DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
539
Cevap
2
Favori
106.873
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık
Sayfaya Git:
Sayfa: << < önceki 22 23 24 25 26 27 sonraki >>>
Giriş
      1049 Mesaj
      08 Mayıs 2009 23:09:39
      Değerli arkadaşlar hani deler ya madem yaptın bi hayır tut ikiye ayır misali birde yan yana iki araçta, iki farklı ampülü görüntüleyeyim dedim
      Soldaki benim aracım, taktığım osram ampulün ışık kalitesi ve yüksekliği gayet açık belli oluyor diğeri orjinal focus ampulü bide bu şekilde yanyana görüp değerlendirin diye bi fotoğraf daha koyayım dedim bu fotoğraftada gayet net bir şekilde iki ampul arasındaki fark gözükmektedir.

bu kadar paraya bu kadar ışık arkadaşlar parası çok olan xenon taktıracak.

impress (yusuf kardeş) kısmetse eylül sonu gibi elime para gececek kapına dayanıcam sıkı bi pazarlıla xenonu kısmetse taktıracam Kırklarelinden İstanbula yaktığım mazot parasının yarısınıda senden alıcam sen soktun bunları bizim kafamıza

Nitromix P24 Kombi

Yalan Zeka İşidir, Dürüstlük ise Cesaret. Eğer Zekan Yetmiyorsa Yalan Söylemeye, Cesaretini Kullanıp Dürüst Olmayı Dene..
    • Binbaşı
      1616 Mesaj
      08 Mayıs 2009 23:19:44
      abi hayırlı olsun on numara olmuş sen gel ben senden para da almayacam

• Binbaşı
      1564 Mesaj
      21 Mayıs 2009 23:55:44
      gerçekten nb çok farkediyor taktırdıktan sonra birde far ayarı yaptırın gözle ayırtedilebilen bir beyazlık mevcut aydınlatma oldukça iyi

• Binbaşı
      1738 Mesaj
      22 Mayıs 2009 09:31:51
      Uzun süre büyük memnuniyetle Osram NB H4 kullandım ama en sonunda aracım için orijinal Hella mercekli far ve 6000K Xenon kit aldım, bi-Xenon oldu (uzun kısa tek mercekte).

Aydınlatma budur dedim kendi kendime, herkese nasip olur inşallah, arada dünyalar kadar fark varmış...

Önce

Sonra

• Yarbay
      6640 Mesaj
      22 Mayıs 2009 11:17:21
      hayırlı olsun darısı başıma

• Binbaşı
      1713 Mesaj
      22 Mayıs 2009 13:30:04
      Ne kadar verdiniz toplamda(mercek ve xenon)? Bir de selector yapmak nasil oluyor. xenonun isinmasi icin 3-5 saniye beklemek gerekiyor mu?

Xiaomi ipad kırılmaz ekran koruyucu, otg ve kablolar - 5 tl'den başlıyor

http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=604546
    • Binbaşı
      1738 Mesaj
      22 Mayıs 2009 14:03:54

quote:

Orjinalden alıntı: -YağmurAdam-

Ne kadar verdiniz toplamda(mercek ve xenon)? Bir de selector yapmak nasil oluyor. xenonun isinmasi icin 3-5 saniye beklemek gerekiyor mu?

H7 kit 150 TL, mercekli far 500 TL...

Selektörde sorun yok zira farım da hep açık, yolum da

Elim alışmış arabayı çalıştırır çalıştırmaz far açıyorum zaten...

• Teğmen
      179 Mesaj
      16 Haziran 2009 00:56:59
      Arkadaşlar bugun Osram NB ve yeni farlarımı taktırdım. Performans süper. taktırdıktan sonra far ayarıda yaptırdım. ama sanki hoşuma gitmedi. şu fotolara bir göz atar mısınız. sağ far daha yukarda. sanki adamın ayarladıgı farlar daha kısa mesafe gosteriyo eskiye göre. ki bu Osram NB sonuçta. sol dahada kısa gosteriyo. gerçi karşıdan bkınca normal gozukuyor ama içerden durum boyle.

By Webeffect
    • Yarbay
      6524 Mesaj
      16 Haziran 2009 03:15:44
      webeffect @
      Sağ tarafın biraz daha yukarıyı göstermesi normaldir zaten yol kenarındakileri daha rahat görebilmek açısından
      irf@n @
      Hayırlı olsun gerçekten çok süper ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!
    • Yarbay
      13221 Mesaj
      16 Haziran 2009 03:38:47
      bu ampulleri sırasıyla denemiş biri olarak xenon ve ayarlı far desteği ile çözüm bulabildim,kimsecikleri rahatsız etmeden.

