Şimdi Ara

< | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
4
Favori
14.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merakla beklenen Yeni Avensis nihayet görücüye çıktı arkadaşlar...
    Hayırlı uğurlu olsun...

Yeni Avensis keskin, dinamik stili ve ödün vermeyen özgüveniyle göreve hazır.

Kendinden emin yeni görünümü ve geniş kapsamlı yenilikçi teknoloji paketi, konforu ve emniyeti ile alışılmış modellerden sıyrılarak öne çıkan bir otomobil. Avensis demek akıllı düşünmek demektir.

http://www.toyota.com.tr/new-cars/avensis/index.json

Toyota’nın D segmentindeki modeli Avensis’in kapsamlı bir makyajdan geçirilmiş yeni versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu.
    1.6 lt’lik dizel motorun ilk kez kullanıldığı Avensis’te yeni ön ve arka tasarım zarif çizgilere sahip.
    Yenilenen iç mekân ilk bakışta dikkat çekiyor.
    Avensis, geliştirilen güvenlik özellikleri ile şimdi çok daha güvenli ve konforlu sürüş keyfini her versiyon ve donanım seviyesinde sunuyor.

Üretime başlandığı 1997’den bu yana 1 milyon 711 bin 800 adedi aşan satış rakamına ulaşan Avensis İngiltere’de üretiliyor. Yenilenen Avensis, sedan ve station wagon (Touring Sports) gövde tipleriyle satışa sunuluyor.

Uzunluğu 40 mm artan sedan versiyonda 4750 mm’ye, station wagon gövde tipinde de 4820 mm’ye ulaşan Avensis, yeni ön tasarım ile Toyota’nın KeenLook – Keskin Bakış ve Under Priority – Öncelikli tasarım anlayışının ikinci jenerasyonunu sergiliyor.

Cesur hatlara sahip ve kolayca ayırt edilebilir bir görünüme kavuşan yenilenen Avensis, LED far kümeleri, tek krom kaplama bar, parlak siyah tampon ve krom çerçeveli ızgara ile güçlü bir duruş sergiliyor.
    17 inç alüminyum alaşımlı jantlar ve yan aynalar Avensis’in görünümünü tamamlıyor.
    Toyota logosunun odak noktasına konulduğu Avensis’in ön üst ızgara tasarımındaki krom çıtalarla uyum içindeki LED ışık çizgileri, otomobilin ön yüzüne iddialı görünüm kazandırıyor.

Yenilenen Avensis Sedan versiyonunda bagaj hacmi 509 lt olurken, Touring Sports’da da 543 lt’den başlayarak 1609 lt’ye kadar ulaşabiliyor.
    Dikkat çeken 4.2 inçlik renkli TFT ekran ile 8 inçlik renkli multimedya dokunmatik ekrana sahip Toyota Touch 2 ile yolculuklar eğlenceli hale geliyor.

Toyota Touch 2 AM/FM radyo, CD/MP3 çalar, bluetooth ile kablosuz cep telefonu bağlantısı, cep telefonundan müzik dinleme ve çalma listesinden seçim yapabilme, araç bilgisi, USB girişi ile iPod ve uyumlu mobil cihazlar için bağlantı ve şarj imkânı, entegre geri görüş kamerası özelliklerini içeriyor
    .
    Yeni geliştirilen Toyota Touch 2 with Go multimedya sisteminde Türkçe dahil olmak üzere dil seçeneği 20’ye ulaşıyor. Yenilenen Avensis’te konforlu sürüş olanağı sunulurken, güvenlik donanımları da en üst seviyede düşünülmüş.

TOYOTA AVENSIS Saatte 50 km üzerinde bir hızda acil fren durumunda, uyarı veren Acil Fren Sinyali;
    Hız sınırlayıcı;
    Adaptif Ön Aydınlatma sistemi (AFS),
    Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC ),
    Direksiyon kontrol kaybını tespit eden ve otomatik yönlendirme yaparak frenleme yapan VSC + ile
    Yokuşta Kalkış Destek Sistemi (HAC)
    Yeni Avensis’in güvenlik donanımları arasında bulunuyor.

İki dizel üç benzinli motor seçeneği ile sunulacak olan yenilenen Avensis’te 1.6 lt D-4D dizel motor ilk kez kullanıldı. Altı ileri manuel şanzımana sahip 1.6 lt D-4D dizel motor, 2.0 lt’lik üniteden 20 kg daha hafif.

