Şimdi Ara

*Yeni Testler Eklendi* *Modem Resmi Eklendi* VDSL 2 32 MBit Kapsamlı Testler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
1
Favori
20.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baglı bulundugum santralı aradım telekom vdsl abonelerı baglı oldukları santralı arıycakmısız adsl ayırıyorlar vdsl abonelerını ne hızda dusme nede nette kopma hıc yasamadım sonunda duzgun bır netle tanıstık hızları gorunce gozlerıme ınanamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: nevrans

baglı bulundugum santralı aradım telekom vdsl abonelerı baglı oldukları santralı arıycakmısız adsl ayırıyorlar vdsl abonelerını ne hızda dusme nede nette kopma hıc yasamadım sonunda duzgun bır netle tanıstık hızları gorunce gozlerıme ınanamadım

yalannn
    tek farklı olan dslam...
  • katılıyorum 3-4 yıldır yerinden oynamamış DSLAM lar var bu ülkede NEC marka ilk gelen DSLAM lar mesela biraz uyuz cihazlardı ve yıllarca inatla kullandılar aynı DSLAM ları en çok da bunlar sorun çıkartıyordu arkadaşımı çok uğraştırmıştı taa yenilenene kadar Alcatel DSLAM taktılar çocuğum tüm bağlantı sorunu çözüldü ayrıca Türk Telekom load balancing yapamıyor örneğin türkiye ile almanya arasında rapid sebebiyle hatlar yoğunsa o anda atıl durumda olan Amsterdam hattına falza olan tirafiğini aktarmıyor halbuki elindeki yurtdışı hatları yetersiz olmaktan öte vermli şekilde kendi aralarında paslaşamıyorlar....

quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

baglı bulundugum santralı aradım telekom vdsl abonelerı baglı oldukları santralı arıycakmısız adsl ayırıyorlar vdsl abonelerını ne hızda dusme nede nette kopma hıc yasamadım sonunda duzgun bır netle tanıstık hızları gorunce gozlerıme ınanamadım

yalannn
    tek farklı olan dslam...

• var altyapıları rahat olun

*Yeni Testler Eklendi* *Modem Resmi Eklendi* VDSL 2 32 MBit Kapsamlı Testler

• ne altyapısı onu anlamadım herhalde sizde metro ethernet erişiminiz var izin verinde olsun artık fiber optik üzerinde :)
  • @Real

anlamadigim en az 70mblit uploadun war max upload sayisi 5
  • Pinging 195.174.32.1 with 32 bytes of data:
    Reply from 195.174.32.1: bytes=32 time=41ms TTL=249
    Reply from 195.174.32.1: bytes=32 time=42ms TTL=249
    Reply from 195.174.32.1: bytes=32 time=72ms TTL=249
    Reply from 195.174.32.1: bytes=32 time=170ms TTL=249

Ping statistics for 195.174.32.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% los
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 41ms, Maximum = 170ms, Average = 81ms

Bende 32Mbit bağlattım ve ping sonucu bu.Bana bişey ifade etmedi ama sanırım sen değerlendirebilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: asuntay

Pinging 195.174.32.1 with 32 bytes of data:

Bende 32Mbit bağlattım ve ping sonucu bu.Bana bişey ifade etmedi ama sanırım sen değerlendirebilirsin...

sağol hocam demekki VDSL 2 de genel bi problem bu.

Pingler 1 MB lik ADSL in yanından bile geçemiyor. Online oynamak haYal oldu.
  • sız genede bır deneyın hız sıtelerıne guvenmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: rabbitweed

@Real

anlamadigim en az 70mblit uploadun war max upload sayisi 5

quiknet değil ki metro ethernet o.
    10 mbit download metro ethernet olunca 50 mbit upload veriyor telekom.
    Ama 10 mbit in fiyatı 2500 tl aylık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxi909

ne altyapısı onu anlamadım herhalde sizde metro ethernet erişiminiz var izin verinde olsun artık fiber optik üzerinde :)

maalesef öyle bir durum söz konusu değil.
    Metro ethernet alan da, adsl kullanan da aynı performansa sahip oluyor. En hızlı bağlantı Türkiye'de gelişmiş QoS sayesinde ATM bağlantılarında oluyor. Fakat bizim 3. parti ISS ler maaliyeti yüzünden, ufak bir yalan uyduruyorlar. Bu yalan da şu:
    ATM eski teknoloji Ethernet'e geçtik biz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: asuntay

Pinging 195.174.32.1 with 32 bytes of data:

rapidshar e den indirirken hızlar ne civarda hocam? ya da başka 32 mbit kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenjimikee -- 18 Mart 2009; 6:41:32 >
  • Slm arkadaşlar benim bir soum olucak vdsl2 online oyun konusuda ne gibi bi randıman veriyo mesela hiç ps3 deneyen oldumu fifa club falan oynıyarak genel lag durumu nasıl.Ben 4mb kullanıcısıyım problemler yaşıyorum zaman zaman vdls bu roblemlerın yanı lag problemlerını aza indirgiyormu.Cvplarınız için şimdiden teşekkürler
  • Genel oranda bakarsak Vdsl 2 belki yerine oturma aşamasında olabilir diğer yandan bu ülkede herşeyin dağılımı abzurt olduğu için Vdsl dağılımıda öyle maalesef ki.Yalnız şaşırtan istanbulda oturan adam 45 ms ping alıyor istanbul serverına biraz garip bir olay ben Gaziantep'ten 4 mbit ile 30 ping alıyorum.İlginç bir olay adsl2+ konusuda hala düşüncelerimdeki yerini tutuyor.Sanırım batı da doğudan daha fazla telekomunikasyon sorunu var.
  • quote:

gercekten bende cok memnunum vdsl2 artık dvd fılm ndırıyrum 35 dakıkada 4.7 gb flm ndırebılıyum

ama nevrans neden dvd indiriyorsun ! hd indrsene ya havlevelakuvvete
  • quote:

Orjinalden alıntı: termo6556

quote:

gercekten bende cok memnunum vdsl2 artık dvd fılm ndırıyrum 35 dakıkada 4.7 gb flm ndırebılıyum

ama nevrans neden dvd indiriyorsun ! hd indrsene ya havlevelakuvvete

Vallaha ya bende o bağlantı olacak sitelerdeki bluraylerin kökünü kuruturdum
  • vdsl2 alıpta kotalı rapidle kullanmak çok saçma arkadaşlar
    usenet devrimini öğrenin artık, lütfen yani
  • 1 mb uyduNet bağlantım

diğer genel tüm testlerim burada mevcut

http://forum.donanimhaber.com/m_30470297/mpage_1/key_//tm.htm#30502034
  • ben 2mbitle 45gb boyutundaki death race bluray i 190kb hızla 3 güne bitirmiş olacağım dün başladım indirmeye

siz 32mbitle uçarsınız artık 1.5 günde indirir bana bile seed ederdiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

ev kullanıcısı upload'u napıyor?
    bana bunu söyleyin.

p2p mi kullanıyor?

Evet.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.