Yüzbaşı
01 Aralık 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Konya merkezde, taahütü 22/09/2016 da biten Çiftetelli tarifesinde 75GB AKK ya sahip 24 Mbps Fiber aboneliğimi devretmek istiyorum.

Aylık fatura 59,90₺.

Tivibu Go 6,90₺. Dilerseniz Tivibu ile 66-67₺ Fatura çıkıyor.

Tivibu'lu (66,75₺)veya Tivibu'suz (59,90₺) devredebilirim

14.04.2016 itibariyle 5 ay taahüdü kalmıştır.

31.03.2016 tarihli fatura görseli aşağıdaki gibidir..

Merhaba arkadaşlar petek büyütme konusunda tavsiyenizi almak istiyorum. 3 oda 1 salon 140 metrekare bir dairede oturuyorum. Binanın ilk kışı ve alt komşumuz geçtiğimiz ay ben 240TL fatura öderken 50TL fatura ödedi. Yani dairesinde pek durmuyor. 6 günlük ortalamama bakarsam gelecek ay da 370TL fatura ödeyeceğim. Evimizde de yeni doğmuş bebeğimiz olduğu için sıcaklığı 24 derecenin altında düşürmemeye çalışıyoruz. Bu sebeple de yatak odası, oturma odası, banyo, antre ve mutfağın petekleri açık. Salon ve çocuk odasının petekleri ise kapalı. Kombiyi şu an sürekli olarak 50 derecede çalıştırıyorum, peteklere el değmiyor ve oda sıcaklıkları anca 22-24 derece arasında değişiyor. Camların ayarlarını yaptım ve onlarla ilgili sorun yok. Tasarrufu arttırmak için peteklerin arkasına yansıtıcı koydum. Aşağıda odaların metrekarelerini ve mevcut petek boyutlarını yazıyorum. Her nekadar binanın izolasyonu olsada aşağıdaki dairenin boş olması izolasyonsuz bir ev gibi olmasına neden oluyor. Bu durumda aşağıdaki sorularıma cevap arıyorum:

1. Petekleri biraz daha büyütsem, ısınmayı kolaylaştırsam ve ısınmayı termostatik vana ile kontrol altında tutsam sizce ısınma ve tasarruf açısından olumlu olur mu?
2. Şu an bebeğimiz bizimle beraber yattığı için odasını ve peteğini kapalı tutuyoruz. Bu durum gelecek sene bebeği kendi odasına koyduğumuzda ısınmasını olumsuz etkiler mi şimdiden açıp duvarların ısı görmesini sağlayalım mı?
3. Kapalı odaların sıcaklıkları 12-13 derece civarında ve kapı altlarında kapı altı rüzgar önleyici var. Sizce odaları termostatik vana takıp en düşükte açsam daha mı iyi olur?
4. Kombim Lambert LX24 Fi. 20.000 kaliriden yüksek ısıtma gücü var. Yoğuşmalı değil, değiştirmem bana fayda sağlar mı
5. Peteklerim COPA marka. Marka iyimidir, veya değiştirmek ciddi fayda sağlar mı?

Toplam Petek Boyutu: 7,10 Metre

OTURMA ODASI

Hacim:13,12m2
Petek:1,20x0,60
MUTFAK
Hacim:12,60m2
SALON(Şu an Kapalı)
Hacim:27,45m2
Petek: 2 Adet 0,80x0,60
ANTRE
Hacim:16,07m2
Petek:0,60x0,60
ÇOCUK (Şu an Kapalı)
Hacim:11,16m2
Petek:0,80x0,60
YATAK ODASI
Hacim:13,52m2
BANYO
Hacim:5,21m2
Petek:0,50x0,60
WC Önü
Havlupan 17 Basamak
İ5 veya İ7 laptop alacağım ama bir sürü marka bir sürü model arasında karasız kaldım. mevcut bilgisayarımın arızlanmış olmasından dolayı biraz aciliyetim de var.

Tavsiye etmediğiniz problemli marka ve modeller hangisidir?

Tavsiye ettiğiniz modeller olursa da memnun olurum. Fiyatım çok net olmamakla beraber 1.500 TL civarında
Arkadaşlar, genelde evde, bir desktop gibi kullanabileceğim. Oyun oynanmayacak ta olsam, performansı tatminkar bir notebook arıyorum.

Bazı modellerin ısınma gibi kronik problemleri olmasından dolayı, özellikle kronik problemi olmayan, tercihen XP ile uyumlu (driverları olan), marka olarak; hp, asus, lenovo, toshiba marka ürünlere bakıyorum.

Benim saydığım modeller içinde tavsiyeleriniz haricinde uzak dur dediğiniz modeller varsa onları da bilmek karar vermemde faydalı olacaktır.
Fiyat gamında farklı araçlar olsada bu iki araçtan birini alacak olsanız fiyatı devreye sokmadan hangisini ercih edersiniz?
Arkadaşlar, ADSL abonelik taahüdüm bitmek üzere ve Kablonet e geçmeyi düşünüyorum. Kablonetin eskisi gibi olmadığı, Konyada altyapının yenilendiğini duydum. Ve eskisi gibide yoğun kullanım dönemlerinde hızınızda düşme olmadığını (bant paylaşımı olmadığını) söylediler.

Özellikle Konyada kullanan arkadaşlar varsa fikir ve tavsiyelerini almak istiyorum. Sille yolu battı çıktı civarında ikamet ediyorum.
Arkadaşlar, daha önce açılmış konuşar olmakla beraber güncel değerlerini merak ettiğim Efsane corolla ile ilgili paylaşımlarınızı istiyorum. 95-97 arası 1.6 motor corollaların yakıt sarfiyatları acaba benzinde ve lpg de ne kadar. Ve sisteminizin sıralımı tek noktamı olduğunu belirtirseniz memnun olurum. Bir arkadaş LPG de sıralı sistem atikerle ş.arası düz yolda 90-110 km hızda 165 bin lira yakıt tükettiğini söyledi. Bu da 100 km de 9,5 lt gibi bir değere tekabül ediyor ve LPG litre fiyatı 1.77 TL.
Karasızlık yaşadığım bu noktada fikir almak istiyorum.

Daha önce benzinli 2003 corollam vardı, sonra kısa bir süre dizel cordobaya bindim ve son olarak tekrar corollaya geçmeye karar verdim. Corolla yı tercih etmemin sebebi sorunsuzluk, ama dizel mi yoksa benzinli lpg limi alsam veya taktırsam bir türlü karar veremiyorum. Fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Merhaba arkadaşlar, bir çok kişide olduğu gibi benimde E46 Kasa BMW lere hayranlığım var. Hatta bir araç da buldum fakat aracı çok fazla tanımadığım için size bu aracı tavsiye edip etmediğinizi bir kronik problemi olup olmadığını sormak istiyorum. Alırken özellikle dikkat emem noktalar nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba arkadaşlar, bir çok kişide olduğu gibi benimde E46 kasa BMW lere hayranlığım var. Hatta bir araç da buldum fakat aracı çok fazla tanımadığım için size bu aracı tavsiye edip etmediğinizi bir kronik problemi olup olmadığını sormak istiyorum. Alırken özellikle dikkat emem noktalar nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 456
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 34.549 (Bu ay: 557)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 16 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.