Bu motor 4000 d/d’de 112 HP güç ve 1750-2250 d/d aralığında 270 Nm tork üretiyor.
    Yakıt tüketimi ise ortalama 4.2 lt/100 km olarak belirlenmiş.
    BMW’den alınan yeni 1.6 lt D-4D motorun performans ve düşük yakıt tüketimi açısından ilgi görmesi bekleniyor.
    Avensis’te, 1.6 lt D-4D’nin yanı sıra, ilk kez bir Toyota’da kullanılacak 143 HP üreten 2.0 lt D-4D güç ünitesi de dikkat çekiyor.

Avensis’in motor gamında; iki dizel motorla birlikte 132 HP güç üreten 1.6 lt, 147 HP güç üreten 1.8 lt ve 152 HP güç üreten 2.0 lt benzinli motor da yer alıyor.
    Yakıt tüketimi kapsamlı revizyonlarla yüzde 4 oranında düşürülen 1.8 ve 2.0 lt benzinli motorlar, otomatik Multidrive S şanzımanla birlikte sunuluyor.

YENİ TOYOTA AVENSIS FİYAT LİSTESİ

Avensis 1.6 Advance 76.900 TL
    Avensis 1.6 Premium 84.900 TL
    Avensis 1.8 Premium Multidrive S 126.900 TL
    Avensis 2.0 Premium Plus Multidrive S 142.900 TL
    Avensis 2.0 Premium Plus Multidrive S Navi 147.400 TL
    Avensis 1.6 D-4D Advance 92.900 TL
    Avensis 1.6 D-4D Premium 100.900 TL
    Avensis 1.6 D-4D Premium Plus 108.900 TL
    Avensis 1.6 D-4D Premium Plus Navi 111.900 TL
    Avensis 2.0 D-4D Premium Plus 151.900 TL
    Avensis 2.0 D-4D Premium Plus Navi 156.400 TL
    Avensis TS 2.0 Premium Multidrive S 141.500 TL
    Avensis TS 2.0 Premium Plus Multidrive S 152.900 TL
    Avensis TS 2.0 Premium Plus Multidrive S Navi 157.400 TL Avensis TS 1.6 D-4D Premium 108.900 TL
    Avensis TS 1.6 D-4D Premium Plus 116.900 TL
    Avensis TS 1.6 D-4D Premium Plus Navi 119.900 TL
    Avensis TS 2.0 D-4D Premium Plus 161.900 TL
    Avensis TS 2.0 D-4D Premium Plus Navi 166.400 TL

TEKNİK ÖZELLİKLER

Model Toyota Avensis 1.6 D-4D Advance Fiyat 92.900 TL
    Motor 1598 cc, 4 silindirli, DOHC, 16V, turbo dizel
    Güç 112 HP 4000 d/d Tork 270 Nm 1750 d/d 0-100 km/s 11.4 sn
    Maksimum hız 185 km/s
    Şanzıman Altı ileri manuel
    Yakıt tüketimi 4.2 lt/100 km
    Emisyon 109 g/km Ağırlık 1535 kg Bagaj hacmi 509 lt

< | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU < | YENİ TOYOTA AVENSiS (2015 - ) | > ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webcin -- 29 Haziran 2015; 0:44:53 >

• önceki kasaya nazaran daha tipli amma passata ve superb karşısında tipi tartışılır
    alınacak tek motor seçeneği istisnasız 1.6 dizel
    1.6 dizelin fiyatı rekabetçi değil vw ve skodaya karşı özelikle vw karşısında..çünkü fiyat passatla aynı amma 2.elde avensis değer kaybı çok fazla..
    mondeodan daha çok satılacağına eminim ama superb yide canlı görmek lazım..
    HAYIRLI OLSUN ALANA VE BİNENE ALLAH KAZA BELA GÖSTERMESİN...

• Arabanın bakımı vardı orda inceledim yeni Avensisi. Fotolara bakınca içini beğenmemiştim. Aracı canlı görünce aracın eleştirilecek yönü önü. Aracın önünü hiç beğenmedim. İçerisi fena değil. Arkası da güzel sayılır.
  • Serviste iken bende inceledim yeni Avensis i.

