Şimdi Ara

Yeni Toyota Yaris Hybrid Spirit e-CVT (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
10
Favori
28.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cela Soylu

Yaw arkadaşlar işkembeden konuşuyorsunuz.. Hybrid araçları 2. eli belli degil demişssiniz..Alın size 2008 civic ler.. 50.000 tl ye satılıyordu şu an ortalama 35.000 tl civarında 5 hatta 6 senede 15.000 tl deger kaybetmiş..

http://www.sahibinden.com/honda-civic-1.4-hybrid

Ayrıca bu arabayı bir şirket adına aldıgınızda 4 sene sonunda 0 maliyetle size geri dönüşü oluyor .. :)

Hocam konu, toyota yaris hybrid... Honda civichybrid değil, hybrid olarak aradan girdi, 2. el yaris hybrid ile ilgili bir bilgi link varsa paylaşın bilgilenelim...

• Arabanın fiyatı dehşet verici. Neyse ki yılda 50 binlerden bahsediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

ben yaptığım test sürüşünde, gaz pedalına çok çok sakin bastığımda EV modu ile gidildiğini. EV modununda elektirik motoru olduğunu düşünüyorum. yani belli bir basınca kadar ev sonrası benzinli gibi. benzin motorunu sürekli destekleme şeklinde çalışıyorsa tabiki durum değişir.

Eco veya Eco iptal modun her ikisinde de, araç 59km/h hıza kadar yumuşak hızlanmalarda Ev Modunda ilerler.

Akü şarj durumu iyi ise, Eco düğmesinin yanında bulunan Ev düğmesine basarak gösterge panosunda 2. EV ışığı yakılır ve yukarda bahsettiğim 30km/h hıza kadar olan özellik kapalı alanlarda yaşanır. Yazın çok sıcakta, Süper yoğun dur-kalk trafiktede kullanılabilir.

hocam benzin motorunu sürekli destekleme şeklinde çalışıyor tabiki yoksa mantık neki bayır aşağı salla misali

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Arabanın fiyatı dehşet verici. Neyse ki yılda 50 binlerden bahsediliyor.

hocam devir ekonomi devri ve fazla km yapıyorsanız olay bitmiştir

şöyleki bu araç kmde 22 krş yakıyor tüm ortalamalarda yılda 50bin yapsan 11bin yakıta gidiyor emsallerine göre 20krş tasarruflu oda ciddi bir rakam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bebeto911 -- 3 Aralık 2013; 11:17:42 >
  • Doğrusunuz, zaten o yüzden 50 bin konusuna işaret ettim. Malum, ülkemizde yılda 5-10 bin yapmayan ama "araba dediğin dizel olacak agaaaa" diye ortada dolanan garipler mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Doğrusunuz, zaten o yüzden 50 bin konusuna işaret ettim. Malum, ülkemizde yılda 5-10 bin yapmayan ama "araba dediğin dizel olacak agaaaa" diye ortada dolanan garipler mevcut.

+1

Yapmadıktan sonra haklısınız
  • bebeto911 kullanıcısına yanıt
    LPG den ziyade CNG sistemlerinin artık düşünülmesi gerekiyor. Bir arkadaş mustang dan bahsetmiş . Libya da kullandıgım 2013 model toyota tundra 'm var 5.7 motor v8 100 lt benzini 13 usd ye alıyorum ona bakılırsa..

Her neyse bizim millet hesapsız kitapsız olduğu için abuk sabuk rakamlara çöp arabalar almaya meyilli. Bu araç 200.000 km den sonra size her km de kar olarak geri dönecek ona eminim hocam. Oldukça akıllıca bir seçim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cela Soylu

LPG den ziyade CNG sistemlerinin artık düşünülmesi gerekiyor. Bir arkadaş mustang dan bahsetmiş . Libya da kullandıgım 2013 model toyota tundra 'm var 5.7 motor v8 100 lt benzini 13 usd ye alıyorum ona bakılırsa..

Her neyse bizim millet hesapsız kitapsız olduğu için abuk sabuk rakamlara çöp arabalar almaya meyilli. Bu araç 200.000 km den sonra size her km de kar olarak geri dönecek ona eminim hocam. Oldukça akıllıca bir seçim.

