Şimdi Ara

*Yeni Testler Eklendi* *Modem Resmi Eklendi* VDSL 2 32 MBit Kapsamlı Testler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
213
Cevap
1
Favori
19.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 88
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 13
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 7 saat 45 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ThisisaNightmare (16 mesaj) by__metallica (13 mesaj) Serdar (12 mesaj) mechanar (12 mesaj) nevrans (11 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> *Yeni Testler Eklendi* *Modem Resmi Eklendi* VDSL 2 32 MBit Kapsamlı Testler
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1510 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar kütahyada 32 mbit Vdsl 2 bağlatısının test sonuçlarını veriyorum.

İşte Modemimiz

İlk Olarak Speedtest Sitesinden 4 Farklı Yerle Test Sonuçları:

195.174.32.1 e ping attım

IDM ile Rs.Com Dan Premium Download

BURAYA DiKKAT

IDM ile Microsoft Sitesinden Vista Sp1

Arkadaşlar Microsoft'un sitesinde inanılmaz bi hıza çıktı. 3,5-4 dkda indi 500 mb dosya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by__metallica -- 4 Nisan 2009; 18:32:37 >

|
    |

• Binbaşı
    1724 Mesaj
    Download hızını hadi geçtik diyelim, Eskişehire 84 ping... Durum biraz vahim göründü bana.
    |
    |

1mbit adsl ile biz 100kbyte indirirken sen
    32mbit vdsl ile 900 le indiriyorsun :((

quote:

Orjinalden alıntı: by__metallica

Internet Download Manager ile microsoftan dosya çektim.

http://img218.imagevenue.com/img.php?image=79111_as_122_499lo.JPG

816 KBPS DL

Buda Speedtest Sonucu

6935 KBPS DL , 540 KBPS UPLD

Telekomun hizmeti maalesef bu kadar. Yarısınının yarısı kadar bile hizmet gelmiyor...
    |
    |

• Binbaşı
    1099 Mesaj
    bu arada dostum,

vdsl için ayrı bir ip logu tanımlamışlarmı acaba ?
    sizin ip niz normal ip bloğundamı ?

quote:

Orjinalden alıntı: by__metallica

Internet Download Manager ile microsoftan dosya çektim.

http://img218.imagevenue.com/img.php?image=79111_as_122_499lo.JPG

816 KBPS DL

Buda Speedtest Sonucu

6935 KBPS DL , 540 KBPS UPLD

Telekomun hizmeti maalesef bu kadar. Yarısınının yarısı kadar bile hizmet gelmiyor...
    |
    |

• Yüzbaşı
    627 Mesaj
    arkadaşım bence senin hattında bir sorunvar böyle bir sonucun çıkması imkansız yani ya santrale uzaksın yada şu aralar yurt dışı çıkılarında sorun var ondanda olabilir
    |
    |

belki mikrosoft ta pcq vardır.
    quote:

Orjinalden alıntı: watcherb

arkadaşım bence senin hattında bir sorunvar böyle bir sonucun çıkması imkansız yani ya santrale uzaksın yada şu aralar yurt dışı çıkılarında sorun var ondanda olabilir
    |
    |
    Forumda 1000lerce kez dedim yine diyorum ya aynı olur ya da 3-5 ms fark olur...
    |
    |
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

Ping konusunda ne bekliyordunuz ki? ADSL den iyi olmasını mı?

Tamam 3-5ms oynasında Eskişehir`e 84 ping abartı bir rakam. Benim Tellcom 1mbit`le test yaptım 6ms çıktı. Hadi kendi fiber ağı var diyerek 6ms olsa, TTnet`in 26 ping civarı atması gerekmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KovenanT -- 11 Şubat 2009; 22:18:50 >
    |
    |

Download ve upload sonucu pek normal gelmedi, belki santrale uzaklığınızdan olabilir diye düşünüyorum veya indirdiğiniz sunucudan kaynaklıda olabilir.
    |
    |
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih86 -- 11 Şubat 2009; 23:14:17 >
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: Kov3nanT

quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

Ping konusunda ne bekliyordunuz ki? ADSL den iyi olmasını mı?

Tamam 3-5ms oynasında Eskişehir`e 84 ping abartı bir rakam. Benim Tellcom 1mbit`le test yaptım 6ms çıktı. Hadi kendi fiber ağı var diyerek 6ms olsa, TTnet`in 26 ping civarı atması gerekmez mi?

Tellcom'un ankara'daki çıkışları tamamen türk telekom'a ait.
    Zaten eskişehir çok yakın ankaraya. Türk telekom metro ethernet ile ping atarsan 2-3 ms gibi bir sonuç alınır.
    3-5 ms oynar zaten. Speedtest'e güvenmemek lazım...
    Ping düşüklüğü adsl de nasıl mı olur.
    Tracert atın herhangi bir yere.
    Modeminizden sonra ilk çıkan yer sizin gatewaydir. İşte oranın pingi 5 ise, en iyi bağlantıyı alsanız bile 5 ms azalır. Benim mesela 7-8 civarında. ADSL de durum böyle. Kabloda 6-7 ms di. Fakat pek stabil değildi kablo.
    ADSL de ping düşmesi için, DSLAM'e yaklaşmanız gerekir...
    sonuçta aldığınız bağlantı DSL tabanlı olduğundan pinginiz değişmez. İşin özü bu. Tabi bazı eski DSLAM ler var. Bağlantıları hala R/L onlara lafım yok...
    |
    |

• Yarbay
    2240 Mesaj
    İndirme gerçekten çok düşük ama bir de rapid den denersen belki farklı olur
    |
    |

PSN : Onea-54

• Binbaşı
    1724 Mesaj
    ThisisaNightmare olayı bu kadar komplike hale getirmeye gerek yok bence. Tellcom`un çıkışları telekoma ait evet. Tracer sonuçlarında ortaya çıkıyor ve gayet sağlam (telekoma bağlı olmasına rağmen )Neyse bu başka konu. Vdsl2`ye dönecek olursak, Kütahya`da adsl kullanan bir kullanıcı speedtest sitesinden ölçüm sonucu alsa eminin 25ms bilemedin 30ms ping sonucu alacaktır. (Bu arada Eskişehir Ankara ve Kütahya`nın ortasında kalıyor. Karşılaştırmada bir sorun çıkmaz.) Ama Vdsl2`nin bu kadar yakın mesafe bir yere 84 ping atması çok tuaf. Bence hatta ciddi bir problem var ve bakılması gerekli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KovenanT -- 11 Şubat 2009; 23:37:47 >
    |
    |
    |
    |
    tamamen santrale uzaklıkla alakalı bence,şimdilik önyargısız bekleyelim görelim...
    |
    |
    Bugün VDSL2 için hattımı test etmeye telekomdan bir görevli geldi. Hattı 32 mbit olarak tanımlamışlardı ve speedtestte 8000 kbit civarı çıktı. Ondan sonra 16 mbite düşürdüler ve 13400 kbit çıktı (ADSL benzeri normal bir kayıp mevcut). Onu bir kontrol ettir derim.
    |
    |
    durmak yok sürünmeye devam.
    |
    |

Orjinalden alıntı: .:Mert:.

bizim milletimize 1024 bile çoook. ama türk telekom arap-abd ortaklığına satıldı da bu hızları YARIM-YAMALAK görüyoruz.
    durmak yok sürünmeye devam.

ya anlamıyorum burada teknik bir sorun tartışılırken sen gelip siyaset karıştırıyorsun olaya anlayamıyorum sizin gibi insanları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi watcherb -- 12 Şubat 2009; 0:49:57 >
    |
    |
SEO
kripto para haberleri
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.