Arkası T25 kasaya göre daha dar geldi.Açıkçası T25 havasını bulamadım :)

Bu arada T25 kullanıyorum
  • Gidip gören inceleyen mıcıklayan yok mu yaa?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 dizelinde otomatik vites yok. üstelin 100 bin liraların üzerinde fiyatı var. işleri zor bunların. benden söylemesi.
  • hadi dizeli geçtim normal benzinlinin otomatik visteslisi nerde baz listede ? fiyatlar pahalı , toyota şu otomatik vites işini çözemedi, 2005 model avensis aracım var, hala sorunsuz kullanıyorum memnunum bu sene sıfırlamayı düşünüyordum ama bu sefer yollar ayrılacak toyota ile sanırım , üzüldüm.

1,8 lt motor oluyor oto vites seçince, 127bin tl fiyatı var , çıldırmış bunlar, 1-2 yaşında 3,16 bmw alınır bu paraya, haksız mıyım beyler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AMADEUS_ -- 23 Temmuz 2015; 9:28:10 >
  • Diğer markaları böyle 5 sene geriden takip etmekle araç satamaz.
  • Bugün 1.6 D-4-D dizel Advance düz vites testini gerçekleştirdim. Bu arada iç mekan olarak Avensis Premium Plus'ıda inceleme fırsatım oldu. İç mekanda istediğim sürüş pozisyonunu zor gerçekleştirdim. Direksiyon ayarıyla ilgili insan bir tık daha yukarı hareket etmeliydi diyor. Kapı içi döşemesi yeterli ama Premium Plus'ta bile maalesef kapı alt kısmı sert plastik. Koltuk elektrik ayarları ise başarılıydı. Aracın iç mekan genişliği Corolla'dan hallice! fena değil ama D segmenti bir araç için orta bir genişlik. Corolla'ya yakışıyor ama...! Dizel motora gelirsek, ani tork yükselmesi yaşıyor. Max Tork devir bant aralığı biraz tuhaf hissettiriyor! Kalkışlarda düz vites ise alışmanız gerekiyor! Dengeyi kuramazsanız hemen stop edebiliyor! Tabii bu kişiden kişiye de değişebilir! Gaz pedalı yeni araçlarda pek hissedilmiyor malum (Ama Corolla 1.6 düz vites benzinlide böyle bir sorun yaşamamıştım). Dizel motor titreşimini bazı devirlerde kolaylıkla hissediyorsunuz. Benzinli atmosferik araca alışkın olanlar beni daha iyi anlayacaklardır. Gösterge paneli rakamları bana pek okunaklı gelmedi. Biraz ufak tutulmuş. Vites geçişleri kemikli. Vites yolları ise net ve rahat. Ayna görüş açıları iyi. Direksiyon tepkileri ise günümüz araçları gibi ne iyi ne kötü. Fren dozlama hassasiyeti çok hoşuma gitti. Süspansiyon konforu D segmentine yakışıyor ama birde virajlara sert girilmeli! :) Koltukların kalitesi ve yapısı mantıken iyi ama ben biraz uzun boylu ve yapılı olduğum için rahat edemedim! :D Önceki kasa Avensis'in koltuk konforu ise benim adıma daha iyiydi. Yol gürültüsü sanırım 90'i geçmediğim için bu sürate kadar çok azdı fakat Corolla'da 60'tan itibaren yol gürültüsü içeri sızmaya başladığını düşünürsek Avensis iki tık daha iyi gibi şimdiden. Otomatik klima normal ses düzeyinde ve soğutması yeterli gibi gürünüyor. 30 derece hava sıcaklığında güneşin altında beklemiş bir araba için kısa sürede soğutması iyi sayılır. Tabii bu 20 DK. gibi kısa süreli bir testti. Bence beni dikkate almaktan çok, testi gerçekleştirdiğinizde yazdıklarımı sizlere fikir vermesi açısından göz önünde bulundurursanız daha gerçekçi olur! Belki sizlerin hoşuna da gidebilir ya da tam tersi. Benim fikrimi soracak olursanız; Toyota alınacaksa ve uzun yıllar kullanılacaksa, bütçe derdi de yoksa Corolla yerine en azından yeterli donanıma sahip 1.6 benzinli Advance Düz vites'e şans verilmeli! Tabii koltuklarında rahat edebilecek kadar bir ölçüye sahipseniz!