teşekkür ederim hocam nasipse yaparız o km leri

siz yazdıktan sonra baktımda tundra süpermiş hocam vallahi çok beğendim kazasız belasız binin.yeminle söylüyorum benzin fiyatları öle olsa lt 1$ da razıyım 5bin motor v8 araçtan aşağısına binmem ama işte naparsın
  • Alev kırmızısını 3 gün önce teslim aldım. Şu anda 104 kmdeyim. Sadece şehir içinde kullandım. Ortalama yakıt tüketimim 3,8 lt/100 km gözüküyor. Shell fuel save 95 oktan kullanıyorum. Şehir içi ortalama 18 kuruş yakmışım yeni motorumla. Zamanla motor alıştıkça yakıt tüketimimin düşeceğine inanıyorum. Aşağı yukarı aynı yakan Citroen ve Peugeotun dizel küçük arabalarına (sorunsuzluk anlamında) güvenmediğim için yaris hybrid spiriti tercih ettim. Arabamda akıllı giriş ve çalıştırma sistemi dahil yok yok. Çok memnunum. Herkese tavsiye ederim..
  • ATAKSEVER A kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olsun hocam bence çok iyi bir tercih yaptınız hayırlı olsun allah utandırmasın 3.8 lt değeri süper
  • Hayırlı olsun.İlgimi çeken bir araç..

Paylaşımlarının devamını bekleriz.
  • hayırlı olsun, tüketim değerleri çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcandmt

Bu fiyata bu aracin mantikli oldugnu idda ediyorsunuz hala. Yukarda Allah var 57,200 tl B sinifi araca verilir mi? Isterse altin kaplama olsun yine de B sinifi. C sinifi dolu dolu arac alinir hatta D sinifi arac bile alinir zorlansa. Bu sey gibi 10 bin liraya bisiklet almak gibi. Cok kalitelidir cok hafiftir altin kaplamadir yine de bisiklettir. Ben LPG dende bahsetmedim dizelden de. Bu 2 secenekte bu fiyatlara gore daha mantiklidir.

Teknoloji diye bir sey var ama gercekci olun sizin gibi bu paralari verip B sinifi arac alacak sayisi azdir. Kaldi ki ben sizin samimiyetinize de inanmiyorum artik. Sadece yorumumu soyledim burasi forum elestiri de yapilir ovgu de. Foruma uye olurken illaki bakmissinizdir. Elestirilmeyi sevmiyorsaniz, elestrilmeye katlanamiyorsaniz o zaman bu forumda da isiniz yok. Ayrica bana sorsanizda bu araci size onermezdim.

Aracinizla ya da bayideki satmak istediginiz aracla size mutluluklar dilerim.

Aksine aşırı mantıklı böyle bir araç almak. B sınıfıymış, C sınıfıymış isimlere takılmışşsınız. Arabanın sunduğu teknolojiye bak, siz burda B sınıfına bu kadar verilir mi diyosunuz. Bir de NY yaşıyomussunz, Amerika görmüş bir insana göre çok cahilce konuşuyosunuz. Yaşınız daha ufak heralde başka birşeye bağlayamadım bu tutumunuzu.

• Yılda 50 bin km yi sadece şehir için yapmıyorsunuzdur herhalde ?

şehir dışında çok tasarruflu bir araç değil 50 bin km deki karı hesaplarken bunuda düşünmek lazım.

yarise göre hibrit modeli çok daha alımdı duruyor. maşallah diyelim.
  • hayırlı olsun,
    eCVT sistemi tam bir innovasyon :D param olsa hiç beklemem alırım.
    bu arada bu araç yerli üretim olsa ve istanbul kullanıcıları için ek vergi desteği olsa cari açık için ilaç olurdu.
  • Allah güle güle kullanmak nasip etsin. Şehir içi için bence alınması en en mantıklı araç ( Clio 'Nun 50.000 küsür olduğu şu dönemlerde ).
    Sonunda forumda adam gibi bir hybrid incelemesini okuduk ölsem de gam yemem artık.
    En kısa zamanda video bekleriz. Özellikle sıkışık trafikte EV modunda.. Saygılar.
  • Güzel inceleme olmuş. Aracınızı güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Allah güle güle kullanmak nasip etsin. Şehir içi için bence alınması en en mantıklı araç ( Clio 'Nun 50.000 küsür olduğu şu dönemlerde ).
    Sonunda forumda adam gibi bir hybrid incelemesini okuduk ölsem de gam yemem artık.
    En kısa zamanda video bekleriz. Özellikle sıkışık trafikte EV modunda.. Saygılar.

Tesekkur ederim allah razi olsun iyi dilekleriniz icin en yakin zamanda video paylasicam arkadaslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bebeto911 -- 4 Aralık 2013; 21:56:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Allah güle güle kullanmak nasip etsin. Şehir içi için bence alınması en en mantıklı araç ( Clio 'Nun 50.000 küsür olduğu şu dönemlerde ).

En yakin zamanda video paylasicam arkadaslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O araca 57 bin lira verip tasarruf yapmayi mi planliyorsunuz? Benim elestirdigim aracin fiyatidir. Bu fiyati verip ekonomi yapma dusuncesidir. Burda hala sifir araclarda kapak jant var. Aracinizi her turlu konfigre edebiliyorsunuz. Dedigim bu ama malesef kimseye anlatamamiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.