• Yarbay
      10985 Mesaj
      16 Haziran 2009 08:12:28
      motosiklet farkedilsin hesabı ile aldım ama aldığım gün hem uzun hem kısası patladı...sonrasında çözüm Xenon...bir halojen nasıl kafa tutabilir ki...ama fiyat olarak halojenlerin arasında en iyisi denilebilir...

• Teğmen
      179 Mesaj
      16 Haziran 2009 10:09:01
      @ historiyst_45

Eyvallah cevap için. herşey normalse razıyız :)

Osram NB lere uyumlu en iyi park lambası cool blue park lambaları diye duydum dogrumudur? biraz beyaz yansın istiyorum. benim parklar çok sarı..

By Webeffect
    • Yarbay
      6640 Mesaj
    • Yarbay
      2986 Mesaj
      20 Haziran 2009 01:41:00

quote:

Orjinalden alıntı: _opeth

http://urun.gittigidiyo...RANTILI_W0QQidZZ17495270

benim grande puntoda arıza lambası yaktı ama ampul çok güzel.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    • Emekli Yönetici
      10733 Mesaj
    • Yarbay
      6640 Mesaj
      25 Haziran 2009 21:42:07
      yaklaşık 5.5 ay oldu ve hakkın rahmetine sol ampulum kavuştu. tek nightbreaker alsam nolur?

• Yarbay
      6524 Mesaj
      26 Haziran 2009 00:02:56
      Benim de sürekli park ampullerinin sağ tarafındaki patlayıp duruyor sanayide amper ölçümü yaptırdım bir anormallik de yok anlamadım gitti harbiden ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!
    • Yarbay
      8708 Mesaj
      15 Temmuz 2009 12:28:07

quote:

Orjinalden alıntı: _opeth

yaklaşık 5.5 ay oldu ve hakkın rahmetine sol ampulum kavuştu. tek nightbreaker alsam nolur?

aynen benim de 7 ay oldu ve benimde sol ampul vefat etti

keske sağ olsaydi sol icin yine tamponun bir kismi sökülecek

2013 Fiesta 1.5 titanium x
    • Yarbay
      2797 Mesaj
      15 Temmuz 2009 12:35:48
      kısa ve uzunların ayrı ampullerin olduğu far sistemine sahip arkadaşlar var mı burada..

benim farlarım bu şekilde.. kısalarda farklı, uzunlarda farklı ampuller var..

anladığım kadarıyla çok uzun süre yandığında (kısalarda olduğu gibi) ömürleri kısalıyor ve 5-6 ay gibi bir süre içerisinde görevini tamamlayıp değiştirmek gerekiyor.

sadece uzunlara alsak normal ampullerin süre performanslarına erişir miyiz acaba?

bir de sormak istediğim xenonlar gibi yavaş yavaş mı artırıyor parlaklığını yoksa yakınca direkt max performansla aydınlatıyor mu?

teşekkürler

• Binbaşı
      1616 Mesaj
      15 Temmuz 2009 12:54:18
      uzunlarınız H1 kısalarınız H7 olarak çıkıyor. ampulün ömrünü götüren 3 büyük hata vardır.

1-) yanlış montaj. ampulün camına kesinlikle parmak vs. değmemelidir. siz göremesenizde ampulün camına elinizden bir takım yağlar geçer. bu yağlar ampulün aşırı ısınmasına ve çok kısa sürelerde patlamasına yol açar.

2-) otomatik far açma sistemi. belli bir ışık seviyesine düştüğü zaman far sensörü tetik verir. ancak ölçtüğüm araçlarda aşırı bir volt yüklenmesi gördüm. farı koldan açtığınız zamanki voltajın üstünde bir akım yollluyor. ikinci neden de budur.

3-) farlarınız açıkken marşa basmak.

bu üç etkene dikkat ettiğiniz sürece uzun ömürlü olacaktır ampuller.

nigth breaker anında performans veren bir ampuldür. ancak ilk takılmasına müteakip yaklaşık 20 dakika sonra tam reaksiyon veriyor. yani ilk 20 dakika tunstenin alışması için bir süre gerekli. ondan sonra tam performans hızı 1 saniye bile olmuyor.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.