Şimdi Ara

Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
541
Cevap
2
Favori
109.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracıma 15 çift Nb taktırdım...Far ömürleri 15-20 günü geçmiyor...Sonunda vazgeçip normal halojene döndük...
    Tüm voltaj'lar ölçüldü hiç bir problem yok...3-4 aydır normal halojen var patlamadı...
  • @impress
    kesinlikle haklısınız bahsettiğiniz nedenlerde..
    ancak bu konuyu bu güne kadar dikkatlice izledim ve edindiğim sonuç bu ürün evet harika bir aydınlatması var.. beyazlık da hiç de fena değil.. normal standart ampullerle olumlu yönde farkı bu..

ancak dezavantajı da (2 tane çok üstün özelliği olacaksa mutlaka bir konudan ödün vermek zorundalar) ömürlerinin kısa olması.. ben kısa farlarda 1 yıl kullanan kimseye rastlamadım bu konuda örneğin..

sıraladığınız uyarılar hakkında ise, normal 5 liralık ampullerde de aynı sonuçlarla karşılaşılacağını düşünüyorum. markası modeli tipi ne olursa olsun ampul civalı ise olmazsa bunlar geçerlidir zaten.. OSRAM için performansından ötürü ampul ömrü konusu biraz daha farklı gibi geliyor bana..

sadece uzunlarda kullanılırsa daha uzun gidebilir mi acaba diye düşünerek, yanında bilmediğim bir kaç soruyu da sorma gereği hissettim..

verdiğiniz cevaplardan ötürü teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: Erdm24

Aracıma 15 çift Nb taktırdım...Far ömürleri 15-20 günü geçmiyor...Sonunda vazgeçip normal halojene döndük...
    Tüm voltaj'lar ölçüldü hiç bir problem yok...3-4 aydır normal halojen var patlamadı...

otomatik far açma sistemi var mı araçta? peugeot 407 de 3 senede 12 çift standart ampul patlattı. sorun otomatik far açma sisteminden çıktı. far sensörleri belirli belirsiz bir ışık seviyesinde aşırı bir akım yolluyor ampullere. uğraşılacak gibi olmadığından xenon kit taktık.

açıkcası geçen sene de bu ampulü öneriyordum ve çoğu müşterimle hala görüşürüm. henüz hiçbirinde patlayan yok. söylediğim ayrıntılara dikkat edilmesini önemle vurguluyorum müşterilerime.

ampulü avuçlayan çok araç sahibi, ondan çok oto elektrikçisi var.

• quote:

Orjinalden alıntı: impress

quote:

Orjinalden alıntı: Erdm24

Aracıma 15 çift Nb taktırdım...Far ömürleri 15-20 günü geçmiyor...Sonunda vazgeçip normal halojene döndük...

otomatik far açma sistemi var mı araçta? peugeot 407 de 3 senede 12 çift standart ampul patlattı. sorun otomatik far açma sisteminden çıktı. far sensörleri belirli belirsiz bir ışık seviyesinde aşırı bir akım yolluyor ampullere. uğraşılacak gibi olmadığından xenon kit taktık.

açıkcası geçen sene de bu ampulü öneriyordum ve çoğu müşterimle hala görüşürüm. henüz hiçbirinde patlayan yok. söylediğim ayrıntılara dikkat edilmesini önemle vurguluyorum müşterilerime.

ampulü avuçlayan çok araç sahibi, ondan çok oto elektrikçisi var.

benim orjinal ampuller 2,5 sene dayanmisti

• 2004 Elantra aracımıza hem kısalara hem uzunlara Night Breaker aldık, kısalarda bir sorun yok ama uzunlardan çok performans alamıyoruz. Far ayarlarınıda yaptırdık. Tam kendi aracıma alacakken tereddüte düştüm..
  • Osram'ın ürün kataloğundaki H7 Night Breaker için ürün teknik ayrıntıları aşağıdadır:

Product description: 64210NBR 55W 12V PX26D 10X10X1
    Nominal wattage (product) 55 W
    Nominal voltage (product) 12 V
    Colour temperature 3200 K
    Luminous flux 1500 ± 10 % lm

Aracımın üzerinden çıkani H7 Osram ampul ayrıntıları ise:

EAN/ Product: 4050300332185
    Product description: 64210 55W 12V PX26D 10X10X1
    Colour temperature 3360 K | 3200 K

Verdiği ışık akıları 1500lm olarak eşit görünmekte. Renk sıcaklıkları da aynı. Peki fark nereden kaynaklanmakta? Fiyatı diğerinin 2.5 katı olan bu ampulun artısı gerçekten nedir? Almaya değer mi? Bir bilen varsa lütfen cevaplasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: master90

Osram'ın ürün kataloğundaki H7 Night Breaker için ürün teknik ayrıntıları aşağıdadır:

