklısı çok çünkü, ki bakıldığında hala çoğu b segmenti araçtan iyi hala. bir de az sayıda geldiği için piyasası iyi. ben mesela alırken renk seçemedim, direk ne geliyorsa oydu (tek tük olduğu için) bi arkadaşım benden 6 ay sonra almıştı o da renk seçemedi.
  • 2007 yaris mmt d4d kullanıyorum çok keyifli otomobil.
    yeni yaris hiç düşünmeden alınır derim.
    yazılımla 117hp 260nm tork. uzunyoldada 180km hızlarda bile
    güven veriyor. sadece lastiklerini 195/55/15 v serisiyle değiştirdim.
    dünde kışlık kumho kw17 orjinal ebat lastik alıp taktım 185/60/15
    uzun yolda bir depoyla 740km gidebildim ama ortalama hız 120 160km
    yeni yariste daha iyi bagaj ve 195/50/16 lastikler.
    içi eskiye göre çok daha kaliteli ve gösterişli olmuş.
    zaten d4d dizel motor sessizliği ekonomisi gücü ve uzun ömrüyle
    bence lider TOYOTA
  • Cok buyuk hayal kirikligi yasiyorum arkadaslar. Cool paket 1.33 cvt Yaris + Celik jant + Cool konfor paketi = 44000 TL ama

- 1) cruise control yok.
    - 2) Tekerlek olculeri 15".
    - 3) Arka fren halen kampana.
    - 4) Navigasyon yok.
    - 5) panoramik cam tavan yok, istersen extra 3000 TL'cik

44K verip on kolsolsuz bir Yeni Yaris aliyorsunuz ama halen yukaridakiler eksik. Sadece cam tavani ekletsek 47000. Bir de 1 kurus indirmiyorlar fiyati.

Bu gidisle Honda Jazz 1.4 CVT Fun alacagim sanirim.
  • ben de pazartesi test sürüşüne gidiyorum. fiyatlar her markada genel olarak uçuk. ben şahsen 36-37 nin üstünde bu segmente para vermek istemem :) bir de bir model çıkar çıkmaz almam. en az 1 model yılı atlasın ki varsa sorunları ortaya çıksın ya da makyajı beklerim. Test edince burda konu açıp fotoğraflarla paylaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: erincar

ben de pazartesi test sürüşüne gidiyorum. fiyatlar her markada genel olarak uçuk. ben şahsen 36-37 nin üstünde bu segmente para vermek istemem :) bir de bir model çıkar çıkmaz almam. en az 1 model yılı atlasın ki varsa sorunları ortaya çıksın ya da makyajı beklerim. Test edince burda konu açıp fotoğraflarla paylaşırım

Fiyat ucuklugunu anlarim ama yukaridaki 44000 TL fiyat verilen arac yerine 1.4 D4D otomatik vites Auris Comfort Plus cok daha mantikli geliyor. 50.500 TL 2012 fiyati. Hatta 0-3000 km'de alinacak olunursa 45 - 47K'ya alinabilir.

Surusu zevkli ben Yaris'i her daim sevmisimdir. Ama bu fiyatlarla yok olmaz, olamaz. Moralimi bozdun Toyota alacagin olsun!

• iç dizaynı çok güzel olmuş ama fiyat politikası kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinli_m

Cok buyuk hayal kirikligi yasiyorum arkadaslar. Cool paket 1.33 cvt Yaris + Celik jant + Cool konfor paketi = 44000 TL ama

- 1) cruise control yok.
    - 2) Tekerlek olculeri 15".
    - 3) Arka fren halen kampana.
    - 4) Navigasyon yok.
    - 5) panoramik cam tavan yok, istersen extra 3000 TL'cik

44K verip on kolsolsuz bir Yeni Yaris aliyorsunuz ama halen yukaridakiler eksik. Sadece cam tavani ekletsek 47000. Bir de 1 kurus indirmiyorlar fiyati.

Bu gidisle Honda Jazz 1.4 CVT Fun alacagim sanirim.