Teknolojik oyuncakları pek kurcalamadım. Sonuçta çoğu araçta benzer özellikler mevcut. Ve kaçımız hangi özelliklerini tam olarak kullanıyoruz? İsteyen gerekli gördüğü donanımı kendisi için daha iyi test eder. Bu araç için söylemiyorum; kimisi USB'yi bağlıyorum istediğim gibi şarkılar listelenmiyor diye hayıflanıyor kimisi Mute tuşu yok diyor. Kimisi ise USB belleğe bile ihtiyaç duymuyor. Herkesin ihtiyacı farklı düzeyde.

• yeni toyotamız bize hoş geldin olsun diyelim ..

ancak avensisler hususunda bir şey fark ettim .. bizde de 2004 avensis var ve muğladan ankaraya kadar yol gidene kadar bir tane t 25 , t27 avensis görmedim ve yol boyuncada ne geçtiğim yeni kasa bir avensis ya da sollayan bir avensis görmedim .. aksine yollar kalabalıktı ve trafik vardı ..

sonuç itibari ile bir tane bile görememiş olmam garip bir tutarsızlık ya da toyota gerçek anlamda hız mı kaybediyor ..

satış rakamları nedir bir görmek isterdim diğer markalarla karşılaştırmak üzere

fiyatlara gelirsekte çok pahalı ..

benim favori modelim hala nedense T25 .. bana göre hoş bir sempatisi var.

illa model çıkarsakta t27 olur galiba bu güncel kasalarından
  • Arkadaşlar yeni 1.6 D-4D Advance aldık ama araç ile ilgili biraz sorularım var. Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim :)
    1)Öncelikle navigasyon yüklü değil. Servis yazılımın daha gelmediğini söyledi ve gelince ek ücret talep edip yüklenecekmiş. Buna kendimiz müdahale edemez miyiz?
    2)Video oynatma özelliği yok sanırım bulamadım. Var mı?
    3)Müzik çalarda klasör klasör listelemeyi bulamadım. Nasıl yapılır?
    4)Her bir müziğe ayrıca kapak ekledim ama gözükmüyor. (500x500 ve 200kb sınırına dikkat ettim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DBolanci -- 23 Eylül 2015; 22:36:39 >
  • sorularının yanıtı bende yok ama hayırlı uğurlu olsun , iyi günlerde kullanın ..

araba hakkında biraz bilgi ve fotoğrafta gelirse harika olur .. keşke bir fotoğraf ile paylaşsaydınız iyi akşamlar
  • Gercekten cok tipsiz bir arac

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DBolanci kullanıcısına yanıt
    3)Müzik çalarda klasör klasör listelemeyi bulamadım. Nasıl yapılır?
    bu sorunun cevabı
    Klasörlerde çalma listesi oluşturup, çalarken de çalma listesini seçerseniz. klasörlerdeki şarkıları görebilirsiniz.. diğer sorularınızın cevabı bende yok..
    Hayırlı olsun.. güzel araç.. ama bu tip yazılım eksikleri var... yazılımı önemsememişler...
    navigasyonda ise gps olmadığı söylenmişti. ayrıca takılması gerekiyor demişlerdi..
  • DBolanci kullanıcısına yanıt
    Ben bir önceki benzinli kasa kullanıyorum..Alırken navigasyon yoktu..Sonrası yükletme 1600 Lira dediler...Yaptırmadım...ELİMİZDEKİ TELEFONLAR ANINDA NAVİGASYON OLUYOR... O parayı niye vereyim ?? dedim.. İllaki navigasyon isteyenler varsa yüzlerce model marka var..90 - 250 Lira arası....Migrosta bile satılıyor....
  • Yeni kasaya 1.6 d4-d otomatik vites ne zaman gelicek ben onu merak ediyorum geliceği kesin mi rakiplerinin hepsinde otomatik vites seçeneği bulunurken avensiste bulunamaması biraztuhaf açıkçası
  • D segmenti 1.6 dizel ama ''manuel'' hadi canım sende toyota !
    Toyota ya kızmamak elde değil. adam gibi 1.6 dizelin var koysana COROLLA'ya AURİS'e ,arkadaş.
    Ama yok illa milleti kanser edicekler. güzelim araca otomatik vites koymaz. hadi canım sende toyota !
  • arkadaşlar liste fiyatı 82bin tl. kasım ayı itibariyle şuan 72bin tl ye kadar bırakabiliyorlar. advance düz benzinli.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.