Product description: 64210NBR 55W 12V PX26D 10X10X1
    Colour temperature 3200 K

Aracımın üzerinden çıkani H7 Osram ampul ayrıntıları ise:

EAN/ Product: 4050300332185
    Product description: 64210 55W 12V PX26D 10X10X1
    Colour temperature 3360 K | 3200 K

Verdiği ışık akıları 1500lm olarak eşit görünmekte. Renk sıcaklıkları da aynı. Peki fark nereden kaynaklanmakta? Fiyatı diğerinin 2.5 katı olan bu ampulun artısı gerçekten nedir? Almaya değer mi? Bir bilen varsa lütfen cevaplasın.

değmez cifti 20 tlye narva sari h4 ampul aldim patlayinca gorus mesafesi ayni sadece nb daha beyaz narvadan ve nb kisa ömürlü değmezmiş almam birdaha

• 15.12.2007 Tarihinde Philips X-Treme powerları (H4) Honda City aracıma taktırmıştım hala duruyorlar aman nazar değmesin Öyle çok araç kullandığımız yok ancak yinede okuduğum yorumlara nazaran iyi gitmiş benimkiler diyorum .

Olduya ileride patlarsa Bosch Xenon Silver a geçerim .
  • Bence 1 mapul için bu para fazla.2 yıl önce 10 liraya aldığım beyaz ampulleri hala kullanıyorum.Onlar patlayınca klasik iyi ışık veren bir ampul veya xenon alacağım.
  • peki arkadaşlar 99 honda civic hb aracım var h4 ampul kullanmakta son olarak beyaz ışık için değiştireceğim hangi ampulu öneriyorsunuz ??
  • dün osram NB h4 alıp taktım aracıma. önceden cool blue serisi vardı. NB lardaha çok ışık veriyo bu kesin ancak. açık kaldıktan bir süre sonra sanki parlaklığı azalıyor gibi? size de öyle geldi mi? yoksa göz aldanması mı benimki anlamadım.

çiftini 35 e aldım şaşmaz sanayiden. karton kutuluydu.

ancak aklıma şöyle birşey geldi. bunun 55w ile vereceği max. ışık gücü bellidir sonuçta. araca daha güçlü bir röle taktırıp 100w lık standart bi ampul taksak daha iyi sonuç alamaz mıydık? röleder 10-20 lira arasında. 2 far da 20 lira olsa . hemen hemen aynı fiyata gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KUZEY -- 9 Eylül 2009; 8:52:17 >
  • arkadaşlar bu osram nb ampülleri normal farlara takıyoruz değil mi?

Hepsiburada da ampül bölümünün xenon tipbölümünde satılıyorda onun için soruyorum.
  • Evet diğer ampü yerine takılıyor. OSram sitesinde size uygun modeli bulabilrisiniz. Aydınlatma o kadar olmasa da artıyor.
  • Nb ları yaklaşık 8 aydır kullanıyorum.Maşallah süper bir aydınlatması var.Far seviye ayarı düşükken bile sellektör atanlar oluyor bazen düşün.Hafif beyazımsı sarı yanıyor bunlar.Amaç sağlıklı aydınlatma ise kesinlikle tavsiye ederim ...
  • Ürün hala gittigidiyorda satışta. Hem de fiyat çifti 25,90TL. Yorumlara bakıyorum, 5 yıldız, acaba ürün ellerine sağlam geçti diye mi, yoksa deneyip memnun kalıp mı veriyorlar 5 yıldızı?
     Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 19 Kasım 2009; 18:04:48 >
  • Arkadaşlar bende 2007 model Dizel Getz var. H4 ampul var. Xenon kit aldım fakat Role de sorun çıkınca iade ettim. Üstelik Hyundai araçlarda farlar şase tetiklemeli olduğu için xenon kitlerde sorun yaşanabileceğini söyledi elektrikçi. Bende araca zarar vermek istemediğimden vazgeçtim. Bu üründen almayı düşünüyorum. H7 modeller benim aracıma olur mu ?
  • Uzun bir ömür ve iyi bir aydınlatma istiyorsanız philipsin NİGHT AND DAY adlı ürünü oldukça iyi.
    Değerlendirmede çok iyi bir ışık yayılımı olduğu belirtiliyor ayrıca 6 misli kadar fazla ömre sahip tabi bu osram silverstara göre.
  • ömür olarak osram night breaker kötü bir ampul değil. 2 senedir kullanan müşterilerim var hala da kullanıyor. benim verdiğim osramlardan patladı diye geri dönen yok ancak benim aracımdaki geçen gün patladı sen tut yüzlerce takım ampul ver, kimseninki patlamasın benimki patlasın. olacak iş değil

ayrıca hyundai getz e h4 den başka ampul takamazsınız.
  • fight to night hareketi ne dikkat edin. çok imalı bi harekte çekiyolar. tam bizim ülkeye göre
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.