Dizeli geldi mi acaba?
  • Dizeli henuz gelmedi diye biliyorum. Hatta dizel multi mode epey sonra gelecekmis. Dizel Cool Multimode Yaris'e sadece celik jant bile taktirsaniz 50.000 TL ediyor. Auris 1.4 D4D otomatik Comfort Plus ile ayni rakam. Auris'te olup Yaris'te olmayan bir suru ozellik var.
  • yeni dizel yaris 50tl
    ford mondeo dizel almak daha mantıklı
    edit= 2el mondeo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N KUL -- 23 Ekim 2011; 23:48:07 >
  • bu kadar yüksek fiyat çekmeleri gerçekten şaşırtıcı. honda jazz çok daha uygun fiyatlı kalıyor yanında.
  • Dizel motorlu ve ful yaris 50.000 olursa dizel COROLLA ELEGANT inşallah 65.000 lira olur..Benzinli COROLLA çıplak halde 55.000 olur...Bizde koşup ayıla bayıla Dünyada tek araba TOYOTA deyip alırız...Az bile bu fiyatlar az...ZAM YA SEYDİİİİ bu fiyatlar düşük...ZAMMMM.. isterük..MİN FADLIK....YA SEYDİİİİ..(.Lütfen ya efendi..) .
  • Yeni yaris güzel görünüyor ama o fiyatlara alınır mı? Ayrıca bence orjinalliğini kaybedip corsa, clio gibi bir şey olmuş. Yuvarlak hatlı yapısı daha yarisdi :) Benimki öyle diye belki hoşuma gidiyor :)

Bir de galiba dizel veriyonunda MMT olmayacak. Sadece manuel olarak görünüyor diğer ülkelerde.
    Benzinli otomatik de CVT. Özellikle İstanbul trafiğinde ne yapacağını görmek lazım.

Bu arada garip bir şekilde ingiltere, ispanya, fransa ve almanya toyota sitelerinde corolla diye bir model görünmüyor. Boy boy yaris tanıtımı var ama...
  • Arkadaşlar bu yaris lerin otomatik şanzımanları nasıl vites geçişlerinde hoplama filan oluyormu
  • 2007 de yeni kasa Corollalar çıktığında Elegantlar 40.000 civarıydı.4 yılda nerden nereye.40.000 liraya şimdi Yaris alınmyor.
  • bugun izmir oto show da vardı. test sürüşü yapmadım ancak iç donanım olarak hayal kırıklığına uğrdım. toyota standıda olmasa yaris olduğuna inanmıycam. hele birde dizel modellerinin 43.400tl den başladığını öğrenince

neyse benim için büyük hayal kırıklığı biliyorum performansta önemli ama birazda tasarım beklerdim.
  • B sınıfının en güzel aracı halen Corsa. Yaris gerçekten hayal kırıklığı oldu.
  • Geçen hafta B ve C sınıfındaki nerdeyse tüm araçları test eden biri olarak şunları diyebilirim:

• Evet, yeni Yaris pahalı. Ama CVT şanzuman ile kullanması en konforlu araç.
    • Donanım olarak en dolu araç. Ancak paketler çok garip. Style'da dış görünüme önem vermişler ama arka camları manuel bırakmışlar! Cool'un ise içi dolu, fakat jantlar sac!
    • Vites geçişi diye birşey yok, çünkü geçecek vites yok! CVT kayışla çalışan bir sistem ve teorik olarak sonsuz vitese sahipsiniz. Gaza basınca Eco veya Sport modunda olduğunuzu bağlı olarak belli bir devir ve torkta sabit kalarak araç hızlanıyor.
    • Yeni Infotainment sistemi harika. 6.1" dokunmatik panel var. Araç bilgileri, radyo, navi ve geri görüş kamerası buna entegre. Kamera bir kere şehir içinde küçük yerlere park etmekte büyük kolaylık. Navi opsiyonel deniyor ama bence basit bir yazılım güncellemesi olacak, korsanı çıkar, benden demesi :D

• Araba kullanım açısından oldukça hoş. Kendi segmentide aksesuar paketleri bence yeterli. Ama o fiyat o arabaya bence verilmez.
  • yeni yaris dizelin fulu opsyonlarla birlikte 50000ni buldu dostum.......

• Babalar reklam manyak olmuş!
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.