Şimdi Ara

YENİ VERGİ, VS. AFFI PAKETİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni vergi affı gelmek üzere
    Bir konuda bilgisi olan arkadaşlara danışmak istedim.

Durum şudur:
    2010 dan bu yana ödenemeyen KYK (kredi yurtlar kurumu) borcum vardı, vergi dairesine aktarıldı borç, aktarıldıktan 1 sene sonrada ödeyemediğim için ehaciz e maruz kaldım. HEsaplarıma bloke koyuldu. Ocak ayında işe girdim ve direk yapılandırmak için vergi dairesine gittim, malum maaşımı çekemeyecektim. 24 aya bölündü borç. Tabi benim öğrenci iken aldığım 6000(altıbin) Tl ye karşılık 12000(onikibin) TL ödeme planı çıktı karşıma. Aradaki farkın 1000(bin) TL si yapılandırmadan kaynaklanan tecil faizi. 5000 (beşbin) TL si devlet babanın cebine. En son 3. taksiti ödedim mayıs ayında, paşa paşada ödeyeceğim.

Şimdi sorum şu:
    Bu yeni afla birlikte, yapılandırma yaptığım borcun faizini sildirme hakkım olacak mı? Yoksa hayatımın kerizliğine maruz kalmış mı olacağım? Bu konuda bilgisi olan var mı? Fikirlere açığım
    Teşekkürler.

• Benimde banka hesaplarımda bloke var hocam. Bu vergi affıyla sadece faizi mi silinicek?
  • Vergi affi sadece faizleri isler o da bir kismini,siz odemenizi yaptin af cikinca bozdurur tekrardan yapilndirirsiniz,borcunuz nekdr Eski ise o kadar faizi silinir,1-2 yillik borclar icin indrim aż olur,ama borc 3-5 yilliksa Ibsen yariyariya olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece faiz hocam.

benim borç 2011 den bu yana vergideydi. geçen sene ehaciz koydular hesaplara. hacizi ancak 4 ay önce kaldırabildim. kyk dan aldığım 6000 tl ye karşılık 12 bin lira ödeme yapıyorum 24 taksitle. şu 5-6 bini kurtarmanın derdindeyim:))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.